پاشنه آشیل انتخاب بهترین میکروفن برای تولید محتوا

بهترین میکروفن برای تولید محتوا، لزوماً گران ترینش نیست. یعنی اصلا تصور نکنید چون قرار است قدرتمند واردِ میدان بشوید و اولین تجربه خلقِ محتوای صوتی و تصویری را دارید، باید به سراغِ خریدِ مشهور ترین برندِ میکروفون برای تولید محتوا بروید.
چیزی که شما در این برهه از فعالیتِ حرفه ای خود نیاز دارید، درکِ جامعی از جهانِ متنوعِ این ابزارِ حیاتی و تعیینِ هدف و سقفِ انتظاراتتان از بهترین میکروفن برای تولید محتواست. پس تا انتها با ایران مایند همراه باشید.

آشنایی با انواع بهترین میکروفن برای تولید محتوا

موجی که محتوا های ویدیویی بر صخره شبکه های اجتماعی می کوبد، هر لحظه بیشتر در حالِ شدت گرفتن و طوفانی شدن است.
ما دیگر در عصری زندگی نمی کنیم که بشود از راهِ انتشارِ یک کلیپ با کیفیتِ 360P با یک صدایِ نا واضح و پر از خِش خِش، بر روی مخاطب اثر بگذاریم. حالا دیگر کیفیت در کار، حرفِ اول را می زند.
حتی اگر کسانی قبل از ما در این زمینه فعالیت کرده باشند و نفرِ اول نباشیم، باز هم باید با کیفیتِ تمام واردِ میدانِ رقابت بشویم. همین دلایل هم باعث می شود ما به دنبالِ انتخاب بهترین میکروفون یقیه ای برای تولید محتوا یا انواعِ دیگرش باشیم. پس قبل از هر چیز بهتر است اول با 3 دسته کلیِ بهترین میکروفن برای تولید محتوای صوتی و تصویری آشنا شوید:

داینامیک ها، میکروفون برای تولید محتوا های راک اند رولی

بهترین میکروفون برای تولید محتوا ، میکروفون برای تولید محتوا

اگر تمامِ دنیا را بچرخید و باز برسید سرِ همین نقطه ای که حالا ایستاده اید، نمی توانید قدرتمند تر از داینامیک ها پیدا کنید.
شما هر بلایی که فکرش را بکنید می توانید بر سرِ این نوع بیاورید. می توانید مثلِ الویس پریسلی با آن فریاد بکشید یا از ارتفاع به پائین پرتابش کنید ولی در نهایت باز هم می بینید که دارد مثلِ روزِ اولش کار می کند.
داینامیک ها بهترین میکروفن برای تولید محتوا های استودیویی که نیاز به ضبطِ پر قدرتِ صدا دارند، محسوب می شوند. این ارزان های سخت جان، به علتِ الگویِ یک طرفه ای که دارند، فقط آن منبعِ صوتی که مقابلش قرار گرفته را جذب می کنند و برای همین به راحتی می توانند اصواتِ اضافه محیط را خنثی کند.
از معروف ترین این مدل می توان به Sennheiser MD 421-II اشاره کرد.

کاندنسر ها، دقیق ترین میکروفون برای تولید محتوا

اگر دوست دارید صدای تولید شده توسطِ میکروفونتان، از داینامیک ها لطیف تر شنیده شود و مثلِ حریر روی هوا چرخ بزند، ما این نوع را به شما پیشنهاد می دهیم. البته ظرافت صدایشان به معنایِ ضعیف تر بودنشان نسبت به مدلِ اول نیست بله کیفیتِ و شفافیت کارِ نهایی نسب به داینامیک ها بالا تر است.

ریبون ها، قدیمی ترین میکروفون تولید محتوا

الگویِ دو قطبی و قدرتمندش باعث می شود خیلی از خوانندگان در یوتیوب و سایر شبکه های اجتماعی، برای تولیدِ یک صدایِ گیرا و آرامش بخش از آن استفاده کنند.
حساسیتِ بسیار بالایی دارند و همین هم باعث می شود نسبت به داینامیک و کاندنسر، قیمتِ بیشتری داشته باشند.  در هر صورت اگر به دنبالِ یک میکروفون خوب برای تولید محتوا به منظور ضبط وکال در استودیو های خانگی هستید، ما این نوع را به شما پیشنهاد می کنیم. این مدل، از ظاهرِ کلاسیکش گرفته، تا کیفیتِ نهایی که به صدا تزریق می کند، باعث می شود همچنان به اندازه ظهورش در دهه 50، خواستنی و پر طرفدار باشد.

هزینه خرید بهترین میکروفن برای تولید محتوا چقدر است؟

ما در این زمانه، هم اختیار داریم آزادانه انتخاب کنیم، هم از لحاظِ مالی قدرتِ انتخابِ چیزی را نداریم!
قیمت میکروفون برای تولید محتوا هم دقیقا چنین وضعیتی دارد. اگر تصمیم دارید به صورتِ حرفه ای ویدیو یا پادکست منتشر کنید و از این راه کسبِ درآمد کنید، در نتیجه قطعا به شما بهترین میکروفون برای تولید محتوا ارزان را پیشنهاد نمی دهیم. دلیلش هم این است که شما به عنوانِ یک عاملِ فعال در حوزه محتوای صوتی و تصویری، باید با کیفیتِ هر چه تمام تر به میدان پا بگذارید.
اما اگر صرفا دوست دارید صدای ویدیو هایتان کیفیتِ قابلِ قبولی داشته باشد و از طرفی زیاد هم در خرج نیوفتید، ما قطعا میکروفون برای تولید محتوا با گوشی را به شما پیشنهاد می کنیم. حالا در ادامه بیشتر شما را با انواعِ برند های هر دو گروهِ حرفه ای و مبتدی آشنا خواهیم کرد.

بهترین میکروفن برای تولید محتوا از نوعِ یقه ای

سنگینی و سبکی میکروفون برای تولید محتوا، کاملا به پوزیشنِ شغلی شما بستگی دارد. اگر بلاگرید یا مدام در طبیعت در حالِ فیلمبرداری کردن هستید و جایگاهِ ثابتی ندارید، ما میکروفون های کم حجم و یقه ای را به شما پیشنهاد می دهیم. از جمله:

بهترین میکروفن یقه ای برای تولید محتوا ، بهترین میکروفون یقه ای برای تولید محتوا
 • مدلِ بویا M1 بدونِ تعارف بهترین میکروفون یقه ای برای تولید محتوا است.
  تازه اگر نگاهی به قیمتش بی اندازید متوجه می شوید که چقدر به نسبتِ کارایی و کیفیتش، هزینه کمی پرداخت می کنید.کپسولِ اومنی دایرکشنالِ آن باعث می شود حساسیتِ صوتی اش به 30 دسیبل بهبود پیدا کند که برای چنین نمونه مینیمال و کم حجمی واقعا قابلِ احترام و حیرت انگیز است.
  این ورژن می تواند ایده آل ترین میکروفون برای ضبطِ پادکست، ولاگ و هرگونه فعالیتِ صوتی و تصویری دیگر باشد که شما به تازگی در آن مشغول به فعالیت شده اید. رابطِ کاربری آسانش برای ضبط فیلم با گوشی های اندروید و آیفون هم، یکی دیگر از دلایلی است که در کنارِ قیمتِ کمش باعثِ ترغیبِ مشتری برای خریدِ این میکروفون مناسب برای تولید محتوا می شود.(در حالِ حاضر بینِ 280 تا 400 هزار تومان)
میکروفن برای تولید محتوا ، قیمت میکروفون برای تولید محتوا
 • Rode GO II Single، همان طور که از نامش پیداست برعکسِ بویا های M1، به وسیله سیم کار نمی کنند، بلکه با هر بار شارژ می توانند نان استاپ تا 7 ساعت برای شما قابلِ استفاده باشند.
  رود وایرلس گو، یک افسانه بی پایان است. این مدل به علتِ در برگرفتنِ دامنه وسیعِ صدایی( تا 200 متر)،مجهز به امکانِ انتقال دیجیتال، نمایشگر برای نشان دادنِ وضعیتِ لحظه به لحظه، حذف نویز ها و سازگار بودنش با هر نوع موبایل، کامپیوتری و دوربینی، توانسته جایگاهِ غیر قابلِ دست یابی در جامعه میکروفون تولید محتوا یقه ای پیدا کند.
  البته قیمتِ 6 میلیونیِ فعلی اش، ممکن است خیلی از افرادی که در ابتدایِ مسیر هستند را از خریدش منصرف کند. اما مطمئن باشید نتیجه نهایی که مشاهده می کنید، به اندازه ضبط صدا در استودیو های بزرگِ دنیا با بهترین میکروفون برای تولید محتوا حیرت انگیز خواهد بود.

بهترین میکروفون برای تولید محتوا که همه کاره است

نه این که این میکروفون هایی که در ادامه به شما معرفی می کنیم، قابلیتِ حمل یا جابه جایی از یک نقطه به نقطه دیگر را نداشته باشند، نه! این چند نوع میکروفون برای تولید محتوا، شاید به اندازه بی سیم ها یا یقه ای ها، کم حجم و خیلی کوچک نباشند، اما نسبتاً سبک و البته مقرون به صرفه هستند. از جمله:

میکروفون تولید محتوا ، میکروفون خوب برای تولید محتوا
 • Snowball هم جزء کاندیدایِ بهترین میکروفون تولید محتوا قرار می گیرد.
  از این نظر که رو میزی است و فقط 460 گرم وزن دارد، کیفیتِ بی نظیری دارد، فرکانس پاسخگویی اش تا 18 Khz است و مناسب برای خوانندگی، نوازدگی و تعامل در انواعِ شبکه هایی مثلِ اسکایپ یا فضای گیم است.
  در حالِ حاضر قیمتِ این برند از 2 تا 3 میلیون متغیر است. واقعا دیگر از یک میکروفون چه انتظاری دارید؟
بهترین میکروفون برای تولید محتوا ارزان ، میکروفون مناسب برای تولید محتوا
 • کندانسر یانمای مدل Q9 PLUS، برای کسانی است که دنبالِ میکروفون حرفه ای برای تولید محتوا می گردند.
  گستره داینامیکی اش 96 دسیبل است و همین هم باعث می شود کیفیت و وضوحِ صدا به صورتِ مسحور کننده ای بالا برود. این پکیجِ کامل با قدرتِ ضبطِ صدای 16 بیت و آن سه پایه رومیزی به همراهِ پایه تلسکوپی اش، نویدِ یک ضبطِ حرفه ای و بدونِ نویز را به شما می دهد.
  در حاضرِ قیمتِ این مدل چیزی حدودِ 2 میلیون و 500 هزار تومان است.

حالا شما بگویید چه میکروفونی برای تولید محتوایتان استفاده کرده اید و از میکروفونی که برای تولید محتوا های ویدیوییِ خود خریداری کرده اید، راضی هستید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *