ایده عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی ، عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی

شگفت انگیز ترین ایده عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی

ایده عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی اولین بار به ذهنِ چه کسی رسیده است؟ شما؟ پس معلوم است روحِ خلاقی دارید و مدام در حالِ ساخت و پردازشِ یک فکرِ بکر برای عملی کردنِ رویا هایتان هستید.
اصلا همین که عقیده دارید می شود با ساده ترین چیز های موجود در عالم، عکاسی تبلیغاتی انجام داد، یعنی بیش از نصفِ مسیرِ آدم های هوشمند را طی کرده اید.
باور کنید این که می گویند انسان در محدودیت ستاره می شود؛ حقیقتِ محض است. البته اگر در جایی باشیم که آسمانی برای درخشیدن وجود داشته باشد، نه صرفا یک بک گراندِ مقوایی سیاه که به دروغ به ما گفته اند این آسمان است!
در هر حال قصدِ ایران مایند از نوشتنِ این مقاله همین است که به شما یادآوری کند، ذهنِ شما آن قدر بی نهایت است که می توانید به کمکِ ابزارِ در دسترسی مثلِ مقوا، حرفه ای ترین پس زمینه عکاسی در خانه را بسازید و ایده عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی را تجربه کنید.

ترفند های ساخت بک گراند عکاسی با مقوا

کارِ عکس های تبلیغاتی این است که مستقیما چشم و در مرحله بعد، قلبِ مشتری را نشانه بگیرند؛ جوری که مشتری حتی با وجودِ عدمِ احتیاج؛ تنها با دیدنِ یک عکس، احساسِ نیاز به خریدِ محصولِ شما را پیدا کند.
پس حتی یک ثانیه هم تصور نکنید همین که یک ایده عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی در ذهن داشته باشد می شود با بی حوصلگی، نور پردازیِ غیر حرفه ای و کنتراست های بی معنی و آزار دهنده چشم، یک عکسِ تبلیغاتیِ قابل قبول بگیرید و بعد دریایی از مشتری که به صورتِ لَه لَه زنان خواهانِ محصولِ شما هستند را در دایرکتِ پیجتان ثبتِ سفارش کنید!
پس از همین حالا، اول از همه یک مکانِ ثابت برای گرفتنِ عکس های خود پیدا کنید و لوازمِ عکاسی تان مثلِ سه پایه دوربین، لامپ های سفید، پس زمینه های مقوایی یا پارچه ای و اگر وضعتان خیلی خوب است؛ دوربین و سافت باکس تان را در آن جا اسکان دهید و حالا …

دوره جامع عکاسی با موبایل پروعکس

اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن عکاسی با موبایل را یاد بگیرید و بتوانید با لوازم دم دستی از محصولتان عکس حرفه ای بگیرید کلیک کنید.

دیگر وقتِ عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی فرا رسید!

اگر بخواهیم بهترین جنسِ مقوا برای عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی را به شما پیشنهاد کنیم، فقط می توانید نامِ مقوا های فابریانو را به زبان بیاوریم. این برند از مقوا ها، علاوه بر آن که به شدت لطیف هستند و به علتِ صیغلی بودن، بازتابِ نورِ بی نظری دارند، در انواعِ سایز ها و رنگ های مختلف هم پیدا می شوند.
فقط کافی است سری به لوازم تحریری یا  صحافی ها بزنید. در ضمن قیمتشان هم نسبتِ به پرده های کروماکیِ حرفه ای بسیار مقرون به صرفه تر است. در حقیقت با فابریانو می توانید به راحتی ایده عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی را عملی کنید؛ اما چگونه؟

به محصول توجه کنید...

قبل از این که به دنبالِ خریدِ مقوا بروید، نگاه کنید دقیقا قصدِ تبلیغِ چه محصولی را دارید. آیا یک جفت کتانیِ آبی رنگ است؟ پس بک گراندِ سفید یا سیاه بیشترین کنتراست را با آن دارد.
یا نه یک ساعت مچیِ فوررانرِ مدلِ 620 سفید رنگ است که علاوه بر داشتنِ نمایشگرِ لمسیِ رنگی، می تواند نرخِ حداکثر میزانِ مصرف اکسیژن در طولِ تمرینات هوازی را محاسبه کند و حسابی به دردِ کوه نورد ها می خورد. این یکی را با تمامِ جزئیات ترسیم کردم تا بگویم کوچکترین اطلاعات و ویژگی های محصولِ شما می تواند در انتخابِ رنگِ بک گراندِ مقوایی تان اثر گذار باشد.
مثلا برای همین ساعت مچیِ سفیدی که تشریحش کردیم، بک گراندِ آبیِ کمرنگِ مقوایِ فابریانو بهترین گزینه است چون حسِ آسمان، ارتفاع و قله را به مشتری های اهلِ ورزشتان تلقین می کند. درست است که سفید، رنگِ مادر است می تواند در شمارِ زیادی از ایده عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی به کمکِ ما بیاید، اما اگر برای مثال، قصدِ تبلیغِ یک شومیزِ دخترانه سفید یا استخوانی را دارید، بهتر است کاعذ رنگی های سیلور یا سیاه که تضادِ رنگِ چشم نوازی دارد را انتخاب کنید.
پس لطفا قبل از اقدامِ به خرید هر وسیله ای، به محتوایِ محصولی که قصدِ عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی را با آن دارید توجه کنید.

از لایه های رنگی غافل نشوید

به صورتِ کلی شما در گرفتنِ عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی، دستتان به شدت باز است. اول از همه سعی کنید یک رنگِ پس زمینه اصلی که تمامِ کادرِ صفحه را کاور کند انتخاب کنید.
مثلا فرض کنید می خواهید یک شات از یک وسیله آرایشی بهداشتی مثلِ کرمِ آب رسان پوست بگیرید. اگر کرم با اسانسِ پرتقال است می توانید یک مقوایِ فابریانو به رنگِ نارنجی که تمامِ صفحه را گرفته و یک کاغذِ سفیدِ کوچکترِ دایره ای که روی مقوای اصلی قرار دارد را انتخاب کنید. ما از این جهتِ رنگِ نارنجی را به شما پیشنهاد دادیم چون کرم های آبرسان خصوصا در فصولِ سرد و خشکِ سال مثلِ پائیز، بیشترین خواهان و طرفدار را دارند.
حالا بسته به این که محفظه نگهداریِ کرم، تیوپی است یا ظرفی، می توانید چینش های مختلفی را امتحان کنید. نکته دیگر در ایده عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی با همین مثالی که گفتیم این است که اگر بتوانید با توجه به اسانسِ هر کرم، از تکه های میوه متناسب با آن اسانس برای تزئین محیط و بیش از حد خالی نبودنِ کادر استفاده کنید، حسابی می توانید یک شاتِ چشم نواز از محصولی که قصدِ تبلیغش را دارید بگیرید.

به عنوانِ اخرین کلام هم به شما توصیه می کنیم هیچ وقت از اهمیتِ نور پردازی در صحنه عکاسی غافل نشوید. درست است که مقوا ها می توانند تا میزانِ قابلِ توجهی رشته های نور را در تصویر منعکس کنند، اما اگر محصولِ شما به صورتِ مستقیم و کافی در معرضِ نور های مصنوعی مثلِ لامپ ها یا نورِ طبیعی مثلِ خورشید قرار نگیرد، نمی تواند تمامِ ابعاد و زاویه های خودش در عکس به مشتری نشان بدهد.

ایران مایند همیشه طرفدار و مشوقِ خلاقیتِ ذهن شما بوده و خواهد بود. اما اگر به هر دلیلی فرصت و حوصله ایده پردازی برای گرفتنِ عکس های تبلیغاتی را ندارید و در زمینه فراهم کردنِ تجهیزاتِ عکاسی در خانه با محدودیت مواجه هستید، می توانید با خیالِ راحت کار را به کاردان بسپارید و عکاسی های تبلیغاتیِ خلاقانه تان را به ایران مایند. 

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *