کاور ویدیو ، ساخت کاور پست اینستاگرام

راز های جذاب تر کردن کاور ویدیو

کاور ویدیو، همان طور که از اسمش مشخص است، پوششِ فیلمِ شماست. می دانید که عقلِ آدمی در چشمش است و هر چقدر چیزی در نگاه اول بیشتر چشمش را بگیرد، همان قدر هم بیشتر جذب و پیگیرش می شود.
پس نتیجه می گیریم برای دیده شدن، خصوصا در فضایِ هزار رنگ و رقابتیِ اینستاگرام، باید ویدیو هایتان در نگاه اول گیرا باشد و مخاطب را به خودش جذب کند، وگرنه بی تعارف باید بگوئیم که حتی اگر پستِ شما، به اکسپلور هم راه پیدا کند، بدونِ داشتنِ عکسِ ابتدایی جذاب، ابداً امکانِ بیشتر دیده شدن و موفقیت ندارد چون اصلا مردم نمی دانند که چه چیزی به اکسپلور آمده تا زمانی که شما به وسیله کاور، آن ها را جذبِ محتوای خود کنید.
درست است، همه ما حتی اگر فعالیتِ دائم نداشته باشیم و محتوایی تولید نکنیم، طالبِ داشتنِ هر چه بیشترِ تعداد دنبال کننده در در اینستاگرام هستیم و اصلا گاهی خودمان هم علتش را نمی دانیم، اما کاور ویدیو اینستاگرام برای کسب و کار هایی که در قالبِ پیج به معرفی و فروشِ محصولاتشان می پردازند، اهمیتِ اساسی دارد.

ساخت کاور برای پست اینستاگرام ، ساخت کاور ویدیو ، ساخت کاور برای ویدیو

فوت کوزه گری در ساخت کاور پست اینستاگرام

اگر تا این جا به قدرِ کفایت با اهمیتِ کاور سازی آشنا نشدید، پس نویسنده ترجیح می دهد سرش بگذارد و بمیرد چون هر چه  در توان داشت برای مهم جلوه دادنِ این امر به کار بست. اما قبل از مردنش چند نکته یا به عبارتی فوتِ کوزه گری در ساخت کاور برای پست اینستاگرام به شما گوش زد می کند که حتما در آینده از آن ها استفاده کنید، از جمله:

عنوان های گُل درشت در کاور ویدیو

هیچ وقت اعجازِ کلمات را دست کم نگیرید. واژه ها قدرتِ تسخیر کردنِ انسان ها را دارند، حتی خیلی بیشتر از تصاویر و فیلم ها. مثلا اگر پیچِ شما در زمینه فیلم ها و داستان های ماورا الطبیعه فعالیت می کند، بهتر نیست به جای این که روی کاورِ خود بنویسید: داستان شماره27، این تایتل را تایپ کنید؟ (ویدیویِ خوفناکی که باعث میشه از ترس جیغ بکشید!) حتی اگر فیلم شما به این اندازه ی اغراق آمیز ترسناک نباشد که مخاطب جیغ بکشد، باز هم شما به وسیله کاور ویدیو خود موفق شده اید او را به سمتِ پیج خود جذب کنید.

فونتِ لاغر مردنی، در ساخت کاور ویدیو ممنوع

فونت ها قابلیتِ بی نظیری در گرفتنِ چشمِ مخاطب دارند. مثلا استفاده از فونتِ (توفیقی) با اندازه متنِ 50، ابداً کارِ عاقلانه ای در ساختِ کاور پست اینستاگرام نیست چون این فونت، تو خالی است و به قدرِ کفایت قدرت ندارد که چشم گیر باشد. ما پیشنهادمان این است که از فونت های (انتظار8، تکست،زرنگار، لاله زار، پیدا) استفاده کنید و تا جایی که کادرِ عکس اجازه می دهد، عنوان را با یکی از این فونت ها، به بزرگترین و برجسته میزان در وسطِ کادر قرار دهید.

ساخت کاور برای ویدیو ، کاور ویدیو اینستاگرام

از عکس ها غافل نشوید

ببینید به صورت کلی شما از دو راه می توانید اقدام به ساخت کاور پست اینستاگرام بکنید. که البته خودش بستگی به عواملی دارد:

خلاقیت

اگر طرفدارِ ایده پردازی و ساخت یک کاور ویدیو متفاوت هستید، احتمالا ساعت ها وقت می گذارید و عکسی متناسب با فضایِ ویدیو خود از پینترست یا سایت های دیگر انتخاب می کنید، تا تا فونت خود را بر روی همان عکس بزنید و کاور را جذاب تر کنید.
البته اگر دیگر خلاقیتتان بیش از حد باشد، به صورتِ خود کفا، خودتان عکسِ متناسب با کاور ویدیو را تولید می کنید و دیگر حتی از جایی دانلودش هم نمی کنید.
ما به این دسته از دوستانِ ایده پرداز، پیشنهاد می کنیم علاوه بر آن که می توانند برای جذاب تر کردنِ عکسِ خود، از برنامه های ادیت عکس با گوشی مثل پیکس آرت و فوتوشاپ با کامپیوتر استفاده کنند و حسابی با افکت هایش طوفان به پا کنند، بعد از ساخت کاور ویدیو خود، با نرم افزار های ادیت فیلم این عکس را به ابتدایِ فیلمِ خود بچسبانند. چون اینستاگرام به صورتِ خودکار، همیشه اولینِ فریمِ ویدیو را، به عنوانِ کاور و نمایِ بیرونی نشان میدهد.

ساخت کاور پست اینستاگرام ، ساخت کاور برای پست اینستاگرام

کمبود زمان

ما خواندنِ این بخش را به تولید کنندگانِ محتوایی که به قدرِ کفایت فرصت برای ساخت و طراحی کاور ندارند، پیشنهاد می کنیم. اینستاگرام به شما قابلیتِ این را می دهد که از بینِ فریم های یک ویدیو، جذاب ترین و بهترین بخش را پیدا کنید و آن را به عنوان کاور فیلم خود انتخابش کنید.
این طوری دیگر دغدغه ساخت و ایده سازی برای پردازشِ یک تصویرِ گرافیکی مسحور کننده را ندارید. هر چند سابقه نشان داده است که هر چه قدر در ساخت کاور برای ویدیو، زمانِ بیشتری را صرف کنید ( خصوصا اگر بحثِ فروش و برندیگ برای شما اهمیت دارد ) به همان اندازه در صورتِ راهی شدنِ ویدیو شما به اکسپلور، افرادِ بیشتری را جذبِ مشاهده فیلمِ خود می کنید.
حتی اگر پستِ شما به صورتِ متنی باشد، یعنی اصلا ویدیویی در کار نباشد، باز هم هوشمندی در طراحیِ کاور، شما را واردِ یک بازیِ دو سر برد می کند. شما با این کار هم نمایِ بیرونی پیجِ خود را حرفه ای تر کرده اید و باعثِ انسجام و طبقه بندی پست ها شدید، هم این که محتوایتان را با چند کلمه و به کمکِ یک تصویر، به صورتِ کوتاه معرفی کردید.

اگر به دنبالِ بهترین ایده و ساختِ خلاقانه ترین کاور های پستِ اینستاگرام می گردید، صفر تا صدِ قضیه را به تیم حرفه ای ایران مایند واگذار کنید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *