برنامه بالا بردن کیفیت فیلم ، برنامه افزایش کیفیت فیلم ، برنامه برای بالا بردن کیفیت فیلم

بهترین برنامه بالا بردن کیفیت فیلم هم با کامپیوتر هم گوشی

برنامه بالا بردن کیفیت فیلم شاید چیزی شبیه به یک عصای جادویی که می تواند یک فرد پیر و فرتوت را جوان کند به نظر برسد.
ما قصد داریم در این مقاله شما را با ترفند ها و انواع برنامه بالا بردن کیفیت فیلم و همچنین نرم افزار افزایش کیفیت فیلم اندروید، افزایش کیفیت ویدیو در ایفون و خلاصه بهترین نرم افزار افزایش کیفیت فیلم آشنا کنیم تا فیلم هایتان علاوه بر جذابیت، کیفیت و رزولوشنِ بالایی هم داشته باشند.
همراهمان باشید تا با انواع برنامه برای بالا بردن کیفیت فیلم قدم به قدم آشنا شویم.

انواع برنامه افزایش کیفیت فیلم

اگر دوربین حرفه ای برای ضبط فیلم و گرفتنِ عکس داشته باشید، به احتمالِ 99% با چالشِ پیدا کردنِ بهترین نرم افزار افزایش فیلم و تصویر رو به رو نمی شوید که البته آن یک درصد هم می گذاریم به پای لرزش و حرکتِ دوربین روی دست که باعثِ کاهش کیفیت فیلم می شود.
اما اگر به صورتِ کلی فیلم هایتان را با موبایل ضبط می کنید، پس حتما کاهشِ کیفیت فیلم ها و یافتنِ راه هایی برای افزایش کیفیت ویدیو در اندروید یا کامپیوتر از دغدغه های شماست. این که شما از  چه برنامه ای برای بالا بردن کیفیت فیلم خود استفاده کنید، کاملا وابسته به علاقه و حوصله شما است.

نرم افزار بالا بردن کیفیت فیلم ، نرم افزار افزایش کیفیت فیلم ، بالا بردن کیفیت فیلم با اینشات

این که ترجیح می دهید این برنامه ها را در وسیله ای همیشه همراه و در دسترس مثلِ گوشی نصب کنید یا نه، غولِ تنبلی را شکست دهید و لپ تاپ را روشن کنید و نرم افزار بالا بردن کیفیت فیلم ویندوز را بر روی پی سی خود نصب کنید.
در هر دو حالت، از آن جایی که خوش بختانه ما در عصرِ دریای اپ ها و نرم افزارها زندگی می کنیم پس در نتیجه برای هر دو گروهِ این عزیزان راه ها و رایگان افزار های مختلفی را پیشنهاد می دهیم از جمله:

نرم افزار بالا بردن کیفیت فیلم Avidemux

Avidemux یک برنامه بالا بردن کیفیت فیلم است که به شدت در بینِ کاربرانِ خود محبوب واقع شده است. از این برنامه افزایش کیفیت ویدیو در کامپیوتر، ویندوز های مک، لینوکس و مایکروسافت پشتیبانی می کنند و به شما اجازه نصب آن را می دهند. مزیتِ رقابتی این رایگان افزار نسبت با سایرِ پرتابل ها و دیگر انواع نرم افزار افزایش کیفیت ویدیو، این است که اگر با چالشِ ذخیره ویدیو در فرمتِ دلخواه مواجه هستید، این برنامه انوعِ فرم‌های زیر را ساپورت می کند:

نرم افزار بالا بردن کیفیت فیلمِ Filmora Video Editor

حُسنِ این نرم افزار بالا بردن کیفیت فیلم این است که هم قابلیتِ نصب و اجرا در گوشی را دارد و هم سازندگانش نسخه ماکروسافت و مکِ آن را برای  نصب روی کامپیوتر طراحی کرده اند. البته اگر بخواهید از تمامِ قابلیت ها و محاسنِ این برنامه افزایش کیفیت فیلم استفاده کنید و دستتان برای پردازش و سرعتِ لود شدن باز باشد، پیشنهاد می شود نسخه کامپیوتریِ آن را نصب و راه اندازی کنید.
فیلمورا، قابلیت های زیادی برای غلظتِ جذابیت، کنترلِ تضادهای رنگِ ویدیو و همچنین تغییرِ روشنایی دارد و به همراه چند آپشنِ دیگر می تواند ویدیوی بی کیفیتِ شما را جذاب و دیدنی کند. البته همان طور که خوبی هایش را گفتیم حالا باید به یک ویژگیِ اعصاب خرد کن این برنامه افزایش کیفیت فیلم هم اشاره کنیم.
فیلمورا نمی تواند به طور دائمی به شما خدماتِ رایگان ارائه دهد و پس مدتی به علتِ آن که هزینه نصب را نپرداخته اید از کار می افتد. البته خوش بختانه مدتی است نسخه رایگان افزارش را به بازار عرضه کرده اما حالا دیگر از آنجایی که هزینه ای دریافت نکرده، از شما میخواهد با تحملِ واتر مارکی که به ویدیو میچسباند، همه با دیدنِ فیلمِتان متوجه شوند از کدام برنامه برای بالا بردن کیفیت فیلم استفاده کرده اید!

افزایش کیفیت ویدیو در پریمیر چگونه است؟

قبل از هر چیز باید بگوئیم که این برنامه را در دسته تخصصی ترین برنامه افزایش کیفیت فیلم قرار داده اند ولی کار با آن به اندازه سایرِ رایگان افزارها آن قدر هم ساده نیست.
اگر با فرایندهای تدوین و ادیت فیلم آشنایی داشته باشید، قطعا نامِ نرم افزار محبوبِ پریمیر را شنیده اید. اعجوبه ای که میتواند خیلی از نیازهای مرتبط با ساخت و جلوه ویژه دادن به فیلم ها را به شکلِ حرفه ای بر طرف کند، چرا که هم قدرتمند است، هم زیبا. اما این ها تمامِ محاسنِ این نرم افزار ویرایش فیلم نیستند؛ پریمیر علاوه بر همه این ها برنامه افزایش کیفیت ویدیو هم هست.
برای مثال شما می توانید با نصبِ نسخه نرم افزار افزایش کیفیت فیلم اندروید این برنامه یا نسخه قابل اجرایش در کامپیوتر خود، به وسیله پلاگینِ Samurai Sharpen و همچنین تنوعِ افکت هایی که در اختیارِ شما قرار می دهد، حجمِ فیلمِ 200 مگابایتی خود را گاهاً به 300 مگابایت برسانید و این را می دانیم که هرچه حجمِ یک فیلم بالاتر باشد، کیفیتِ صدا و تصویرش به همان اندازه شفاف تر و واضح تر خواهد بود.

حُقه بالا بردن کیفیت فیلم با اینشات و افزایش کیفیت ویدیو اندروید

اگر به InShot لقبِ عصای موسی را بدهیم واقعا بیهوده نام گذاری نکرده ایم. مگر می شود یک برنامه قابل نصب بر روی اندروید و IOS، تا این اندازه کاربردی و معجزه آسا باشد؟
شما هر کاری که در زمینه ویرایشِ ویدیو، صدا و عکس مدِ نظرتان باشد به وسیله این برنامه جادویی می توانید انجام دهید. خوبی اش هم این است که  فضای به شدت ساده ای دارد و آنقدر سر برگ هایش در دسترس و آسان شما را راهنمایی می کند که کمتر کسی هنگامِ کار با این برنامه احساسِ سردر گمی می کند.

این برنامه علاوه بر تمامِ خدماتش می تواند ابزارِ کار راه اندازی به عنوانِ برنامه بالا بردن کیفیت فیلم هم باشد. هر چند نمی شود به صورتِ تخصصی نامش را نرم افزار افزایش کیفیت فیلم گذاشت اما حتی در این زمینه هم تلاشِ قابلِ تقدیری انجام داده است.
افزایش کیفیت ویدیو با اینشات به این گونه است که شما بعد از انتخابِ فیلم مورد نظرتان، واردِ بخشِ filter شده با لمسِ گزینه Adjust به قابلیت های ویرایشِ کیفیت دسترسی پیدا کنید.
علاوه بر آن که در این قسمت می توانید کنتراست، شدتِ نور، دمای رنگ و خیلی از گزینه های دیگر را ادیت کنید، با لمسِ گزینه sharpen که به شکلِ مثلث است و در انتهای لیست قرار دارد، کیفیتِ فیلمتان را به صورتِ محسوسی تغییر می دهید. اینشات یکی از ساده ترین و بهترین راه های افزایش کیفیت ویدیو اندروید محسوب می شود که امروز بر روی کمتر گوشی هوشمندی نصب نشده است.

نرم افزار بالا بردن کیفیت فیلم برای اندروید

احتمالا برنامه هایی که تا به اینجا نام بردیم، معدود برنامه برای بالا بردن کیفیت فیلم نیستند؛ اما نکته جالب این جاست که همه نرم افزار های نام برده، می توانند بر روی اندروید هم نصب شوند. ولی برای خالی نبودنِ عریضه یک نمونه دیگر از نرم افزار بالا بردنِ کیفیت فیلم اندروید به شما معرفی میکنیم که به صورتِ تخصصی بیشتر بر روی این پلتفرم، نصب شده و موردِ استفاده قرار می گیرد. با نامِ:

برنامه بالا بردنِ کیفیت فیلمِ Videoshop

Videoshopیک برنامه افزایش کیفیت فیلم است که با وجودِ خدماتِ کمترش نسبت به سایرِ برنامه های هم خونِ خود، همچنان محبوب واقع می شود. دلیلش هم سادگی اخلاق و در دسترس بودنِ تب های مورد نیاز به جهتِ تغییر کیفیت فیلم است. در ضمن کسانی که اهلِ تولید محتوا در توئیتر هستند، علاقه زیادی به استفاده از قابلیتِ استاپ موشنِ این برنامه بالا بردن کیفیت فیلم دارند.

نرم افزار بالا بردن کیفیت فیلم آیفون

هیچکس منکرِ جذابیت و قابلیت های مسحور کننده گوشی های آیفون نمی شود؛ اما از آن جایی که سیستمِ بیش از اندازه هوشمند و حساسی دارند، خیلی از نرم افزارها و انواع برنامه افزایش کیفیت فیلم که در گوشی های اندروید قابلِ نصب و اجرا هستند، دانلود یا راه اندازی‌شان در آیفون بی معنی و غیر ممکن است. اما این کمپانی با نصبِ چند برنامه برای بالا بردن کیفیت فیلم هیچ مشکلی ندارد و در فضایِ مافوقِ امنیتی خود از آن ها حمایت می کند.

REMINI، از عکس تا برنامه بالا بردن کیفیت ویدیو

ما معمولا این نرم افزار را با ادیت و نوسازیِ عکس های بد کیفیتِمان می شناسیم چرا که اصلا از همان اول بیشتر به همین منظور طراحی و بعد در بازار عرضه شد. اما رمینی هم مثلِ هر نرم افزاری پس از مدتی در آپدیت های جدیدش به ما فهماند حالا دیگر برنامه ای برای بالا بردن کیفیت فیلم برای اندروید است!
البته شاید چندان نتوانست در این زمنیه موفق پیش برود چون این قابلیت را صرفا در نسخه پرمیوم خود که نیاز به پرداختِ هزینه و ساخت حساب کاربری داشت، قرار داد. اما در هر صورت گوشی های آیفون و اندورید می توانند از رمینی هم به عنوان برنامه افزایش کیفیت فیلم استفاده کنند.

گفتنی است که برنامه اینشات و ویدیو شاپ، علاوه بر آن که در پلی استور گوشی های اندورید بیش از صد و پنجاه میلیون بار
نصب شده اند، در گوشی های آیفون هم قابلِ راه اندازی هستند.

در این مقاله جامع و کامل شما با انواع برنامه بالا بردن کیفیت فیلم شامل برنامه های بالا بردن کیفیت فیلم در کامپیوتر، بالا بردن کیفیت ویدیو اندروید، آیفون و … آشنا شدید.
شما هم اگر تجربه ی استفاده از نرم افزاری برای بالا بردن کیفیت ویدئوی های خود را دارید، در زیر این مقاله با ما و سایرین به اشتراک بگذارید تا دیگران هم بتوانند از این تجربه استفاده کنند.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *