ریلز اینستاگرام ، ریلز چیست

همه چیز درباره ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام، حاصلِ یک کمال طلبی است. شاید عرصه رقابت، برای کسانی که در میدانش هستند و مدام درگیرِ چالش های جدید اند، کارِ مضطرب کننده و اعصاب خردکنی باشد.
اما اگر حاصلِ این چالش ها، به نفعِ کاربران و مشتریانِ این کمپانی های رقابت کننده باشد چی؟
در این صورت ما نه تنها از به چالش کشیده شدنِ برنامه نویسانِ اینستاگرام و تیک تاک ناراحت نمی شویم، بلکه هر روز خدا را شکر می کنیم که دعوایشان بیشتر بالا بگیرد و برای زمین زدنِ هم، مدام قابلیت های جدید به خودشان اضافه کنند!
ما در این مقاله علاوه بر آن که میفهمیم ریلز چیست و ریلز اینستا کجاست و … در انتها به راحتی می توانیم به دیگران نیز آموزش بدهیم که، چگونه reels را فعال کنیم.

ریلز اینستاگرام چیست و چه زمانی ظهور کرد؟

ریلز ، ریلز اندروید ، ریلز اینستا کجاست

ریلز در این اپلیکشن، یک آپشنِ جدید است که احتمالا دو سال یا کمتر از متولد شدنش می گذرد (اواسط 2020).
خوشبختانه دیگر از آن ایامی که فقط می شد عکسی از خودمان در این اَپ بارگذاری کنیم و بعد نهایتاً لایک بگیریم، عبور کرده ایم.
در چند سال اخیر، هر لحظه که از عمرِ ساخته شدنِ اینستاگرام می گذرد، این کودک پرجنب و جوش یک قابلیتِ جدید به خود اضافه می کند. او مدام در حالِ بر طرف کردنِ باگ هایش است.
ریلز ایستاگرام هم، چند سال بعد از متولد شدنِ استوری، لایو، آی جی تی وی و سایرِ پلن های جذابِ این اپ به آن اضافه شد. ریلز نیاز به نصبِ جداگانه ندارد. شبیه به نوعی پرتابل است که خودِ اپ به صورتِ خودکار با خودش حمل می کند و به دستِ ما می رساند.
پس نمی شود سرچ کرد: دانلود اینستاگرام با قابلیت ریلز. چرا؟ چون شما فقط کافی است یک بار اینستایِ خود را آپدیت کنید.
حالا دیگر شما دارای یک اپ با پتانسیلِ ریلز اندروید یا ریلز برای آیفون هستید.
الان که حسابی به روز رسانی شدید، با ادامه مقاله همراه باشید تا بفهمید ریلز چیست و در نهایت ریلز اینستا کجاست.

ریلز چیست و در کجاست؟

ریلز اینستاگرام، یک قابلیت است که مِتا، برای عقب نماندن از تیک تاک به خودش اضافه کرده. چون تیک تاک چندی پیش، این آپشن را خلق کرد و حالا دیگر برای اینستا اُفت داشت که او هم دست به کار نشود.
ریلز، نوعِ پیشرفته استوری است. یعنی تمامِ قابلیت های استوری را دارد اما به صورتِ مدرن و با کلاس تر! البته ابداً قصدِ بد گویی پشتِ استوری را نداریم. چرا که هنوز در صدرِ  لیستِ محبوب ترین قابلیتِ اینستاگرام است و همچنان طرفدار دارد.
قسمت جذاب ماجرا اینجاست که ریل ها توانایی فوق العاده ای  در اکسپلور رفتن و جذب فالوور را دارند. ویو عجیب و غریبی می گیرند و البته در صورتی که محتوایشان با کمی چاشنی خلاقیت مزه دار شده باشند.
ریلز اندروید یا ریلز گذاشتن با ایفون، به اندازه یک اپِ حرفه ای ویرایشِ فیلم، به ما قدرتِ تدوین، بُرش، صدا گذاری به صورتِ لایو، تکست(متن) نوشتن، استیکر گذاشتن، کلاژبندیِ فیلم ها، افزایش یا کاهش سرعتِ ویدیوها و از همه مهمتر؛ موسیقی متن انتخاب کردن برای فیلم را می دهد.
ریلز، دقیقا بر عکسِ استوری که محتوایی کاملا شخصی داشت، برون گراتر و منعطف تر است. البته که حالا ریلز اینستاگرام با قدرت میتازد و در آپدیت جدید اینستاگرام تمام محتواهای ویدیویی اینستاگرام را به شکل خود درآورده است.
نکته جذاب دیگر این که ریلز اینستاگرام می تواند شبیه به پست هایِ ثابتِ شما، راهیِ اکسپلور شود.

فعال کردن reels، شبیه به آب خوردن است!

تا این جا فهیمیدیم که ریلز چیست؛ و این که چه پتانسیل هایِ بیشتری نسبت به استوری دارد.
اما هنوز پاسخ نداده ایم که ریلز اینستا کجاست. این که چگونه reels را فعال کنیم، ابداً کارِ پیچیده ای نیست. خصوصا اگر استوری گذاشتن را بلد باشید. برای فعال سازی reels اینستاگرام فقط کافی است به همان سربرگی که پروفایلِ فالوورهایتان در آن جا با هر بار استوری گذاشتنِ آن ها به روزرسانی می شود مراجعه کنید.
اصلا reel به معنای حلقه است. پس باید هم در بینِ حلقه پروفایلتان به فعال سازی ریلز اینستاگرام بپردازید. در سمتِ چپِ صفحه، پروفایلِ شما که یک نشانکِ + دارد، خودنمایی می کند. روی عکسِ خودتان ضربه بزنید و تصور کنید می خواهید استوری بگذارید.
حالا واژه reels را از کنارِ گزینه های live  و story انتخاب کنید. تبریک! شما پروسه فعال کردن ریلز اینستاگرام را با موفقیت پشت سر گذاشتید.

ویدیو های reels محدودیتِ زمانی دارند؟

اکنون که فهمیدیم چگونه reels اینستاگرام را فعال کنیم، بهتر است به این سوال هم پاسخ بدهیم.
جوابِ سوالِ تیتر ما مثبت است. بله! ویدیو هایی که در قسمتِ ریلز قرار میدهید، قبلا محدودیتِ زمانی 15 ثانیه ای داشتند؛ بعد شد 30 ثانیه و حالا که به طور کل محتواهای ویدیویی تبدیل به ریلز شده اند، تمام محتواهای ویدیویی زیر 15 دقیقه در قالب ریلز نمایش داده می شوند. البته که باید این نکته را مد نظر داشت: (هرچه ویدیو کوتاهتر و خلاقانه تر بهتر!)
 این آپدیت شدگی ممکن است برای همه اتفاق نیوفتاده باشد.

اندازه ریلز اینستاگرام چقدر است؟

آموزش ریلز اینستاگرام ، دانلود اینستاگرام با قابلیت ریلز

ابعاد ریلز بصورت استاندارد 1920* 1080 است اما شما این را در نظر بگیرید که در ابتدا یک انداره 1350*1080 به مخاطبتان نمایش داده می شود و اگر روی آن کلیک کند به طور کامل میتواند ریلز شما را ببیند پس اگر مطلب مهمی را می خواهید در ویدیو نمایش دهید در اندازه ریلز 1350*1080 بگذارید.

آیا ریلز اندروید با آیفون تفاوت دارد؟

نه. ریلز اینستاگرام، قابلیتی است که در اختیارِ تمامِ کاربرانِ این رایگان افزار، اعم از اندروید تا ios قرار گرفته است.

reels اینستاگرام من کجاست؟

احتمالا حالا کاملا می دانیم که چگونه قسمت ریلز اینستاگرام را فعال کنیم.
ولی سوالی که ممکن است به وجود بیاید این است که شاید اصلا این ورژن از اینستاگرامِ شما، قابلیتِ ریلزگذاری نداشته باشد.
ما گفتیم قابلیت جدید اینستاگرام reels است. پس خیلی امکان دارد که هنوز اپِ شما بروز رسانی نشده باشد و این گزینه در کنارِ لایو و استوری  به چشمتان نخورد. پس اگر می خواهید از این پتانسیلِ جدید اینستاگرام استفاده کنید و فالوور هایتان را به محتوا هایی که تولید می کنید، بیش از پیش میخکوب کنید، حتما از جدید ترین نسخه اینستاگرام استفاده کنید.

حالا بگوئید چگونه ریلز دیگران را ببینیم؟

چگونه reels را فعال کنیم ، فعال سازی reels اینستاگرام

این سوال مثلِ این است که بپرسید چطور استوری بقیه را ببینم. در حقیقت reels در همان قسمت پست های هر شخص قابلِ مشاهده است. دقیقا همان جایی که عکس پروفایل و بایوی بقیه را می بینید.
فقط تنها فرقی که دارد این است که reels اینستاگرام قابلیت های بیشتری دارد. طوری که این آپشن، دغدغه کار کردن با نرم افزار های ویرایشِ فیلم برای داستانِ  کوتاه گذاشتن را تا حدِ زیادی از بین برده.
چرا که تقریبا تمامِ آن چه را که برای ادیتِ فیلم ها به آن نیاز دارید؛ از موسیقیِ متن گذاشتن و افکت گذاری گرفته، تا کلاژ بندی و در چند حالتِ مختلف از خودتان فیلم گرفتن و در کنار هم قرار دادن را، به شما ارائه می دهد.
حالا که فهمیدیم چگونه در اینستاگرام reels را فعال کنیم، قطعا برایمان کاری ندارد که به سراغِ دیدنِ ریلزهای سایرِ دوستمان در قسمتِ پروفایلشان برویم.

بعد از فعال کردن ریلز اینستا گرام حالتان چطور است؟

خب تا این جای کار فهمیدیم که چگونه ریلز اینستاگرام را فعال کنیم. البته آموزش ریلز اینستاگرام، پتانسیلِ بیش از حد شاخ و برگ دادن را ندارد. شاید در ادامه کار و با هرچه آپدیت تر شدن الگوریتم های اینستاگرام تاثیر استفاده از ریلز و ترفندهایی برای هرچه موثر تر بودن این کاربرد، برای رشد بهتر پیج ها بیشتر آشکار شود.

امیدواریم؛ بعد از این، اگر کسی از شما پرسید چگونه reels اینستاگرام را فعال کنیم، بتوانید به راحتی راهنمایی اش کنید. پذیرای سوالات چالش برانگیزتان هستیم!

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *