سئو تصاویر ، آموزش سئو تصاویر ، سئو عکس

این 4 نکته برای سئو تصاویر مهم است

سئو تصاویر از آن نام هایی است که اگر  دغدغه راه اندازی سایت نداشته باشید، احتمالا هیچ وقت در حالتِ عادی به گوشتان نخواهد خورد.
قطعا تا به حال شده که در حالِ ارسالِ یک تصویر باشید و دلتان بخواهد با کیفیتِ تمام آن را برای دوستتان بفرستید، ولی حجمِ فایلِ ارسالی آنقدر بزرگ است که ساعت ها برای سِند شدنش زمان صرف می شود (خصوصا با شرایطِ اینترنت فعلی این قضیه کاملا قابلی درک است).
ما در این مواقع به فکرِ کم کردنِ حجمِ فایل می افتیم حتی به قیمتِ آن که تا حدی کیفیتش را قربانی کنیم. اما سئو عکس در وردپرس برای بارگذاری در سایت، چه فرقی با این کار ما دارد؟

ساده ترین تعریفِ سئو تصاویر

فراگرفتنِ آموزش سئو تصاویر، به اندازه تدریسش کارِ سختی نیست. اما با این حال بهتر است کار را با یک تعریفِ ساده آغاز کنیم.
سئو، یعنی بهینه سازی محتوا طوری که گوگل دوستش داشته باشد و به آن رتبه بدهد. حالا این بهینه سازی می تواند جذابیتِ متنِ یک مقاله باشد، یا تصاویرِ یونیکی که در یک وبسایت بارگذاری می شود.
حالا آموزش سئو تصاویر یعنی شما عکس ها را طوری منتشر کنید که از نظرِ عقلانی با استاندارد های گوگل هم خوانی داشته باشد، حجمش بالا نباشد و از طرفی کیفیتِ لازم و رزولوشنِ کافی را داشته باشد.
این باعث می شود سرعتِ لود و بالا آمدنِ سایتِ شما برای کاربر افزایش پیدا کند. همین افزایش پیدا کردنِ سرعت هم از نشانه های اولیه یک سایتِ محبوب از نظرِ گوگل است.

برای خواندن یک مقاله جامع درباره سئو آماده اید؟ پس مقاله (سئو چیست؟) را از دست ندهید…

سئو عکس ، سئو تصاویر در وردپرس ، سئوی تصاویر

سئو تصاویر مهم است یا سئو متن و فیلم؟

اگر بخواهیم جذابیتِ محتوا را بر اساسِ یک ترتیبِ تازه و بعد از محبوبیتِ سوشال مدیا رتبه بندی کنیم، فیلم ها و کلیپ ها در مقامِ اول، تصاویر در پله دوم و متنِ جذاب در سکویِ سوم می ایستد.
مخاطبِ امروزی اصلا به مذاقش خوش نمی آید که بخواهد طوماری بلند بالا و بدونِ عکس و فیلم را در یک سایت مطالعه کند. برای همین هم هست که ما حتی با این سن، خواندنِ کتاب هایی که مصور باشند را بیشتر دوست داریم.
پس عکس ها، در کنارِ متن قوی که لازمه توسعه سایت است، می توانند نقشِ مکمل را ایفا کنند. در حقیقت ما هیچ وقت نمی توانیم بگوئیم که کدام یک از این سه فاکتور سئوسازی از بقیه مهم تر هستند. بلکه فقط می توانیم بگوئیم هیچ کدام از این سه بازیگر به تنهایی برای ایفایِ نقش کفایت نمی کنند و باید کامل کننده شخصیت هم باشند.
پس ما برای داشتنِ یک وبسایتِ قوی، پویا و معتبر، باید هر عنصری که در بهینه سازی سایت موثر است و جذابیتش را بالا می برد، مهم بدانیم و برایش وقت بگذاریم.

4 گامِ آموزش سئو تصاویر در وردپرس

گفتیم که محتوای تصویری از یکی از مهترین فاکتور ها در بالا رفتنِ ترافیکِ سایت است.
حالا شاید از خودتان بپرسید وقتی انقدر واژه سئو تصاویر را از بر می کنیم، حالا چطور باید پیاده اش کنیم. قالبِ وردپرسِ شما این امکان را در اختیارتان گذاشته است. اگر با فضای این پوسته مدیریتِ محتوا آشنا باشید، می دانید که برای سئو تصاویر در وردپرس لازم است:

 • عکس را به وسیله یکی از نرم افزار های کاهش حجم (فشرده ساز ها) بدونِ کاهش کیفیت به نرمال ترین حدِ ممکن برسانید.
  برای مثال می توانید از گزینه save for web نرم افزار فتوشاپ استفاده کنید. البته سایت های زیادی برای این کار وجود دارند ولی فتوشاپ در دسترس ترین دوست شما خواهد بود.
آموزش سئو تصاویر ، سئو تصاویر ، سئو تصاویر در وردپرس
 • کلمات کلیدی را به انگلیسی تایپ کنید و این نام ها را بر روی تمامِ عکس هایی که قصدِ بارگذاریشان را دارید، بگذارید (هر کلمه کلیدی برای یک عکس).
  این نکته را دست کم نگیرید دوستان؛ گوگل حتی به عکسی که اسمش انگلیسی و کلمه کلیدی محور نباشد، رای منفی در سئوی تصاویر می دهد.
  مواردی مثلِ اندازه کادرِ تصاویر کاملا وابسته با پوسته و قالبی است که خودتان به صورتِ استاندارد برای تصاویرِ سایت مشخص کرده اید.
 • حالا زمانِ دست به قلم شدنِ شما رسیده است. یادتان است گفتیم فیلم و عکس و متن، هر سه شان مکمل هم هستند؟
  الان وقتش رسیده که از گزینه متن جایگزین استفاده کنید.
  متن جایگزین در سئو عکس به این معناست که اگر به هر دلیلی عکسِ شما در سایت به علتِ کندیِ نتِ کاربر لود نشد، او با خواندنِ محتوایِ متنیِ زیرِ جایگاهِ عکس متوجه داستان بشود و از قضیه عقب نیوفتند.
  پس سعی کنید همیشه از متن و عکسِ مرتبط با هم استفاده کنید تا هارمونیِ سایت و قوانینِ سئو تصاویر رعایت بشود.
  استفاده از کلمات کلیدی را در متن جایگزین فراموش نکنید!!!
 • افزونه دانلود کنید تا سرعتِ لودِ تصاویر را بالا ببرید. بعضی از این افزونه ها شبیه به مغازه دار هایی هستند که اگر شما را در بینِ شلوغی بشناسند، کارتان را زودتر راه می اندازند و کمتر وقتتان را می گیرند.
  برای مثال افزونه w3-total-cache به طور خودکار کاربرانی که از قبل به سایت آمده اند را شناسایی می کند.
  حالا اگر این کاربر دفعه بعد به سایت سر بزند، دیگر لازم نیست زمانی را برای دانلودِ مجددِ عکس ها هدر بدهد. این یعنی  تاثیر سئو تصاویردر افزایشِ سرعت و ترافیکِ سایت.

چه عکس هایی را برای سئو تصاویر انتخاب کنیم؟

حقیقت این است که ما تمامِ سعی خود را کردیم تا زیاده گویی نکنیم و حوصلتان را سر نبریم. چون خوب می دانیم خواندن و فهمیدنِ اصطلاحاتِ تخصصی برای خیلی از ما قابلِ هضم نیست.
پس سعی کردیم به دور از تکلفِ سایت های دیگر که از آغازِ خلقتِ شکل گیری کامپیوتر تا سئو را شرح داده اند، فقط نکاتِ کلیدی را به زبانِ ساده بگوئیم.
حالا هم سعی می کنیم نسبتاً تیتر وار به شما پیشنهاد بدهیم اگر در ابتدایِ مسیرِ سئو عکس برای سایت خود هستید، این نکات را در بهینه سازی رعایت کنید:

سئو عکس ، سئوی تصاویر ، سئو تصاویر
 • سعی کنید خودتان تولید کننده محتوای عکس باشید. گوگل همیشه پشتیبانِ محتوایِ تازه و بدونِ اسکی رفتن از سایت های دیگر است.
 • اگر نمی توانید خودتان منبعِ تصویری باشید، از عکس های سایت های دیگر مثلِ شاتر استوک یا غیره استفاده کنید. این کار نه جرم است نه خلافِ قوانینِ گوگل اما زیاده روی کردن در آن خیلی جالب نیست.
 • مواظب باشید گوگل حقِ کپی رایت به شما نزند.
  ممکن است شما تمامِ قوانین سئو تصاویر را رعایت کنید، ولی چون عکس هایتان همیشه از سایت های مختلفِ رقیب کپی می شود در نتیجه ممکن است یکی از این سایت ها شکایتِ شما را پیشِ گوگل ببرد.
  هر شکایتی هم که از شما به گوگل برسد، باعثِ افتِ رنکینگِ شما و افزایشِ رتبه سایتِ رقیب است.
 • یونیک باشید؛ در هر حال و در هر پوزیشنِ محتوایی که قرار دارید.
  یکی از شیطنت ها و یا بهتر بگوئیم، تکنیک هایی که می توانید در شناساندنِ خودتان به گوگل پیاده کنید، استفاده از متن در داخلِ تصاویرِ سایت است.
  مثلا شما 300 کاراکتر درباره زندگی ادیث پیاف خواننده مشهورِ فرانسوی می نویسید. بعد از هر 300 کاراکتر، یک عکس از او می گذارید.
  شما در یکی از خط ها به اسمِ فیلمی که برایش ساخته اند اشاره می کنید: (… زندگی به رنگِ گلِ سرخ…) حالا همین اسم را در داخلِ تصویرِ مرتبط با متنش بگذارید.
  گوگل عکس را می خواند، ترجمه می کند و از این بعد هر وقت واژه زندگی یا حتی گل سرخ و یا اسمِ کامل فیلم و ادیث پیاف سرچ شود، عکسِ سایتِ شما هم برای کاربر به نمایش در می آید.

در آخر مقاله امیدواریم این نکات در بهینه سازی عکس های وبسایت شما خیلی زیاد تاثیر داشته باشند.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *