افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام کاملا واقعی

سرمایه هر پیج اینستاگرام ، فالوورهای آن هستند البته به این شرط که واقعی بوده ، خریداری نشده باشد ویا به شیوه های غیر حرفه ای (بعنوان مثال استفاده از عکس های مستهجن و افزایش فالوور  و سپس تغییر پروفایل) جمع آوری نشده باشد.

افزایش فالوور اینستاگرام در دنیای حرفه ای و برای اکانت های تجاری به معنی افزایش مشتری می باشد. اولین اقدامی که برای افزایش فالوورهای واقعی باید انجام داد شناخت کامل و تجزیه و تحلیل کسب و کار مورد نظر است:

 • مشتریان هدف چه کسانی هستند؟
 • در چه رده سنی قرار دارند؟
 • بطور متوسط قدرت خرید آنها چه میزان است؟
 • چه چیزهایی می تواند نظر ایشان را جلب نماید و باعث جذب فالوور شود؟
 • چه نوع لحن و گرافیکی در پیج اینستاگرام شما بر روی مشتریان هدفتان تاثیر گذارتر است؟
 • آیا مربوط به قسمت جغرافیایی خاصی هستند یا خیر؟
 • و از همه مهمتر اینکه چرا باید پیج شما را فالو کنند و برای کسب و کار شما تبدیل به مشتری شوند؟

پس از تجزیه و تحلیل و پاسخ به سوالات فوق با استفاده از ۹ روش ذیل می توانید به جذب فالوورهای هدفمند جهت کسب و کار خود بپردازید:

پروفایل جذاب

پروفایل اینستاگرام شما همان ویترین مغازه شماست پس تا می توانید آن را جذاب کنید. از استفاده از لوگو یا تصویر مرتبط با کسب و کار خود گرفته تا بیوگرافی مختصر و تاثیر گذار. همچنین استفاده از قاب های مناسب برای پست هایتان را هم فراموش نکنید در زیر چند نمونه از قاب های زیبا را به شما نشان می دهیم: 

نمونه پیج با طراحی گرافیکی جذاب
طراحی پست اینستاگرام
نمونه کار مدیریت پیج اینستاگرام

مدیریت پیج اینستاگرام شما به صورت حرفه ای

اگر قصد دارید به صورت حرفه ای و قدرتمند وارد فضای اینستاگرام شوید و کسب و کارتان را آنلاین کنید و همچنین به فروش بالا برسید به یک تیم حرفه ای نیاز دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

محتوای مناسب

شامل سه قسمت است:

الف) تبلیغ محصول و یا خدمات شما :

باید به گونه ای جذاب و مخاطب پسند باشد که مخاطب شما را تحت تاثیر قرار دهد. مثلا اگر موضوع پیج اینستاگرام شما فروش محصولات کودک و نوجوان است مخاطبان شما کودکان ۷ الی ۱۵ سال و والدین آنها با رده سنی حدودا ۳۰ تا ۴۵ سال هستند. پس نوع تبلیغات خود را بگونه ای انتخاب کنید که در بر گیرنده سلیقه هر دو رده سنی باشد.

بعنوان مثال برای رده سنی اول از رنگ های شاد و انیمیشن استفاده کنید و برای والدین آنها از جملات انگیزشی در خصوص تربیت کودکان مثل :

 • شما که نمیخواهید فرزندتان از همسالان خود جا بماند ؟
 • هزینه امروز شما برای فرزندتان سرمایه آینده اوست 
 •  آیا کودک شما هم میتواند انگلیسی صحبت کند ؟ 

و مانند اینها استفاده کنید.

ب) تولید محتوای موازی با توجه به موضوع پیج اینستاگرام تان :

به عنوان مثال اگر کسب و کار شما قنادی است پست هایی با محتوای آموزش پخت کیک و شیرینی منتشر کنید.مطمئن باشید این آموزش ها بیشتر از تبلیغ محصول شما باعث افزایش فالوور خواهد شد.

ج) انتشار پست های جنجالی و برگزاری مسابقه :

پست هایی با محتوای

 • انتخاب یکی از گزینه ها
 • به نظر شما کدام بهتر است؟
 •  مسابقه با درنظر گرفتن جایزه و تخفیف برای برنده

منتشر کنید.

بهترین زمان پست گذاشتن در اینستاگرام

بعد از تولید محتوای مناسب نوبت به قراردادن آنها در صفحه اینستاگرام شماست و این موضوع تنها با شناخت مخاطبین میسر میشود. بارها مشاهده شده که برخی منابع ، زمانی را درمیان روزهای هفته مشخص کرده و مثلا دوشنبه و پنج شنبه را بهترین زمان ارسال محتوا می دانند در صورتی که این موضوع عمومی بوده و درهمه موارد کاربرد ندارد.

بعنوان مثال اگر مخاطبین هدف شما خانم های خانه دار هستند به شما پیشنهاد می کنیم پست های خود را از شنبه تا چهارشنبه بین ساعت ۹ الی ۱۱ صبح و پنجشنبه و جمعه ساعت ۱۳ منتشر نمایید.

استفاده از هشتگ مناسب برای افزایش فالوور

استفاده از هشتگ مناسب

هشتگ ها مانند تابلو های راهنمایی و رانندگی هستند که شما را به سوی مقصد مورد نظر هدایت می کنند.

بصورت خلاصه با رعایت نکات زیر می توانید با استفاده از هشتگ ها بهترین بازخورد را در دیده شدن  و افزایش فالوور اینستاگرام بدست آورید.

الف) حتما باید ازهشتگ های مرتبط با پست خود استفاده کنید :

استفاده از هشتگ غیر مرتبط باعث گزارش spam  از سوی کاربران می شود و نتیجه عکس دارد.

فرض کنید به دنبال خواص پرتقال همان کلمه را جستجو کرده و پستی با محتوای فروش دستگاه آب پرتقال گیری برای شما به نمایش درآید مسلما نتیجه رضایت بخش نخواهد بود و باعث سردرگمی شما خواهد شد.

ب) از هشتگ های تکراری اجتناب کنید :

هشتگ تکراری در یک پست و یا تکرار یک هشتگ در همه پست ها نیز نتیجه نا مطلوبی خواهد داشت.و درصورت تکرار شدن باعث قفل شدن صفحه اینستا گرام شما خواهد شد.

ج) انتخاب پر بازدیدترین هشتگ ها :

بهترین نوع هشتگ گذاری استفاده از هشتگ های کم، مرتبط و پر بازید می باشد. با جستجوی هشتگ ها در اینستاگرام و یا استفاده از google keyword planner می توانید دریابید کدام  هشتگ ها در حوزه فعالیت شما از همه پر بازدید تر بوده و بازخورد بالاتری دارند و باعث جذب فالوور بیشتری میشوند.

تحلیل رفتار کاربران

همانطور که در قسمت های قبل تر این مقاله نیز ذکر شد. جهت افزایش فالوور اینستاگرام در ابتدا می بایست مخاطبین هدف مشخص و پس از ارزیابی عواملی همچون سن، نیازمندی ها، تمایلات و… به تحیل رفتار آنها در مواجه با پست های به اشتراک گذاشته شده خود بپردازید.

بدین منظور با استفاده از امکانات قسمت insights اینستاگرام در پیج های بیزینس می توانید دریابید:

 • هریک از پست های شما به چه میزان دیده شده
 • ذخیره شده
 • باعث جذب فالوور شده
 • لایک شده و یا باعث بازدید از پروفایل شما شده است

مسلما پس از مشاهده آمارهای مربوطه طی چندین مرحله ، از نوع سلیقه بیشتر مخاطبین خود آگاه می شوید و پست های خود را بر مبنای آن بارگذاری میکنید.

تعامل با پیج های هم حوزه خود

این امر دو فایده اصلی برای شما دارد :

الف) با نقاط ضعف وقوت رقیبان آشنا شده و اطلاعات جدیدی در حوزه کسب و کار خود بدست می آورید.

ب) شما در لیست  suggested آن پیج ها قرار می گیرید و این امر باعث افزایش فالوور برای شما خواهد شد.

استفاده از وب سایت برای افزایش فالوور

وب سایتی که هر روز دارای بازدید کنندگان جدیدی است بهترین مکان برای تبلیغ پیج اینستاگرام تان است.یکی از ایده هایی که می توانید از آن در سایتتان استفاده کنید قراردادن بنر اینستاگرام تان در زیر تمام پست ها میباشد.

عدم استفاده از ربات در اینستاگرام

شاید در کوتاه مدت و با احتیاط فراوان بتوان از ربات های اینستاگرام استفاده کرد.ولی باتوجه به سیاست های جدید پلتفرم اینستاگرام استفاده از ربات در طولانی مدت باعث شناسایی آن و قفل شدن صفحه اینستاگرام شما خواهد شد.

از طرفی آنگونه که یک فرد حقیقی می تواند:

 • با مخاطبان به تعامل بپردازد
 • به سوالات آنها پاسخ بگوید
 • نظرات آنها را تحلیل کند و نظر خود را نیز به اشتراک بگذارد

ربات نخواهد توانست این کار را انجام دهد.مخاطبین نیز پس از مدتی متوجه فعالیت ربات خواهند شد که این امر باعث بی اعتمادی و نارضایتی آنها میگردد و در جذب فالوور نتیجه معکوس دارد.

مدیریت پیج اینستاگرام با تیم حرفه ای

مدیریت پیج اینستاگرام توسط افراد متخصص

با توجه به اینکه انجام کلیه مراحل ذکر شده علاوه بر اینکه نیازمند تخصص بوده ، بسیار زمانبر نیز میباشد لذا میتوانید مدیریت پیج اینستاگرام خود را به شرکت های معتبر و متخصصی که بدلیل داشتن تجهیزات و منابع انسانی کافی در این زمینه با هزینه مناسب بصورت حرفه ای و تخصصی فعالیت میکنند بسپارید.

در این راستا گروه مشاورین ایران مایند افتخار دارد با بهره گیری از متخصصین فضای مجازی و امکانات کافی با قیمتی مناسب بصورت حرفه ای به مدیریت پیج اینستاگرام شما بپردازد.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

4 دیدگاه دربارهٔ «افزایش فالوور اینستاگرام کاملا واقعی»

  1. با رعایت نکات گفته شده تا حد زیادی میتونید این کار رو انجام بدید، اگر به مشاوره تخصصی نیاز دارید لطفا با ما تماس بگیرید

 1. سلام بسیار عالی بود
  من میخواهم طرح طلایی برایم فعال شود و مشاوره بگیرم و فالوور هایم تا 100 هزار بالا برود

  1. سلام و احترام
   ممنون از شما
   لطفا برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص مدیریت پیج اینستاگرام با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *