فالو آنفالو ، معایب فالو انفالو ، فالو انفالو اینستاگرام

فالو آنفالو پیجتان را میسازد یا نابود می کند؟

فالو آنفالو کردن هم تخصص می خواهد؟ بله! یعنی اینستاگرام به شما اجازه انجامِ کوچکترین کاری که بر خلافِ الگوریتمش باشد را نمی دهد.
ما همان قدر که می دانیم با لمسِ یک دکمه به راحتی چگونه فالو آنفالو کنیم، همان قدر هم باید از تاثیراتِ پیچیده ای که اتفاقا در کوتاه مدت در رشدِ پیجمان نمایان می کند آگاه باشیم.
حالا سوالی که ایجاد می شود این است که آیا معایب فالو آنفالو کردن بیشتر است یا مزایایش؟ با ایران مایند بمانید تا به پاسختان برسید.

فالو آنفالو؛ ویروسی کشنده یا واکسنی نجات دهنده؟

محدودیت آنفالو در اینستاگرام ، حداکثر تعداد انفالو در اینستاگرام

داستان از این جا شروع شد که یک نفر گفت اگر هرچه اکانت دمِ دستتان می بینید را فالو کنید و آن ها هم به شما بک بدهند، می توانید یک شبه ره صدساله را در افزایشِ فالوور طی کنید!
حالا شما روزانه 100 تا پیج را فالو می کنید و در خوشبینانه ترین حالت 30 نفر به شما بک می دهند. تازه اگر این اکانت ها واقعی باشند و ربات یا کاربر روح نباشند.
احتمالاً این فرد هیچ آشنایی با زیر ساخت های اینستا نداشته و نمی دانسته فالو آنفالو اینستاگرام اگر بی حساب و رگباری باشد رسما مثلِ بمبِ اتم پیجتان را با خاکستر یکسان می کند.
این کار همیشه روشِ امنی برای بالا بردنِ دنبال کننده نیست چون:

 • حتی اگر 10 نفر از این 30 نفر که به شما بک داند واقعی باشند، ممکن است چون تعدادِ فالوئینگ بالا دارند، اصلا از محتوای صفحه شما با لایک و کامنت و شیر و سیو، پذیرایی نکنند. در واقع انگار اصلا شما را نمی بینند.
 • دلیل دوم این است که ممکن است کاربرانی که به شما بک داده اند فیک باشند، در نتیجه نرخِ تعاملِ پیج شما در دراز مدت افت می کند و اصطلاحاً شادوبن می شود (در ادامه بیشتر صحبت می کنیم). یعنی فالو آنفالو اینستاگرام، عاملِ اصلیِ سقوطِ صفحه شماست.
 • دلیل سوم و از همه مهم تر این است که فالو آنفالو مداوم و رگباری در روز، شما را از دیدِ اینستاگرام به یک ربات تبدیل می کند. در نتیجه شانسِ رفتنِ پست هایتان به اکسپلور و افزایشِ ارگانیک دنبال کننده را به صفر می رسانید.

محدودیت های فالو آنفالو

حقیقت این است که اینستا اخلاقش شبیه خدایان اساطیری است. یعنی وقتی شما خطایی مرتکب شوید، هرگز نمی آید در دایرکتتان و طی یک پیامِ طولانی و پر طمراق نصیحت کند و هشدار بدهد. مثلا بگوید: (ای کاربر! به علتِ آن که در روز هزاران نفر را بدونِ توجه به معایب فالو آنفالو نموده ای، در نتیجه تو را به سزای اعمالت می رسانم و هم اکنون پیجت را مسدود می سازم.)
او کار های شما را زیر نظر دارد، صبور است و سکوت می کند، هیچ هشداری به شما نمی دهند و در جایی که انتظارش را ندارید، بنگ! پیجتان را شادوبن می کند و در سایه فرو می برد.
شادوبن یعنی این که شما به قوانین اینستا پایند نبودیده اید پس ربات شاخته شدید و پست هایتان برای کاربران کمی نمایش داده می شود و این یعنی سقوط. پس شادوبن شدن یکی از معایب فالو آنفالو کردن است.

 

می خواهید درباره شادوبن بیشتر بدانید؟ مقاله شادوبن چیست را بخوانید.

و اما درباره محدودیت آنفالو در اینستاگرام:
حالا که کاملا فهمیدید فالو آنفالو چیست بهتر است این را بدانید که اینستا خیلی جدی برای تعدادِ کسانی که در روز دنبالشان می کنید یا از دنبال کردنشان منصرف می شوید هم محدودیت قرار داده است.
در هر ساعت حداکثر تعداد انفالو در اینستاگرام، 15 نفر است (و همین طور فالو کردن).
یعنی همین جوری خدا بده برکت طور بر ندارید در نیم ساعت 200 نفر را فالو کنید. پس این جا شاه کلید قضیه دستتان آمد.
یکی از ترفند هایی که می شود در فالو آنفالو اینستاگرام پیاده کرد و این اپ کمتر به شما انگِ ربات بودن بچسباند، توجه به همین محدودیتِ عددی است.

فالو آنفالو اینستاگرام به درد چه پیج هایی می خورد؟

ضرر های فالو آنفالو ، چگونه فالو آنفالو کنیم ، فالو آنفالو اینستاگرام

از آن جایی که به اعتقاد ما هیچ چیزی در این دنیا، بد و سیاهِ مطلق نیست، در این جا فقط به ذکرِ معایب فالو آنفالو نمی پردازیم و به یک حُسنی هم که دارد اشاره می کنیم.
فالو آنفالو با رعایتِ این نکاتی که در ادامه می گوئیم، برای پیج هایی مناسب است که تازه راه اندازی شده  اند و می خواهند 100 تا 300 تا فالوورِ اول را جذبِ پیجِ خود بکنند:

 • فرض کنید پیج شما در زمینه فروشِ لوازم ورزشی فعالیت می کند.
  به سراغِ قسمتِ اکسپلور بروید و هشتکِ لوازم ورزشی را سرچ کنید. حالا پیجی را پیدا کنید که در زمنیه مشابه شما فعالیت می کند. تعدادِ دنبال کنندگانِ قابلِ قبولی هم دارد و هر پستش میانگین 3000 لایک خورده و 200 تا کامنت دارد.
  الان به بخش لایک یا کامنت بروید و حالا در ساعت، 15 نفر از افرادی که پائین این پست کامنت گذاشته اند یا لایکش کرده اند را فالو کنید. اما با رعایتِ نکته قسمتِ دوم.
 • در قسمتِ دوم آموزش روش فالو آنفالو، پروفایلِ پرایوتِ افراد را بررسی کنید.
  مثلا اگر 400 فالوور و 4 تا 10 پست دارد و از طرفی عکس و بیویِ استانداردی هم دارد، یعنی به احتمالِ 99 درصد این پیج واقعی است و فیک نیست. اما نکته دومی که باید رعایت شود توجه به موردِ سوم است.
 • برای آن که ضرر های فالو آنفالو گریبانتان را نگیرد، توجه کنید که پیجِ موردِ نظر بیشتر از 1000 نفر را فالو نکند.
  چون پیج هایی که فالوئینگ بالا دارند، به احتمالِ خیلی خیلی زیاد با پست های شما تعامل برقرار نمی کنند. چرا؟
  چون آنقدر تعدادِ زیادی را دنبال می کنند که پست یا استوری شما اصلا به دستشان نمی رسد و بینِ انبوهی از صفحاتی که فالو کرده اند گم می شود.

جمع بندی نهایی داستانِ فالو آنفالو

روش فالو آنفالو ، فالو آنفالو اینستاگرام ، فالو آنفالو چیست

ما در این مقاله سعی کردیم معایب این روش را به شما گوشزد کنیم. اما راه هایی هم برای تبدیل کردنش به مزیت گفتیم.
مثلا توجه به تعدادِ فالو آنفالو در ساعت. یا این که چه پیج هایی می توانند با این روش رشدِ ابتدایی را داشته باشند. یا مثلا کدام اکانت ها ممکن است واقعی باشند و به شما بک بدهند.
به صورتِ کلی این ترفند یک راهِ به شدت ریسکی برای رشد پیج است. کارِ اصلی شما ایجادِ محتوایِ یونیک و جذاب و تبلیغات در سایرِ پیج هاست.
اما ممکن است تمامِ این هایی که گفتیم از نظرِ شما سخت باشد. مثلا چطور پیوسته محتوای جذاب تولید کنیم و غیره.
از همینجا بهترین پیشنهاد را به شما می دهیم؛ اعتماد به ایران مایند برای تجربه رشدِ سریع و ارگانیکِ صفحه.

مدیریت پیج اینستاگرام شما به صورت حرفه ای

با خدمات مدیریت پیج ایران مایند نگران رشد پیجتان نباشید. همین حالا کلیک کنید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *