برنامه ساخت چالش اینستاگرام ، ساخت کلیپ چالشی

6 ایده بُمب برای ساخت کلیپ چالشی

ساخت کلیپ چالشی شاید در ابتدا کمی غلط انداز به نظر برسد. یعنی ممکن است کسی که هیچ تجربه ای از این نوع کلیپ ها ندارد با خودش فکر کند لزوما باید کارِ خارق العاده و خطرناکی انجام بدهد تا نامش را چالش گذاشت.
اما در حقیقت داستان سرگرم کننده تر و ساده تر از این حرف هاست که کسی بخواهد برایش آسیب ببینید!
اما چطور می توانیم با برنامه ساخت کلیپ چالش اینستاگرام کار کنیم و ایده های فان و یا حتی خفن برای انجام چالش ها پیدا کنیم؟ با ایران مایند همراه باشید.

ساخت کلیپ چالشی یعنی چه؟

ساخت کلیپ چالشی اینستاگرام ، ایده ساخت کلیپ چالشی ، ساخت کلیپ چالشی

فضای مجازی هر روز یک نو برانه جدید برای کاربرانش به همراه دارد. یعنی در ابتدا همین که می توانستیم در اینستاگرام عکسی بدونِ کپشن پست کنیم، خودش شق القمر محسوب می شد.
اما هر روز که دنیایِ ما عوض شد دغدغه ها هم بیشتر شد طوری که اگر حالا ایده ساخت کلیپ چالشی نداشته باشیم، انگار که خیلی از دنیا عقبیم.
چالش ها یک سری وقایع وایرال شده در دنیا هستند که گاهی بعضی هایشان بیشتر شناخته می شوند (مثلِ چالش مُتکا، نتیجه عمل یا رژیم غذایی و چالشِ ونزدی) و بعضی ها هم کمتر.
در حقیقت شما با انتخابِ هر کدام از این موضوع ها، تمایلِ خودتان را برای همرنگِ جماعت شدن نشان داده اید و خواستید کمی تفریح کنید. پیدا کردنِ برنامه ساخت چالش اینستاگرام هم کارِ دشواری نیست و اپِ مخصوصی با این نام ندارد. فقط کافی است کار  با چند برنامه ویرایشی را بلد باشید.

چند ایده برای ساخت کلیپ چالشی

خب دیگر حاشیه و تشریحِ فلسفه پشتِ این کار های مجازی را کنار می گذاریم و صاف می رویم سرِ گُلِ مطلب.

عبور از آئینه؛ ایده ساخت کلیپ چالشی

یکی از چالش های اینستاگرامی که کمتر دیده شده، همین مورد است. شما در این ویدیو می خواهید نشان بدهید که دوربین را از دستِ خودتان به دستِ تصویرتان در آینه می دهید و انگار از آن عبور می کنید.
به صورتِ نیم رخ مقابلِ آئینه بنشینید. حالا بدونِ تغییر زاویه در همان جایی که هستید دو ویدیو مشابه بگیرید.
یک ویدیو وقتی گوشی به آئینه نزدیک می شود یکی هم وقتی از آئینه عبور می کند و شما واکنش نشان می دهید.
حالا در راحت ترین برنامه ساخت چالش اینستاگرام یعنی اینشات واردش کنید و هر دو ویدیو رو انتخاب کنید.
الان کافی است ویدیویِ دوم را flip کنید تا حالتِ آئینه ای و معکوس بگیرد. یک موزیکِ چالش پسند هم رویش بگذارید. همین.

پخش ویدیو

تغییر لباس؛ برای ساخت کلیپ چالشی

یادتان باشد که در کلیپ های تغییری، شما باید حتما در یک نقطه ثابت بایستید تا زمانِ کات یا ریوِرس کردن هیچ باگی نداشته باشید.
فرض کنید می خواهید لباستان را از تن بِکنید و تیشرتی جدید بپوشید و یا حتی بپرید و این تغییر را انجام بدهید.
برای این کار دو ویدیو در یک نقطه یکسان با لباس های متفاوت بگیرید و یک حرکت را به عنوانِ ضربه تغییر دهنده انجام بدهید (مثلا استفاده از چوبِ فرشته).
حالا آن ها را در اینشات بی اندازید. در نقطه ای که می خواهید اعجازِ تغییر رخ بدهد، دقیقا همان قسمت را در ویدیو اول split کنید. الان کافی است قسمتی از ویدیو دوم که شروعِ تغییرتان است را به انتهایِ ویدیویِ split شده بچسبانید.
فقط باید خیلی سر ضرب و حساب شده این کراپ را انجام بدهید تا مخاطب حس کند واقعا هیچ کاتی نخورده است.

پخش ویدیو

فیلتر صورت؛ برای ساخت کلیپ چالشی فان

این چالش به این صورت است که شما یک فیلترِ میکاپِ ساده روی صورتتان می گذارید (مثلا رژ) و بعد در ابتدای ویدیو شروع می کنید از بد گفتن درباره فیلتر ها و این که چقدر کارِ دغل بازانه و فریب دهنده ای هستند.
در انتها لیوانتان را بالا می آورید تا آب بخورید ولی فیلتر روی لیوان می افتد و مخاطب متوجه می شود شما خودتان هم فریبکار هستید.

معجزه آرایش؛ محبوب ترین ایده ساخت کلیپ چالشی

این ایده می تواند به هر شکلی آن شوکِ تغییرِ از بد به خوب را داشته باشد؛ از سیلی به صورت گرفته تا حالتِ رفت و برگشتیِ پاک کردنِ آئینه.
به این صورت که ابتدا از گچی ترین حالتِ ممکنی که صورتتان بعد از بیدار شدن از خواب دارد یک فیلم بگیرید (با جوش و همه چیز کاملا نچرااال). حالا در همان  نقطه و زاویه، شوکِ تغییری را ایجاد کنید و ناگهان با فیلمِ چهره آرایش شدتان به زیبای خفته تبدیل شوید.
الان فقط کافی است با استفاده از برنامه ساخت چالش اینستاگرام یا همان اینشاتِ معروف، ویدیو ها را در نقطه تغییر، کات کنید و کنارِ هم قرار بدهید.

پخش ویدیو

بازسازی صحنه ها؛ ساخت کلیپ چالشی جهانی

قضیه از این قرار است که شروع به بازسازی تابلو های نقاشی مهم یا وقایعی که همه مردمِ دنیا از آن خبر دارند و معروف هستند می کنید؛ اما با دمِ دستی ترین تجهیزاتی که دارید.
مثلا تابلویِ شام آخرِ داوینچی را به همراهِ دوستانتان پشتِ میزِ بازسازی کنید. حالا هر کدام به طورِ نمادین با ملحفه و پتو و شال، لباس های قدیمی آن زمانی را طراحی کنید و روی میز به جایِ چند قرص نانِ معروف، جعبه های پیترا یا همبرگر بگذارید.
تابلو های نقاشی این مدلی زیاد هستند و اگر یک سرچِ کوچک کنید قطعا ایده های خوبی می گیرید.

کی از همه چیز تره! ایده برای ساخت کلیپ چالشی

این ساخت کلیپ چالشی اینستاگرام را مطمئناً دیده اید. در حقیقت هیچ خرجی ندارد و دو یا سه نفره انجام می شود.
دوربین را روشن کنید. حالا هر دویتان با چشمان بسته به پرسش های چالشی که فیلمبردار از شما می پرسد پاسخ بدهید.
مثلا چه کسی اگر عصبانی شود در حدِ کشتنِ یک آدم غیر قابلِ کنترل می شود؟ حالا دو طرف می توانند یا به هم اشاره کنند یا به خودشان. نتیجه فیلم قطعا صادقانه ترین جواب هایی خواهد بود که دو فرد در حینِ رابطه به هم پس می دهند.

شما تا به حال تجربه ساختِ چالش داشته اید؟ اگر بله، کدام یک از چالش ها را موفق اجرا کردید؟ اگر دوست دارید ویدیوی آموزشی هریک از چالش ها را هم ببینید برایمان کامنت بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *