تبلیغات در اینستاگرام​

همه ما بیلبوردهای تبلیغاتی را در بزرگراه ها دیده ایم؛ راز موفقیت این تبلیغات چه بود؟ آیا غیر از این است که در بزرگراه های شلوغ نصب می‌شدند تا افراد بیشتری از آن بازدید کنند؟
امروزه به نظر شما یکی از این بزرگراه های مجازی پر از تقاضا کجاست؟ درست حدس زدید!! اینستاگرام بستری است که کسب و کارها، از نوپا گرفته تا قدرتمندترینشان در آن فعالیت می‌کنند و البته که تبلیغات در اینستاگرام هم نیازی به هزینه های هنگفت و چند صد میلیونی بیلبوردها ندارد.

ایران مایند با اجرای تبلیغات اینستاگرام شما را از شر دغدغه های تبلیغ نجات می دهد.
نکته ی مهم این است که باید راه و چاهش را بیاموزیم تا از لحاظ هزینه تبلیغات در اینستاگرام کلاه سرمان نرود. راه وچاهش همین جا در همین مقاله است پس با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

نمایش ویدیو درباره تبلیغات در اینستاگرام ، تبلیغات اینستاگرام

فهرست مطالب

تبلیغات در اینستاگرام یا رشد اندک اندک؟

حتما شما هم چند تا از پیج هایی که یک شبه تعداد زیادی فالوور گرفته اند را می شناسید؛ به نظر شما چه می‌شود که یکهو رشد انفجاری صورت می‌گیرد؟؟ پاسخ تبلیغات اینستاگرام است.

طبق برخی آمار، اینستاگرام با بیش از 47 میلیون کاربر ایرانی، از دیگر روش های تبلیغات پیشی گرفته است. البته رقابت بسیار تنگاتنگ است و یکی از مهم ترین نکات این است که پیج های مناسبی را برای تبلیغات در اینستاگرام انتخاب کنیم که بازدهی خوبی برای ما داشته باشد.

به قولی شما با تبلیغات در اینستاگرام ره صد ساله را یک شبه طی می کنید و اگر قرار بود که تعداد فالوور اضافه شده به شما در حالت عادی در ماه ۵۰۰ نفر باشد، یک شبه چندین برابر می‌شود و طبیعتاً تعداد مشتری‌های شما هم روند صعودی پیدا می کند.
به قدری که باید به فکر یک نیروی تازه باشید برای این که جوابگوی سیل مشتریان و ثبت سفارش ها باشد؛ حالا دیگر کسب و کار شما رونق پیدا کرده است. راه رسیدن به این رویا فقط تبلیغ پیج اینستاگرام است. پس زودتر دست بجنبانید!


5 نوع کلی تبلیغات در اینستاگرام

تبلیغات گسترده در اینستاگرام

شاید برای شما هم سوال شده باشد که تبلیغات گسترده اینستاگرام اصلاً یعنی چه؟
این روش کاملا مناسب کسانی است که می خواهند یک شبه نتیجه بگیرند.

حالا چطور انجام می شود؟ مثلاً ۵۰ پیج قوی همزمان برای شما تبلیغ انجام می‌دهند؛ خب هماهنگی تبلیغات در ۵۰ پیج اینستاگرامی قطعاً کار ساده ای نیست و هزینه سرسام آوری هم دارد؛ نگران نباشید! تیم ایران مایند این کار را برای شما انجام می دهد.

علاوه بر اینکه درصدی از هزینه هایتان کم می شود، کاربران را کنجکاو می کنیم. حالا چگونه؟ بالاخره هر کاربری حداقل ۵ پیج از این لیست را دنبال می‌کند.
اگر بار اول به تبلیغ توجهی نکند، بار دوم هم آن را رد کند اما بالاخره بار سوم کنجکاوی بر او غلبه می‌کند و وارد پیج شما می‌شود. با این ذهنیت که: اصلا بزار ببینم چیه که انقدر همه ازش تعریف میکنن؟ و تمام! به هدفی که میخواستیم رسیدیم.

تبلیغات اینفلوئنسری

اینفلوئنسرها همان افرادی هستند که ما در یک حوزه خاص قبولشان داریم و چهره های معروفی در فضای مجازی هستند. اینفلوئنسر می تواند هنرمند، بلاگر، کمدین، بازیگر و… باشد.

حالا فکر کنید یک چهره محبوب اینستاگرامی، محصول شما را به بقیه پیشنهاد کند؛ به نظر شما چه اتفاقی می افتد؟
سیلی از مخاطبان و طرفداران وی به صفحه شما هجوم می‌آورند که مشتاقند مسیر او را دنبال کنند؛ لباس هایی شبیه او بپوشند؛ رنگ موی او را داشته باشند؛ دیزاین خانه ی خود را شبیه او بچینند؛ وَ وَ وَ.
این افراد حتی اگر الان هم تبدیل مشتری شما نشوند در آینده به احتمال زیاد خواهند شد. به این نوع تبلیغات اینستاگرام، تبلیغات اینفلوئنسری گفته می شود.

تبلیغ پیج اینستاگرام در صفحات عمومی

شاید شما هم چند تا از این پیج ها را در فالوینگ های خود داشته باشید. این پیج ها مخاطب خاصی ندارند و از زن و مرد و پیر و جوان دنبال کننده دارند.

مثلاً پیج هایی که حقایق و دانستنی های جالب را به اشتراک می گذارند یا حتی پیج هایی که ایده های خانه داری آموزش میدهند.

تبلیغات در این پیج ها معمولاً هزینه کمتری نسبت به روش های دیگر دارد.

انجام تبلیغات اینستاگرام به طور اصولی و پیدا کردن بهترین پیج های تبلیغ

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام (promotion)

گزینه تبلیغ در اینستاگرام یعنی همان دکمه آبی رنگ promote در پایین هر پست مشاهده میکنیم.

این نوع تبلیغات، تبلیغ رسمی خود اینستاگرام است. در این نوع تبلیغ شما می توانید مشخص کنید که می خواهید چه افرادی تبلیغ شما را ببینند؟ چه جنسیتی داشته باشند؟ و علایق آنها در چه زمینه‌ای باشد؟
هزینه تبلیغات در اینستاگرام با این روش خیلی بالاست و از شانس بد ما ایرانی‌ها این گزینه برای ما فعال نیست و دلیل آن هم تحریم است.

تبلیغات بازدیدی اینستاگرام

این نوع از تبلیغات در اینستاگرام بسیار به صرفه خواهد بود چون شما فقط به ازای تعداد بازدید پول می‌دهید.
مثلاً شما تعیین میکنید که استوری تبلیغ شما فقط ۵ هزار بازدید داشته باشد؛ ادمین پیج زمانی که تعداد بازدید به ۵ هزار رسید، استوری را پاک می کند. به همین سادگی!

بیشترین کاربرد این نوع تبلیغ برای زمان هایی است که می خواهید برای سایت یا اپلیکیشن تان ورودی بگیرید یا مسابقه ای دارید و…

تبلیغات بازدیدی اینستاگرام از انواع تبلیغ پیج اینستاگرام

چگونه بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ را انتخاب کنیم؟

حالا که تصمیم گرفتید با روش تبلیغات در اینستاگرام، کسب و کار خود را رشد دهید، قدم بعدی این است که بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ را انتخاب کنید.

تخصصی باشد

اولین و مهمترین فاکتور در انتخاب پیج مناسب تبلیغات، تخصص پیج است. موضوع فعالیت پیج هایی که برای تبلیغات انتخاب می کنید باید موضوع فعالیتش دقیقا با شما یکی باشد. یا اینکه جنس مخاطبینش با شما یکی باشد.
ما نمی توانیم در یک پیج آشپزی، محصولات لاغری و رژیم را تبلیغ کنیم. طبیعتاً مخاطبین پیج، افراد شکمویی هستند که به دنبال دستور غذاهای خوشمزه می گردند؛ پس هیچگاه سختی رژیم را به جان نمی خرند.

به طور مثال اگر شما پیج پوشاک بچه گانه دارید، باید به سراغ پیج هایی بروید که دنبال کنندگان آن خانمهای بچه دار و با متوسط سنی ۲۵ الی ۴۰ هستند.

حالا چه پیجی؟ برایتان می گوییم. پیج هایی که در زمینه فرزند پروری آموزش می دهند انتخاب مناسبی اند یا حتی پیج هایی که فروشگاه لوازم کودک هستند و به طور کلی پیج هایی که مخاطبینشان مادران جوان هستند.

تعداد فالوور و تعامل خوبی داشته باشد

شاید به نظر شما پیجی برای تبلیغات مناسب است که تعداد فالوور بالایی داشته باشد.اما باید بگوییم خیر!
درست است که یکی از معیارهای انتخاب پیج مناسب تبلیغات، عدد فالوور آن است اما نکته ی مهم تر این است که آیا این تعداد فالوور حقیقی هستند یا خیر؟
به طور مثال اگر پیج مورد نظر ما ۱۰۰K فالوور داشته باشد اما میزان لایک های او ۱۰۰ تا باشد، آیا نباید به فیک بودن فالورهای او شک کرد؟

حالا راه چاره چیست؟ باید متوسط مشارکت صفحه و ایمپرشن صفحه را مورد بررسی قرار دهیم و از این طریق تا حدودی می‌فهمیم که میزان بازدهی پیج چقدر است و فعالیت کاربران در این صفحه چه میزان است.

خیلی ارزان نباشد!

بهتر است این اشتباه را نکنیم که اگر پیجی تعرفه پایینی تبلیغات اینستاگرام را ارائه می کند، پس حتما مناسب من است! در واقع شما هرچه فالوور بیشتری از یک تبلیغ بگیرید، هزینه آن تبلیغ هم برایتان ارزان و ارزان‌تر می‌شود. 
به جای پیدا کردن پیج هایی با تبلیغات ارزان، به دنبال پربازده ترین پیج باشید.

تبلیغ ما پست باشد یا استوری تبلیغاتی اینستاگرام؟

حالا در مرحله بعد باید ببینیم نوع تبلیغ مورد نظر ما چیست؟ میخواهیم پست باشد یا استوری؟ مثلا اگر به عنوان پست آخر انجام شود، چون بازدهی بهتری دارد قیمت بالاتری هم دارد.

پیشنهاد ما به شما این است که این کار تخصصی و پیچیده را به یک مجموعه بسپارید؛ ایران مایند با یک تیم با تجربه و متخصص در زمینه تبلیغات اینستاگرام بهترین پیج های اینستاگرام را برای تبلیغ شناسایی کرده است تا شما بتوانید با خیال راحت تبلیغ پیج اینستاگرام خود را به او بسپارید و از بازدهی فوق العاده آن لذت ببرید.

جذب مشتری با ادمین اینستاگرام

اگر صاحب کسب و کار هستید برای جذب مشتری و فروش از طریق اینستاگرام کلیک کنید!

چرا ایران مایند را به عنوان مجری تبلیغات در اینستاگرام انتخاب کنم؟

با ایران مایند میانبر بزنید!

 • اگر برای تبلیغ پیج اینستاگرام خود به بلاگرها یا صفحات قوی زیادی پیام داده باشید، حتما تا الان فهمیده اید که این افراد به سختی حتی جواب شما را می دهند تا اینکه بخواهند با شما صحبت کنند و یک زمان برای تبلیغ شما اختصاص بدهند. ما شما را از دردسرهای این کار خلاص کرده ایم.
  تیم ما ارتباط مستقیم با این پیج ها دارد و چون مدت زمان زیادی است که با هم همکاری می کنیم، پس خیالتان میتواند از درست اجرا شدن تبلیغات با بالاترین بازدهی و بدون استفاده از فالوور فیک راحت باشد.
 • یک نکته دیگر اینکه چون تیم ایران مایند برای شما هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد هزینه تبلیغات در اینستاگرام برای شما کمتر می شود. حالا چطور؟
  به طور مثال اگر تعرفه تبلیغات یک پیج ۴ میلیون تومان باشد از طریق ما با هزینه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای شما انجام می شود. این رقم در تعداد تبلیغات زیاد و مخصوصا برای کسب و کارهای نوپا رقم کمی نیست.

خبری از فالوور فیک نیست

 • شما اگر در حالت عادی برای تبلیغات اینستاگرام از پیج های نامطمئن استفاده کنید، امکان اینکه برای پیجتان فالوور فیک بزنند بسیار بالاست. چون ادمین پیج می خواهد به شما ثابت کند که تبلیغش بازدهی بالایی داشته تا بتواند باز هم از شما تبلیغ بگیرد.
 • اما زمانی که شما از یک آژانس تبلیغاتی اینستاگرام برای تبلیغات استفاده کنید، خیالتان راحت است. این پیج ها امتحان خود را قبلا پس داده اند. و یک نکته دیگر؛ چون ادمین پیج می داند که تبلیغات در چند پیج همزمان انجام می شود، هیچوقت برایتان فیک نمی زند چون معلوم نمی شود از کدام پیج چند تا فالوور گرفته شده است.

نوشتن حرفه ای متن تبلیغ پیج اینستاگرام با ایران مایند

 • شاید اغراق است که بگویم متن تبلیغ پیج اینستاگرام از مهمترین عناصر یک تبلیغ حرفه‌ای است اما تاثیر بسیاری هم در پر بازده بودن تبلیغ شما دارد. مخاطب شناسی، نحوه نگارش و همچنین روند و داستان تبلیغ باید به طور دقیق بررسی و به بهترین شکل نوشته شود. اگر نویسنده خوبی ندارید نگران نباشید؛ حلال مشکلات شما اینجاست!
  ما در تیم تبلیغات اینستاگرام، نیروهای تبلیغ نویس و سناریو نویس فوق‌العاده‌ای داریم که به خاطر تجربه ی چندین ساله ی کار با مخاطبان مختلف، به نوشتن متن تبلیغ پیج اینستاگرام بصورت جذاب و البته حرفه ای تسلط دارند.

مثلاً برای تبلیغ یک پیج لاغری شما کدام مورد را بیشتر می پسندید؟

 1. یک متخصص جلوی دوربین از مزایای لاغری و معایب چاقی سخن بگوید و روشها و متد خود را معرفی کند بدون هیچ داستان خاصی که از حوصله مخاطب خارج است.
 2. تبلیغ از یک دورهمی زنانه شروع میشود؛ فردی چاق را می‌بینیم که میان دوستان خود معذب است و مدام این سوال ها از او پرسیده می شود: لباست برات تنگ نیست؟ نمیخوای لاغر کنی؟ بسه کم بخور، خجالت نمیکشی شکمت انقدر بزرگه؟
  و در صحنه بعد همان فرد را در باشگاه می بینیم. سعی می کند با ورزش های سنگین لاغر شود یا سر میز غذا نشسته است و با حسرت به غذاها نگاه می کند چون رژیم سنگین گرفته است.
 • ما در این جا احساس نیاز را در مخاطب به وجود آورده ایم؛ حالا در ادامه روش جدید مورد نظر خود را معرفی می‌کنیم و عنوان می‌کنیم که از دست این دردسرها خلاص می شوند اگر با این روش لاغری را پیش بگیرند. به نظر من که مورد دوم جذاب تر است است چون مخاطب را با خود همراه می کند.

ساختن بنر تبلیغاتی اینستاگرام؛ هدیه ایران مایند به شما

 • بهتر است از همین اول به شما بگویم که اگر یک بنر تبلیغاتی خوب داشته باشید، ۵۰ درصد از راه را رفته اید و البته یک بنر تبلیغاتی خوب زمانی طراحی می‌شود که یک تیم متخصص آن را انجام دهد. اگر تخصصی در زمینه ساختن بنر تبلیغاتی اینستاگرام ندارید نگران نباشید جای درستی آمده اید چون تیم گرافیک تبلیغات ما با توجه به نوع تبلیغ، نوع کسب و کارتان و رنگ سازمانی شما، یک بنر تبلیغاتی به شما هدیه می دهد. در واقع ما اینجاییم که از صفر تا صد کارتان را انجام دهیم.

● یک نکته مهم

تبلیغات ویدیویی اثر بخشی بالاتری نسبت یه دیگر روش های تبلیغات دارد و شما می توانید با انتخاب ایران مایند یک تیزر تبلیغاتی جذاب داشته باشید. برای دیدن نمونه کارهای ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام کلیک کنید.

ساخته شده توسط
ایران مایند

نمونه بنر تبلیغاتی اینستاگرام

پست تبلیغاتی کاروسل گروه آموزشی فرافکر

(لطفا ورق بزنید)

پست تبلیغاتی کاروسل پیج آی اس کوچ

نمونه بنر تبلیغاتی ویدیویی

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

سوالات متداول شما در زمینه تبلیغات اینستاگرام

 •  کدام نوع از تبلیغات اینستاگرام را انتخاب کنم؟
  این بستگی به بودجه شما دارد و بعد هم میرویم به سراغ زمینه فعالیت شما. بعد از اینکه این موارد مشخص و بررسی شد به راحتی می توانید انتخاب کنید.

 • هزینه تبلیغات در اینستاگرام چقدر است؟
  برای تعرفه تبلیغات در اینستاگرام عدد ثابتی وجود ندارد و بستگی به نوع تبلیغات، اینفلوئنسر، هدف شما، زمینه فعالیت، و… دارد.

 • کدام اینفلوئنسر برای تبلیغ پیج اینستاگرام من مناسب است؟
  بهتر است این را به ایران مایند بسپارید. شما نوع تبلیغات اینستاگرام را انتخاب کنید و دیگر از بابت انتخاب اینفلوئنسر مناسب نگران نباشید.

 • آیا می توانم برای تبلیغ پیج اینستاگرام خودم از ربات های اینستاگرامی استفاده کنم؟
  جواب ما برای این سوال یک خیــــــــــــــر قاطعانه است!
  الگوریتم اینستاگرام آنقدر هوشمند است که شما نمی توانید آن را گول بزنید. این ربات های اینستاگرامی به طور کامل روند پیشرفت پیج شما را نابود می کنند.