سایت های هوش مصنوعی ، سایت هوش مصنوعی نقاشی

12 تا از عجیب ترین سایت های هوش مصنوعی

سایت های هوش مصنوعی به عنوان یکی از فناوری‌های پیشرفته و مبحثی که از دهه‌ ها پیش توجه زیادی از سمتِ محققان و صنعت‌های مختلف جلب کرده است، الحق و النصاف تاثیر چشمگیری بر زندگی انسان‌ ها داشته اند.
در حالی که تحقیقات در زمینه‌های مختلف AI ادامه دارد و دم به دقیقه نتایج هولناکی به دست می‌آورد، انواع سایت ‌های هوش مصنوعی هم به عنوانِ وسیله ‌ای مهم برای انتقال اطلاعات و آموزشِ عمومی در هر زمینه ای که عقل بشر برسد نقش ایفا می کنند.
این ابزار، حرف های زیادی برای گفتن دارند و آن طور که به مشام می رسد، گویا حالا حالا ها سودای از مد افتادن ندارند و تازه هنوز به روز های اوجشان نرسیده اند.

سایت های هوش مصنوعی چطور کار می کنند؟

سایت هوش مصنوعی عکس ، سایت سوال از هوش مصنوعی

اول بهتر است یک تعریف کوچک از این قضیه داشته باشیم. هوش مصنوعی یعنی توانایی ماشین ‌ها و سیستم ‌های کامپیوتری در انجام وظایفی که در انسان‌ ها نیاز به وقت گذاشتن برای تفکر دارد.
این پتانسیل ها شامل یادگیری ماشینی، پردازش زبان طبیعی، دید کامپیوتری، تصمیم‌گیری خودکار و چه و چه است که همگی از فرآیند های هوش مصنوعی هستند.
سایت ‌های هوش مصنوعی از جمله سایت هوش مصنوعی نقاشی، سایت سوال از هوش مصنوعی، سایت هوش مصنوعی عکس و … به وب ‌سایت ‌هایی اشاره دارند که محتوا و اطلاعاتی را خلق می کنند که ما در حالتِ عادی باید ساعت ها و حتی یا ماه ها برای گردآوری اش وقت بگذاریم.
این سایت ‌ها به عنوان منابع آموزشی، اخبار و اطلاعات تازه، ابزار های توسعه نرم‌ افزار و بسیاری از منابع مفید دیگر برای علاقه‌ مندان به هوش مصنوعی عمل می‌ کنند. هوش مصنوعی رایگان یا اشتراکی، توسط توسعه ‌دهندگان، محققان و کسانی که علاقه شخصی به این حوزه دارند اداره می‌شود.

4 مورد از اهمیت سایت های هوش مصنوعی در عصرِ حاضر

دقیقا در کنارِ این که بشر از AI، چه در زمینه سایت هوش مصنوعی عکس گرفته، چه وبسایت های سخنگو، به چشم یک تهدید برای آینده نگاه می کند، این فضا پوینت های مثبتی هم دارد.
با فکر کردن به این موارد شاید کمی از بارِ هیبتِ وحشتناکِ AI کم بشود و او را به چشمِ یک دوستِ تازه وارد نگاه کنیم که هنوز با هم کلاسی هایش اُخت نشده است:

• آموزش و یادگیری

وبسایت‌های هوش مصنوعی به عنوان منابع آموزشی برای افرادی که می ‌خواهند در زمینه هوش مصنوعی تخصص داشته باشند، به شکلِ دلسوزانه ای مفید هستند.
این سایت‌ ها مثلِ آب خوردن می‌ توانند آموزش‌های آنلاین، دوره‌های تعلیمی و منابع آموزشی متنوعی را ارائه بدهند. جالب نیست؟

• به‌روز رسانی ‌های صنعتی

در حوزه هوش مصنوعی، تغییرات و آپدیت شدن ها به سرعت اتفاق می ‌افتد.
یعنی اولش چت جی پی تی 2 بود بعد که کمی جان گرفت به 3 و4 و 5 و الی آخر هم رسید. اما این ها تازه فقط مربوط به آپدیت بودنِ فضای هر گونه سایت یا اپ AI محور است.
وبسایت‌های هوش مصنوعی به عنوان منابع اصلی برای دریافت اخبار و تحولات صنعتی و تکنولوژی‌ های جدید عمل می ‌کنند. دستِ اول بودن اطلاعاتشان حرف ندارد. انگار که صبح تا شب دستشان کتاب و روزنامه باشد و بدانند هر گوشه از دنیا دارد چه اتفاقی می افتد.

• جامعیت اطلاعات

این سایت‌ ها در کمالِ سخاوت اطلاعات متنوعی را از منابع مختلف جمع‌آوری و ارائه می‌ دهند. این دیتا ها شامل مقالات علمی، مفاهیم پایه، دستور العمل ‌ها و تجربیات مختلف محققان و توسعه ‌دهندگان هوش مصنوعی است.

• ارتباط و تبادل اطلاعات

وبسایت‌های هوش مصنوعی به عنوان محلی برای تبادل اطلاعات، بحث و گفتگو بین افرادی که به هوش مصنوعی علاقه دارند، عمل می‌کنند.
حالا این ارتباطات به چه کارِ بشر می آید؟ می‌ توانند به توسعه دانش و شبکه‌ سازی در این حوزه کمک کنند.

سایت های هوش مصنوعی برای ساخت موزیک

 • تا به حال شده یک نجوا را به شکلِ دِلی دِلی کنان زیر لب زمزمه کنید، بعد ناگهان دوست داشته باشید کاش یک ساز بلد بودید و می توانستید تبدیلش کنید به موسیقی؟ هوش مصنوعی حتی فکرِ این جا هم کرده است.
  یعنی در واقع نشسته فکر کرده که بشر تا به امروز حتی در خلوتش آرزوی انجام چه کار هایی را داشته، بعد آمده به واقعیت تبدیلش کرده است.
  این پلاگینی که در ادامه معرفی می کنیم می تواند هر صدایی را به موسیقی تبدیل کند، یعنی شما برایش زمزمه می کنید، نوع سازی که می خواهید با آن نواخته شود را انتخاب می کنید و حالا دیگر تمام است، موزیکتان خلق می شود. tone transfer AI، نام این سایت هوش مصنوعی است.
 • یکی دیگر از سایت ‌های معروف که می‌ تواند صدا ها را به ملودی و موسیقی تبدیل کند، Magenta Studio از گوگل است.
  این سایت از تکنولوژیِ هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای تبدیل صدا ها به موسیقی استفاده می ‌کند و به موزیسین‌ها و آهنگسازان امکاناتی برای خلقِ موسیقی با استفاده از این تبدیلِ صدا به ملودی را فراهم می‌کند.
  برای دسترسی به این سرویس و تجربه ایجاد موسیقی می ‌توانید به وب‌سایت “Magenta Studio” مراجعه کنید.

سایت هوش مصنوعی عکس

یکی از جذاب ترین کار هایی که می توان به کمک AI انجام داد، خلقِ تصاویری است که همیشه در ذهن داشتیم، اما مگر همه ما نقاش یا عکاس هستیم که بتوانیم ایجادشان کنیم؟
این اصلا ربطی به میزانِ مهارت شما در زمینه عکاسی یا نقاشی ندارد، بلکه فقط کافی است رویایتان را تجسم کنید و بعد از هوش مصنوعی بخواهید آن را بسازد. در این زمینه می تواند نام سایت های بی شماری را آورد اما به سبکِ همیشه سعی کردیم محبوب ترین های آن ها را برایتان گلچین کنیم:

• Huggingface

احتمالا تازگی عکس هایی را دیدید که در دلِ ترکیب و چینش لوازم خانگی، معماری یک شهر یا فضای طبیعت، به شکلِ عجیبی چهره یک شخصیت معروف گنجانده شده است.
یعنی مثلا شما چشمانتان را تا نیمه می بندید و به تصویر یک دشت نگاه می کنید، ولی چهره ایرج ملکی به کمکِ چینش عناصر محیط، در تصویر جا داده شده است.
در این سایت می توانید عکس مورد نظرتان را قرار بدهید و بعد در PROMPT از او بخواهید تصویر را طوری که می خواهید تغییر بدهد.

• Deep Dream Generator

این سایت هوش مصنوعی عکس، فقط تصویر های رئال نمی سازد بلکه نوعی سایت هوش مصنوعی نقاشی هم محسوب می شود.
به معنای واقعی طبع هنریتان را قلقلک می دهد. می ‌تواند عکس‌ها را به سبک ‌های خاصی تبدیل کند و جزئیات جالب و فانتزی به تصاویر اضافه کند.

• supermeme.ai

این دیگر خداست و بهشتِ میم باز هاست. در این سایت می توانید به کمک هوش مصنوعی هر میمی که در ذهن دارید را بسازید.

• Runway ML

این پلتفرم ابزار های متنوعی برای تولید و ویرایش عکس ‌ها با استفاده از هوش مصنوعی ارائه می دهد که واقعا کفِ هر موجود زنده ای را می بُرد.
اگر به دنبالِ یک سایت هوش مصنوعی تبدیل متن به عکس هستید، از دستش ندهید.

• Artbreeder

این سایت به کمک GAN (شبکه‌های مولد) اجازه می ‌دهد تا عکس‌ ها را با ترکیب و تغییر دادن به یک دیگر، تبدیل به تصاویر جدید و هنری کند.

• DALL·E

 • یک پروژه از OpenAI است که در کسری از زمان به وسیله هوش مصنوعی می ‌تواند تصاویر جدید را بر اساس توصیفاتِ متنی تولید کند.

• ausmium.com

 • این پدیده هم در زمینه تبدیل متن به عکس یا همان سایت هوش مصنوعی نقاشی به کمک AI فعالیت می کند که طرفدار های خاص خودش را دارد.

• PaintsChainer

 • یک سرویس آنلاین که به کمک هوش مصنوعی نقاشی خلق می کند؛ البته از نوعِ انیمه ای و فانتزی.

سایت سوال از هوش مصنوعی

قطعا فقط یک ایرانی می تواند آنقدر چت GPT را سوال پیچ کند و در لفافه مغلطه های فلسفی فتیله پیچش کند که در آخر چت جی پی تی بگوید: درست است که من یک هوش مصنوعی هستم اما کاری کردی که به دین اسلام ایمان بیاورم.
جواب دادن به پرسش های عجیب و بی پاسخ ما یکی از جذاب ترین کار هایی است که می توان از یک سایت هوش مصنوعی سخنگو انتظار داشت.

• Microsoft Bing AI

 • نوعی چت جی پی تی در مدلِ 3 است اما با این تفاوت که به زبان فارسی به پرسش های شما جواب می دهد.
  هر روز هم بیشتر در حالِ توسعه است و به عنوانِ چت جی پی تی که در بینگ آمده و با گوگل در حالِ رقابت است، یک سایت سوال از هوش مصنوعی آینده دار و قوی محسوب می شود.

سایت های هوش مصنوعی برای ساخت بازی

البته نه در حدِ گرافیکِ نیدفور اسپید 2023، اما برای ساختِ بازی هایی که کد نویسی راحتی دارند به شدت کاربردی است.
اگر طرفدارِ فضا های 2 بُعدی و ایجادِ محیطی بدونِ پیچیدگی برای خلقِ یک گیمینگ خودساخته هستید به سایتِ gptgame.app سر بزنید.

سخن آخر

سعی کردیم چیزهایی که به نظر جالب می آمد را برایتان لیست کنیم. سایت های زیادی وجود داشتند ولی این ها از همه نمکین تر بودند.

شما چه سایت های هوش مصنوعی جالب دیگری سراغ دارید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *