بازیابی رمز اینستاگرام ، بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل

سرعتی ترین روش های بازیابی رمز اینستاگرام

بازیابی رمز اینستاگرام یکی از دغدغه هایی است که قطعا حداقل یک بار تجربه اش کرده ایم.
این روز ها داشتنِ حواس جمع و حافظه قوی یک نوع آپشن اضافه محسوب می شود که متاسفانه خیلی ها از آن محرومیم، پس فراموشی رمز عبور اینستا و حساب های دیگر یکی از بدیهیات است.
از طرفی معمولا هنگامِ ساختِ پسورد برای اولین بار، چون تصور می کنیم پدرِ حافظه ایران هستیم پس در جایی یادداشت نمی کنیم برای همین در دو موقعیت به تله فراموشی رمز اینستاگرام می افتیم:

 • زمانی که پیج خود را دی اکتیو کرده ایم و حالا پس از مدتی قصدِ بازگردانی اش را داریم.
 • وقتی به دلایلی نامعلوم پیج از دسترس خودمان خارج می شود و اصطلاحاً می پرد!
 • البته یک موقعیت سومِ دیگری هم هست اما میزانِ اضطرابش از دو مورد اول کمتر است چون هنوز پیج نپریده و صحیح و سالم است. زمانی که شما تصمیم به ریست پسورد اینستاگرام می گیرید و دلتان می خواهد یک رمز جدید و امن تر بسازید.
  در هر صورت فکر می کنم تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی، یکی از دلخواه ترین روش های بازگردانی پیج باشد که قرار است با شیوه اش آشنا شوید.

بازیابی رمز اینستاگرام از نان شب واجب تر است!

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

ما حتی اگر یک پیج شخصی با 50 فالوور هم داشته باشیم، باز روی حفظ و نگهداری اش تعصب داریم و نگرانِ از دسترس خارج شدنش هستیم.
دلیلش هم واضح است، چندین کانکشن ارزشمند و احتمالا ده ها پست و هایلایت استوری داریم که سال هاست در پیجمان آرشیو کرده ایم.
همه این ها بخشی از خاطراتِ ما هستند و طبیعی است که فراموش کردن رمز اینستا اصلا اتفاق جالب و خوشایندی نباشد. اما قضیه فقط خاطره بازی و ارتباط با چند تا دوست و همکارِ قدیمی نیست و گاهی داستان پیچیده تر است.
مثلا شما صاحبِ یک پیج بیزنسی با چندین کا دنبال کننده هستید و حالا دیگر ریست کردن رمز اینستا یا فراموشی اش مساوی است با ریست شدنِ درآمدتان!
پس بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل یا شیوه های دیگر، اهمیت دارد چون:

 • به کاربران اجازه می ‌دهد تا به اکانت ‌های آنلاین خود دسترسی داشته باشند و در صورتی که پسوردِ خود را فراموش کرده یا از دست داده ‌اند دوباره به دست آوردند.
  این فرآیند از راه شخصی سازیِ اطلاعات مثلِ پرسش ‌های امنیتی، ارسالِ لینک بازیابی رمز اینستاگرام به ایمیل یا شماره تلفن همراه، بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک یا ارائه اطلاعاتِ اضافی مثلا: اسم، نام خانوادگی، تاریخ تولد و … انجام می ‌شود.
 • اهمیتِ بازیابی پسورد در حفظ امنیتِ اکانت‌ های آنلاین بیش از پیش بالا رفته است. حالا دیگر جمشید، 11 ساله از قزوین هم نگرانِ هک شدنِ پیجش است. پس این فرایند به کاربران امکان می ‌دهد تا در صورتی که پسورد خود را فراموش کرده یا از دست داده‌اند، به اکانت‌های خود دسترسی داشته باشند و از اطلاعات شخصی و حساس خود محافظت کنند.
 • اگر این کار به درستی پیاده ‌سازی نشود یا از امکاناتِ امنیتیِ قوی برخوردار نباشد، اکانت ‌های آنلاین در معرضِ خطرِ از دست رفتن و دسترسی افراد غیر مجاز قرار می‌ گیرند.
  یعنی به راحتی می‌تواند به دزدیده شدنِ اطلاعات حساس، سوء استفاده و حتی دسترسی به اطلاعات مالی و خصوصی منجر شود. بنابراین، اجرای موثر و امن بازیابی گذر واژه اینستاگرام برای حفظِ امنیت اکانت ‌های آنلاین ضروری است.

تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی

فراموشی رمز عبور و بازیابی از راهِ ایمیل

برگرداندن پیج اینستاگرام بدون ایمیل و شماره

وقتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از گزینه (فراموشی رمز عبور) در صفحه ورود استفاده کنید.
حالا به ایمیلی که با اکانتِ شما مرتبط است، یک لینک یا کد ارسال می‌ شود که برای بازیابی رمز عبور استفاده می ‌شود. این راحت ترین و بی دردسر ترین درمان به وقت فراموش کردن رمز اینستا است.

نحوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل

برای بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل، حدقل یک بار باید از قبل به همین شیوه یعنی با کمکِ گوگل کروم سیستم به اکانت خود وصل شده باشید. در هر صورت اینستا هر روز در حالِ آپدیت شدن است و شاید این قانونش همین حالا که در حالِ نوشتنِ مقاله ای درباره بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل هستیم، تغییر کرده باشد!
پس فی الحال می توانید فراموشی رمز اینستاگرام را از این راه کاور کنید:

 1. وارد مرورگر کروم شوید. حالا سه نقطه سمت راست بالا را بزنید و به دنبال passwords and autofill بگردید.
 2. روی google password manager بزنید.
 3. اگر اطلاعات شما از قبل ذخیره شده باشد، در این صفحه می توانید اینستاگرام را پیدا کنید و با وارد کردن پسورد سیستمتان به بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل پایان دهید.

روالِ بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک

اگر با شیوه بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل جواب نگرفتید، اصلا نگران نباشید؛ متا صد راهِ دیگر هم برای رسیدن به خدا پیشنهاد داده است. مثلا همین بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک. برای این کار کافیست:

برگرداندن پیج اینستاگرام بدون ایمیل و شماره
 1. قبلش مطمئن شوید که این شماره تلفن دقیقا همان خطی است که در ابتدای ساختِ اکانت از آن استفاده کرده اید؛ این از مرحله اول. گام دوم فعال بودنِ خط تلفن همراه شماست، چرا؟ طبیعی است! شما در حالِ بازیابی رمز اینستاگرام با شماره موبایل هستید پس قرار است یک کد تائید به این خط اس ام اس شود.
 2. بعد از ورود به صفحه پسورد، روی آیکون Forgot password بزنید (برای آیفون دار ها). اندرویدی ها هم روی Get help logging بزنند.
 3. حالا وارد صفحه login help شده اید پس شماره موبایل خود را با کد ایران (+98) وارد کنید. این تقریبا آخرین سختیِ مرحله بازیابی رمز اینستاگرام است.
 4. بعد از لمسِ گزینه next، شما دیگر شاخِ غولِ بازیابی رمز اینستاگرام از طریق پیامک را شکسته اید چون همین حالا قرار است یک کد تائید به خطِ شما ارسال شود. کد را در کادر وارد کنید. الان می توانید یک پسورد جدید بسازید و تمام.

بازیابی رمز اینستاگرام در سریع ترین روش

گاهی اوقات نه با گوگل کنار می آییم و نه خطی که قبلا با آن اکانت ساخته ای در دسترسمان هست.
در این حالت باید چه استراتژی به کار برد؟ اصلا نگران نباشید، متا برای این هم چاره اندیشیده است.
شما می توانید با این روش به بازیابی رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی اقدام کنید. گاهی میان بر ها بهترین روش ها هستند. برای برگرداندن پیج اینستاگرام بدون ایمیل و شماره، مراحل زیر را طی کنید:

ريست كردن رمز اينستا ، لینک بازیابی رمز اینستاگرام ، ریست پسورد اینستاگرام
 1. با قندشکن وارد صفحه وب سایتِ لاگین اینستا شوید.
  حالا روی نوشته Forgot Password بزنید.
  در این مرحله برای برگرداندن پیج اینستاگرام بدون شماره و ایمیل، فقط کافی است نامِ کاربری اینستای خود را در کادر وارد کنید. البته اگر خواستید می توانید شماره یا ایمیل هم بزنید اما خب چه کاری است! دوباره درگیرِ کد تائید و ارسال لینک به ایمیل و این داستان ها می شوید پس همان نام کاربری کفایت می کند.
  حالا با زدن روی Send Login Link، یک لینک جدید دریافت می کنید که که سبب تغییر رمز اینستاگرام بدون داشتن رمز قبلی می شود.
  بعد از دریافت لینک یک مرز جدید بسازید. دوباره رمزِ جدید را برای اطمینان در کادر دوم وارد کنید و حالا دیگر تمام است شما توانسته اید مراحلِ بازیابی رمز اینستاگرم بدون ایمیل و شماره را به موفقیت سپری کنید.

بازیابی رمز اینستاگرام از راه فیسبوک هم ممکن است؟

بله همان طور که می دانید این دو اپ هر دو از یک پایگاه اطلاعاتی ساخته شده اند و چنانچه حساب فیسبوک داشته باشید خیلی راحت تر می توانید پسورد را بازیابی کنید.
برای این کار روی گزینه Log in with Facebook بزنید. حالا رمز و اطلاعات مروبوط به اکانت فیسبوک خود را در کادر وارد کنید.
در این لحظه اگر ببینید این حساب ها از قبل به هم اتصال داشته اند و هر دو اکانت به شما تعلق دارد، در کمترین زمان به صفحه اینستاگرام خود هدایت می شوید.
فقط لطفا این بار یک رمز قوی، استاندارد و قابلِ حفظ کردن و دور از حدس برای خود بسازید تا اگر دفعه بعد پیج از دسترس خارج شد، به راحتی با زدنِ نام کاربری و هم چنین رمز خود، به صفحه متصل شوید.

چگونه یک پسورد اینستاگرام قوی و غیر قابل هک بسازیم؟

قبل از آن تغییر گذر واژه اینستا یا حتی بازیابی رمز اینستاگرام از طریق گوگل، بهتر است این بخش را با دقت بخوانید.
برای ساختن یک پسورد قوی و غیر قابل حدس برای اینستاگرام یا اصلا هر حسابِ کاربری دیگری، این نکات را در نظر بگیرید:

 • طولِ پسورد: استفاده از یک پسورد با طولِ مناسب خیلی مهم است. حداقل طول پسورد را بر روی 8 تا 12 کاراکتر تنظیم کنید. هرچه طول پسورد بیشتر باشد، امنیت آن بیشتر خواهد بود.
 • استفاده از ترکیب کاراکترها: بهتر است از ترکیب مختلف کاراکتر ها استفاده کنید، مثلِ حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها مانند !، @، # و غیره.
  پسورد هایی که ترکیبی از این اجزا باشند، تقریبا قابلِ هک شدن نیستند. البته لطفا جایی یاد داشت کنید تا زمانِ بازیابی رمز اینستاگرام به دردسر نیوفتید.
 • استفاده از عبارات مخفی: از مطمئن ترین روش ‌ها برای ساخت پسورد، استفاده از عبارات مخفی است که تنها شما و افرادِ به شدت نزدیکی که با آن ها اشتراک دارید، می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند. یعنی در حالتِ عادی هیچکس نتواند حدس بزند.
 • استفاده از مدیریت رمز ها: بهتر است برای هر اکانت از یک پسورد منحصر به فرد استفاده کنید.
  این که از رمزِ کارت بانکی تا پسورد سایتِ سلف دانشکده چهار عددِ تاریخ تولدتان باشد حقیقتا خیلی ضایع و قابلِ حدس است.
  اگر حافظه تان تعریفی ندارد، از مدیریت رمز ها (مانند استفاده از نرم ‌افزار های مدیریتِ پسورد) برای ذخیره و اداره پسورد های مختلف استفاده کنید.
  این گونه بعدا گرفتارِ مطالعه مقاله ای درباره برگرداندن پیج اینستاگرام بدون ایمیل و شماره نمی شوید!
 • به ‌روز رسانی منظم پسورد: منظماً پسورد خود را آپدیت کنید. این کار به حفظِ امنیت اکانت شما کمک می ‌کند.
  در ضمن، اگر به هر دلیلی فکر می ‌کنید که پسورد شما ممکن است دسترسیِ غیر مجاز داشته باشد، آن را فوراً تغییر بدهید.
  مثلا شاید در محل کارِ خود یک بار از طریق سیستم همکارتان به اکانتِ خود وصل شده اید، بحث سرِ این نیست که همکارتان غیر قابلِ اعتماد است، داستان این جاست که احتیاط شرطِ عقل است!
 • استفاده از تأیید دو مرحله ‌ای: اینستاگرام امکان فعال کردن تأیید دو مرحله‌ ای را فراهم می ‌کند.
  با فعال کردن این قابلیت، حتی اگر پسورد شما توسط شخص دیگری به دست بیاد، برای ورود به حساب شما نیاز به تأیید از طریق تلفن همراه خواهد بود.
  حالا دیگر با توجه به این نکات، شما می ‌توانید یک پسوردِ قوی و غیرِ قابل هک برای اینستاگرام خود انتخاب کنید و امنیتِ اکانت خود را تضمین کنید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *