لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی ، بهترین لنز برای عکاسی تبلیغاتی

لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی را چه طور بشناسیم؟

لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی مثل انتخاب کردن لباس برای شرکت در یک رویداد خاص است؛ به همان اندازه نیاز به وسواس و تفکر دارد.
فرض کنید شما قصد رفتن به یک مراسمِ تدفین را دارید، در این حالت اگر یک نفر به شما پیشنهاد بدهد که کلاه گیس رنگی، دماغِ قرمز، شلوار خمره ای راه راه و یک کتِ گشادِ سبز رنگ به تن کنید و راهی مراسم بشوید، آیا می پذیرید؟
شما باید لباسی مناسب برای این رویداد داشته باشید نه آن که با گریمِ یک دلقکِ خندان همه را متعجب و حتی روحیه ها را جریحه دار کنید.
یک لنزِ نا کارآمد در عکاسی تبلیغاتی هم دقیقا حکمِ همان لباس شهرت در مراسمی رسمی و جدی را دارد که نه تنها برازنده نیست بلکه همه را از شما دلسرد و دور می کند.

لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی چه اثراتِ مثبتی دارد؟

بهترین لنز های عکاسی تبلیغاتی

پاسخ واضح است، اثراتش تماماً خیر است و مثبت! انتخاب لنز های عکاسی تبلیغاتی اگر به دقت و با جزئی نگری باشند می توانند کاری کنند تا محصول به زبان آمده و با مخاطب حرف بزند.
جزئیات فنی، بافت ها و الیاف ها، رنگِ واقعی، رفلکس دار بودن یا ماتی و حتی نرمی و سختی یک محصول صرفا به کمکِ بهترین لنز برای عکاسی تبلیغاتی امکان پذیر است.
پس اصلا تصور نکنید که می شود به همان اندازه سهولتِ کار با دوربینِ گوشی های همراه، عکسی به ظرافت و جذابیت تصاویر تبلیغاتی که با لنز های مخصوص گرفته شده اند انداخت.
اگر قصد خوش درخشیدن و ثبتِ یک رویای به حقیقت پیوسته را در ذهنِ مخاطب دارید، باید وسواس و حرفه ای گری به خرج بدهید.

فاکتور های بهترین لنز برای عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی علاوه بر آن که جنبه هنری دارد، نوعی علم به حساب می آید. چرا؟ چون نقش عجیبی در جلب توجه مخاطبان و ارتقایِ تصویرِ یک محصول یا خدمت در ذهن بیننده دارد. همه این ها بدونِ محاسبه دقیق امکان پذیر نیست.
3 فاکتور وجود دارد که باید قبل و در حینِ خرید بهترین لنز های عکاسی تبلیغاتی به آن توجه کرد:

1. نوع لنز

لنز عریض (Wide Angle)

لنز های عریض برای فراگیریِ منظره و فضا های گسترده بسیار مناسب هستند.
در عکاسی تبلیغاتی، این لنز ها برای نمایشِ محصولات در محیط ‌های باز و جلب توجه به خصوصیت ‌های گسترده ‌ای از محصول مفید هستند.

لنز متوسط (Standard)

لنز های متوسط با زاویه دید متعادل، برای عکاسی از محصولات در محیط‌ هایی با فضا و زاویه بسته، بهترین گزینه هستند. این لنز ها، تصاویر با واقعیتِ بالا و جزئیاتِ دقیق ارائه می کنند.

لنز تله ‌فوتو (Telephoto)

اگر نیاز به عکاسی از محصولات با فاصله دور دارید، لنز های تله‌ فوتو راستِ کارتان هستند. این لنز ها برای زوم کردن و ثبت جزئیاتِ دقیِق محصولات به کار می‌روند.

2. توجه به دیافراگم و عمق میدان

دیافراگمِ لنز، نقش مهمی در کنترل نور و عمق میدان تصویر دارد. برای عکاسی تبلیغاتی، لنز هایی با دیافراگم باز (کمتر از f/2.8) برای ایجاد بوکه پشت محصول بسیار عالی عمل می کنند.

3. استفاده از لنز‌ هایی با قابلیتِ استابلایزر

استفاده از لنز های دارای استابلایزرِ تصویر، مخصوصاً در شرایطِ کم نور یا در عکس هایی که نیاز به حرکتِ عکاس دارند، اهمیت دارد. این قابلیت باعث خنثی سازیِ لرزشِ تصویر و بهبودِ کیفیت نهایی می ‌شود.

Canon؛کاندیدای بهترین لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی

البته که معمولا پیشنهاد می شود برندِ لنز و دوربین با هم یکی باشند.
ما سعی می کنیم در ادامه مواردِ محبوبی را مثال بزنیم که برند های بیشتری را تحتِ پوشش قرار بدهد.
یکی از اولین اعجوبه های کامل و حیرت انگیز، Canon EF 24-105mm f/4L است. این گزینه حتما می تواند میخکوبتان کند چون علاوه بر آن که محدوده زومِ بالایی دارد، می تواند در شرایطِ کم نور و حتی زمانِ حرکتِ عکاس یه شاهکارِ هنریِ تبلیغاتی خلق کند. لرزش گیرِ اپتیکالش زبان زدِ خاص و عام است.

Canon؛کاندیدای بهترین لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی

لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی ، بهترین لنز برای عکاسی تبلیغاتی

البته که معمولا پیشنهاد می شود برندِ لنز و دوربین با هم یکی باشند.
ما سعی می کنیم در ادامه مواردِ محبوبی را مثال بزنیم که برند های بیشتری را تحتِ پوشش قرار بدهد.
یکی از اولین اعجوبه های کامل و حیرت انگیز، Canon EF 24-105mm f/4L است. این گزینه حتما می تواند میخکوبتان کند چون علاوه بر آن که محدوده زومِ بالایی دارد، می تواند در شرایطِ کم نور و حتی زمانِ حرکتِ عکاس یه شاهکارِ هنریِ تبلیغاتی خلق کند. لرزش گیرِ اپتیکالش زبان زدِ خاص و عام است.

توکینا دومین لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی

همان طور که از نامش پیداست، نمی تواند محصولِ هیچ جای دیگری به غیر از ژاپن باشد.
درست است که از نعمتِ استابلایزر داشتن محروم است ولی در دسته مقرون به صرفه ترین لنز های ماکرو 100 میلی متری قرار می گیرد. اگر می خواهید عکاسی تبلیغاتی در سبکِ ماکرو را آن با نهایتِ دیتِیل از محصول را تجربه کنید، توکینا 100mm f2.8 AT-X Macro می تواند نامزدِ بهترین لنز برای عکاسی تبلیغاتی باشد.

Tamron SP 35 mm f/1.8؛ مردی برای تمامِ فصول

امکان ندارد این بحث در جایی داغ باشد و نامِ تامبرون به عنوان یکی از پیشگامانِ بهترین لنز های عکاسی تبلیغاتی به میان نیاید، در واقع بی انصافیِ محض است.
35 میلی متری ها به خودی خود یکی از هوشمندانه ترین درجات برای عکاسی از اشیاء با پس زمینه واضح هستند، حالا شما فکر کنید این عددِ طلایی با تامبرون هم گره خورده باشد.
اگر ضعفش در بوکه سازی بک گراند را نادیده بگیریم، مزیتش در ثبتِ عکس با کیفیت بالا، لرزشگیر اپتیکال داشتن، واید بودن و صد البته قیمتِ منصفانه اش، می تواند او را یک تنه بهترین لنز برای عکاسی تبلیغاتی کند.

از Nikon چه خبر؟ لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی است؟

نیکون سازنده یکی از برترین لنز های 24 میلی متری در قرنِ حاضر است.
اگر می خواهید یک همه فن حریفِ بی مرگ داشته باشید که هم در عکاسی تبلیغاتی از آن استفاده کنید، هم پرتره های ماندگار بگیرید و هم طعمِ عکاسی مستند و طبیعی را بچشید، نیکون 24-70mm f2.8E ED از عاقلانه ترین گزینه ها محسوب می شود.
در حقیقت فقط لنز مناسب عکاسی تبلیغاتی نیست، بلکه در هر آتش دستی دارد و  خودی نشان می دهد.

لنز های عکاسی تبلیغاتی ، بهترین لنز های عکاسی تبلیغاتی

Sony FE 50 mm f/1.8؛ تیرِ اخرِ بهترین لنز های عکاسی تبلیغاتی

ما با سونی خاطره ها داریم. هر جا که نامِ این برندِ افسانه ای به چشم می خورد، باید در انتظارِ یک شگفتی و احترام به شعور و هزینه مشتری باشیم.
این لنز به لطفِ دیافراگم باز و پتانسیل جذبِ نور بالا، شما را در اکثرِ مواقع از حضورِ لایت باکس بی نیاز می کند.
وضوح تصاویر حتی در شرایطِ کم نور هم ستودنی است و استابلایرز اپتیکالش به شما قدرتِ دویدنِ در حینِ عکاسی را می دهد! 
کنتراستِ بالایی دارد و علاوه بر کیفیتش، حملِ راحت و بی دردسری هم دارد. احتمالا سونی 50 میلی متری تمامِ چیزی است که از یک لنز مناسبِ عکاسی تبلیغاتی انتظار دارید، نه بیشتر و نه کمتر.

در آخر می دانیم این لیست تمام و کمال نیست پس اگر لنز مناسبی برای  عکاسی تبلیغاتی می شناسید، در کامنت ها به اشتراک بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *