سایز ویدیو در اینستاگرام ، تغییر سایز ویدیو برای igtv ، سایز igtv اینستاگرام

صفر تا صد تغییر سایز ویدیو در اینستاگرام

سایز ویدیو در اینستاگرام شاید در نگاهِ اول موضوعِ بی اهمیتی به نظر برسد اما خدا می داند که چه تاثیراتِ اساسی در کیفیت فیلمِ ما می گذارد. طبقِ تحقیقاتِ به عمل آمده و تجربیاتِ کاربران، محتوا های ویدیویی، بیشترین تاثیرِ روانی را بر مخاطب می گذارد و از لحاظِ بصری چشم ها را از همان لحظه اول به خودش خیره می کند.
برای همین است که به شرکت هایی که در زمینه استارتاپی کار می کنند، پیشنهاد می شود در ابتدای مسیر، محتواهای ویدیوییِ با کیفیت و خلاقانه خود را بیشتر کنند چرا که اثر گذاری مستقیم بر روی مشتریانِ خود دارد.

چرا سایز ویدیو در اینستاگرام مهم است؟

به قولِ استیو جابزِ فقید، نحوه ارائه هر چیز، نشان از اهمیت آن چیز است؛ زمانی هم که مطلبی را در فضای صفحه شخصی یا کاریمان در قالبِ فیلم یا عکس به اشتراک می گذاریم، یعنی برای ما خیلی اهمیت دارد و ترجیح می دهیم برای مثال هر 1000 فالوورمان، پستِ ما را ببینند.
اصلا حتی اگر بیشتر هم شیرِ شد و بازدیدش افزون بر تعدادِ فالوور هایمان بود، چه بهتر! خدا بدهد برکت. پس اگر از نظرتان مطلبی که به اشتراک میگذارید اهمیت دارد، پس عاقلانه تر است که به بهترین و با استاندارد ترین سایز ویدیو در اینستاگرام آن را در معرضِ دید قرار بدهید.
ما در ادامه به موضوعاتی از قبیلِ تغییر سایز ویدیو برای igtv و همین طور راه های ثانویه ای که می تواند در رساندنِ شما به نرمال ترین سایز ویدیو در اینستاگرام کمک بکند، خواهیم پرداخت.

تغییر سایز ویدیو برای پست اینستاگرام ، تغییر سایز ویدیو برای اینستاگرام

چگونه سایز igtv اینستاگرام را تغییر بدهیم؟

در حقیقت عنوانِ این مقاله کمی گول زننده است، چون معمولا راهِ ثابتی برای تغییرِ ابعاد ویدیو ها وجود ندارد و ما صرفا نسبت های استانداردِ بارگذاریِ فیلم در اینستاگرام را به شما میگوئیم.
خب به احتمالِ قطعِ به یقین از طرفدارانِ پر و پا قرصِ اینستاگرام هستید که به سراغِ خواندنِ این مقاله آمده اید؛ اگر هم نباشید اخیراً واردِ این فضا شده اید، پس بهتر است این را بدانید که اینستاگرام به شما قابلیتِ بارگذاریِ دو نوعِ خاصِ ویدیو با فریم ها و زمان بندی های متفاوت می دهد.
ویدیو های 59 ثانیه ای شما که حداقل 4 گیگ حجم دارند، و بدونِ وقفه و استاپ شدن نمایش داده می شوند و اگر مربعی باشد شاید چالشِ زیادی به جهتِ تغییر سایز ویدیو برای اینستاگرام ایجاد نکنند. اما فیلم های igtv، ویدیو های بلند تری هستند که بیشتر از 1 دقیقه طول می کشند و گاهاً تا 10 دقیقه هم میرسند. این دسته از ویدیو ها پس از تمام شدنِ 59 ثانیه مقرر، استاپ میشوند و از شما می خواهد برای دیدینِ ادامه فیلم بر روی گزینه کیپ واچ ضربه بزنید تا باقی فیلم را از سر بگیرد. Igtv ها معمولا بعد از ضربه زدن بر روی کیپ واچ بزرگنمایی می شوند و با سایزِ اصلی برای ما به نمایش در می آیند.
حالا این را در نظر بگیرید اگر ویدیو مستطیلی بوده باشد، مخاطب فیلم را در 59 ثانیه اول با حالتِ لبه های برش خورده دیده و نیمی از فیلم را ندیده؛ حالا برای حل این موضوع چه کار می توان کرد؟

سایزigtv در اینستاگرام ، چگونه سایز igtv اینستاگرام را تغییر بدهیم؟

راه های تغییر سایز ویدیو برای اینستاگرام

سایز ویدیو در اینستاگرام، برای فیلم های igtv، یک عدد طلایی و شاخص دارد که توصیه می شود با این ابعاد بارگذاری شود و آن هم سایزِ 1080 پیکسل در 1920 پیکسل است.
این را هم در نظر بگیرید که همیشه داشتنِ کاور برای ویدیو های igtv از نان شب واجب تر است هر چند که اسلحه بر پیشانی تان نگذاشته اند و مجبور به این کارتان نمی کنند اما در هر صورت باعثِ حرفه ای تر شدنِ محتوای شما می شود.
ابعادِ کاوری که قرار می دهید هم بهتر است در سایزِ استانداردِ 420پیکسل در 654 پیکسل باشد. راحت ترین راه برای رسیدن به سایزِ مناسب، استفاده از برنامه اینشات به جهتِ برش و کادر بندی است. البته اگر کار را به یک طراحِ پستِ اینستاگرام حرفه ای مثلِ ایران مایند بسپارید، قطعا در کوتاه ترین زمانِ ممکن و با نهایتِ کیفیت و خلاقیت گری، بهترین پستی که در اینستاگرام بارگذاری کرده اید را خواهید دید. البته احتمالا شما هم با اپدیت های جدید اینستاگرام آشنا هستید.

سایز های گوناگون ویدیو های igtv در اینستاگرام

اینستاگرام هم مثلِ تیک تاک و یوتیوب و هر شبکه مولتی مدیایِ دیگری، با یک سری کد نویسی ها و محدودیت ها همراه است. از جمله این که به شما اجازه نمی دهد هر ویدیو و تصویری با فرمت ها و سایز های دلخواه و ناهمگون را به اشتراک بگذارید.
برای همین هم مقیاس های دقیق اما درست و کار راه اندازی را در برنامه خود قرار داده است، تا به وسیله آن مشکلِ سایز بندیِ فایل های ویدیویی کاربران حل شود. 
خوشبختانه مدتی است که مشکلِ سایز ویدیو در اینستاگرام حل و فصل شده و قابلیتِ به اشتراک گذاری فیلم هایی در حالتِ عمودی را به کاربرانِ خود داده است.
شما می توانید فیلم های عمودیتان در حالتِ آ جی تی وی را با ابعادِ  4:5 و 9:16بارگذاری کنید و لزوما از شکلِ مربعی برای کادر بندی استفاده نکنید. همچنین ابعادِ استاندارد برای ویدیو های افقی igtv، 5:4 و 16:9 تخمین زده شده است. از طرفی، igtv این قدرت را در اختیار شما قرار می دهد که یک تریلرِ یک دقیقه از کارِ خود را به نمایش بگذارید که البته برای آن سایزِ نرمالِ 4:5 را در نظر گرفته است.

تغییر سایز ویدیو برای استوری اینستاگرام

هیچکس نمی تواند منکرِ تاثیراتِ استوری بر میزانِ وفاداریِ دنبال کنندگانِ یک سایت شود. استوری در ابتدا صرفا برای بارگذاری تصاویر پرتره متولد شده بود؛ اما بعد از بیشتر رونق گرفتنِ اینستاگرام، قابلیتِ پخشِ فیلم هم به خودش اضافه کرد؛ البته ویدیو هایی با محدودیتِ زمانی 15 ثانیه. بهترین نسبت برای به اشتراک گذاری فیلم در استوری، ابعادِ 1080 در 1920 پیکسل است.
البته اگر از آن دسته کاربران خوش شانس باشید استوری یک دقیقه ای هم برایتان فعال شده است.

اگر شما هم به دنبالِ مطمئن ترین و حرفه ای ترین تیمِ طراحیِ پست های اینستاگرام، سر و سامان دادن و چشم نواز کردنِ فضای پیجِ خود هستید، بهتر از قابلیت ها و تجربیاتِ ارزشمندِ مجموعه ایران مایند در این زمینه استفاده کنید و با خیال راحت محتوا سازی پیجِ خود را به ما بسپارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *