عکس تبلیغاتی خوب ، عکس های تبلیغاتی خوب ، ویژگی عکس تبلیغاتی خوب

7 راز برای گرفتن عکس تبلیغاتی خوب

چگونه باید عکس تبلیغاتی خوب بگیریم؟ جواب سوال شما در این مقاله نهفته است. یک جمله معروف وجود دارد که می گوید، احتمالا بیش از 90 درصد بازار از حضور شما بی اطلاع است. مهم ترین عامل برای پیشرفت هر کسب و کاری تبلیغات و جذب مشتریان بیشتر است.

یکی از مهم ترین کانال های جذب مخاطبان جدید و تبدیل آن ها به مشتری، تبلیغات به شیوه عکس است. با این حال کسب و کارهای بسیار زیادی در حال انجام تبلیغات گوناگون از جمله روش عکاسی تبلیغاتی هستند که احتمالا تعداد نسبت اندکی از آن ها به موفقیت می رسند.

به چه علت؟ در حال حاضر، شما هر کسب و کاری داشته باشید، حداقل 500 رقیب دارید. مهم نیست که کسب و کار شما سنتی است یا آنلاین. باید مقابل این رقبا دوام بیاورید و سهم بیشتری از بازار را کسب کنید.

رقبای قدرتر، بودجه های زیادی را برای تبلیغات به شیوه های گوناگون صرف می کنند. به احتمال زیاد ما توان تامین بودجه های هنگفت جهت تبلیغات نداریم. پس باید با استفاده از روش های خلاق و استراتژی های بهتر، از بودجه ای که در اختیار داریم نهایت استفاده را برده و خود را پیروز میدان کنیم.

یکی از موثرترین روش های تبلیغاتی، عکاسی تبلیغاتی است و البته گرفتن عکس های تبلیغاتی خوب. تلفیقی از علم بازاریابی و مهارت عکاسی که به ما در بهبود نتایج تجاری و اهدافی که داریم کمک خواهد کرد. در این مقاله می خواهیم در مورد عکاسی تبلیغاتی صحبت کرده و ویژگی عکس تبلیغاتی خوب را بیان کنیم. ما به هفت نکته مهم اشاره می کنیم که به کار بردن آن ها باعث موفقیت شما خواهد شد.

برای گرفتن عکس تبلیغاتی خوب سراغ متخصص ها بروید!

عکاسی تبلیغاتی یکی از پرطرفدارترین زیرمجموعه های عکاسی در دنیاست. شاید بتوانید عکاسان تبلیغاتی بسیاری را پیدا کنید، اما باید این نکته را مد نظر خود داشته باشید، که احتمالا هر کسی نمی تواند یک متخصص تمام عیار باشد و عکس تبلیغاتی خوب بگیرد.

عکاسی تبلیغاتی تلفیقی از هنر، مهارت و استراتژی است و کسی که می خواهد این کار را انجام دهد می بایست کاملا به زیر و بم این تخصص واقف باشد و تمامی نکات تکنیکال را به خوبی از بر باشد. همچنین یک عکاس تبلیغاتی حرفه ای، خلاقیت بالایی دارد. چرا که در حال حاضر، مخاطب چه در فضای محلی و چه در فضای آنلاین، به هر کجا سرک می کشد، مطمئنا تبلیغاتی را مشاهده خواهد کرد.
در نتیجه عکس تبلیغاتی شما باید به شکلی حرفه ای و خلاقانه گرفته شود که از بین بسیار تبلیغاتی که مخاطب به آن ها برخورد می کند، تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

چیدمان راز گرفتن عکس های تبلیغاتی خوب

قبل از آن که عکسبرداری آغاز شود، یکی از مهم ترین عواملی که بسیاری از متخصصین این حوزه در نظر می گیرند آن است که در نهایت، نتیجه مورد نظر می بایست چگونه باشد.

بسیاری از عکاسان تبلیغاتی مجرب هستند و برای برندهای بسیار و طیف وسیعی از مشتریان حقیقی و حقوقی در صنایع گوناگون عکاسی تبلیغاتی انجام داده اند. در نتیجه یک عکاس تبلیغاتی حرفه ای کاملا این موضوع را می داند که شفافیت هر چه بیشتر عکس و عناصر موجود در عکس، برای رساندن پیام تبلیغاتی یک عامل کلیدی و بسیار موثر خواهد بود. 

به عنوان مثال، یک هتل زنجیره ای قصد راه اندازی یک پروژه عکاسی تبلیغاتی دارد. برای این پروژه به عکس هایی نیاز است که اتاق های هتل، امکانات هتل و مزایای هتل را به طور هوشمندانه و اغواکننده ای به نمایش بگذارد. از طرف دیگر شات های گرفته شده باید کیفیت و ویژگی های برتر کالا یا خدمات را به نمایش گذاشت. بدین شکل از همان ابتدا، مطمئن می شوید که نتایج به دست آمده همان چیزی است که مدنظر شما بود. با ترکیب خلاقیت در عکاسی تبلیغاتی و استراتژی می توان به اهداف تبلیغاتی دست یافت.

با درک این مورد که یکی از مهم ترین نکات برای گرفتن عکس تبلیغاتی خوب است، نیازی نیست که عکس های تبلیغاتی بیشماری بگیرید که انتخاب بهترین عکس را برای خود سخت تر کنید. می توانید پالایش های لازم را انجام داد و از همان ابتدا عکس هایی گرفت که هدفمندتر و محدودتر هستند.

نقش مهم نور پردازی در عکس های تبلیغاتی خوب

نورپردازی اگر مهم ترین عنصر هم نباشد، قطعا یکی از 5 مورد پراهمیت است. نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی می بایست حرفه ای، جذاب و مطابق با اهداف تجاری شما باشد. به عنوان مثال، محصولات لوکس را با رنگ های تیره و طلایی درمی آمیزند و محصولات بچگانه رنگ هایی شاد دارند.

باید پرسونای مخاطبان خود را در نظر بگیرید و از تکنیک های نورپردازی استفاده کنید که بیشترین تاثیر را در مخاطبان داشته باشد. به عنوان مثال اگر برای یک پروژه تبلیغاتی مربوط به محصولات بچگانه از نور و پس زمینه تیره استفاده کنید، احتمالا تاثیر خیلی خوبی نخواهد داشت.

دوره جامع عکاسی با موبایل پروعکس

اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن عکاسی با موبایل را یاد بگیرید و بتوانید با لوازم دم دستی از محصولتان عکس حرفه ای بگیرید کلیک کنید.

رنگ شناسی، عامل جذابیت بصری

رنگ شناسی در گرفتن عکس تبلیغاتی خوب اهمیت بسیار بالایی دارد. باید رنگ های مختلف را در عکس های خود به کار ببرید. این کار باعث ایجاد تفاوت المان های تصاویر تبلیغاتی خواهد شد و شناخت عناصر درونی عکس را ساده تر می کند. وقتی که عناصر تصویر واضح تر بوده و نسبت به یکدیگر تفاوت داشته باشند، درک پیام تبلیغاتی عکس برای مخاطبان ساده تر خواهد شد.

از دیگر کارهایی که در رنگ شناسی تبلیغاتی اهمیت بالایی دارد، می توان به رنگ های مکمل اشاره کرد. می توانید از رنگ های مکملی که در کنار هم تصویری زیبا و پیامی رساتر ایجاد می کنند استفاده کنید. در ادامه به برخی از رنگ ها اشاره می کنیم که ترکیب آن ها می تواند ضمن ایجاد نمایی زیبا، به تفکیک سازی و رساندن پیام تبلیغاتی شما کمک کند.

 • سیاه و خاکستری با زرد، نارنجی، قرمز و آبی
 • بنفش با زرد، طلایی و سبز
 • زرد و آبی
 • قرمز و آبی
 • سرمه ای با زرد، آبی، سبز و قرمز روشن

کنتراست بالا و تفکیک عناصر

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت، کنتراست بین عناصر در تصاویر است. تصاویر شما باید کنتراست بالایی داشته باشند. کنتراست بالا موجب بهبود تفکیک عناصر محتوای تبلیغاتی شما و کمک به ادراک بیشتر آن برای مخاطب می شود.

وقتی عناصر موجود در عکس کنتراست بالایی داشته باشند، جذاب تر به چشم آمده و همچنین پیام تبلیغاتی شما به صورت بسیار واضح تری ارائه می شود. معمولا تبلیغاتی که از کنتراست بالا استفاده می کنند می توانند بسیار مفید واقع شوند. پیشنهاد می شود از رنگ ها و عناصری در عکاسی تبلیغاتی خود استفاده داشته باشید که کنتراست بالایی دارند.

به عنوان مثال ترکیب دو عنصر با رنگ های متفاوت سیاه و زرد یا بنفش و سبز، کنتراست بالایی ایجاد می کند. ضمن ایجاد یک پارادوکس جذاب و دوست داشتنی، پیام تبلیغاتی شما به صورت بهتر و واضح تر منتقل خواهد شد.

برای عکس های تبلیغاتی خوب خطر کنید

یکی از مهم ترین ارکان تبلیغات و گرفتن عکس تبلیغاتی خوب که همواره افراد پیشرو در علم تبلیغات و بازاریابی به آن اشاره داشته اند آن است که انواع و روش های مختلف را در تبلیغات تست و بررسی کنید. اینطور است که می توانید بهترین راهکار تبلیغاتی برای برند خود را یافته و بهترین تبلیغات ممکن را انجام دهید.

باید در نظر داشته باشید که این جهان روزانه با میلیاردها تصویر بمباران می شود. کاربران در طی روز به عکس های خیلی زیادی برخورد می کنند. به نوعی که دیگر مانند گذشته باعث برانگیخته شدن هیجان آن ها و ایجاد بازخورد عالی نمی شود. پس تغییر دادن روندهای عکاسی تبلیغاتی و به کار بردن روش های مبتکرانه برای عکاسی تبلیغاتی باعث توقف نگاه مخاطبان بر روی تبلیغات شما و برانگیخته شدن احساسات آن ها می شود.

کادر های غیرعادی بسازید

یکی از استراتژی های جالب آن است که عکاسی تبلیغاتی خود را بر عکاسی از زوایای دیگر که معمولا نامرسوم هستند متمرکز کنید. بیشتر مردم و برندها از عکس هایی استفاده می کنند که از جلوی سوژه گرفته شده است. اما به عنوان مثال یکی از راه هایی که باعث برجسته تر شدن عکاسی تبلیغاتی شما می شود، عکاسی از پشت سر، زوایه 45 درجه یا حتی عکاسی خیلی نزدیک است. شما باید از فرمالیته های موجود فاصله بگیرید.

زاویه های دیگر باعث ایجاد نوعی درام و جذابیت بیشتر برای عکس تبلیغاتی شما خواهند شد. همچنین فوکوس نیز می تواند به شما کمک کند تا با کم رنگ کردن تاثیر عناصر غیرضروری در عکس، بر موارد مهم تاکید داشته باشید.

بر می گردیم به ایده عکاسی از زوایای دیگر. اگر بخواهیم چند مثال دیگر بزنیم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
ممکن است برای یک عکس تبلیغاتی مثلا مربوط به کالای خواب، سوژه دراز بکشد. یا اگر در مورد محصولی در آسمان عکاسی می کنید بهتر است یک عکس از پایین به آسمان داشته باشید. می توانید با استفاده از ابزارهای عکاسی حرفه ای، یک عکس تبلیغاتی از آسمان بگیرید، به نحوی که انگار همه چیز از دید یک پرنده مشاهده می شود.

اگر یک عکس از زاویه دید پایین رو به بالا بگیرید، این امکان را دارید که عناصر پس زمینه بیشتری را در آن بگنجانید. زاویه بالا به پایین برای ایجاد برتری، بزرگ نشان دادن یک محصول یا شخص استفاده می شود و برای تایید قدرت آن ها عالی عمل می کند.

بهترین راهکار پیشنهادی این است که مدتی را صرف امتحان عکاسی تبلیغاتی از زوایای مختلف کنید و ببینید کدام یک برای سبک عکاسی شما مناسب تر است و کدام یک را می توانید در نظر نگیرید. هر چه عکاسی از زوایای غیرمعمول را برای پروژه های تبلیغاتی خود ساده تر کنید، در پروژه های عکاسی تبلیغاتی بعدی جسورتر خواهید بود. آزمون و خطا باعث می شود که به خوبی شرایط را درک کنید و قدم های بعدی را با جسارت بیشتری بردارید.

ویژگی عکس تبلیغاتی خوب چیست؟

در این بخش به صورت گذرا به چند مورد از ویژگی های عکس تبلیغاتی خوب اشاره می کنیم:

 1. خلاقیت در عکاسی تبلیغاتی وجود دارد.
 2. هدف داشته و از قبل بر روی آن برنامه ریزی شده است.
 3. برای عکاسی تبلیغاتی خلاقانه از متخصصین استفاده شده است.
 4. آزمون و خطا دارد.
 5. از زوایای جدید عکسبرداری می شود.
 6. رنگ‌بندی در آن رعایت شده است.
 7. نورپردازی مناسب با اهداف است.
 8. کنتراست عناصر بالا است.

عکس تبلیغاتی خوب را از ایران مایند بخواهید

ایران مایند به عنوان یک آژانس تبلیغاتی پیشرو، با به کارگیری طیف بزرگی از متخصصان عکاسی تبلیغاتی به شما کمک می کند تا بهترین نتایج را از کمپین تبلیغاتی خود و یک عکس تبلیغاتی خوب داشته باشید.
همکاران ما در بخش مشاوره رایگان آماده هستند تا در زمینه های مرتبط با عکاسی صنعتی به شما مشاوره داده و پس از بررسی و سنجش نیازهای شما، بهترین و ایده آل ترین راهکار را به شما ارائه دهند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *