کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم ، کسب درآمد با سرمایه کم

8 ایده بی دردسر کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم، قطعا یکی از ایده آل های امروزی بشر است.
من هیچ کودکی را نمی شناسم که از او پرسیده باشی دوست داری در آینده چه کاره بشوی، و بعد در جواب نگوید: خلبان! اول از این که دنیا قطعا به همه خلبان احتیاج ندارد.
دوم این که شاید چرخِ روزگار به نوعی برای ما چرخیده که کمتر کسی را به آرزوی کودکی اش رسانده باشد. اما با تمامِ این ناملایمتی های دنیا، ما که نباید دست از تلاش برای زندگی کردن برداریم.
شاید در این عصر پیدا کردن یک ایده کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم، به مراتب ما را ثروتمند تر و مشهور تر از آن خلبانِ رویا هایمان بکند.

اصلا کسب درآمد با سرمایه کم ممکن است؟

راه اندازی کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

خوب می دانیم همین که این روزه ها حق النَفَس از ما نمی گیرند و در حالتِ عادی برای مصرفِ اکسیژن پولی پرداخت نمی کنیم، باید خدا را شکر کنیم.
اگر بخواهیم با همین فرمان جلو برویم پس قطعا ایده راه اندازی یک بیزینس با سرمایه کم می تواند نوعی خیالِ خوش و آرزوی محال باشد. اصلا مگر می شود در این عصر و زمانه بخواهی بدونِ هیچ بهایی کاری انجام بدهی و سرِ کیسه و را شُل نکنی!
اگر کمی خیالپردازی کنیم و دست از تنبلی برداریم، بله، می شود. اگرچه ما روی دریایی از نفت خوابیده ایم و به صورتِ عادلانه بدونِ انجامِ هیچ کاری باید حسابمان پر از پول باشد، اما حالا که این طور نشده پس مجبوریم خودمان آستین بالا بزنیم.
در ادامه شما با چند راهکار برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم آشنا می شوید.

ادمین اینستاگرام؛ کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

اصلا مگر می شود که دیگر کسی یک گوشی هوشمند در دست و بالش نباشد.
تنها ابزاری که برای فعالیت در این حوزه و کسبِ درآمد نیاز دارید همین است، یک گوشی.
هر چه قدر که روز ها بیشتر سپری می شود، تب و تاب و میلِ استفاده از فضای مجازی و خصوصا اینستاگرام هم افزایش پیدا می کند.
حالا دیگر همه ما اعتقاد داریم که اگر یک بیزینس سودایِ موفقیت در سر داشته باشد، امکان ندارد بدونِ کمکِ اینستاگرام و دیجیتال مارکتنیگ به هدفش برسد.
کارِ ادمین اینستاگرام هم در همین نقطه است که اهمیت پیدا می کند؛ یعنی فعالیت و مدیریت کردنِ حرفه ای محتوای یک پیج.
اگر یک ادمین با اصولِ اساسیِ این کار و الگوریتم های اینستا آشنایی داشته باشد، می تواند ظرفِ چند روز یک صفحه ماتم زده را از فرش به عرش برساند.
فالوور ها را به صورتِ ارگانیک افزایش بدهد، پست ها و استوری های حرفه ای و خلاقانه طراحی کند، دایرکت و را مدیریت کند و …،  در نهایت هم باعثِ افزایش فروش بشود.

یک پیشنهاد شگفت انگیز!!!

ایران مایند با دوره آموزشی ادمینی اینستاگرام کارتان را 100 هیچ جلو می اندازد. فقط کافیست این دوره پولساز را بگذرانید تا ایران مایند در مجموعه بزرگش استخدامتان کند. رویایی است نه؟ اما با ما شدنی است. این کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه انتظارتان را می کشد پس کلیک کنید.

تولید محتوا؛ کسب درآمد با سرمایه کم

کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم ، ایده کسب و کار اینترنتی کم سرمایه

تولید محتوا یعنی غذایی که شما برای بالا بردنِ یک سایت یا یک صفحه به فضای مجازی می دهید. حالا این محتوا می تواند مقاله، پادکست، فیلم، عکس، موسیقی و هر چیزِ شنیدنی، خواندنی و دیدنی دیگر باشد.
در حقیقت اگر محتوای شما نباشد، یک سایت یا یک صفحه در فضای مجازی، هیچ گونه سندیت و وجودِ خارجی ندارد و این شما هستید که تغذیه اش می کنید.
اگر برای تمامِ این کارها استعدادِ ذاتی داشته باشید و کمی هم درباره قواعد سئو مطالعه کرده باشید، تقریبا بدونِ هیچ گونه سرمایه اولیه ای می توانید شروع به کار کنید.
اما اگر نیاز به آموزش داشته باشید، فقط کافی است یک دوره کوتاه، فشرده و کم هزینه برای حرفه ای شدن در این زمینه بگذرانید.
تولید محتوا از مشاغلِ دورکاری و محبوبِ در 5 سالِ اخیر به شما می آید و برای کسانی که حوصله و تحملِ رفت و آمد در جامعه امروزی را ندارند، می تواند حکمِ بهشت را داشته باشد.

یوتیوبر باش و پادشاهی کن! سومین کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

یوتیوب از ایده آل ترین فضا ها برای پول سازی و به شهرت رسیدن است. تازه آن هم نه پولی که به ریال و روپیه باشد، به دلار کسب درآمد می کنید!
این یعنی رسماً عشق و حالِ سنگین و بریز و بپاش. فقط باید به دنبالِ یک فکرِ بکر برای تولید محتوای تصویری باشید و کمی هم سرِ کیسه را شُل کنید تا تجهیزاتِ ابتدایی اش را بخرید.
اما خیلی زود می بینید که این ایده کسب و کار اینترنتی کم سرمایه، نه تنها هزینه های خرید میکروفون، دوربین با کیفیت، و یک دکورِ مینیمال و ساده را جبران میکند، بلکه ده ها برابر شما را به شهرت و ثروت رسانده است.
الگوریتمش به این صورت است که شما بعد از رسیدن به یک سقفِ مشخصی از سابسکرایب، گرفتنِ لایک و ویو و هم چنین تولید محتوای منظم و هفتگی، یوتیوب با شما خُشکه حساب می کند و به حسابتان دلاری پول واریز می کند.

تدریس یک مهارت؛ چهارمین راهِ کسب درآمد با سرمایه کم

هر آدمی روی این کره خاکی در انجامِ یک کاری از بقیه مهارتِ بیشتری دارد. اصلا تصور نکنید که منظورمان این است شما باید حتما یک ساز بلد باشید، یا زبانِ سانسکریت یا خارجی بدانید.
صدایتان برای آواز خواندن خوب نیست؟ فدای سرتان. نمی توانید چیزی بنویسید؟ اصلا ایرادی ندارد. تنها کاری که بلدید خوابیدن در طولِ روز و شب است؟ همین برای تدریس کافیست.
شاید باورتان نشود ولی خیلی از آدم ها نمی توانند راحت بخوابند و دنبالِ ترفند  هایی برای داشتنِ یک خوابِ آسوده اند. همین را یاد بدهید.
باور کنید زندگی آنقدر ها هم که برایمان ترسیم کرده اند پیچیده نیست. فقط کافی است ببینید چه کاری را بهتر از بقیه انجام می دهید. مثلا اهلِ فیلم و سریال دیدن هستید؟ به صورتِ جدی دنیای سینما را پیگیری می کنید؟ چرا یک چنلِ یوتیوبی یا یک پیج برای معرفی فیلم و سریال های روز و کلاسیک نمی زنید؟ 

هر چیزی فروختنی است!

راه اندازی کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم ، ایده کسب و کار اینترنتی کم سرمایه

تا به حال به این دقت کرده اید که چقدر در اطرافمان اجناس و وسایلی وجود دارند که خیلی سال است از آن ها استفاده نکرده ایم؟ فلسفه نگهداری این ها چیست؟ نکند می خواهید شعبه دومِ موزه کندلوس را افتتاح کنید؟
خوشبختانه در سال های اخیر اپ هایِ مخصوصی برای فروشِ اجناسِ دستِ دوم طراحی شده که امکاناتِ خوبی برای فیلتر کردنِ متناسب با خواستِ افرادِ مختلف را دارد.
در حقیقت این یک شیوه کسب درآمد با سرمایه کم نیست، یک بیزنس تماماً سود و بدونِ سرمایه است.
حالا نه این که سمساری اصغر ترقه راه بی اندازیم و هر شخص و هر چیزی که در اطرافمان می بینیم را به فروش بگذاریم.
در این کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم، منظورمان وسایلی هستند که دیگر واقعا برای ما کارایی ندارد اما شاید راهگشایِ فردِ دیگری باشند.

و باز هم ایده برای کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم

  • آشپزی و فروشِ خوراکی های خانگی: به لطفِ فست فودی شدن و گشودگیِ کالیبرهای بشر، این روز ها هر چیزی که عطر و بویِ خانگی و ارگانیک داشته باشد را روی هوا می برند.
    کیک، شیرینی، غذا، دسر، شکلات، مربا، ترشی و هر چیزِ دلربای دیگری که خوردنی باشد را واردِ این داستان کنید.
    تازه می توانید به سبکِ مریم امیر جلالیِ عزیز لایو هم بگذارید و با زبانِ بدنِ مخصوصِ خودتان حسابی برندسازی کنید و فرایندِ پخت و پز را با صبر و حوصله یاد بدهید.
  • ترجمه متون تخصصی و عمومی: این هم یکی دیگر از زیر شاخه های تدریسِ یک مهارت است که بر می گردد به پیشینه استعدادتان.
    اگر سطحِ متوسطِ رو به بالایی از زبانِ انگلیسی دارید، می توانید در بخشی اش هم به کمکِ موتور های ترجمه، پروژه ترنسلیتیِ مقالاتِ انگلیسی را بر عهده بگیرید که حقیقتاً مصداقِ بارزِ پول پارو کردن است.
  • خلق کنید: کمی به خودتان زحمت بدهید. از هنرتان پول دربیاورید، صنایعِ دستی و کوچک و کم هزینه بسازید و از راه اندازی کسب و کار اینترنتی با سرمایه کم و فروشش در فضای مجازی، نقشِ یک کارآفرین و مولدِ اقتصادی را ایفا کنید.

امیدواریم این مقاله در روشن کردنِ چراغِ قوه خلاقیتتان و کشف کردنِ استعدادی که سال ها از آن بی خبر بوده اید، کمک کند.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *