رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام ، دور زدن کپی رایت اینستاگرام

سریع ترین راه های دور زدن کپی رایت اینستاگرام

دور زدن کپی رایت اینستاگرام، برای ما ایرانی ها که متاسفانه هرگز اعتقادی به رعایتِ این قانون نداشته ایم، چالشِ حساسی محسوب می شود.
اینستاگرام یکی از محبوب ترین پلتفرم های ماست و در کنارِ یوتیوب و تلگرام همیشه بیشترین هوادار را داشته است. تقریبا از یک سال پیش، الگوریتم های اینستاگرام برای جلوگیری از انتشارِ آثار هنری کپی رایت دار،  به طورِ کلی تغییر کرد.
ما تا قبل از این هر موزیک و فیلم و تصویری که دلمان می خواست را پست یا استوری می کردیم، اما یک سال پیش، اینستا با اضافه کردنِ یک قانون در آپدیتِ جدیدیش، همه به ویژه ایرانی را شوکه کرد. این هشدارِ قرمز رنگ چه بود؟ (پستِ شما به علتِ نقضِ قوانین کپی رایت بلاک شد. این پست در بعضی از کشور ها قابلِ رویت نیست. آیا می خواهید ویدیو را ریمو کنید؟).
حالا واقعا برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام، راه هایی وجود دارد؟

رفع مشکل کپی رایت در اینستاگرام

دور زدن کپی رایت اینستاگرام چیست؟

همان طور که همه می دانیم، خالقِ یک اثر، دارایِ حقوق مادی و معنوی است. خواه یک نقاشی باشد، یک قطعه موسیقی، یک خط شعر یا داستان، یک فیلم یا عکس و یا هر چیزی دیگری که صاحب داشته باشد؛ تمامِ حقش برای او محفوظ است.
فعلا بحثِ ما حول محور رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام می چرخد پس با تبصره ها و قوانین سایرِ آثار هنری کاری نداریم.  زمانی که شما با پیامِ حذفِ پست یا استوری خود به علتِ استفاده از یک موسیقی پس زمینه مواجه می شوید، یعنی خالقِ اثر نه به شما و نه به هیچکس دیگر اجازه انتشارش را نداده حتی اگر برای دانلودِ آلبومش پول داده باشید.
اما ما یک کاربرِ ساده هستیم و در 99 درصد مواقع صرفا قصدمان انتشارِ یک لحظه خوب با آهنگِ موردِ علاقه مان است پس یعنی هدفمان سوء استفاده غیر اخلاقی از این موزیک نیست.
رفع مشکل کپی رایت در اینستاگرام از همین جا آغاز می شود، این که چطور به اینستا بفهمانیم ما دزدِ سرِ گردنه نیستیم و فقط می خواهیم یک استوری ساده بگذاریم.

ساده ترین راهِ دور زدن کپی رایت اینستاگرام

اوایل که اینستا این قانون را گذاشته بود، حداقل 30 دقیقه طول می کشید تا موسیقی کپی رایت دار را تشخیص بدهد و نوتیفِ بلاک بفرستد. حالا اما در کمتر از 30 ثانیه سیلیِ این پیام را به گوشِ کاربر می زند.
اما این اخرِ راه نیست، یک ایرانی هرگز تسلیم نمی شود و برای رفع مشکل کپی رایت در استوری اینستاگرام، راهی می سازد. شما می توانید از هر موزیکی که دلتان بخواهد استفاده کنید، اصلا هم اهمیتی ندارد که سفت و سخت ترین قوانین کپی رایت را برایش وضع کرده اند، اما تا زمانی که فقط 28 از ثانیه از آن را در استوری یا پست خود استفاده کنید.
اگر چند صدم ثانیه بیشتر یا کمتر باشد، اینستا متوجه می شود و دیگر این بار نمی توان برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام کاری کرد. پس نامِ رمز چیست؟ 28.

دومین روش دور زدن کپی رایت اینستاگرام

یک راه دیگر برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام، رجوع کردن به همان پیامِ قرمز رنگِ مخوف است.
وقتی روی نوتیف بزنید، به شما توضیح می دهد که به دلیل استفاده از فلان موزیک این استوری یا پست در این کشور ها قابلِ نمایش نیست و بلاک می شود. در انتهای همین لیست، دو گزینه برای ما گذاشته: حذفِ ویدیو، ثبت درخواست.
گزینه آبی رنگ یعنی Appeal همان درخواستی است که می تواند شما را در رفع مشکل کپی رایت در اینستاگرام کمک کند. بعد از زدنِ Appeal، در تقاضانه نامه چنین نوشته: من تمامِ حقوق لازم برای آپلود این محتوا در اینستاگرام را دارم! ( با زدنِ گزینه I agree) و نوشتنِ نام، شما ویدیو را از حالتِ بلاک در می آورید.
شاید از خودتان بپرسید اینستا از کجا می خواهد بفهمد تمامِ حقوق را دارید؟ در حقیقت او نمی فهمد! مهم این است که شما قصدِ سوء استفاده ندارید و اینستا نمی تواند بهانه ای برای استفاده شما روی یک محتوای مجرمانه پیدا کند تا بعداً دردسر ایجاد کند.

دور زدن کپی رایت اینستاگرام به کمکِ اینشات

رفع مشکل کپی رایت در استوری اینستاگرام

یکی از بهترین و در درسترس ترین اپ ها برای ادیت موزیک، ویدیو و عکس قطعا اینشات است.
ویدیو با موزیک کپی رایت دار خود را در اینشات بیاورید، حالا با استفاده از آپشنِ تازه اضافه شده به این اپ یعنی voice effect، افکتی که بیشترین همخوانی با موزیکتان دارد را روی آهنگ بی اندازید.
این قابلیت خصوصا برای موزیک های بیکلامِ کپی رایت دار بهترین عملکرد را دارد. وقتی افکتِ صوتی روی موزیک بیوفتد، اینستا گیج می شود و نمی تواند تشخیص بدهد پس رفع مشکل کپی رایت در اینستاگرام با این روش هم ممکن است.

راهِ دوم به کمکِ اینشات

سرعتِ موزیک را فقط کمی زیاد تر کنید. مثلا اگر روی 100 است، سرعتش را به 105 افزایش بدهید.
این ترفند را هم می توانید داخلِ  اینشات بزنید فقط باید اول موزیک را روی صفحه blank بی اندازید، بعد ویدیو را سیو کنید، حالا ویدیو blank را روی ویدیویی که می خواهید بی اندازید و سرعتش را زیاد کنید.

راهِ سوم در اینشات

کمی از ابتدایِ موزیک را حذف کنید و بگذارید ویدیو بدونِ آهنگ آغاز شود، حالا موزیک را هر 8 ثانیه یک بار split کنید. وقتی اسپلیت می کنید یک وقفه یا نویز روی موزیک ایجاد می شود که همین باعثِ سر در گمیِ اینستا در تشخیص می شود.

چهارمین راه دور زدن کپی رایت اینستاگرام

ممکن است موزیسین تنها در صورتی رضایتِ انتشار به غیر داده باشد که نامش حتما قید شود.
شما می توانید نامِ آهنگساز و اسمِ آلبوم را در استوری یا پستِ خود بنویسید و اگر صفحه ای دارد تگش کنید. در خیلی از مواقع این راه یک شیوه تضمیمی برای رفع بلاک شدنِ ویدیو های موزیک دار است که کپی رایت به آن ها تعلق می گیرد.

شما چه راه هایی برای رفع مشکلِ کپی رایت موزیک در اینستا پیشنهاد می دهید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *