بهترین پرده سبز ، بهترین پارچه برای کروماکی ، راهنمای خرید پرده سبز

8 نکته برای خرید بهترین پرده سبز

همانطور که همه ما می دانیم، ویدئو یکی از موثرترین راه های ارتباطی برای جذب مخاطبان بیشتر و حفظ آن هاست. علاوه بر آن که با استفاده از ویدئو می توان کمک شایانی به کسب و کار خود کنیم. برای گرفتن یک ویدئوی خوب نیاز به تجهیزاتی همچون پرده سبز وجود دارد که با استفاده از آن می توانیم عناصری که وجود آن ها در ویدئو لازم نیست را حذف کنیم. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکات خرید پرده سبز ایده آل بپردازیم.

چرا استفاده از پرده سبز توصیه می شود؟

پرده سبز یکی از تجهیزات ویدئوسازی مطرحی است که بسیاری از ویدئوسازان از آن استفاده می کنند. اما چرا استفاده از پرده سبز؟ پرده سبز بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد که در صورت نیاز به حذف بک گراند یا عناصری در عکس و ویدئو کار راحت تر باشد.

نرم افزارها رنگ سبز را تشخیص داده و بخش هایی که پرده سبز دارند را حذف کرده و در صورت نیاز می توان به جای عناصر حذف شده موارد دیگری را گنجاند. به عنوان مثال فرض کنید که شما قصد دارید پس زمینه ویدئو خود را به هر علتی حذف کنید. می توانید خیلی راحت با استفاده از پرده سبز این کار را انجام دهید.

راهنمای استفاده از پرده سبز

شما می توانید از هر پرده سبزی چه برای ضبط زنده و ویرایش پس از ضبط استفاده داشته باشید، اما اگر قصد دارید که از پرده سبز به هنگام یک لایو استفاده داشته باشید، بهتر است از پرده سبزی استفاده کنید که کارایی آن ثابت شده باشد. می توانید از قبل تست کرده و خروجی کار را بررسی کنید تا در حین لایو مشکلی به وجود نیاید. همچنین استفاده از نرم افزارهای گوناگونی که به شما کمک می کنند در نهایت یک خروجی با کیفیت در لایو یا ویرایش پس از ضبط داشته باشید، اهمیت زیادی دارد.

نرم افزار باید به گونه ای باشد که خیلی سریع مناطق سبز رنگ تصویر یا ویدئو را تشخیص داده و سپس پس زمینه سفارشی سازی شده شما را به جای آن نمایش دهد.

نکات خرید بهترین پارچه برای کروماکی و انتخاب انتخاب پرده سبز

پرده سبز نیز مانند هر محصول دیگر دارای ویژگی هایی است که می بایست به هنگام خرید رعایت کرده تا یک محصول ایده آل دریافت کنید. تنوع محصولات و برندهای مختلف باعث شده که گاها دچار سردرگمی شویم و به همین علت در این بخش به نکات خرید پرده سبز خوب اشاره خواهیم داشت.

بهترین پرده سبز چه ویژگی هایی دارد؟

جنس پرده سبز از نکات قابل توجه

اولین نکته ای که برای خرید پرده سبز لازم است که در نظر داشته باشید، جنس پرده سبز است. باید بدانید که پرده سبز خریداری شده از چه متریالی تولید شده است. چرا که تاثیر مسقیم بر روی کیفیت و کارایی پرده سبز دارد. به عنوان مثال اگر متریال به کار رفته در پرده سبز با کیفیت نباشد، ممکن است که پرده حین استفاده چروک شود و وقتی که پرده سبز چروک شود، نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد و پس زمنیه به راحتی حذف نمی شود.

عدم بازتاب نور از ویژگی های پارچه برای کروماکی

یکی از مشکلاتی که ممکن است برخی از پرده های سبز بی کیفیت یا غیراستاندارد داشته باشند آن است که نور را بازتاب می دهند. وقتی این اتفاق رخ می دهد، باعث می شود که نتوانید پس زمینه را به راحتی حذف کنید.

برای آن که به یک نور خوب و یکنواخت در پشت صحنه برسیم که وجود آن برای حذف پرده سبز از ویدئو ضروری است، باید حتما پرده ای را انتخاب کنید که نور را منعکس نکرده و به صورت یکنواخت بر روی آن پخش شود. پس یکی دیگر از نکات دارای اهمیت آن است که باید به دنبال پرده سبزی باشید تا نور را بازتاب ندهد.

بهترین پارچه برای کروماکی چروک نمی شود!

پاشنه آشیل برخی از پرده های کروماکی آن است که چروک می شوند. پرده سبز اگر چروک شود، به هنگام حذف عنصر دچار مشکل خواهیم شد و نمی توانیم به صورت کامل کروماکی را بر روی آن اجرا کنیم. پس یکی دیگر از نکاتی که می بایست مد نظر داشته باشید آن است که از پرده سبزی استفاده کنید که چروک نشود. البته نکته مهم آن است که چروک شدن یا نشدن پرده سبز ربط مستقیمی به متریال و نوع ساخت پرده سبز دارد.

قابلیت حمل را در انتخاب بهترین پرده سبز کروماکی در نظر بگیرید.

قابلیت حمل نیز یکی از موارد مهم برای انتخاب یک پرده سبز است. قصد دارید چه کار کنید؟ می خواهید در خانه خود عکاسی یا فیلمبرداری را انجام دهید؟ می خواهید در محل کار فیلمبرداری یا عکاسی کنید؟ دوست دارید وقتی که کارتان تمام شد آن را جمع کنید تا زیر دست و پا نباشد؟ یا آن که قصد دارید به صورت دائمی آن را نصب کنید؟

همه سوالات قبل را از خود پرسیده و به یک جواب واضح و دقیق برسید. سپس می توانید یک پرده سبز مناسب در نظر بگیرید. پرده های سبز دارای دو نوع دائمی و قابل حمل هستند که می توانید پس از پاسخ به سوالات پرسیده شده و رسیدن به یک پاسخ درست، بهترین مورد را خریداری نمایید.

نکات خرید پرده سبز ، نکات مهم در خرید پرده سبز ، انتخاب فون کروماکی

نصب آسان در خرید پرده سبز کروماکی

پرده سبزی را انتخاب کنید که دارای قابلیت نصب آسان باشد. برخی از پرده سبزها، خودشان بر روی پایه ها سوار شده اند و فقط کافی است که آن ها باز کنید. البته باید آن ها را در محیطی باز و جادار باز کنید، چرا که مانند چتر به یکباره گسترده شده و نیاز به جای زیادی خواهد داشت.

برای یک مبتدی ممکن است که نصب پرده سبز کار ساده ای نباشد، پس باید پرده سبزی را انتخاب نمایید که نصب ساده ای داشته باشد تا از پس نصب آن بربیایید.

معرفی انواع متریال پرده سبز

پرده سبز را می توان با روش ها و متریال های بسیار متفاوتی ساخت و در این بخش قصد داریم که به معرفی و توضیحاتی پیرامون معمول ترین متریال های ساخت پرده سبز پردازیم.

پرده سبز کروماکی کاغذی

پرده سبزهای کاغذی را نمی توان پرده دانست چرا که از پارچه تولید نمی شوند. می توان به آن ها پس زمینه گفت. این پس زمینه ها شکنندگی بالایی داشته و قابل شستشو نیستند. به راحتی چروک شده و در اغلب مواقع، نور را بیش از حد به سمت سوژه بازتاب می کنند. پس چنین پس زمینه هایی بهترین و ایده آل ترین گزینه نیستند.

پارچه پرده سبز از جنس پنبه/موسلین

پارچه موسلین با استفاده از ماده موسلین ساخته می شود که یک ماده متراکم است که نور را جذب کرده و نور به سمت سوژه منعکس نمی شود. همچنین به علت جذب نور خوبی که دارد، به راحتی پس زمینه را جدا می کند. اما نقطه ضعف بزرگ موسلین چین و چروک شدن است. اگر مجبور شوید پرده سبز را حین استفاده چندین بار تا کرده یا جابجا کنید، می تواند به یک کابوس تکرار شونده واقعی تبدیل شود. به این علت که چین و چروک می شود.

با این حال، اگر آن را برای نصب دائمی می خواهید یک گزینه ایده آل است. برای نصب دائمی می‌توانید به راحتی پارچه را کشیده، هر گونه چین و چروک را اتو کرده و سپس برای مدت طولانی آن را نصب کنید. در این صورت است که به خوبی کار می کند.

هنگام بسته بندی پرده سبز، توصیه می کنیم که پرده را به جای آن که تا کنید، آن را لوله کنید، بنابراین دفعه بعد که به پرده سبز نیاز خواهید داشت، لوله را باز کرده و احتمالا چین و چروک یا چین زیادی وجود نخواهد داشت.

پارچه کروماکی نایلونی

آخرین ماده ای که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم دارای کشش زیادی بوده و مقاومت زیادی در برابر چروک از خود نشان می دهد. همچنین به سرعت نصب می شود و در صورت کشیده شدن به دور یک قاب یا کشیده شدن بین پایه ها بسیار خوب عمل می کند. در اکثر اوقات، این ماده می تواند بیش از حد نور را منعکس کند، بنابراین هنگام روشن کردن پس زمینه مراقب باشید که نور را به شیوه ای درست تنظیم نمایید تا بهترین کارایی را دریافت کنید. جالب است که بدانید در حال حاضر، اکثر پرده سبزهای موجود در بازار از این نوع مواد استفاده می کنند. مزیت اصلی این مواد عملکرد بالا با قیمت مناسب تر نسبت به پرده سبزهایی با متریال های دیگر است.

پرده سبز چه رنگی بخریم؟

یکی از نکاتی که می بایست در نظر بگیرید رنگ پرده سبز است. معمولا رنگ های به کار رفته در آن ها مقداری با سایر نمونه ها متفاوت است. اینکه رنگ پرده سبز دقیقا چه سبزی باشد، اهمیت خیلی زیادی ندارد. مهم آن است که سایر عناصر و سوژه اصلی می بایست دارای رنگی کاملا متفاوت نسبت به پرده سبز بوده تا کار نهایی، تمیز بوده و مطلوب حاصل شود.

اندازه پرده سبز چه قدر باشد؟

باید اندازه پرده سبز را متناسب با نیازهای خود در نظر بگیرید. می خواهید بنشینید و ویدئو بگیرید یا به دنبال ساخت یک ویدئوی ایستاده هستید؟ باید ابعاد پرده سبز را در نظر بگیرید. چون در صورتی که پرده سبز کوچک تر از حد مورد نیاز باشد، عناصر به بهترین شکل ممکن حذف نخواهند شد و در مقابل اگر پرده سبز بزرگ تر باشد، جاگیر بوده و حمل و نقلی به نسبت سخت تر خواهد داشت.

یک ایده خوب آن است که قبل از خرید پرده سبز یک ویدئو با پس زمینه معمولی از خود بگیرید. در این ایده باید سعی کنید از خودتان دقیقا همانجایی فیلم بگیرید که قصد دارید پرده سبز را قرار دهید. تمامی نکات مانند فاصله دوربین، ایستاده یا نشسته بودن و موارد دیگر نیز باید رعایت شوند. سپس می توانید با نمایش آن فیلم به فروشنده یک پیشنهاد بهتر دریافت کنید.

همچنین می توانید با استفاده از یک متر، اندازه های محیطی که قصد فیلمبرداری در آن را دارید به دست آورده و سپس بر همان اساس یک مورد را انتخاب کنید.

قبل از خرید پرده سبز را تست کنید!

اگر امکان تست وجود دارد (به عنوان مثال یکی از آشنایان یا یک استودیو از چنین پرده سبزی استفاده می کند)، می توانید یک آزمایش کوچک انجام دهید. در شرایطی مناسب، یک ویدئو با استفاده از آن بگیرید. ویدئوی شما باید از معیارهایی پیروی کند که در صورت استفاده اصلی از پرده سبز نیز دارید. اگر دیدید که نتیجه مطلوب حاصل شد، پس آن پرده سبز گزینه ای خوب به حساب می آید.

قیمت فون کروماکی چه قدر است؟

بودجه شما تاثیر مستقیمی در خرید نهایی دارد. پس ابتدا باید بودجه خود را دقیقا مشخص کنید. پرده سبزهای بسیاری وجود دارد که قیمت آن ها از چندده هزار تومان آغاز شده و تا چند صدهزار و بعضا چندین میلیون نیز بالا می رود. اگر شما موارد استفاده معمولی از پرده سبز داشته باشید، نیازی نیست که به گزینه های خیلی گران و حرفه ای فکر کنید.

اما در مقابل نباید از اجناس خیلی ارزان هم مطمئن باشید، چون در اغلب مواقع دارای کیفیت مناسبی نیستند. پیشنهاد می شود بودجه خود را به صورت دقیق تعیین کنید. سپس گزینه هایی که با بودجه شما همخوانی دارند را پیدا کرده و با بررسی آن با استفاده از مطالب این مقاله، بهترین مورد را تهیه نمایید.

سخن پایانی در راهنمای خرید پرده سبز

پرده سبز یکی از تجهیزات مهم فیلمبرداری و عکسبرداری است که برای خرید آن می بایست دقت زیادی به خرج دهید. چون محصولات زیادی در بازار وجود دارد و همین مورد باعث می شود که به عنوان یک خریدار دچار سردرگمی شویم که واقعا کدامیک بهترین است؟
پیشنهاد ما به شما این است که خودتان را از شر این دغدغه ها خلاص کنید و ساخت کلیپ برای کسب و کارتان را به ایران مایند بسپارید که با یک تیم حرفه ای و تجهیزات به روز در خدمت شماست.

ضمن تشکر از شما بابت مطالعه این مقاله، پیشنهاد می کنیم از سایر مقالات ما نیز دیدن فرمایید. در ادامه برخی از مقالات جذاب مرتبط آورده شده است که می توانید آن ها را مطالعه نمایید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *