برنامه ساخت پادکست اندروید ، برنامه ساخت پادکست با گوشی ، نرم افزار ساخت پادکست اندروید

معرفی برنامه ساخت پادکست اندروید برای حرفه ای ها

برنامه ساخت پادکست اندروید اگر از نوعِ حرفه ای و ساده باشد، می تواند تمامِ اینده شغلی و کیفیتِ محتوای صوتی که تولید می کنید را به کل عوض کند.
پادکست در حقیقت نوعی رادیویِ اینترنتی است که پلِ ارتباطی صدای شما با ذهنِ مخاطب است.
محتوای یک پادکست هر چیزی می تواند باشد. از یک شعرِ کوتاه گرفته تا مجموعه داستان هایی که به صورتِ سریالی و هفتگی در وب سایت یا پیجِ خودتان قرار می دهید یا حتی سخنرانی های انگیزشی و کتاب های صوتی، همگی می توانند در قالبِ پادکست عرضه شوند.
می دانید، جایگاهِ صدا و موسیقی هیچ وقت قرار نیست به خطر بیوفتد و انسان ها همیشه اشتیاقِ بی حدی به شنیدن یک داستانِ موزیکال دارند البته اگر جذاب و با کیفیت روایت شود.
پس با این مقاله همراه باشید تا با برترین های برنامه ساخت پادکست با گوشی آشنا شوید.

برنامه ساخت پادکست اندروید بهتر است یا یک اپِ ویرایشِ فیلم؟

برنامه ساخت پادکست اندروید ، نرم افزارهای تولید پادکست

شاید اگر فقط کمی با برنامه های ساخت و ادیت فیلم در گوشی آشنایی داشته باید، می گوئید نیازی به دانلود یک نرم افزار ساخت پادکست اندروید یا ios نیست و از همان درگاه می توان کار ها را پیش برد.
مثلا داخلِ اینشات هم می شود صدا و موسیقی را روی هم سینک کرد، جاهایی که حرف میزنیم ولوم موسیقی را بالا برد و بالعکس و حتی همزمان برایش متن نوشت. پس کدام بهتر است؟

  • در حقیقت، هم حق با شماست هم کسانی که می خواهند یک نرم افزار ساخت پادکست با موبایل را دانلود کنند.
    همه ما به یک اندازه حوصله و مهارتِ کار با اینشات یا کاین مستر را نداریم، برای همین است که در نگاهِ اول پادکست سازی با این برنامه ها کمی پیچیده به نظر می آید.
    اما فراموش نکنید که اینشات هم دقیقا با همان کیفیتی که یک برنامه ساخت پادکست با گوشی به طورِ تخصصی این کار را انجام می دهد، فیدبکِ مطلوب و حرفه ای دارد و در ضمن هزار کارِ دیگر هم می کند.
    اما در نهایت این شما هستید که تصمیم می گیرید و این مقاله هم برای بیشتر شدنِ قدرتِ انتخابِ شماست.

برنامه ساخت پادکست اندروید فارسی هم داریم؟

خب با عرضِ تاسف باید بگوئیم که هنوز چیزی به اسمِ برنامه پادکست ساز فارسی ساخته نشده است.
حالا شاید بگوئید پس شنوتو یا تهران پادکست چیست؟ این اپ ها یک کتابخانه صوتی غنیِ فارسی هستند که بیش از 600 هزار پادکست را در دلِ خود جا داده اند تا شما بشنوید. پس نرم افزار تولید پادکست اندروید محسوب نمی شوند.

Riversde.fm؛ اولین برنامه ساخت پادکست با گوشی

این اپ معمولی نیست و در حقیقت انتظارتان را از یک نرم افزارِ گوشی تولید محتوا بیش از حد بالا می برد.
تصور نکنید که برای ضبطِ یک پادکست حرفه ای لزوما احتیاج به یک میکروفون یقه ای گران و استودیویی مجهز دارید.
اگر riversde.fm را دانلود کنید، انگار یک استودیو را دانلود کرده باشید و فقط با میکروفون گوشی خود می توانید طوفان به پا کنید. علاوه بر سینکِ صدا و موسیقی، گفتار را به متن تبدیل می کند و تازه می توانید هشت نفر دیگر را به اپیزود خود دعوت کنید تا به صورتِ گروهی پادکست ضبط کنید. زیبا نیست؟ ( اندروید+آیفون)

برنامه ساخت پادکست با گوشی ، برنامه ساخت پادکست اندروید

Anchor؛ حرفه ای ترین برنامه ساخت پادکست اندروید

اگر می خواهید بی درد و خون ریزی لذتِ فعالیت در این رادیو اینترنتی را داشته باشید، ما انکر را پیشنهاد می دهیم.
آنقدر فضایش مبتدی است و راحت که فقط باید اپ را اجرا کنید و بعد می بینید هر چه لازم هست را دمِ دستتان گذاشته است.
از بخشِ اینپورت، ویسِ از قبل ضبط شده و هم چنین موسیقیِ متنی که می خواهید را انتخاب کنید، حالا کمی فرصت بدهید تا آنالیز کند دقیقا باید موسیقی را چطور با فراز و فرودِ صدای شما تنظیم کند. تمام! پادکستِ شما آماده است.
در ضمن در داخلِ اپ، کلی هم آهنگ تم و موسیقی رایگان هست که می توانید از آن ها استفاده کنید و یا حتی از اسپاتیفای یک آهنگ را به درونش منتقل کنید.
حالا این اپ واقعا فقط یک نرم افزار ساخت پادکست اندروید است؟ نه دوست عزیز برای آیفونی ها هم قابلِ نصب است.

بهترین برنامه ساخت پادکست اندروید

Spreaker Studio؛ جذاب ترین نرم افزار ساخت پادکست اندروید

اگر می خواهید حرفه ای استارت بزنید، اگر دوست دارید مخاطب را به صدا و داستانتان معتاد کنید، اگر دلتان می خواهد همه چیز را یک جا داشته باشید، اسپیکر استودیو حتی از نامش هم پیداست که بهترین انتخاب شماست.
این اپ در بینِ نرم افزار های تولید پادکست که اتفاقاً کم هم باگ ندارند، مطلوب ترین بازدهی را دارد.
علاوه بر آن که می توانید به صورتِ زنده درونِ خودِ اپ صدا رکورد کنید، می توانید برای خروجی کار یک کاورِ جذاب، توضیحات تکمیلی و نامِ مورد نظرتان را هم اضافه و در نهایت منتشر کنید.

برنامه پادکست ساز فارسی ، نرم افزار تولید پادکست اندروید

podbean؛ محبوب ترین برنامه ساخت پادکست اندروید

پودبین از این جهت در دسته بهترین برنامه ساخت پادکست اندروید است که بیش از 5 میلیون بار از پلی استور دانلود شده و این خودش علتی بر کامل و حرفه ای بودنش است.
البته این اپ در صورتی به به شما اجازه ادیت فایل صوتی، اضافه کردن موسیقی متن، افزایش و کاهش ولوم اصلی و سایر تجهیزاتش را می دهد که در ابتدا با استفاده از ایمیلتان در آن ثبت نام کنید.
حالا خوف بَرتان ندارد که چرا باید ایمیل بزنید و اطلاعاتتان را وارد کنید. بالاخره هر اپی می تواند برای خدمتِ رایگانی که به شما می دهد، یک سری قوانین کوچک داشته باشد که این برنامه ساخت پادکست با گوشی هم از قاعده اش مستثنا نیست.
شما می توانید به راحتی خروجی کارتان را در تمامِ فضا های مجازی از طریقِ همین اپ بارگذاری کنید.

چرا تعداد برنامه ساخت پادکست اندروید کم است؟

ما می توانستید این لیست را پر کنیم از اسامی که شما دنبالش نبوده اید تا مقاله را کش بدهیم و بگوئیم خیلی پر بار است.
حقیقت است که خیلی از سایت ها از اپ هایی که وظیفه پخش پادکست دارند نام برده اند و گویا اصلا برایشان مهم نبوده شما دقیقا دنبال چه چیزی هستید.
مثلا گوگل پادکستز، اپِ سازنده نیست بلکه پخش کننده است، اما در خیلی از منابع نامش به چشم می خورد.
به طورِ کلی علاوه بر اینشات، در حالِ حاضر همین چهار برنامه هستند که خروجی حرفه ای دارند و دقیقا به طورِ تخصصی همان کاری را انجام می دهند که شما به آن ها دستور می دهید.
از معرفی بعضی اپ های کمیاب و سخت پیدا شو مثلِ jojo هم خود داری کردیم هرچند که اپ سازنده است اما در سرچِ پلی استور با هیچ نتیجه ای مواجه نخواهید شد.

در آخر مقاله امیدواریم با یکی از این 5 اپ برتر بیشتر از همه احساس راحتی کنید و نتیجه کارِ خود را ده ها برابر شگفت انگیز تر کنید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *