آموزش ساخت زیرنویس با گوشی ، ساخت زیرنویس برای فیلم

ساده ترین آموزش ساخت زیرنویس با گوشی (مرحله به مرحله)

آموزش ساخت زیرنویس با گوشی، حتی اگر هیچ چیزی از دنیایِ برنامه های ویرایش فیلم ندانید  هم کارِ راحتی است.
همان طور که مشهور است، یکی از فنونِ ساده اما اثرگذاری که باید در طراحی پست و استوری پیاده کنیم، زیرنویس دار کردن یا همان تبدیل صوت به نوشتار در کلیپ هاست. چرا؟
اول از این که خیلی از ما عادت داریم پست ها و استوری ها را بی صدا نگاه کنیم. در نتیجه داشتنِ زیرنویس می تواند عاملی باشد برای جلبِ توجه و نگاهِ کاربران تا از پست یا استوری ما رد نشوند.
دوم این که وقتی مخاطب چیزی را می خواند، به مراتب محکم تر در پسِ ذهنش حک می شود تا زمانی که صرفا به صدایش گوش می دهد.
پس با این اوصاف، ساخت زیر نویس برای فیلم، مهم ترین کاری است که باید بعد از خلاقانه بودنِ محتوا رعایت کنید. با انجام مراحل زیر آموزش ساخت زیرنویس برای فیلم را فرا بگیرید.

آموزش ساخت زیرنویس با گوشی در برنامه اینشات

حقیقتا نتوانستیم برنامه ای را پیدا کنیم که به سادگی و کیفیتِ inshot کارِ مورد نظرمان را انجام بدهد.
اگر می خواهید آموزش ساخت زیرنویس برای فیلم با اپِ اینشات را تجربه کنید، برنامه را اجرا کنید و همین حالا قدم به قدم مراحلِ زیر را روی یکی از کلیپ های مد نظرتان پیاده کنید:

  1. از قسمتِ video، روی نوارِ سبز رنگِ new بزنید تا پروژه جدید بسازید.
  2. حالا کلیپ یا فیلمِ مورد نظرتان را که می خواهید روی آن آموزش ساخت زیرنویس با گوشی را تست کنید، انتخاب کنید و تیکِ سبز پائینِ صفحه را لمس کنید.
آموزش ساخت زیرنویس با گوشی ، آموزش ساخت زیرنویس برای فیلم

3. بعد از آمدن ویدیو به فضایِ برنامه می بینید که یک خطِ سفید عمودی در ابتدایِ کلیپ وجود دارد. این نوار شاخصی است که به شما کمک می کند تا متنتان را دقیقا از همان جایی که حرف زدن آغاز می شود شروع کنید.

4. روی گزینه text برنید. متنِ موردِ نظرتان را وارد کنید و تیکِ سفید را بزنید. الان دیگر می توانید ابعاد و این که در کجایِ ویدیو قرار بگیرد را با استفاده از فلش و قلمِ کوچکی که در کنارِ کادرِ متن می بینید تنظیم کنید.

5. حالا هر جایی که دیالوگِ تمام می شود و یا در هر بخشی که چیزی نمی گوید، نوارِ سبز رنگی که می خواهید را split کنید و بخش اضافی را delete کنید.

6. در آموزش ساخت زیرنویس برای فیلم، پنج مرحله بالا را تا جایی که عشقتان می کشد و فکر می کنید باید زیرنویس دار باشد، مدام تکرار کنید.

سخن آخر

و در پایان بد نیست بدانید که اینشات در قسمتِ text، فونت های فارسیِ زیادی ندارد.
برای همین بعد از وارد کردنِ متن، می بینید که چهار آپشن در نوارِ تکست فعال می شود. از جمله رنگ، فونت، چینش و ترنزیشن های ورود و خروجِ متن. روی گزینه Aa (فونت) که بزنید، می توانید از قسمتِ فروشگاهش با انتخابِ زبانِ عربی، فونت های جذابِ بیشتری به صورتِ رایگان دانلود کنید.
این هم از آموزش ساخت زیرنویس با گوشی که امیدواریم خیلی سریع دستتان راه بیوفتد.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *