۵ تا از ایده های پولساز اینستاگرامی

ایده ندارم چه جوری پول دربیارم؟ این پرتکرار ترین سوال این روزهای جوانان است و پیدا کردن ایده های پولساز واقعاً تبدیل شده به یک دغدغه بزرگ که خواب و خوراک را از همه گرفته است. شاید باورش برایتان سخت باشد اما پدر بزرگم هم دنبال این است که با یکی از ایده های کسب و کار حجره فرشش را به یک فروشگاه اینترنتی پر زرق و برق تبدیل کند! 
بله عصر، عصر اینترنت و کسب و کار اینستاگرامی است.
اگر شما هم کاسه چه کنم به دست گرفته اید و به دنبال ایده هستید خوب جایی آمده اید؛ با ما همراه باشید تا ايده كسب و كار ناب اینستاگرامی را برایتان فاش کنیم.

بلاگری، پولسازترین ایده کسب و کار اینستاگرامی!

بله درست شنیدید؛ این روزها اینستاگرام روی انگشت کوچک بلاگرها می‌چرخد! چه از نوع خوبش باشند چه بد. بلاگری به عنوان یکی از ایده های پولساز، در هر زمینه ای جوابگو است. عجیب است؟ لازم است یک سرچ در اینستاگرام خود بزنید…
حالا بیایید بررسی کنیم این بلاگرها چه کار می کنند:

  • عکاسی 
  • تولید ویدیو های جذاب 
  • سناریو نویسی 
  • توانایی برقراری ارتباط جمعی

در واقع هر کسی در اینستاگرام برای پیج شخصی اش ممکن است این کارها را بکند اما تفاوت شما با یک بلاگر این است که او از هر ثانیه زندگی اش تولید محتوا میکند؛ کافه جدید می‌رود و از خودش فیلم منتشر می کند، از سفرهایش عکس می‌گیرد و… 
البته راز موفقیت این بلاگر ها انتخاب یک ادمین اینستاگرام حرفه ای است که بتواند طبق اصول الگوریتم اینستاگرام تمام این محتواها و مخاطبان را سر و سامان بدهد. 
شاید در اولین قدم شما باید یک برونگرای واقعی باشید؛ مدام با مخاطبان صحبت کنید و حس آنی خود را منتقل کنید. 
در واقع بلاگری هنر انتقال حس و هیجان است. اگر می خواهید به یک ایده کسب و کار نسبتاً سخت فکر کنید بلاگری از نوع جذاب آن است. البته نکته اینجاست که نه هر بلاگری؛ با دو ایده ناب در خدمتتان هستیم البته یادتان نرود با گوش جان به حرف‌های ما گوش کنید.

بلاگری در زمینه عینک

فکر می کنید یکی از معضلات همیشگی من موقع خرید اینترنتی عینک چیست؟ درست حدس زدید! هیچکس عکس صورت خور عینک ها را نمی گذارد. یا حتی یک بار بعد از اینکه سفارشم به دستم رسید متوجه شدم روی دسته عینک یک نگین وجود دارد! واقعا فاجعه است.
حالا می‌خواهم به وسیله این مشکل یک ايده كسب و كار بلاگری را معرفی کنم؛ بله بلاگری عینک. یک نفر که بیاید سیر تا پیاز عینک را نمایش بدهد، فیلم هایی از موقعیت های مختلف با عینک منتشر کند؛ مثلا با عینک فلان در عروسی، زیر آب، زیر نور آفتاب، در شب و… 
حتی مردم نیاز دارند بفهمند کدام فریم عینک به صورتشان می آید. شما با انتخاب بلاگری اینکه یکی از ایده های خلاقانه کسب و کار را عملی کرده اید.

بلاگری در زمینه حیوانات، یکی از ایده های کسب و کار

حالا که بازار داغ خرید و نگهداری حیوانات خانگی به راه است، از این قافله عقب نمانید.
کافی است برای شروع کمی اطلاعات درباره پرندگان جمع کنید؛ حتی شاید این ایده کسب و کار را بتوانید در پرنده‌فروشی محلتان هم پیاده سازی کنید.
ساعت‌هایی از روز را در مغازه مشغول ضبط محتوا باشید؛ با پرنده ها بازی کنید، نکات نگهداری شان را گوشزد کنید و حتی نوع غذا دادن به آنها را بیاموزید. بعد که کارتان گرفت بروید سراغ دیگر حیوانات. راه اندازی کسب و کار اینترنتی در زمینه حیوانات راه رسیدن به رویا هاست.

یکی از ایده های پولساز فروشندگی خاص است!

در دنیای ایده های کسب و کار، رمز موفقیت خاص بودن است. حالا چطور؟ در اینستاگرام همه دارند لباس و کیف و کفش می فروشند؛ ما نمی گوییم سود نمی کنند اما رشد انفجاری هم ندارند. حالا نوبت شماست که بیاید یکی از این ایده های خلاقانه کسب و کار را عملی کنید و اینستاگرام را بترکانید.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی با فروش لوازم طرفداری!

حتماً شما هم این روزها با طرفداران چند آتیشه سلبریتی ها آشنا شده اید. البته رنج سنی ۱۵ الی ۲۰ سال بیشتر در دنیای طرفداری هستند؛ این مطلب جرقه یک ايده كسب و كار را در ذهن ما زد. مثلاً می‌توانید تیشرتی با عکس یک فوتبالیست پرطرفدار تولید کنید؛ اولین اسمی که به ذهنتان می‌رسد کیست؟ رونالدو…  یا حتی ماگ و پیکسل. تابلو هم انتخاب خوبی برای فروش است. شاید باورتان نشود اما سریال های پرطرفدار مثل فرندز هم می توانند انتخاب خوبی برای طرح محصولات شما باشند.

ایده های پولساز، اما خاردار!

اول صحبتمان گفتیم ایده کسب و کار هر چه خاص تر بهتر، حالا بحثمان از نوع خاردارش است. تولید و پرورش کاکتوس یکی از آن ایده های خلاقانه کسب و کار است. شما فقط به یک اتاق کوچک پر از کاکتوس نیاز دارید. روش های نگهداری، نوع کود، گلدان مناسب و…  از جزئیاتی است که عاشقان کاکتوس به دنبال آن اند و شما اگر این ایده کسب و کار اینترنتی را عملی کنید حتماً موفق خواهید شد.

با خلاقیت های خدماتی ایده های پولساز بسازید!

این روزها هر چقدر هم اینستاگرام پیشرفت کرده باشد باز هم جای خدمات در این شبکه مجازی پر طرفدار خیلی خالی است. تا دیر نشده به خودتان بجنبید و به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی بیفتد اما از نوع خدماتی اش! می توانید پادکست های به درد بخور در زمینه خودشناسی تولید کنید، یا حتی اگر خوش سلیقه هستید ایده های دکوراسیون به بقیه بدهید. دو نمونه از این ایده های پولساز اینترنتی را در ادامه برایتان گفته ایم.

رابط کسب و کار های سنتی باشید

چند روز پیش که تلفن ما خراب شده بود، در به در دنبال یک تعمیرکار می گشتیم تا به دادمان برسد؛ اما دریغ! نه آشنایی در نزدیکیمان داشتیم و نه سرچ در اینترنت به نتیجه رسید. شاید باورتان نشود ولی تلفن ما هنوز خراب است.

این ایده از همانجا به ذهنم رسید؛ یک نفر که بتواند اطلاعات همه این تعمیرکاران، لوله کشان، نجاران و…  در یک سایت یا اپلیکیشن جمع‌آوری کند و به نیازمندان وصلشان کند. فوق العاده نیست؟ فکر کنم خیلی ها مثل ما تلفنشان خراب باشد. 
همه ما در اطرافمان کسانی را داریم که در کارهای فنی حرفه ای هستند چه بهتر که با عملی کردن این ایده خلاقانه پولساز بتوانیم اصطلاحاً دستشان را بند کنیم.

پلنر مجالس عروسی باشید!

اگر سلیقه خوبی دارید، اگر مهارت مدیریتی بالایی دارید ،تبریک می گویم این شغل مناسب شماست. شاید بپرسید اصلاً کار پلنر ها چیست؟ از هماهنگی با عکاس و فیلمبردار گرفته تا تزیین باغ و کیک و سفارش لباس عروس و هر ریزه کاری که فکرش را بکنید. شاید برایتان عجیب باشد اما این ایده کسب و کار اینترنتی حسابی پولساز است.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، ایده کسب و کار اینترنتی

عجیب ترین ايده كسب و كار، دست دو فروشی!

برای شروع این کسب و کار اینستاگرامی اول از کمدتان شروع کنید؛ حتماً لباس‌هایی دارید که حتی مارکشان هم کنده نشده یا یکی دو بار پوشیده شده است. با یک عکاسی خوب و راه اندازی یک پیج روی دست تمام ایده های پولساز می‌زنید.  اگر می‌خواهید یکی از موفق ترین های این ایده کسب و کار را ببینید سریع پیج کمدا بزنید؛ فقط لباس نیست شما حتی می‌توانید دستی به سر و روی لوازم قدیمی بکشید و با کمی سود بفروشید. برای عملی کردن این ایده کسب و کار اینترنتی بد نیست سری به سمساری محل بزنید.

مرجع آموزش های رایگان باشید

دیگر جای بهانه گیری نیست! از این ایده کسب و کار راحت تر هم مگر داریم؟ فقط کافی است در اینترنت سرچ کنید آموزش رایگان… به جای این نقطه ها هر کلمه‌ای می توانید قرار دهید.  آموزش می تواند در حوزه طراحی باشد یا سئوی سایت؛ درباره خانه داری باشد یا خیاطی. برای راه‌اندازی این کسب و کار اینستاگرامی دستتان کاملاً باز است. روزی را ببینید که همه پیج یا سایت شما را به عنوان یک مرجع در هر زمینه ای به هم معرفی می کنند. حتماً موفقیت حس خوبی خواهد داشت.

  • حالا که به آخر مقاله رسیده ایم یک سوال چالشی داریم! اصلا انواع کسب و کار را می شناسید؟ اگر جوابتان خیر است مقاله انواع کسب و کار را به شما پیشنهاد می کنیم تا با چم و خم انواع کسب و کار ها آشنا شوید.

سخن آخر

همه اینها را گفتیم تا به این برسیم چیزی به عنوان ایده های پولساز وجود ندارد. هر کاری می تواند موفقیت آمیز باشد؛ فقط کافی است کمی خلاقیت، کمی تخصص و کمی عشق چاشنیش کنیم. لازم نیست کار عجیب و غریب کنید؛ مثلا تخم دایناسور بفروشید.
بیاید از یک بعد دیگر به همه چیز نگاه کنیم، آن وقت است که حتی فروش یک لیوان ساده هم می تواند در نوع خودش جذاب باشد.
ایده کسب و کار شما چیست؟ حالا نوبت شماست تا برایمان بگویید. 

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *