عکاسی از غذا ، عکاسی تبلیغاتی غذا ، عکاسی غذا

نکات کلیدی عکاسی از غذا

عکاسی از غذا یکی از روش های تبلیغاتی برای جذب مشتریان بیشتر است. حتما تا به حال با یک بیلبورد، همبرگر یا پیتزا مواجه شده اید. یا آن که در شبکه های اجتماعی عکس خوراکی های خوشمزه را مشاهده کرده اید که باعث شده دلتان هوس کند. هدف عکاسی تبلیغاتی غذا هم همین است. اینکه مخاطبان را وسوسه کرده تا برندها مشتریان بیشتری جذب کنند.

عکاسی تبلیغاتی از غذا یک تخصص جذاب بوده که دارای نکات بسیاری است تا بتوانید یک عکاسی خوب از غذاها داشته باشید. در این مقاله قصد داریم در مورد نکات عکاسی از غذا و نوشیدنی صحبت کرده و مطالب خیلی جالبی را ارائه دهیم. در ادامه نیز با ما همراه باشید.

2 تا از ترفندهای عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی

عکاسی از غذا به تنهایی نمی تواند منجر به موفقیت شما شود. باید نکات و ترفند های عکاسی از غذا و نوشیدنی را رعایت کرده تا بهترین نتیجه حاصل شود. اینجا یک گنج واقعی است، اگر نکات ارائه داده شده در این بخش را رعایت کنید، عکاسی تبلیغاتی از غذای شما می تواند تا چندصدبرابر جذاب تر و موفق تر عمل کند. پس بیایید باهم شروع کنیم:

از ترفند های عکاسی از غذا: 1. انسان ها را در عکاسی از غذا بگنجانید

تاثیر انسان در عکاسی غذایی و نمونه عکس تبلیغاتی غذا

یکی از قوی ترین ترفند های عکاسی از غذا و به کل، در صنعت تبلیغات، نشان دادن محصول در حال استفاده است. وقتی یک انسان در تبلیغات باشد، ارتباط بیشتری با مخاطب ایجاد می کنید. اگر ایده خوبی دارید، حتی استفاده از انسان های بیشتر و داستان سرایی در تبلیغات عکاسی نیز یکی از راه های قدرتمند

از دیگر دلایلی که قرار دادن انسان ها در تبلیغات را تشویق می کند، ایجاد یک رویا است. مردم در فانتزی های خود زندگی می کنند. به عنوان مثال، اگر تصویر یک زن شاد در حال نوشیدن یک نوشیدنی ببیند، مغز خیلی سریع تر فریب خورده و می گویند: “من هم اگر این نوشیدنی را بخرم چنین حس و حالی خواهم داشت.”

2. از تکنیک های مختلف برای جذاب نشان دادن غذا استفاده نمایید

ترفند های عکاسی و جالب ترین مواد استفاده شده در عکاسی غذا

اگر می خواهید یک عکاسی مواد غذایی جذاب داشته باشید باید یک نکته را در نظر داشته باشید. شما به عنوان یک عکاس غذا، تنها وظیفه عکاسی از مواد غذایی و طراحی صحنه را بر عهده ندارید. بلکه می بایست اطلاعات و نکاتی در مورد غذا و انواع سبک های غذا داشته باشید.

عکاسی غذا ممکن است ساعت ها طول بکشد تا شما بتوانید به یک نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. اما معمولا غذاها اینقدر صبور نیستند. اگر عکاسی شما زیاد طول بکشد، بستنی آب می شود، همبرگر خراب می شود و سبزیجات تازگی خود را از دست می دهند. برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی باید از ترفندهایی استفاده کنید که مختص عکاسان غذا است.

در اغلب مواقع نیازی نیست که از مواد تقلبی استفاده کنید. اما برخی از اوقات، افزودن کمی رنگ به سوپ یا طلایی کردن مرغ کباب شده باعث می شود که غذا زیباتر و ظاهری جذاب و خوشمزه تر داشته باشد. می توان سبزیجات را در آب سرد قرار داد تا پژمردگی آن ها سریعا به تازگی تغییر پیدا کند.

با ترفند های عکاسی از غذا بهترین عکاسی از مواد غذایی را داشته باشید

مواد و ابزارهای زیادی برای این کار وجود دارند. به عنوان مثال یک شیک بعد از گذر چند دقیقه به هم می ریزد، اما شما می توانید با استفاده از پوره سیب زمینی، شیر، کیک و کمی رنگ، یک شیک تقلبی ایجاد کرده که نمای زیبایی داشته و برای چندین ساعت نیز خراب نخواهد شد.

یا برای براق کردن کیک ها می توان از روغن موتور کمک گرفت. مسلما روغن موتور به طعم غذا کمکی نخواهد کرد. اما باعث افزایش طول عکاسی می شود. تا به حال به این مورد توجه کرده اید که چرا برگرهای عکاسی شده اینقد جذاب و خوشمزه به نظر می رسند؟

برای این کار از آشپز و طراح غذا کمک گرفته می شود که با دقت بسیار زیادی مواد را لای نان قرار می دهد. پنیرها را بر روی لبه آویزان کرده و گوجه فرنگی های ضخیم برش داده شده را در بخش های مختلف نان قرار می دهد. موارد اضافه در وسط همبرگر پنهان می شوند تا یک برگر بزرگ تر به نظر برسد.

3. رنگ پردازی در عکاسی تبلیغاتی غذا از ترفند عکاسی تبلیغاتی از غذا

رنگ پردازی در عکاسی غذا خیلی اهمیت بالایی دارد. استفاده از پس زمینه روشن در اکثر اوقات بهترین گزینه است. چرا که امکان تفکیک بیشتر خوراکی با پس زمینه را ایجاد می کند.

رنگ پردازی در عکاسی غذا همچنین تاثیر مستقیمی با رنگ های سازمانی شما دارد. اگر به عنوان مثال رنگ سازمانی شما زرد یا سیاه باشد، باید سعی داشته باشید به شیوه ای خلاقانه، رنگ غذا و رنگ پس زمینه را با رنگ سازمانی برند ست کنید. البته این کار لزوم همیشگی ندارد، اما در صورتی که جای کار وجود داشت می توانید از این تکنیک نیز استفاده ببرید.

به عنوان مثال، اگر در حال تبلیغ یک شیک موز هستید، ترکیب آن با پس زمینه ای سیاه عالی عمل می کند. یا ترکیب یک همبرگر با پس زمینه قرمز، زیبا و جذاب به نظر می رسد.

رنگ در عکاسی از غذا نقش مهمی دارد

عوامل مؤثر در موفقیت عکاسی از غذا

عکاسی غذا مهم ترین بخش یک کمپین تبلیغاتی غذا است. اما به تنهایی نمی تواند بازخورد عالی ایجاد کند. یک عکاسی غذای معمولی یک تصویر غذا بدون هیچ خلاقیتی است. در حالی که می توان کارهای دیگری نیز انجام داد تا پیام تبلیغاتی بهتری به مخاطب ارائه دهیم.

1. نورپردازی در عکاسی نوشیدنی و غذا

نورپردازی در عکاسی غذا عامل مهمی است که در در نهایت یک تصویر جذاب تر داشته باشید و غذایتان خوشمزه تر به نظر برسد. مهم ترین نکته ای که باید در نورپردازی در نظر داشته باشید، آن است که نور در همه جای سوژه گسترده شده باشد. با کمترین سایه یا بدون سایه. بدین شکل می توانید یک تصویر واضح و جذاب ارائه دهید.

نورپردازی در عکاسی از غذا و نکات مهم آن

2. تبلیغ نویسی و شعار

گاهی از اوقات، یک عکس غذا نمی تواند باعث پیروزی ما در کمپین تبلیغاتی شود. بلکه باید با قرار دادن تبلیغ نویسی، شعار یا یک پیشنهاد جذاب، مخاطب را بیش از پیش وسوسه کرد. نکته مهم آن است که متن تبلیغاتی شما نباید بیش از حد زیاد یا بزرگ باشد که باعث پرت شدن حواس مخاطب از ایده اصلی باشد. بسته به عکس تبلیغاتی شما، ایده آل قرار دادن متن تبلیغاتی برای هر تصویر متفاوت است و باید با در نظر گرفتن عوامل مختلف آن را انجام دهید.

3. مزایای غذا را در عکاسی غذایی برجسته سازی کنید

در عکاسی تبلیغاتی از غذا رمز موفقیت نشان دادن جزئیات غذاست

اگر محصول شما دارای یک ویژگی منحصر به فرد است، حتما آن را در تبلیغات برجسته کنید. آیا این محصول وگان با طعمی شبیه به گوشت است؟ آیا یک نوشیدنی انرژی زا است؟ آیا برای افرادی که آلرژی دارند مناسب است؟ پس خلاقیت در برجسته سازی مزایای غذا در عکاسی از غذا اهمیت بالایی دارد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که مزایای دروغین نگویید. چون در نهایت مردم می فهمند و یک رسوایی به بار می آید. به عنوان مثال، اگر یک نوشیدنی انرژی زا نیست نباید انرژی زا بودن آن را به عنوان یک مزیت در تبلیغات نمایش داد.

4. در عکاسی از غذا و نوشیدنی، نما و لوکیشن را تنظیم کنید

قیمت عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی

عکاسی از غذا را می توان تقریبا در هر کجا انجام داد، اما همیشه باید بررسی کنید که بهترین مکان کجاست. همچنین تنها لوکیشن عامل تاثیرگذار نیست. نمایی که عکس را می گیرید نیز تاثیر مستقیمی در بهبود ارسال پیام تبلیغاتی عکاسی دارد. به عنوان مثال اگر کارفرما به دنبال عکس هایی بزرگ است، نیازی به لوکیشن آشپزخانه نیست، بلکه با حضور در فضای استودیو می توان تنظیمات را برای گرفتن چنین عکسی، بهتر اعمال کرد.

5. در عکاسی تبلیغاتی، پیامی واضح برسانید

هر کسب و کاری یک تصویر واضح از آینده برند خود داشته و پیامی دارد که قصد دارد آن را به مخاطبان خود انتقال دهد. ممکن است که آن ها بخواهند این پیام را برسانند که شکلات تولیدی آن ها مانند ابریشم نرم و لطیف است.

جالب است بدانید، در اکثر مواقع، تبلیغات غذا چیزی فراتر از رفع گرسنگی است. مشتریان محصولات را می خرند تا با دیگران تمایز داشته باشند و مورد تشویق قرار بگیرند. کسی که می خواهد یک بطری نوشابه گران قیمت خریداری کند، برای رفع تشنگی این کار را انجام نداده است. بلکه به این دلیل این کار را انجام داده که او را جذاب تر خواهد کرد.

6. عکاسی از خوراکی باید خلاقانه و بامزه باشد

ایده عکاسی از غذا و یک نمونه عکس تبلیغاتی از غذا

این ایده عکاسی از غذا را دست کم نگیرید. شوخ طبعی داشتن در تبلیغات یکی از راه های عالی برای جلب توجه مخاطبان آن هم در شرایط بمباران تبلیغاتی هستند. شما یک تبلیغات بامزه ارائه می دهید که مخاطب را می خنداند و یا آن را به دوستش نشان می دهد. انجام این کار خصوصا در عکاسی از خوراکی می توانید بهترین نتیجه را داشته باشد.

7. احساسات را هدف بگیرید

عکاسی از غذا و نوشیدنی ، عکاسی غذایی

همه ما کاملا آگاه هستیم که تبلیغات سعی می کند، احساسات ما را جریحه دار کند. پس چرا از این دانش کثیف استفاده نکنیم؟ 🙂
می توانید در عکاسی های خود محصول غذایی را بهترین راه برای متشکرم یا عاشقت هستم معرفی کنید. به عنوان مثال، به گونه ای سناریوچینی کنید که این شکلات معروف ما، بهترین راه برای ابراز علاقه به کسی است که دوستش دارید. استفاده از تحریک احساسات، قدرتمندترین عنصر موفقیت در تبلیغات است.

دوره جامع عکاسی با موبایل پروعکس

اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن عکاسی با موبایل را یاد بگیرید و بتوانید با لوازم دم دستی از محصولتان عکس حرفه ای بگیرید کلیک کنید.

در عکاسی از غذا و نوشیدنی به روز باشید

باید مطمئن باشید که در مورد انواع غذا و سبک های مختلف زندگی بروز هستید. خیلی چیزها سریعا منسوخ می شود. عکاسی از غذا وقتی باعث موفقیت کمپین تبلیغاتی شما می شود که بتوانید از ترندها استفاده کرده و با استفاده از روش های جدید تبلیغات را انجام دهید. همچنین سعی کنید از شیوه هایی استفاده کنید که برندهای زیادی از آن استفاده نکرده باشند.

به صورت کلی، عکاسی از غذا، تنها گرفتن عکس های چشم گیر و ایده آل برای جلب توجه مخاطب نیست. بلکه عکاسی واقعی غذا، یک مهارت بوده که شامل بخش های متعددی است. این بخش ها به صورت پیچیده ای در حال تلاش برای ایجاد یک پیام تبلیغاتی سازمان دهی شده برای رسیدن به اهداف برند به صورت خلاقانه و علمی هستند.

عکاسی از محصولات غذایی تنها یکی از اجزای یک کمپین تبلیغاتی موفق برای محصولات غذایی بوده که با استراتژی های هدفمندسازی شده و دقت بالا انجام می گیرد. به کار بردن خلاقیت در عکاسی و استفاده از بهترین تجهیزات عکاسی از غذا نکته کلیدی و برگ برنده شماست. به عنوان مثال چیزی که باید در آن خلاقیت و تبحر زیادی داشته باشید، ظاهر پر زرق و برق غذاها در عکاسی است که باعث جلب توجه بیشتری خواهد شد.

هزینه عکاسی از غذا

تعرفه عکاسی تبلیغاتی غذا چقدر است؟ این سوال بسیاری از افراد است. می توانید برای دریافت قیمت عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی با کارشناسان ما در ایران مایند تماس بگیرید.

قیمت عکاسی صنعتی غذا به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. جنس محصول، سایز محصول، لوکیشن، تعداد و بسیاری از فاکتورهای دیگر، تعیین کننده هزینه نهایی عکاسی از غذا هستند.

ایران مایند با حرفه ای ترین عکاسان در کنار شما

در ایران مایند، حرفه ای ترین عکاسان تبلیغاتی و عکاسان غذا مشغول به کار هستند. نیازی نیست که تلاش زیادی به خرج دهید. ما با بهره وری از تخصص، تجربه و خلاقیتی که داریم، به شما کمک می کنیم تا یک عکاسی تبلیغاتی عالی داشته باشید.

می توانید با ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. کارشناسان ما با شناسایی نیازهای شما، سعی دارند بهترین استراتژی ها برای شروع یک کمپین تبلیغاتی عالی را به شما ارائه دهند. با تیم قدرتمند ایران مایند، می توانید به درخشش در تبلیغات غذایی، افزایش آگاهی از برند و سوددهی بیشتر برسید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

2 دیدگاه دربارهٔ «نکات کلیدی عکاسی از غذا»

  1. علیرضا حبیبی زاده قهرود

    سلام . مطالب بسیار ارزنده بود و عکسها واقعا عالی بودن .. لطف کنید درمورد تجهیزات ‌.نور و تنظیمات دوربین م مطلب بزارید ممون میشم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *