متن بیو اینستا ، بیو برای اینستا ، متن برای بیو اینستاگرام

خز نویسی برای متن بیو اینستا ممنوع!

متن بیو اینستا و اهمیت هایش، یکی از فاکتور هایی است که بعضی ها کمتر به آن توجه می کنند.
شاید دلیلش این است که همیشه جلوی چشم است؛ برای همین فکر می کنیم یک موضوع ساده است و راحت از کنارش عبور می کنیم. همین جا صبر کنید!
دقیقا زدیم به هدف، چون امروز قرار است با اولین و مهم ترین قانونِ فعالیتِ اثر گذار در اینستا آشنا شوید.
متن بیوگرافی اینستاگرام در واقع یک فرصتِ رایگان است که این اپلیکیشن برای پرزنت کردن ما در 5 ثانیه، در اختیارمان گذاشته است. اگر شما نتوانید مخاطب را در این 5 ثانیه، با متنِ بیو اینستا قانع کنید، بهتر است او را از دست رفته در نظر بگیرید.

متن برای بیو اینستاگرام چیست و به چه دردی می خورد؟

بیو برای پیج کاری ، متن بیوگرافی اینستاگرام ، بیو حرفه ای اینستاگرام

شاید تقریبا از دوره ای که مردم در bio خود می نوشتند، قادر بدن یا یخ فروش جهنم عبور کرده باشیم، اما یک چیز کاملا واضح است: بیش از 70 درصدِ کاربرانِ فضای مجازی هنوز با اصول بیو نویسی آشنا نیستند.
این آمار افتضاح را از زیر بغلِ خود در نیاورده ایم، بلکه با یک چرخِ نیم ساعته در پیجِ بلاگر ها یا هنرمندان و رسم یک نمودارِ فراوانی ساده آماری، به این نتیجه هولناک می رسیم.
ما قصد نداریم امروز دقیقا بگوئیم واو به واو در متن بیو اینستا خود چه چیزی بنویسید، چون طبیعی است که ندانیم شما چه کسی هستید و در چه حوزه ای کار می کنید.
هر کاری در دنیا یک سری قواعد کلی دارد که با رعایتش همگی به یک نتیجه واحد و مطلوب می رسند. داشتنِ بیو حرفه ای اینستاگرام هم در دسته همان کار هایی قرار می گیرد که یک سری قوانین نا نوشته دارد. اما بیو برای اینستا دقیقا چیست؟

 • Biography یا (بایو) در اینستاگرام، یک متن کوتاه است که در بخشِ اطلاعاتِ پروفایلِ شما نمایش داده می ‌شود. (بیو) و (بایو) هیچ فرقی با هم ندارند و صرفا در تلفظِ امریکن و بریتیش تمایز دارند.
  شما در قسمت بیو برای اینستا باید از خودتان شرح حال و دیتا های کلی بدهید. مثلا معرفیِ مختصری از خودتان، علایق، فعالیت‌ ها، یا هر موضوعِ مهمِ دیگری که می‌ خواهید با دنیا به اشتراک بگذارید و فکر می کنید عامل تفاوت شما با سایرین می شود.
 • بیو برای اینستا، صرفا شاملِ متن بیوگرافی اینستاگرام نیست. هر چیزی که در نگاهِ اول به چشمِ مخاطب می آید، بخشی از بیو حرفه ای اینستاگرام محسوب می شود.
  مثلا عکس پروفایل شما، لینک ها، تم و هارمونی پیج و مواردی دیگر که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.
 • متن بیوگرافی اینستاگرام، معمولاً شامل جملاتی اثر گذار، اطلاعاتِ هوشمندانه در مورد شما، شعار ها، اهداف شما و حتی صفحات دیگری که می‌ خواهید مخاطبان به آن ها دسترسی داشته باشند، هستند.

چرا باید بیو حرفه ای اینستاگرام داشته باشیم؟

بیو شما، اولین قلاب برای جذبِ کاربرانِ گذری به فالورر دائمی است. لحنِ شما در بیو نویسی و این که اصلا هدفتان از تاسیس این پیج چیست، شرطِ اول برای نشستن به دلِ مخاطب است.
تا به حال شده واردِ پیجی بشوید و احساس سردرگمی کنید؟ بعد دلتان بخواهد بدانید اصلا چه کسی پشتِ این پیج نشسته است؟ صفحاتی هایی که نه اسمِ خوانایی دارند و نه اطلاعاتِ به درد بخوری در بیو نوشته اند، محکوم به نادیده گرفته شدن هستند.

 • پس هدفِ اصلی متن بیو اینستا، معرفیِ شخصیت و استعداد های شما به دیگران است. گاهی اوقات این بیوگرافی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای فعالیت ‌های تجاری یا خدمات شما هم استفاده می‌ شود.
  در کل، بیو برای پیج کاری، شخصی یا بلاگری یک پنجره کوتاه و مختصر است که به دیگران اجازه می ‌دهد تا با شما آشنا شوند و اطلاعات بیشتری در مورد شما بدست آورند.

متن بیو اینستا و 5 داستانِ دیگر

خب! گفتیم که بیو خوب برای اینستاگرام، فقط شاملِ متن نمی شود بلکه عناصر دیگری را هم در آغوش می کشد. در ادامه به تک تکِ فاکتور هایی که یک bio حرفه ای می سازند می پردازیم:

آیدی پیج

آیدی همان آدرسِ پیج شما است. نامی که وقتی در اینستا سرچ می شود به کاربران نمایش داده می شود.
پس اولین قدم طراحی هوشمندانه بیو برای پیج کاری یا شخصی، یک نامِ واضح ، ساده و صد البته یونیک است.
مثلا اگر اسمِ شما حمید است، این آیدی بدترین گزینه ای است که می توانید برای خود بسازید: h @ @ @ miiiiiiii_ddd__ . چرا؟ چون اول از این که خوانا نیست، دو این که ساده نیست، سه این که برای سرچ کردن در اینستا یک دردسر محض است!
پس استفاده از @ یا خط تیره پیاپی را ترجیحا در آیدی سازی فاکتور بگیرید تا انسجامِ نام حفظ شود.

عکس پروفایل

ما در مقاله ای دیگر به طورِ کامل ویژگی های یک عکسِ پروفایل جذاب را توضیح داده ایم که پیشنهاد می دهیم حتما بخوانید.
اما به طورِ خلاصه، عکس های مدیوم شات+پس زمینه متضاد با رنگِ لباس+لبخند، موادِ لازم برای یک عکس پروفایل حرفه ای از چهره است.
تصویرِ شما باید با مخاطب حرف بزند و اعتمادش را جلب کند، پس از سناریو هایی مثلِ مغرور باش و جذاب، اخم کن و دلبری کن و … جداً خود داری کنید.
اگر می خواهید بیو پیج کاری بسازید، استفاده از لوگوی کمپانی یا برندِ شما، خفن ترین گزینه پرزنت مجموعه در بیو برای پیج کاری است.

عنوان یا (name)

خداوکیلی این جا حواستان را جمع کنید که خیلی مهم است. زمانی که یک نفر شما را سرچ می کند، یک عنوان با فونتِ ظریف تری در پائین آیدی نمایان می شود که معرفِ شغل و نام شماست.
اگر می خواهید بیو برای پیج کاری بنویسید، حتما باید به زمینه فعالیتتان در قسمتِ name اشاره کنید. مثلا: (فاطمه دوگوهرانی|شاعر) . می دانید مزیت این بخش چیست؟
این است که وقتی یک نفر در اکسپلور سرچ می کند شاعر، پیج شما هم در دسته پیج های پیشنهادی به او نشان داده می شود.
یا حتی وقتی یک نفر نامِ فارسی شما را سرچ می کند، باز هم به راحتی صفحه شما را پیدا می کند. این هم از هزاران کراماتِ بیو اینستاگرام حرفه ای است.
لطفا از فونت های عجیب و غیر استاندارد یا ایموجی های خاص هم استفاده نکنید چون برای همه به یک شکل نمایش داده نمی شود.

هایلایت

این که تقریبا بین 5 تا 10 هایلات داشته باشید، به شناساندنِ بیشترِ شما به مخاطب کمک می کند. تفکیکِ موضوعی داشتن و کاور های ساده و یک دست برای هایلات، تقریبا به اندازه استراتژی داشتن موقعِ نوشتنِ متن برای بیوی اینستاگرام اهمیت دارد.

متن بیو اینستا (Bio)

جملات بیو اینستاگرام ، بیو اینستاگرام حرفه ای

دیگر رسیده ایم به گلِ داستان یعنی اصولِ نوشتنِ متن برای بیو اینستاگرام.
شما می توانید حدوداً 150 کلمه یا ملموس تر بگوییم 4 خط درباره خودتان بیوگرافی بدهید. جملات بیو اینستاگرام نه باید شبیه به وصیت نامه باشد، نه یادآورِ مراسم گلریزان زندانیان جرایم مالی باشد مثلا (تا حرف از صداقت شد، صدا قطع شد)، نه اطلاعات خصوصی بدهد مثلا (تک فرزند بزرگ خاندانِ قره گوزلو یا هر گونه دیتا های دیگر).
ببینید دوستان واقعا برای کاربرانِ عادی جذابیتی ندارد که مثلا شما با آقا جواد در چه سالی مزدوج شده اید، یا مثلا یک فروردینی مغرور هستید.
بیو برای اینستا خصوصا اگر بیزنسی یا بلاگری باشد، چهار بخشِ اصلی دارد: 

 1. من چه کسی هستم (مثلا میثاق عرفانی)
 2. چه فعالیتی می کنم(مثلا مربی پارکور | نویسنده کتاب پروازِ بدون بال)
 3. به پیام ها چطور رسیدگی می کنم(مثلا ساعاتِ چک و پاسخگویی به دایرکت ده تا هجده)
 4. پیج ها یا سایت های دیگر هم دارم(مثلا لینک وب سایت، چنل تلگرام، چنل یوتیوب یا لینک ولاگ جدید و …).

هارمونی کاور ها و رنگ ها با بیو برای اینستا

خیلی سختش نمی گیریم ولی اگر قرار است یک پیجِ حرفه ای بیزنسی داشته باشید، بهتر است با نظم پست بگذارید.
مثلا یک پست کاور سیاه دارد، یک پست کاور سفید، و به این ترتیب یک انسجام و تمِ خاصِ چشم نوازِ شطرنجی می سازید.
پس ساختتِ بیو برای اینستا صرفا به نوشتن متن برای بیو اینستا خلاصه نمی شود، بلکه در کنارش موارد دیگری هم باید در نظر مخاطب جذاب و حرفه ای جلوه کند.

کلام آخر

کلا سعی کنید در نگارشِ متن برای بیو اینستاگرام از کسی تقلید نکنید، حراف نباشید، ادای لحن هیچکس را در نیاورید، از تیکه کلام کاراکترِ سریال ها یا مجلاتِ زرد استفاده نکنید.
خودتان باشید نه کسی که سعی می کند جلوه قدرتمند و دور از حقیقتی از شخصیتش نشان بدهد. آدم ها با هر چیزی که به واقعیت نزدیک تر باشد، بیشتر ارتباط بر قرار می کنند.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *