وظایف ادمین اینستاگرام ، شرح وظایف ادمین اینستاگرام

6 نکته حیرت انگیز درباره وظایف ادمین اینستاگرام

وظایف ادمین اینستاگرام هم مثلِ قبول کردنِ مسئولیتِ هر شغلِ دیگری، نیاز به دقت و حوصله وجدانِ کاری دارد.
یعنی تصور نکنید که یک ادمین با انجامِ روزانه 1 ساعت کار مفید آن هم با شلوارک در زیرِ پتو، وظایفش را انجام می دهد و ماهانه هم یک پولی به کارتش زده می شود.
این شغلِ نسبتاً تازه و جوان، آنقدر می تواند به صورتِ پراکنده در روز وقت و انرژی تان را بگیرد که  ممکن است از یک جایی به بعد، کار کردن به عنوانِ کارمندِ یک بانک با ساعاتِ کاری و حقوقِ مشخص را ترجیح بدهید!

کامل ترین شرح وظایف ادمین اینستاگرام

ادمین پیج یعنی کسی که قبول می کند صفر تا صدِ عملیاتِ یک صفحه را از فعالیت های ادمینی تا تولید محتوا را در ایده آل ترین شکل ممکن بر عهده بگیرد.
البته ما انواع ادمین اینستاگرام را داریم  و ممکن است شما بپذیرید مثلا فقط در حوزه تبلیغاتِ یک پیج ادمین باشید، یا نه فقط وظیفه تولید محتوا را داشته باشید و باقیِ قضیه به ادمینی دیگر سپرده شود( که البته بیشترین درآمد را ادمین های تولید محتوا دارند و در صورتِ حرفه ای بودن گاهی تا سقفِ 20 میلیون تومان هم کسب درآمد می کنند).
یک نوع دیگر از وظایف ادمین اینستاگرام، ادمینیِ فروش است. یعنی شما صرفا مسئولیتِ مارکتینگ و بازاریابیِ پیج را بر عهده می گیرید و دیگر با تولید محتوا و یا تبلیغات و … کاری ندارید.
البته خبر خوش این که ایران مایند، هم برای آموزش تولید محتوای اینستاگرام و هم برای  آموزش ادمینی اینستاگرام، با پکیج های حرفه ای که فراهم کرده است، شما را در تبدیل کردن از یک ادمینِ ساده به یک متخصص یاری می کند.
قطعا این را می دانید که هر آن قدر حرفه ای تر و یونیک تر باشید، همان اندازه هم درآمدِ بیشتری کسب می کنید؛ پس بشتااااااااااابید به سویِ خرید پکیج ها.

جزئیات وظایف ادمین پیج

حالا که یک نمای کلی از شرح وظایف ادمین اینستاگرام در ذهنتان شکل گرفت و با انواعش آشنا شدید، بهتر است واردِ اصلِ قضیه و توضیحِ جزئیاتِ این کار بشویم:

ایجادِ محبوبیت، اصلی ترین وظایف ادمین پیج اینستاگرام

وظایف ادمین پیج ، انواع ادمین اینستاگرام

ببینید؛ شما به دو دلیل مجبور می شوید برای پیجتان ادمین استخدام کنید.
اول این که ممکن است دیگر به نقطه ای از شهرت و ترافیکِ کاری رسیده باشید که حتی وقتِ وارد شدن به صفحه تان را هم نداشته باشید. دوم این که دوست دارید به شهرتِ برسید و بازدیدِ پیج را همه جوره بالا ببرید اما دانشِ این کار را ندارید.
در هر دو حالت؛ شما باید با ادمین و وظایف ادمین اینستاگرام آشنا باشید و کار را به کاردان بسپارید. یک ادمینِ از نوعِ مدیریتی اش که صفر تا صدِ مسئولیتِ بالا آوردنِ پیجِ شما را بر عهده دارد، روزانه با انتشارِ پست ها و استوری های خلاقانه و گرفتنِ فیدبک های مثبت از طریقِ افزایش دادنِ کامنت ها، سیو ها، شیر ها و لایک ها می تواند استارتِ محبوبیتِ پیج شما را بزند.

شنونده بودن؛ دومین شرح وظایف ادمین اینستاگرام

یکی دیگر از وظایف ادمین اینستاگرام، روحیه شنیدنِ انتقادات و البته بازخورد دادن به تمامیِ نظرات است.
این که یک دنبال کننده به هر دلیلی با محتوایی که شما در پیج گذاشته اید مخالف است و در دایرکت یا کامنت شما را موردِ هجومِ انتقادات قرار می دهد، نباید دلیلی بر پرخاشگری و یا توهینِ کلامیِ متقابل باشد.
یکی از وظایفِ ادمین پیج این است که با برخوردِ مناسب، مودبانه و حتی گاهاً صمیمیانه، محبوبیتِ فرد یا مجموعه ای که ادمینیِ پیجش را بر عهده گرفته است، زیاد کند.
اگر نتوانید به درستی و در اسرعِ وقت پاسخگویِ پیام های دایرکت یا کامنت ها باشید، نیمی از چهره کاریزماتیکِ کسی شما را به عنوانِ ادمین استخدام کرده است را از بین برده اید. پس شما، صرفاً یک رباتِ پاسخگویِ دایرکت نیستید، بلکه نماینده شخصیتِ یک چهره یا یک برند هستید.  

تامین امنیت؛ از سومین وظایف ادمین اینستاگرام

حفظِ امنیت یک صفحه، جزِ ابتدایی ترین وظایف ادمین پیج است.
این که چگونه یک حصارِ نامرئی دورِ صفحه کشیده شود که از هرگونه حمله سایبری، بلاک، ریپورت شدن و پریدنِ ناگهانی پیج جلوگیری شود، عاملِ متفاوت بودنِ پیجِ ادمین دار، با صفحه ای است که بدونِ ادمین اداره می شود.

متفاوت بودن؛ چهارمین شرح وظایف ادمین اینستاگرام

نو آوری باید وجهِ تمایزِ پیجی باشد که با ادمین اداره می شود.
هیچکس دلش نمی خواهد پیجی را فالو کند که پست هایش که از لینک های دیگر کپی شده است. پس یونیک بودنِ هر پست و استوری یکی از وظایفِ اصلیِ ادمین های پیج است.
برای همین است که شما به عنوانِ یک ادمین نیاز به گذراندنِ دوره های آموزشیِ فشرده اما کاربردی دارید. چرا که برای انتشارِ محتوایِ جذاب باید نحوه کار با انواعِ نرم افزار های ویرایش و ساختِ فیلم و عکس را بلد باشید.
در غیر این صورت نمی توانید نامِ خود را یک ادمینِ حرفه ای بگذارید. خلاقیتِ بصری که یک صفحه  ادمین دار باید داشته باشد، با پیجی که برای یک پیرمردِ 80 ساله است و کار با خیلی از نرم افزار های تدوین را آموزش ندیده، باید متفاوت باشد.

جذب فالوور؛ پنجمین مورد از وظایف ادمین اینستاگرام

خریدِ فالوور فیک را حتی یک کودکِ 5 ساله هم بلد است. اما ما نمی خواهیم فقط یک پیج با نمایی دروغین داشته باشیم که از میانِ 10000 دنبال کننده اش، 9000 نفرِ آن ها اکانت های فیک و ربات ها باشند.
هر چقدر یک صفحه بیشتر درگیرِ خریدِ فالوور فیک شود، همان قدر هم بیشتر از الگوریتمِ اینستاگرام خارج می شود. پس وظیفه ادمین یک پیج این است که در نهایتِ صداقت، با انجامِ درست و خلاقانه مسئولیت هایش، فالوور های واقعی و فعال جذب کند.
در حقیقت ایجادِ تعامل موثر با مخاطبانِ حقیقی و شکل دهیِ ارتشی از دنبال کنندگانِ فعال، اعتبارِ یک پیج را افزایش می دهد. استادی در هشتک گذاری و فعالیت ماهرانه در گلدن تایم های اینستاگرام، یکی از پیچیدگی های وظایفِ ادمین پیج است.

آنالیزورِ حرفه ای، اوج وظایف ادمین اینستاگرام

ممکن است شما ادمینیِ یک آموزشگاه کنکور را بر عهده داشته باشید، یا پیجی که به فروشِ محصولاتِ پزشکی، قطعات ماشین یا هر مارکت دیگری می پردازد.
یک ادمین خبره، با تحلیلِ پیج های رقیب و فهمیدنِ نیاز های مشتری، می تواند تا حدِ مرگ به موفقیتِ یک کسب و کار کمک کند!
از طرفی؛ شما هر اندازه که از نحوه فعالیت رقبایِ یک صفحه بیشتر آگاهی داشته باشید، همان اندازه جلویِ تولیدِ محتوای های تکراری را می گیرید و سبکِ خودتان را در انتشارِ هر پست به دست می آورید.
پس آنالیزوری، جزء جدایی ناپذیرِ موفقیت در ادمینی یک پیج است.

به نظرتان یک ادمینِ حرفه ای اینستاگرام باید چه ویژگی هایِ دیگری داشته باشد؟
اگر خودتان این کار را بر عهده داشته باشید، تا چه اندازه حرفه ای عمل می کنید و درآمد دارید؟
راستی اگر پیجی دارید و به دنبال ادمین کار بلد و البته مطمئن می گردید چرا سری به صفحه مدیریت پیج اینستاگرام ایران مایند و پکیج های فوق العاده اش نمی زنید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *