برنامه دوربین سه بعدی ، گرفتن عکس سه بعدی سامسونگ

معرفی 6 برنامه دوربین سه بعدی جادویی

برنامه دوربین سه بعدی واقعا در نگاه اول یک شوخی سرگرم کننده به نظر می رسد تا یک قابلیتِ جدید. اصلا مگر می شود بدونِ آن عینک های مخصوصی که یک شیشه قرمز دارند و یک شیشه آبی، تصاویر را به شکلِ روح دار و سه بعدی دید؟
تازه آن هم نه هر عکسِ معمولی را، بلکه تصاویری که پردازش شده اند و ساعت ها برای بعد دار کردنِ زوایایشان وقت گذاشته اند.
از آن جایی که ما در عصرِ (اراده کن تا محقق شود) هستیم، پس در نتیجه این خواسته هم دیگر جزِ آرزو های پیش پا افتاده شده که به راحتی قابلِ محقق شدن است. اما کدام اپ ها کاندیدایِ بهترین برنامه عکاسی سه بعدی با موبایل هستند؟

نرم افزار سه بعدی ساز عکس برای آیفون

واقعا چه نیاز به برنامه دوربین سه بعدی هست؟

خب ببینید؛ ما اصولا هر چیزی که عکسمان را جذاب تر کند و تعدادِ لایک پست و ریپلایِ استوری را بالا ببرد دوست داریم.
یکی از عناصری که باعث می شود تصاویرِ ما از حالتِ تخت و بی روح خارج شود و خلاقانه تر به نظر برسد، تلقینِ توهمِ سه بعدی بودنِ عکس هایمان به مخاطب است. درست خواندید، توهم!
ما فعلا مجهز به گوشیِ همراهی که قابلیت های فرا زمینی در دوربینش داشته باشد، نیستیم. پس در نتیجه با استفاده از نسخه های ضعیف هوش مصنوعی،  و تخیلِ زاویه دار بودن و تحرکِ تصویر، احساس می کنیم واقعا دوربین، دو بعدی عکس نگرفته و توانسته یک بعد دیگر را هم ثبت و ضبط کند.

Pixamotion؛ اولین برنامه دوربین سه بعدی

البته این اپ به شما اجازه همزمانِ عکاسی و سه بعدی سازی را نمی دهد چرا که اصلا کارش این نیست.
ما در ادامه به برنامه هایی که به شما به صورتِ لایو اجازه این کار را می دهند، اشاره می کنیم.
پیکساموشن از آن اپ هایی است که شما را به گالریتان هدایت می کند. به این صورت که یک عکسِ معمولی می گیرید، حالا  واردِ پیکساموشن می شوید و تا جایی که دلتان بخواهد به عکس، فیلتر های متحرک سازی اضافه می کنید.
مثلا اگر دوست دارید امواجِ پشتِ سرتان در عکس تکان بخورد و حالتی واقعی به تصویر بدهد، یا اگر دوست دارید ابر های آسمانِ بالای سرتان در حرکت باشند، این اپ بهترین و معروف ترین گزینه است.

برنامه عکاسی سه بعدی ، عکاسی سه بعدی با موبایل

PopPic؛ دومین برنامه دوربین سه بعدی جالب

اگر جدی جدی به دنبالِ یک شاه برنامه عکاسی سه بعدی می گردید، هیچ گزینه ای حرفه ای تر از POPPIC پیشِ رو ندارید. این برنامه به شما قابلیتی می دهد که از اول، یک عکسِ سه بعدی ثبت کنید، نه این که مثلِ پیکساموشن بعد از گرفتنِ عکس آن را برای سه بعدی شدن ادیت کنید.
اما در کمالِ تاسف و تاثر به بازماندگان اندرویدی باید بگوئیم که این برنامه فقط در اپ استورِ آیفون قابلِ نصب است و سایرین نمی توانند این شگفتی قرنِ 21 را تجربه کنند.

کپ کات؛ حرفه ای ترین اپِ سه بعدی ساز عکس

چند وقت پیش سبکی از ویدیو ها ترند شده بود که عکس ها را به ویدیو های سه بعدی تبدیل می کرد و بعد با سرنخ دادن درباره استایل هر شخصیت، ما باید حدس می زدیم منظورِ سازنده کدام کاراکترِ معروف است.
مثلا اگر کلا بافتنی، کیف دستی سیاه و یک پرایدِ سفید سرنخ های ما بود متوجه می شدیم که فردِ موردِ نظر کسی نیست جز مونا ملکی. حالا شاید با خودتان بگوئید با چه اپی می توان این ایده را پیاده کرد و عکس ها را به حالت فیلمِ 3D در آورد؟
کپ کات تنها گزینه بی نقصِ روی میز است که می توان این کار را برای شما بکند. به این صورت که فقط کافی است یک عکس را انتخاب کنید و از بخشِ استایل، گزینه زوم3D را انتخاب کنید. حالا اگر دوست داشتید می توانید ترنزیشن ها، زوم و زوم بک ها و موزیکِ دلخواهتان را هم چاشنی کار کنید.

نکته!

برای دسترسی به تمامِ بخش ها و افکت های کپ کات، علاوه بر روشن بودنِ نت، نیاز دارید از فیلترشکن هم استفاده کنید.

Make it 3D؛ ساده ترین برنامه دوربین سه بعدی

یکی از بی دردسر ترین اپ ها برای گرفتن عکس سه بعدی سامسونگ، همین برنامه است.
شما با مِیک ایت، هم به صورتِ لایو در داخلِ برنامه می توانید عکس سه بعدی بگیرید، هم این که خودتان یک تصویر را در گالری انتخاب کنید و بعد به آن افکت های بعد دار بدهید.

Parallax؛ برنامه دوربین سه بعدی مخصوص آیفونی ها

این اپ تقریبا کامل ترین نرم افزار سه بعدی ساز عکس برای آیفون است که از قضا طرفدارانش حسابی تعصبش را می کِشند.
پارالاکس را اصلا دستِ کم نگیرید و فکر نکنید صرفا برای سه بعدی سازی عکس هایتان خلق شده است، بلکه می توانید از الگو ها و ابزار های دیگرش برای رنگ و لعاب بخشیدن به تصویرتان استفاده کنید.
نکته قابلِ احترامِ دیگری که درباره پارالاکس وجود دارد، این است که علاوه بر قابلیتِ انتخاب عکس از گالری، دوربینی داخلِ خودِ برنامه هم می تواند به صورتِ لایو برایتان عکس سه بعدی بگیرد. واقعا دیگر این آیفون دار ها چه می خواهند که خدا به آن ها نداده است.

در آخر اگر برنامه شاهکاری سراغ دارید که واقعا تصویر را در حدِ یک انیمه 3 بعدی می کند، لطفا به دوستانتان هم در کامنت ها معرفی کنید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *