تجهیزات عکاسی تبلیغاتی ، تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

مهم ترین تجهیزات عکاسی تبلیغاتی را بشناسید

تجهیزات عکاسی تبلیغاتی بازوهای فعال تبلیغات کسب و کار شما هستند. قطعا می دانید که تبلیغات خودشان مغز متفکر بیزینس اند. شما حتی اگر دارای خلاق ترینِ ذهن ها باشید و لحظه ای نتوانید ذهنتان را از ایده پردازی خاموش کنید، بدونِ وجودِ وسایل مورد نیاز عکاسی از محصولات نمی توانید ایده های نابتان را عملی کرده و به خوبی در معرضِ دید قرار دهید.
هرچند محدودیت است که آدم ها را ستاره می کند و ممکن است با وجودِ داشتنِ مجهز ترین لوازم عکاسی صنعتی و گران ترین لنز عکاسی تبلیغاتی، باز هم خیلی ها استعدادِ به بهترین شکلِ ممکن استفاده کردن از آن ها را نداشته باشند، اما به هر حال جهانِ رقابتیِ امروز هر لحظه یک رقیبِ جدید و رستمِ‌دستان‌گونه از آستینِ خودش بیرون می کشد و ما باید با مناسب ترین و کاربردی ترین تجهیزاتِ مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی، واردِ کارزارِ رقابت شویم.
در این مقاله شما را با همه آنچه که به عنوان تجهیزات عکاسی تبلیغاتی به خصوص در شروع کار نیاز دارید، آشنا می کنیم و در انتها هم پیشنهادی برای ثبت هرچه بهتر تصاویر تجاری و تبلیغاتی برای‌تان مطرح خواهیم کرد.

ظرافت های خریدِ تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

هدف از عکاسی تجاری، معرفی و تبلیغِ محصولی است که امکان دارد پیش از ما خیلی ها سودای عرضه و فروشش به بازار را داشته باشند ولی ما باید در تبلیغاتمان که به وسیله بیلبورد ها، سایت ها و پیج های کاری در معرضِ دیدش قرار می دهیم، به گونه ای محصول را معرفی کنیم که انگار تا پیش از ما هیچکس هم پای این کالا را به بازار نیاورده است.
در حقیقت روایتِ داستانِ عکاسی تبلیغاتی باید بیانگرِ مزیتِ رقابتی و تافته جدا بافته بودنِ محصول یا خدمتِ ما باشد و در اولین بر خورد، چشمِ مخاطب را موردِ هدف قرار بدهد. از آن جایی هم که میخکوب کردنِ آدم ها به وسیله یک عکس ابداً کارِ راحتی نیست، پس نتیجه می گیریم عکاسی تجاری از پر چالش ترین مشاغل محسوب می شود و علاوه بر استعداد و تجربه، نیاز به کارآمدترین تجهیزات عکاسی تبلیغاتی دارد. در ادامه انواع تجهیزات برای عکاسی تبلیغاتی را با هم بررسی می کنیم.

دوربین های DSLR و سه پایه از اصلی ترین تجهیزات عکاسی تبلیغاتی

در بین تجهیزات عکاسی تبلیغاتی این نوع از محبوب ترین فناری های دوربین های عکاسی برخوردار است، که هم بابِ دلِ عکاسانِ کار کشته و ماهر است و هم یارِ صبور مبتدی های این حرفه. دنیای دوربین های عکاسی تجاری، از طیفِ تنوع آمیزی برخوردار است.
تازه کارها باید حواسشان به این نکته باشد که دوربین عکاسی تبلیغاتی به عنوان مهمترین اصلِ لوازم عکاسی صنعتی، با دوربین هایی که برای عکاسی آتلیه، پرتره و … استفاده می شود، تفاوت های باریک اما محسوس و تخصصی دارد.

تجهیزات عکاسی تبلیغاتی ، تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی

در هر صورت افرادی که به صورتِ ویژه در این حرفه تمرکز کرده اند، به هنگام خرید باید به اهمیتِ فاصله کانونی و ضریبِ حساسیت به نور و دیافراگمِ دوربینی که تهیه می کنند توجه کنند. از دوربین های کمپانی نیکون هم غافل نشوید چون به تازگی به وسیله جدیدترین آپدیت هایش، هم لنز های وایدِ بی نقصی به طراحی اش اضافه کرده و هم می توانید از سرعتِ خیره کننده شاتر و صفحه نمایشِ لمسی اش بیشترین لذت از حرفه ای گری در کارتان را ببرید. اهمیتِ حضورِ سه پایه هم که در تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی، اظهرِ من الشمس است. سوژه همواره جنس و موقعیتی ندارد که دوربین روی دست را طلب کند. پس در نتیجه برای ثبات و عدمِ لغزشِ دست به هنگام عکاسی، حتما سه پایه را به عنوانِ لوازمِ مادر تهیه کنید.

لنز تامرون و آداپتورهایش

واقعا از یک لوازم عکاسی صنعتی خوب چه انتظاری دارید؟ مثلا لنزی که بتواند در عینِ نزدیکی به سوژه، تا حدِ قابلِ توجهی، تصویرِ پس زمینه را هم واضح نشان دهد و قابلیتِ ضدِ لغزش داشته باشد؟ لنزی که بتواند یک حلقه تصویر به قطرِ سی و پنج میلیمتر را به صورتِ بی نقص و فول فریم ساپورت کند؟
اگر این قابلیت ها و کیفیتِ کلی یک لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی مدِ نظرتان است، ما به شما تامرون، مدلِ SP AF 15-30mm f/2.8 Di VC USD Wide-Angle را پیشنهاد می کنیم. شاید سخت بشود که بهترین نور برای عکاسی صنعتی را پیدا کرد اما این مدل از لنز های تامرون، بهترین گزینه برای شرایطی است که نورِ محیط کم است و شما نمی توانید به شرایطِ استاندارد نزدیکش کنید.

سافت باکس فراموش نشود

لوازم عکاسی صنعتی ، بهترین نور برای عکاسی صنعتی

یکی از حیاتی ترین المان ها در حرفه عکاسی و بحثِ ما که اختصاصاً مربوط به لوازم عکاسی صنعتی است، بحثِ نورپردازی و ظرافت های مربوطه اش است.
سافت باکس ها یا همان جعبه های بازتابنده نور، به قدری در این حرفه موثر هستند که عدمِ حضورشان در یک استودیو، به معنای حرفه ای نبودنِ تیمِ فتوگرافی است. سافت باکس ها وظیفه ملایم سازی یا شدت بخشی به نورها را دارند؛ پس با این اوصاف لطفا این جعبه را در اولِ لیستِ خریدِ تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی خود قرار دهید.

اسنوت هم می خواهید

اسنوت یا تنظیم کننده های لوله ایِ نورِ پرژکتور ها، یکی دیگر از پرکاربرد ترین تجهیزات عکاسی تبلیغاتی، محسوب می شوند. این وسیله که در اولِ فهرستِ لوازم عکاسی صنعتی نیز قرار می گیرد، وظیفه دارد نور را به صورتِ متمرکز و با شدت به صَخره سوژه بکوبد. اسنوت ها با توجه به نیازِ عکاسان و ابعادِ سوژه ها، در اشکالِ هندسیِ مخروط، مستطیل و استوانه طراحی شدند و در هر شکل و حالتی که باشند، وظیفه ای به جز کنترل و تنظیمِ نورِ دل خواهِ عکاس را ندارند.

خیمه بزنید

البته ما معمولا از خیمه یک چادرِ مثلثی که قاعده اش بر روی زمین قرار دارد در ذهن داریم، اما در تجهیزات عکاسی تبلیغاتی، خیمه ها کاملا به صورتِ جعبه های مستطیلی هستند که وظیفه شان، جلوگیری از عدمِ انعکاس و بازتابِ اشیاء محیط بر سوژه است. یعنی یک فضای کاملا ایزوله شده با نوری یک دست، که مانعِ ورودِ هرگونه رشته نور مزاحم و غیر لازم است.

با حضورِ فلش

همیشه در تیتراژ ها، اسمِ بازیگری که بیشترین و مهترین اثر را در پروژه فیلم دارد، آخرِ نامِ تمامِ بازیگران و حتی پر آب و تاب تر از اسمِ نقشِ اول می آورند؛ حالا می خواهیم بگوئیم که:

 تجهیزات مورد نیاز عکاسی تبلیغاتی با شرکتِ: فلش (نامِ مستعار: کیت روشنایی).

همان قدر که دوربین به عنوان مهم ترین لوازم عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در این حوزه اهمیت دارد، کیت های روشنایی نیز در جایگاهِ خودشان بی نهایت حیاتی هستند. البته ما پیشنهادمان به شما این است که علاوه بر توجه کردن به قدرتِ باتری و پخش کنندگی نور در این وسیله به هنگامِ خرید، به فاکتورِ قابلِ جا به جایی بودنش هم توجه کنید. مثلا کیت های الکترونیکی، علاوه بر آن که قیمتِ مناسب تری نسب به سایر فلش ها دارند، به شدتِ از لحاظِ جا به جایی، وزنی و قابلیتِ قرار گیری در محیط های مختلف، کاربردی و محبوب هستند.

در این مقاله انواع تجهیزات مورد نیاز برای عکاسی تبلیغاتی را با هم بررسی کردیم تا در صورتی که قصد عکاسی صنعتی و تجاری دارید یک چک لیست مناسب داشته باشید. اما در صورتی که بخواهید با صرف وقت، هزینه و انرژی کمتر به شکل بدون سعی و خطا و حرفه ای عکس های تبلیغاتی جذابی از محصولاتتان بگیرید، می توانید این کار تخصصی و حرفه ای را برونسپاری هم بکنید. قطعا این کار از هر لحاظ برایتان صرفه مالی و زمانی بیشتر خواهد داشت و نتیجه نیز حرفه ای تر خواهد بود.

ایران مایند، به پشتوانه سال ها همکاری با مشتریانِ حرفه ای خود، با در اختیار داشتن حرفه ای ترین تجهیزات عکاسی تبلیغاتی و ثبت خلاقانه ترین عکس های تجاری و تبلیغاتی، برای گرفتن انواع عکس های تبلیغاتی از محصولات شما، در کنارتان خواهد بود.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *