سایز پست اینستاگرام ، سایز استوری اینستا ، سایز مناسب استوری

کامل ترین راهنمای سایز پست اینستاگرام

سایز پست اینستاگرام از آن دست دغدغه های امروزی است که با توجه به محبوبیتِ این فضای مجازی، هیچ جوره نمی شود انکارش کرد و درباره اش چیزی ننوشت.
شاید ما بتوانیم یک روزی بدونِ تلگرام، واتساپ، تیک تاک، اسکایپ و هر شبکه اجتماعی دیگری، روز هایمان را بگذرانیم و آب هم از آب تکان نخورد؛ اما اینستاگرام، این اغوا گرِ جذاب که تواناییِ بی نظیری در وابسته کردنِ آدم ها به خودش را دارد، برای کسانی که تجربه نصب و استفاده کردنش را حتی به مدتِ کوتاهی داشته اند، به راحتی باعث می شود بعد از دی اکتیو کردن یا پاک کردنش، صراحتاً اعتراف کنند که دیگر نمی دانند وقت های خالیشان را چگونه پر کنند.
اینستاگرام در لغت یعنی پیام رسانیِ فوری که به وسیله عکس و ویدیو اتفاق میوفتد. پس نتیجه می گیریم شبکه ای که سنگِ بنایش را بر اساسِ انتشارِ فیلم و عکس پایه گذاری کرده است، باید هم نسبت به سایز پست اینستاگرام حساس باشد و سخت گیری نشان بدهد. سایز پست اینستاگرام و همچنین پیدا کردنِ مناسب ترین سایز استوری اینستا، اثر مستقیم بر چشم نوازی و جذابیتِ پیجِ دارد و باعث می شود مخاطب حس کند، که چه قدر حرفه ای و بی نقص برای پیجِ خودتان محتوا تولید می کنید.

سایز استوری اینستاگرام ثابت است؟

احتمالا کوین سیستروم و مایک کرایگر که بنیانگذارانِ اینستاگرام هستند، فکرش را هم نمی کردند هفت سال زمان می برد تا بهترین و محبوب ترین قابلیتِ اینستاگرام را به آن اضافه کنند. در سال 2017، بعد از تغییرِ اساسیِ اول که کاهشِ حجمِ این برنامه برای نصبِ راحت تر بر روی همه گوشی های همراه بود، ویژگیِ استوری گذاشتن هم به این شبکه اضافه شد و بیش از پیش دلِ کاربرانش را به دست آورد و تیرِ نهایی را به پیکرِ اپلیکیشنِ های هم نوعِ خودش زد.
البته قطعا حرفه ای تر است که ابعادِ ذکر شده برای سایز استاندارد استوری و پست را رعایت بکنیم ولی استوری به صورتِ کلی نسبت به پستِ ویدیویی و تصویری، دستِ کاربر را برای انتخابِ سایزِ دلخواه، بیشتر باز می گذارد. ما در ادامه به جزئیات سایز استوری اینستا و به صورتِ کلی سایز پست اینستاگرام بیشتر می پردازیم.  

سایز استاندارد استوری ، سایز مناسب استوری

محبوب ترین سایز پست اینستاگرام

این که که اینستاگرام تازگی ها ادا و اطوارش را زیاد کرده و دست به بلاک کردنِ پست هایش خوب شده، حقیقتِ تلخی است که البته بیشتر برای حمایت از مالکیتِ معنویِ فیلم، موسیقی و عکس ها به کار بسته شده ولی در هر صورت آزار دهنده است.
اما اینستاگرام در کنارِ همه این اذیت کردن های اخیرش، مدتی است قابلیتِ پست گذاری به شکلِ مستطیلی هم به محاسنش اضافه کرده است؛ ولی همچنان مربعی بودنِ سایز پست اینستاگرام، محبوب ترین است و این 1:1 کار راه انداز، هوادرانِ ثابتِ خودش را دارد.
وقتی که عکس، فیلم یا استوری شما در اینستاگرام پست می شود، این اپ به صورتِ خودکار کیفیت را به 600پیکسل کاهش می دهد، پس بهترین ترفند برای دور زدنِ چالشِ کاهشِ کیفیتِ پست ها این است که از همان اول سایز استوری اینستا و سایز پست اینستاگرام خودتان را 1080 پیکسل در 1080 پیکسل سیو کنید که نهایتِ رزولوشنِ فیلم ها و تصاویر در گوشی هاست، این گونه کیفیتِ پست های شما دست خوشِ تغییراتِ نمی شود.

ابعاد پست های عمودی

اینستاگرام برای پست های عمودی، نسبتِ استانداردِ 4:5 را در نظر گرفته است.
البته بهترین راه برای به دست آوردِ این ابعاد، این است که یا مدیریتِ پیجِ خود را به دستِ یک ادمینِ حرفه ای مثلِ ایران مایند بسپارید یا آن که از اپ هایِ ثانویه ویرایشِ عکس و فیلم استفاده کنید تا به راحتی ابعادِ قراردادی و دقیق را پیدا کرده و اصلا پست هایتان را از اول در همان قالب درست کنید تا بعداً مجبور نباشید گرفتارِ پیچیدگی های کراپ و کاهشِ کیفیتِ پست شوید.
نسبتِ 4:5 به قدری دقیق طراحی شده که اگر پستِ شما اپسیلنی از این ابعاد بزرگتر باشد، اینستاگرام به صورتِ خودکار پستِ شما را بُرش می دهد.  پس بهتر است از همان ابتدا کار را بی نقص انجام دهیم.

ابعاد پست های افقی

به صورتِ ناخودآگاه فیلمبرداری با ابعادِ 16:9 نرمال تر است ولی اینستاگرام به شما قابلیتِ بارگذاریِ دو نوعِ ویدیوی افقی با ابعادِ مختلف را داده است که اولی1.91:1   و دومی 16:9 است. حجمِ پیشنهادی برای ذخیره این نوع از پست های ویدیویی هم 1080 پیکسل در 607 پیکسل است.

ابعادِ پستِ IGTV

اینستاگرام برای آن که بتواند چالشِ اسلایدی گذاشتنِ ویدیو های بلند را پشت سر بگذارد، قابلیتِ IGTV را خودش اضافه کرده که با آن می توان فیلم های طولانی تر را بی وقفه بارگذاری کرد.
نسبتِ استاندرد برای این نوع از ویدیو ها در اینستاگرام نیز 16:9 و یا حتی 5:4 است. البته ویدیو های آی جی تی وی نباید بیشتر از چهار گیگابایت باشند وگرنه کمرِ اینستاگرام برای پست کردنش خم می شود و اصلا قابلیتِ آپلود شدن را به شما نمی دهد.

سایز مناسب استوری چقدر است؟

فقط خدا می داند که دو قابلیتِ استوری و اکسپلورِ اینستاگرام، تا چه اندازه در مارکتینگ و فروشِ کسب و کار ها اثرِ مستقیم دارد. استوری، با آن نوارِ رنگیِ توجه جلب کنش در دورِ عکسِ پروفایل، احتمالا اولین جایی است که باعثِ تحریکِ کنجکاوی ما می شود و دلمان می خواهد از داستان های کوتاهِ آن فرد باخبر شویم.
پس نتیجه می گیریم شاه کلیدِ بی برو برگردِ جذب و وفاداریِ دنبال کنندگانِ یک صفحه هستند که اگر به قدرِ کفایت جذاب و حرفه ای طراحی و پست نشوند، حسابی باعثِ از سکه افتادنِ اعتبارِ پیج می شود.
اندازه سایز استوری، به صورتِ استاندارد ابعادِ  28:57 در 8:50 سانتی متر است که به صورتِ کامل، تمامِ صفحه را پوشش می دهد. در ضمن اگر بتوانید آن را با حجمِ 1080 پیکسل در 1920 پیکسل ذخیره کنید و بعد استوری را آپلود کنید، محتوایِ شما از لحاظِ فنی کاملا بی نقص و استاندارد خواهد بود. در ضمن سایز استوری اینستا برای افرادی که حس می کنند نیاز به پست کردنِ تمامِ صفحه یک استوری را ندارند نیز ابعادِ 1:9:1تا 1:9 است.

خیلی خوب است که درباره همه چیز اطلاعات کسب می کنید و مقالاتِ روز درباره اینستاگرام را مطالعه می کنید، ولی  اگر به دنبالِ چیزی فراتر از آپدیت کردنِ دانشِ خود در این زمینه هستید و می خواهید رونقِ بیزنسِ خود را به چشم ببینید، کار را به کاردان بسپارید و مدیریت پیج اینستاگرام خود را به ایران مایند.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *