طراحی انواع وب سایت ، طراحی وب سایت، انواع وبسایت

آشنایی با طراحی انواع وب سایت

توجه به ریزه کاری‌های موجود در طراحی انواع وب سایت می‌تواند آینده کسب و کارتان را متحول کند. تا همین چند وقت پیش بیش از 1.7 میلیارد وبسایت مرتبط با کسب و کار در فضای آنلاین وجود داشت. امروزه به طور قطع بر تعداد این وبسایت‌ها افزوده شده است و وظیفه برنامه نویس این است که بتواند با به کارگیری انواع روش های طراحی سایت، وبسایت شما را در میان چندین میلیارد وبسایت موجود در فضای مجازی سرآمد کند.

در این مقاله می‌خواهیم درباره همین ریزه کاری‌ها صحبت کنیم؛ ریزه‌ کاری‌هایی که با به کارگیری آن‌ها در انواع طراحی وب سایت می‌توان آن را به درگاهی متمایز تبدیل کرد. به عنوان یک دیزاینر یا صاحب یک کسب و کار کوچک، لازم است که محتویات صفحات مختلف وبسایتتان را به خوبی بشناسید.

تنها در این صورت است که می‌توانید درباره محتویات کلی وبسایتتان تصمیم گیری کنید. بدین منظور لازم است انواع سایت ها از نظر طراحی را بررسی کنید و متدهای مختلف طراحی انواع وبسایت و تولید محتوا را مورد بررسی قرار دهید. پس از برداشتن این گام، لازم است نیازهای خود را بشناسید و متناسب با نیازهایتان و از میان تمام روش های طراحی سایت و تولید محتوا آنچه برایتان سودآورتر است را انتخاب کنید.

طراحی سایت شما کاملا سئو شده

اگر قصد دارید یک سایت قوی برای کسب و کارتان راه اندازی کنید ولی تجربه و تخصص ندارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، نیاز به یک تیم حرفه ای طراحی سایت دارید. همین حالا کلیک کنید که چاره کار پیش ماست.

انتخاب هوم پیج به عنوان قلب تپنده وبسایت

با بررسی انواع سایت ها از نظر طراحی در‌می‌یابیم که نقطه ثقل وبسایت‌های مختلف بسته به هدف از طراحی سایت، ممکن است در صفحه های مختلفی شکل گرفته باشد. با این حال، نقطه ثقل بسیاری از انواع وب سایت ها هوم پیجشان است.

فارغ از این که طراحان سایت کدام دسته از انواع روش های طراحی سایت را برای برطرف کردن نیازهایتان انتخاب می‌کنند، عمدتا ترجیح می‌دهند صفحه هوم پیج را به عنوان چهره برندتان به کاربر نشان دهند؛ مگر این که خودتان پس از بررسی روش‌های طراحی انواع وب سایت، درخواست دیگری از برنامه نویس داشته باشید.
هوم پیج یک وبسایت قلب ناوبری وبسایت شما است. فاصله مخاطب از هوم پیج تا صفحه فروش وبسایتتان باید حداکثر سه کلیک باشد.

علاوه بر تکنیک‌های مرتبط با طراحی انواع وبسایت، لازم است بتوانید هوم پیج وبسایتتان را به قلب مارکتینگ آن نیز تبدیل کنید. بدین منظور، باید لوگوی وبسایت را در مکان مناسب قرار دهید، محتوای خود را هوشمندانه تنظیم کنید، مخاطب را از ارزش‌های پیشنهادی خود آگاه کنید و آگاهی مخاطب از برندتان را افزایش دهید.

دوست دارید سراغ انواع وبسایت مجله محور بروید؟

با بررسی شمایل طراحی انواع وب سایت، ممکن است نظرتان به وبسایت‌های مجله مانند جلب شود. وبسایت‌های مجله محور محتوی مقالات، تصاویر و ویدیو‌هایی است که مخاطب را از موضوع به خصوصی آگاه می‌کند. با روشن‌تر شدن اهمیت سئو در مسیر توسعه وبسایت، وبسایت‌هایی که به شکل مجلات طراحی می‌شوند اهمیت ویژه‌ای در میان انواع وب سایت ها پیدا کرده‌اند.

وبسایت‌های مجله محور نیازمند یک قالب به شدت چشم نواز هستند؛ قالب‌هایی که چشم مخاطب را در اثر تکرار و تداوم خسته نکنند. مباحث مرتبط با رسپانسیو بودن وبسایت نیز به شدت در طراحی انواع وبسایت مجله محور حائز اهمیت هستند. مخاطب شما باید بتواند در بسترها و دیوایس‌های مختلف، مطالب مجله شما را در به راحت‌ترین نحو مطالعه کنید.

وبسایت‌های فروشگاهی

وبسایت‌های فروشگاهی همواره از جایگاه ویژه‌ای در میان انواع وب سایت ها برخوردار بوده‌اند. وبسایت‌هایی که برای پا گرفتن نیازمند به کارگیری تکنیک‌های مارکتینگ متنوعی دارند و به خودی خود، صرفا درگاهی برای فروش به شمار می‌روند. وبسایت‌های فروشگاهی مانند یک مرکز خرید هستند که مخاطب برای تامین کالاهای مورد نیازش به آن مراجعه می‌کند.

طبیعتا اگر مغازه خود را در مکان نامناسب افتتاح کنید و تبلیغات کافی برای رشد آن انجام ندهید، مغازتان رشد نخواهد کرد. وبسایت‌های فروشگاهی نیز دقیقا به همین حالت هستند؛ به همین دلیل لازم است حین طراحی انواع سایت فروشگاهی بسترهای آن را برای انجام پروژه‌های مارکتینگ تقویت کنید. یکی از روش‌های رسیدن هدف، به کارگیری ابزارهای اتوماسیون خدمات مشتریان در بطن وبسایت است.

یک وبسایت فروشگاهی استاندارد باید امکان جست‌وجوی هوشمند و فیلتر شده را در اختیار کاربرانش قرار دهد. برای به انجام رساندن این موضوع، لازم است محصولات خود را لیست کرده و دسته بندی کنید. در قسمت دیزاین نیز لازم است طراحی قالب را به شکلی پیش ببرید که بیانگر ماهیت وبسایتتان باشد.

طراحی انواع وب سایت به سبک پرتفولیو

طراحی انواع وب سایت به سبک پرتفولیو خلاقیت خاصی می‌طلبد و عمدتا افرادی به سمت آن می‌روند که قصد دارند کارشان را با رگه‌های هنری خلاقانه پیوند بزنند. از نویسندگان، نقاشان و فیلمسازان گرفته تا آژانس‌های مارکتینگی که خدمات گرافیکی ارائه می‌کنند، ممکن است پس از بررسی انواع طراحی سایت سراغ طراحی وبسایت‌های پرتفولیو بروند. در طراحی انواع وب سایت پرتفولیو نیاز نیست که نویسنده یا آژانس مارکتینگ تمام آثار و رزومه خود را در صفحه اصلی بگنجانند.

به جای این کار، گرافیست سایت باید تلفیقی از تمامی آثار رزومه را به عنوان تصویر قهرمان در هوم پیج بگنجاند و طراح وبسایت باید بتواند به خوبی تک به تک آثار رزومه را دسته بندی کند. میزان خلاقیت و نوآوری برنامه‌نویسان در حین طراحی این سبک از وبسایت‌ها باید بیشتر از طراحانی باشد که مسئولیت برنامه نویسی‌های سایر انواع طراحی وب سایت را برعهده گرفته‌اند. توجه داشته باشید که یونیک بودن، یکی از شاخصه‌های جدایی ناپذیر از چهارچوب این وبسایت‌ها است.

ترکیب متدهای مختلف طراحی انواع سایت با یک دیگر

یکی دیگر از متدهای طراحی انواع سایت، ایجاد یک وبسایت بلاگ محور است. بالاتر گفتیم که یکی از روش‌های پرطرفدار طراحی انواع وب سایت برای دیده شدن هرچه بیشتر، ایجاد وبسایت‌های مجله محور است. با این حال، تولید محتوا برای چنین وبسایت‌هایی می‌تواند بسیار هزینه بردار باشد.

به همین دلیل، بسیاری از صاحبان کسب و کار به گنجاندن یک بلاگ در وبسایت خود اکتفا می‌کنند. وبسایت‌های برپا شده بر اساس به روز رسانی بلاگ، عمدتا از نظر فرم کلی در یکی از کتگوری‌هایی که بالاتر حین صحبت پیرامون انواع طراحی سایت معرفی کردیم قرار می‌گیرند و به طور متناوب مطالبی را تحت عنوان بلاگ پابلیش می‌کنند.

بهترین نوع طراحی سایت کدام است؟

حال با خواندن متدهای طراحی انواع وب سایت همچنان درباره بهترین نوع طراحی سایت سوال داشته باشید. توصیه ما به شما این است که برای انتخاب متد مناسب از میان متدهای مرتبط با طراحی انواع وب سایت پیش از هرچیز نیازهایتان را بررسی کنید. این اهداف شما هستند که نیازهایتان را تعریف می‌کنند.

به بیان دیگر برای دست یابی به اهداف مختلف به ابزارهای متفاوتی نیاز پیدا خواهید کرد. متدهای رایج در طراحی انواع سایت های اینترنتی همین ابزارها هستند. برای رسیدن به انتخاب دقیق‌تر می‌توانید پیش از آغاز فرآیند طراحی سایت، با یکی از برنامه نویسان مسلط به طراحی انواع سایت های اینترنتی و یک متخصص مارکتینگ درباره اهداف و نیازهایتان مشورت کنید.

سخن آخر

فراموش نکنید که یک طراحی خوب، بسیار فراتر از رسیدن به یک ظاهر چشم نواز است. یکی دیگر از راه‌های شناخت صحیح ابزارهای مورد نیازتان این است که به عملکرد سایر شرکت‌ها در مسیر رسیدن به اهدافشان توجه کنید.
با انتخاب صحیح می‌توانید به وبسایتی برسید که ضمن ارائه شناسنامه‌ای آبرومند برای برندتان، میزان فروش محصولات و آگاهی مخاطب از برندتان را نیز افزایش ‌دهد.
از سوی دیگر اگر نتوانید به انتخاب درست برسید، ممکن است ضمن هدر رفت هزینه و زمان مرتبط با طراحی سایت، رضایت مخاطب از برندتان را نیز از بین ببرید. ایران مایند اینجاست تا شما با اعتماد به او بتوانید بهترین نوع طراحی سایت را انتخاب کنید و از طراحی آن توسط ما لذت ببرید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *