ایده بلاگری ، ایده بلاگری پولساز ، ایده بلاگری بدون چهره

چطور با 4 ایده بلاگری مشهور و ثروتمند شویم؟

ایده بلاگری از آن دست فکر هایی است که اگر بکر و حرفه ای باشد، حسابی می تواند وضعیتِ مالیتان را دگرگون کند.
باید قبول کرد که فعالیت در سوشال مدیا، یک حرکتِ مجازی محسوب نمی شود. حالا دیگر اکثرِ روابطِ ما در این شبکه به هم پیوسته اینترنتی شکل گرفته و شاید می توان نامش را دنیایِ دوم گذاشت، نه دنیای مجازی.
پس در این جهانِ تازه شکل گرفته که هر چیزش رنگ و رو و تعریفِ تازه ای دارد، درست کردنِ یک کلاه از نمدش و کسبِ درآمد کردن و به شهرت رسیدن، ابداً خواسته غیر منطقی نیست.
حالا که محیطِ واقعی انقدر بیخود و دردآور است، بهتر است بهشتِ ایدآلمان را در جایی دیگر بسازیم. اما چگونه؟

ایده بلاگری چیست و اصلا بلاگر کیست؟

اول بهتر است بدانیم بلاگر کیست، بعد درباره ساختن ایده بلاگری پولساز حرف بزنیم.

 • بلاگ یعنی جایی که محتوایِ تصویری و صوتیِ تولید شده توسطِ یک فرد، در معرضِ نمایش گذاشته می شود.
  حالا این بلاگ می تواند اینستاگرام، یوتویب، تیک تاک، ردیت و … باشد. اما اینستاگرام به علتِ محبوبیت و سادگی پلتفرمِ آن، در سال های اخیر تبدیل به بزرگترین و تضمینی ترین بسترِ عملی کردنِ ایده بلاگری شده است.
 • حالا بلاگر کسی است که سعی می کند با تکیه بر کاری که به آن علم و تخصص دارد و یا اصلا چیزی که نیاز به دانشِ خاصی ندارد، ایده تولید محتوا بلاگری خلق کند و ویدیو بسازد.
  نکته ای که در دیده شدنِ یک ویدیوی ولاگیِ موفق تاثیر می گذارد، کیفیتِ تصویر و صدا و پرداختن به موضوعاتِ خلاقانه است. البته ممکن است مثلا در یک ایده بلاگری بدون چهره، قبلا میلیون ها نفر از غذا خوردنشان فیلم گرفته باشند. اما این که شما چه نوآوری به آن اضافه می کنید و چه غذایی هایی را برای معرفی انتخاب می کنید و چقدر می توانید اشتهای مخاطب را تحریک کنید، بر روی پرسونال برندیگِ شما تاثیر می گذارد.

خواندن مقاله اینفلوئنسرمارکتینگ را از دست ندهید.

4 ایده بلاگری پولساز و پر طرفدار

ایده تولید محتوا بلاگری ، ایده بلاگری برای نوجوانان

یکی از شاخص هایی که باید در زمانِ خلقِ ایده های بلاگری به ذهنمان برسد، سنمان است و البته چیز هایی است که دوستشان داریم و همه می گویند استعدادش را داریم.
در فاکتورِ اول یعنی سن، توجه به این نکته که آیا مخاطب، من را در قامتِ نوجوانِ 15 ساله ای که در کافه قلیان می کشد و دیالوگ های ماندگار و پشتِ وانتی می گوید، می پذیرد؟
آیا واقعا دنبال کردنِ همچین محتوایی برای قشرِ قابلِ توجهی جذابیت دارد؟
نه این که در انتخاب موضوع و پر و بال دادن به ایده بلاگری پولساز محدودیتِ سنی داشته باشیم، نه! فقط منظورمان محتوا داشتنِ ویدیو است.
وجودِ یک آهنربایی که مخاطب را پایبندِ بلاگ ما بکند. البته هوشمندیِ زیادی می خواهد که شما بلاگری باشید که طیفِ گسترده ای از سن ها را به خود جذب کنید.

ایده بلاگری: بازی کردن در خونِ من است!

گیمینگ، در دسته پرطرفدار ترین ایده بلاگری پولساز است.
حالا تصور نکنید که این گیم حتما باید در بسترِ کامپیوتر و معرفی کردنش به مخاطب باشد.
شما می توانید بازی هایی که خودتان خلق کرده اید و به صورتِ انفرادی یا در جمع های دوستانه با آن سرگرم می شوید را به عنوانِ ایده بلاگری برای نوجوان و جوان معرفی کنید.
فاکتورِ سن را یادتان هست؟ این ایده از قضا جزء آن هایی است که مثلا اگر یک فردِ مسنِ 70 ساله، پشتِ میزِ  و صندلیِ گیمینگ بنشنید و هدست بگذارد، کار را به شدت خلاقانه تر و بامزه تر می کند. دیدید؟ در حقیقت هیچ بازه سنی برای بلاگر بودن وجود ندارد.

کمدین باش و پادشاهی کن

ایده پیج بلاگری ، بلاگری بدون تخصص ، ایده بلاگری در استوری

یکی از بیشترین و محبوب ترین ژانر های که در ایده پیج بلاگری به کار می رود، روایتِ داستان های کوتاه، خنده دار و حتی سریالی است. البته ما کارِ سختی در پیش داریم چون ایرانی ها به یمنِ غم های بزرگی که تجربه کرده اند، همیشه سخت ترین گزینه برای خنداندن بوده اند.
پس ورود به این حرفه، همان طور که می تواند شما را تبدیل به یک برندِ معروف و استندآپ کمدینِ موفق بکند، همان اندازه هم می تواند باعثِ نفرتِ مردم از شما بشود.
پس اولا یک سناریویِ پیوسته و منسجم برای شوخی کردن پیدا کنید، دوم این که سعی کنید از همان اول تیپ سازی کنید.
مثلا به کار بردنِ یک تیکه کلامِ ویژه، یا استفاده از نوعِ خاصی از ظاهر، پوشش، حرف زدن و راه رفتن.

مرموزِ همیشه گرسنه: ایده بلاگری بدونِ چهره

غذا خوردن، برای جهانِ سومی هایی که تنها تفریحشان رستوران رفتن است، می تواند یکی از جذاب ترین ایده ها برای بلاگری بدون تخصص باشد.
شما می توانید کوهی از موادِ غذایی را مقابلتان بگذارید و بدونِ آن که دانشِ خاصی داشته باشید و یا حتی چهره تان را به مخاطب نشان بدهید، با یک نمای بسته از گردن به پائین، کلی پول به جیب بزنید.
البته هنوز کسی نمی داند که چطور فود بلاگر ها بعد از مصرفِ حجمِ بالایِ موادِ غذایی چاق نمی شوند؛ ولی گونه های نادری در تستر های غذا دیده شده که به علتِ نساختنِ متریال به گوارششان، معده خود را که وسعتش از ارم سبز تا ایستگاهِ جوان مرد قصاب است را بیمه کرده اند.
راستی ایده بلاگری بدون چهره، در فشن مدل ها هم قابلِ پیاده سازی است.

سفر به طبیعت، ایده بلاگری برای خستگی ناپذیر ها

حقیقتا حتی فکر کردن به این موضوع که 5 صبحِ روزِ جمعه بیدار بشوی و کورمال کورمال خودت را به ارتفاعاتِ توچال برسانی، باعثِ خستگی خیلی از ما می شود.
اما با تمامِ این تنبلی ها، مشاهده طبیعتِ بکر و آب و هوای پاکیزه در ویدیوی بلاگر ها، خودش می تواند روحیه آدم را عوض کند.
اصلا شاید کاری کرد تا هوسِ ماجرا جویی به سرِ ما هم بزند.
معرفیِ آداب و رسوم، فرهنگ، غذا ها، بازی ها، گویش، اماکنِ تفریحی و تجاری یک شهر، خودش می تواند عاملی برای جذبِ گردشگر باشد.
پس ایده بلاگری در استوری برای طبیعت گرد ها، فقط یک ماجراجویی شخصی نیست بلکه احیایِ قلبیِ صنعتِ به حالتِ مرگ افتاده توریسم در ایران جان است.

دیگر چه کار هایی برای ایده بلاگری بلدید؟

ایده های بلاگری ، ایده تولید محتوا بلاگری ، بلاگری بدون تخصص

ما 4 مورد از معروف ترین ها و روی بورس ها را برای شما تشریح کردیم. در ادامه هم به صورتِ تیتر وار به به مواردِ دیگری از بلاگری اشاره می کنیم:

 • لایف استایل
 • انگیزشی و خودشناسی
 • معرفی و نقدِ فیلم (یا موسیقی)
 • آموزش زبان (یا هر درسی که مثلا در کنکور صد زده اید و راهِ موفقیتش را می دانید)
 • صنایع دستی و خانگی
 • آشپزی با مریم امیرجلالی
 • زیبایی و میکاپ ( با شعارِ: زیبا کردن از ما ، زشت بودن از شما)
 • نگهداری حیواناتِ خانگی
 • کاشت و پرورشِ گیاهانِ آپارتمانی
 • شعر و کتاب و ادبیات
 • و در نهایت هر آن چیزی که در آن استعداد، مهارت، تجربه و حرفی و برای گفتن دارید.

به رسم همیشه نوبت شماست که بگویید. تا به حال چند بار ایده بلاگری به ذهنتان رسیده ولی به آن توجه نکرده اید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *