برنامه حذف پس زمینه فیلم ، حذف بک گراند ویدیو

4 برنامه حذف پس زمینه فیلم را بشناسید

قبول دارید پس زمینه ها همواره از موضوعاتِ دردسر ساز در فیلمبرداری بوده اند؟
خصوصا حالا که بازارِ ساختِ فیلم های آموزشی در منزل و ارائه آن ها به صورتِ آفلاین وجود دارد، شرایطِ نامساعدی برای اساتید فراهم می شود که در همان اتاق خوابِ شخصیشان که کاغذ دیواریش به صورتِ ملموس و خیره کننده ای نم کشیده، فیلم‌‌شان را ضبط کنند و بعد به دستِ دانشجویان و دانش آموزان برسانند. این مقاله آشنایی با برنامه حذف پس زمینه فیلم را تا انتها دنبال کنید تا از دست این دردسر ها خلاص شوید.

قبل از ظهورِ برنامه حذف پس زمینه ویدیو

حذف بک گراند ویدیو، همیشه در طولِ تاریخ یکی از دغدغه های فیلمسازان بوده است. برای همین اولین چاره ای که برای حذف پس زمینه ویدیو در نظر گرفته شد، استفاده از پرده های کروماکی بود.
ما معمولا این پرده ها را با رنگِ سبزِ تندی که دارند به یاد می آوریم. البته این پرده های سبز، همچنان در پروژه فیلم هایی که نیاز به جلوه های ویژه گسترده و حرفه ای دارند استفاده می شوند.
اما اولین کسی که خلاقیتِ استفاده از کروماکی را به طورِ غیر رسمی در فیلم هایش به کار برد، یک کارگردانِ انگلیسی به  نام جورج آلبرت اسمیت بود که در سال 1898 برای نخستین بار به اعجازِ پرده سبز پی برد و از آن در حذف بک گراند ویدیو های خود استفاده کرد.

نرم افزار تغییر پشت زمینه فیلم برای موبایل ، برنامه حذف پس زمینه ویدیو ، حذف پس زمینه ویدیو

با چادری که گل های بنفش دارد نمی شود!

نه واقعا! الان شاید بپرسید که به چه منظوری معمولا این پرده ها به صورتِ یک دست سبز یا آبیِ به شدت پر رنگ هستند؟ چون با توناژِ رنگِ پوستِ انسان نهایتِ تضاد را دارند و هرچه رنگِ پس زمینه متفاوت تر با سوژه باشد، حذفِ آن راحت و بدونِ دردسر تر است.
از کروماکی فقط برای تهیه فیلم های مارول و ابرقهرمانی استفاده نمی شود؛ بلکه کاربردهایش را در ضبطِ حرکت در فیلم های سه بعدی، گیم های ویدیویی و همواره در پس زمینه بودنِ اخبارگوها و هواشناسانِ آمریکایی نیز اثبات کرده است.
اما اصلا چه اصراری است که از پرده های سبز استفاده کنید؟ ما به شما چند برنامه حذف بک گراند ویدیو را معرفی می کنیم که پس از این بدونِ دغدغه برای خریدِ پرده سبز به راحتی به تغییر پس زمینه فیلم با گوشی یا با کامپیوترتان بپردازید. امروز شما با انواع برنامه حذف پس زمینه فیلم و نرم افزار تغییر پشت زمینه فیلم برای موبایل آشنا خواهید شد.

برنامه حذف پس زمینه ویدئو Capcut

یکی از شاه ماهی ها در بینِ رایگان افزارهای حذف پس زمینه فیلم، برنامه کپکات است. اگر با فانوس تمامِ شهر را به دنبالِ نرم افزار حذف پس زمینه ویدیو بگردید، باز هم نمی توانید به مانندِ شاهکاری که کپکات برایتان به ارمغان می آورد را پیدا کنید. این نرم به راحتی از گوگل استورِ گوشی های اندروید و IOS دانلود می شود.
البته فیلم های آموزشی هم درباره چگونگی استفاده از کپکات در گوگل به زبان فارسی وجود دارد و اتفاقا خیلی هم کاربردی هستند، اما به صورتِ کلی کپکات، برنامه حذف پس زمینه ویدیوِ پیچیده ای نیست. درست است که شاید کیفیتِ مسحور کننده و بی نقصی نداشته باشد، اما به شدت کار راه انداز است و خیلی سریع متوجه تفاوت و خدمتی که با توجه به رایگان بودن و سادگی اش نسبت به سایر برنامه های حذف پشت زمینه فیلم ارائه می دهد، می شوید.

برالی دانلود برنامه کپ کات اینجا کلیک کنید.

Inshot

این شات یک نرم افزار تغییر پشت زمینه فیلم برای موبایل است. البته احساس می کنم که اینشات هنوز گردن نگرفته است که در آپدیت های اخیرش، همچین قابلیتی به آن اضافه شده است، چون نسبت به قدرتِ سایرِ بخش های دیگرش، حقیقتا از کیفیتِ خوبی برخوردار نیست.
اما در هر حال ممکن است شما نتوانید با سایرِ نرم افزار تغییر پشت زمینه فیلم برای موبایل کار کنید و فرصتِ نصب برنامه دیگری بر کامپیوتر خود را هم نداشته باشید. در این شرایط، ممکن است اینشات بتواند به کارتان بیاید و البته به میزانِ زیادی کیفیتِ ویدیو شما را تحتِ تاثیر قرار بدهد.

Unscreen

اگر حوصله نصب و یادگیریِ انواع برنامه حذف بک گراند ویدیو را ندارید، ما به شما یک برنامه حذف پس زمینه فیلم که به صورتِ آنلاین و بر خط کار می کند را پیشنهاد می دهیم.
البته این برنامه به اندازه کپکات خیلی سرِ مدارا ندارد و اعصابش نمی کشد بک گراندِ ویدیوهای طولانی شما را حذف کند. اما به صورتِ کلی ممکن است به دردتان بخورد چون کاربردش راحت است. ویدیو را در وبسایتِ  unscreen قرار بدهید بعد از این دیگر لازم نیست کارِ محیر العقولی در جهتِ حذف بک گراند ویدیو خود انجام بدهید!
فقط منتظر بمانید تا خودش حذف کند. بعد از تمام شدنِ عملیاتِ پاکسازی که در پس زمینه انجام میدهد، فایلِ جدید را به همراهِ چند عکس و گیفِ پیشنهادی برای شما به نمایش می گذارد، و حالا اگر ایده ای نداشتید و تمایل داشتید، می توانید از عکس هایش برای خارج کردنِ ویدیوتان از سادگی استفاده کنید. بد نیست نه؟  از اینجا وارد سایت Unscreen بشوید.

KineMaster

کاین مستر مدت هاست که در کنارِ خدماتِ کامل و جذابِ ادیتِ ویدیو که ارائه می دهد، قابلیتِ  حذف بک گراند ویدیو هم به کاربرانش داده است.

اما با وجودِ علاقه شخصی که نسبت به این رایگان افزار دارم، نمی توانم در گروهِ نرم افزار تغییر پشت زمینه فیلم برای موبایل که به راحتی و بدونِ خون و خون ریزی کار راه می اندازد، قرارش بدهم.
کاین مستر شما را مجبور می کند برای حذفِ بک گراند ویدیو خود از پرده سبز استفاده کنید. اما هدفِ ما از نوشتنِ این مقاله معرفی نرم افزار هایی بود که دیگر شما را درگیرِ خرید و تهیه پرده سبز نکند. اما با این حال اگر قصد دارید پس زمینه ویدیوتان به بی نقص ترین و طبیعی ترین شکلِ دل خواه حذف شود، می توانید از قابلیت های کاین مستر استفاده کنید.

ما در این مقاله ی ایران مایند سعی کردیم ابتدا با شرح و یادآوریِ تاریخچه حذف پس زمینه فیلم به وسیله پرده های سبز، شما را با ابتدایی ترین راه حذف پس زمینه فیلم ها آشنا کنیم. در ادامه نیز به بررسی و معرفیِ بهترین و البته در دسترس ترین برنامه حذف پس زمینه فیلم که در محدوده سایت های ایرانی است پرداختیم.

شما هم نظر و دیدگاه خودتان را درباره انواع برنامه حذف پس زمینه فیلم و یا انواع نرم افزار تغییر پشت زمینه فیلم برای موبایل با ما در میان بگذارید و اگر شما هم برنامه ای می شناسید، در کامنت معرفی کنید تا دیگران هم استفاده نمایند.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *