سئو چیست؟

سئو (SEO) مخفف “بهینه‌سازی موتور جستجو” است. در واقع سئو تمرینی است تا بتوانید کیفیت و کمیت ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید.
به‌کارگیری قوانین سئو در وب‌سایت باعث می‌شود زودتر از آنچه فکرش را می‌کردید، از وب‌سایت خود کسب درآمد کنید.
با رعایت این قوانین و بهینه کردن محتوا، می‌توانید وب‌سایت خود را در معرض دید دیگران قرار دهید.
نکته هیجان‌انگیز آموزش SEO این است که بدون پرداخت هزینه‌ای (تبلیغات) می‌توان به بهترین رتبه رسید.

سئو؛ بهترین راه کسب درآمد از وب‌سایت

سئو ، سئو چیست ، آموزش سئو

همان‌طور که از نام آن پیداست (بهینه‌سازی موتور جستجو) تکنیک‌هایی برای بهینه‌سازی محتوای سایت برای موتور‌های جستجو مانند گوگل وجود دارد، اما باید بدانید که این تکنیک‌ها تنها برای موتور‌های جستجو ساخته نشده‌اند، بلکه مناسب افراد نیز هستند.
برای درک بهتر باید دانست مردم به دنبال چه چیز‌هایی هستند و از چه کلماتی برای جستجو‌های خود استفاده می‌کنند و نتیجه‌ای که موتور‌های جستجو به آن‌ها نشان می‌دهد، همان پاسخی است که به دنبالش بوده­اند؟ تکنیک‌های سئو چیست؟

نحوه بهینه‌سازی موتور‌های جستجو

موتور‌های جستجو ماشین‌هایی هستند که سؤال‌های ما را بادقت پاسخ می‌دهند و این کار را بسیار دقیق انجام می‌دهند.
مثلاً موتور جستجوی گوگل برای اینکه یکی از سؤال‌های ما را جواب دهد، میلیارد‌ها فاکتور را ارزیابی می‌کند تا مشخص کند کدام محتوا به جواب سؤال ما نزدیک‌تر است.
موتور‌های جستجو محتوا‌های مختلف را در اینترنت کشف و فهرست‌هایی از آن‌ها تهیه می‌کنند.
محتوای کشف و فهرست‌بندی شده شامل تمامی محتوا‌های موجود (صفحات وب، فایل pdf، تصاویر، ویدیو‌ها و غیره) است. به این فرآیند، خزیدن و ایندکس‌سازی می‌گویند که از آن به‌عنوان رتبه‌بندی هم یاد می‌شود.

خدمات سئو ، انواع سئو

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، نتایج جستجوی ارگانیک، نتایجی هستند که از طریق به کارگیری قوانین سئو مؤثر و بهینه‌سازی سایت به دست می‌آیند، نه اینکه برای دیده شدن پولی پرداخت کنید (یعنی بدون تبلیغات).
این روش‌ها قبلاً به‌راحتی قابل تشخیص بودند؛ به‌گونه‌ای که تبلیغات کسب‌وکار‌ها معمولاً برچسب‌گذاری شده بودند و باقی نتایج جستجو زیر برچسب تبلیغات لیست می‌شد؛ اما با توجه به تغییر روش‌های جستجو، امروزه چگونه می‌توانیم نتایج ارگانیک را تشخیص دهیم؟
نتایج جستجویی که پس از هر پرسش از موتور جستجو برای ما ظاهر می‌شوند هر کدام دارای رتبه‌ای دارند که به آن‌ها Serp می‌گویند. مثلاً اگر شما عبارت “آب‌وهوای تهران” را جستجو کنید، نتایجی که برای شما نمایش داده‌ می‌شوند همگی مرتبط با پیش‌بینی آب‌وهوای تهران هستند. مثال دیگر عبارت پیتزا تهران است که نتایج حاصل از آن، پیتزا فروشی‌های شهر تهران هستند.
این نتایج زندگی را آسان‌تر می‌کنند. نظر شما چیست؟

طراحی سایت شما کاملا سئو شده

اگر قصد دارید یک سایت قوی برای کسب و کارتان راه اندازی کنید ولی تجربه و تخصص ندارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، نیاز به یک تیم حرفه ای طراحی سایت دارید. همین حالا کلیک کنید که چاره کار پیش ماست.

اهمیت سئو روز‌به‌روز بیشتر می‌شود

بدیهی است که تبلیغات پولی، بازاریابی اینستاگرام و سایر پلتفرم‌های آنلاین می‌توانند برای وب‌سایت‌ها ترافیک ایجاد کنند.
اکثر این ترافیک آنلاین توسط موتورهای جستجو هدایت می‌شود، اما نتایجی که به‌صورت ارگانیک ظاهر می‌شوند و کاربران را جذب می‌کنند بسیار با‌ارزش‌تر هستند.
در اولین مرحله از آموزش سئو اشاره به این مسئله مهم است که سئو یکی از تنها کانال‌های بازاریابی آنلاین است که در صورت راه‌اندازی درست و اصولی، می‌تواند در طول زمان به سود خوبی برسد.
اگر محتوای مناسبی را برای درخواست‌های افراد در فضای اینترنت ارائه کنید که ارزش رتبه‌بندی در موتور‌های جستجو را داشته باشد، ترافیک شما به‌مرور زمان افزایش می‌یابد.

از امروز سایت خود را بهینه‌سازی کنید

کلمه کلیدی یا کلیدواژه همان عبارتی است که محتوای شما درباره آن توضیح می‌دهد.
رعایت کردن قوانین سئو، به معنی بهینه‌سازی محتوا برای عبارت‌ها و کلمات خاصی است که موتور‌های جستجو و کاربران آن محتوا را با کلمه کلیدی مشخصی که دارد بشناسند.
اگر مایل به دریافت خدمات سئو سایت از شرکتی باشید و بخواهید ترافیک ارگانیک خوبی را به سایت خود هدایت کنید، آن‌ها لیستی از بهترین کلمات کلیدی را به شما می‌دهند.
سئو کار­های حرفه‌ای با صرف کمترین زمان می‌توانند استراتژی‌های فوق‌العاده‌ای را برای افزایش ترافیک به شما پیشنهاد دهند.
سئو داخلی و خارجی یکی از آن استراتژی هاییست که با عمل کردن به آن تا همیشه سایت خود را بیمه می کنید. حالا سئو داخلی یعنی چه؟

سئو داخلی چیست؟

هر کاری که داخل سایتتان برای بهینه سازی موتور های جست و جو انجام می دهید سئو داخلیست. از نگارش صحیح مقالات گرفته تا لینک دهی داخلی، سئو تصاویر، لینک های مهم هدر و فوتر و جست و جوی صحیح کلمات کلیدی. برویم یکی از این سرفصل هارا که لینک سازی است با هم بررسی کنیم؟

لینک داخلی

ایجاد لینک‌های داخلی، محتوای شما را به هم وصل می‌کند و به گوگل ایده‌ای از ساختار وب‌سایت شما می‌دهد.
لینک‌دهی داخلی که به آن سئو داخلی هم می‌گویند، می‌تواند سلسله مراتبی در سایت شما ایجاد کند و به شما این امکان را می‌دهد که به مهم‌ترین صفحات و پست‌های خود ارزش لینک بیشتری نسبت به سایر صفحات بدهید؛ بنابراین استفاده از استراتژی لینک داخلی مناسب می‌تواند سئو شما را به‌سرعت تقویت کند.

چندین نوع لینک‌دهی داخلی وجود دارد. علاوه بر لینک‌هایی که در منو سایت، سایدبار و قسمت‌های مختلف سایت شما وجود دارند، لینک‌هایی هم وجود دارند که به لینک‌های متنی معروفند.
لینک‌هایی که شما در یک متن ایجاد می‌کنید، کاربران سایت را به سمت محتوای جذاب راهنمایی می‌کند.
نکته مهم در لینک‌دهی این است که لینک مورد نظر شما باید به محتوایی که دارید ربط داشته باشد. نکته مهم دیگر این است که هر چه یک صفحه لینک بیشتری داشته باشد، برای موتور‌های جستجو مهم‌تر شناخته می‌شوند.

لینک خارجی

لینک خارجی درواقع لینک‌هایی هستند که شما به سایت‌های دیگر می‌دهید.
مهم است بدانید که اهمیت آن به اندازه Seo داخلی است و اگر محتوایی از سایت شما لینک خارجی داشته باشد ارزش بیشتری هم دارد. شاید برایتان سؤال شده باشد که چگونه با ایجاد لینک به سایت‌های دیگر، محتوای شما ارزشمند می‌شود؟

در گذشته اهمیت لینک خارجی به این اندازه نبود، اما با تغییر فاکتور‌های رتبه‌بندی موتور‌های جستجو مثل گوگل و بروزرسانی الگوریتم‌های رتبه‌بندی این مسئله بسیار مهم شده‌است.
شما با ایجاد لینک خارجی در محتوای سایت خود به موتور‌های جستجو کمک می‌کنید که آن‌ها گراف دانش خود را از محتوایی که روزانه در اینترنت قرار می‌گیرد، کامل کنند.
می‌توان گفت با ایجاد لینک‌های خارجی پیوند‌هایی را ایجاد می‌کنید تا موتور‌های جستجو راحت‌تر بتوانند در میان محتوای وب بخزند. سئوکار ها باور دارند که سئو خارجی از مهم‌ترین عوامل رتبه‌بندی محتوا است.

سئو خارجی چیست؟

مجموعه کار هایی که خارج از وبسایتمان انجام می دهیم تا ب بهتر شدن رتبه بندی صفحات وبسایتمان تاثیر بگذارد.
کارهایی مانند بازاریابی در شبکه های اجتماعی و همینطور لینک سازی خارجی. 

تجربه Seo خود را افزایش دهید

به‌عنوان فردی که می‌خواهد از انواع سئو و روش‌های دیجیتال مارکتینگ استفاده کند، همیشه باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید با جذب ترافیک ارگانیک، از سایت خود درآمدی کسب کنید.

کارهای مفید برای سئو سایت

  • صفحات سایت خود را در درجه اول برای کاربران بسازید نه موتور‌های جستجو
  • کاربران خود را فریب ندهید
  • هنگام تولید محتوا این سؤال را از خود بپرسید که آیا این محتوا به کاربران من کمک خواهد‌کرد؟
  • فکر کنید که چه چیزی سایت شما را منحصربه‌فرد و ارزشمند می‌کند

کارهای مضر برای سئو سایت

  • تولید محتوا به‌صورت خودکار و ربات مانند
  • ایجاد لینک‌های بی‌اهمیت
  • ایجاد صفحاتی که محتوای کم، غیر مرتبط و کپی شده از مجتوای دیگر هستند
  • استفاده از متن‌ها و لینک‌های پنهان
  • استفاده از روش‌های افزایش ترافیک در وب‌سایت‌های غیر مرتبط با شما

با ایران مایند سایت خود را برجسته کنید

فضای اینترنت بسیار رقابتی و چالش‌برانگیز است. اگر هنوز نمی‌دانید از کجا شروع کنید و چگونه و در چه زمانی باید محتوای مناسب سایت خود را تولید کنید و به رتبه‌های برتر در گوگل دست یابید، می‌توانید از خدمات سئو سایت ایران مایند بهره ببرید.
متخصصان سئو ایران مایند برای بهبود رتبه و اعتبار سایت شما می‌کوشند و در مدت زمانی معقول، محتوای شما را به محتوای مورد علاقه کاربران وب تبدیل می‌کنند.
روش‌های افزایش ترافیک سایت یک شبه جواب نمی‌دهند، اما بهترین نتیجه را برای سایت شما به ارمفان می‌آورند.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *