شطرنجی کردن ویدیو ، برنامه تار کننده قسمتی از فیلم برای اندروید

3 برنامه شطرنجی کردن ویدیو+آموزش تار کردن چهره در فیلم

شطرنجی کردن ویدیو احتمالا یکی از آن دغدغه هایی است که هر یک از ما حداقل یک بار تجربه اش کرده ایم.
خوشبختانه در سال های اخیر و به لطفِ رونق گرفتنِ اپ های ویرایشی فیلم در موبایل، تار کردن فیلم در آیفون و اندروید به راحتی آب خوردن شده است.
اما همان طور که می دانید، ما همیشه تلاش کرده ایم که آموزش بدهیم چطور کیفیت فیلم ها و عکس هایتان را بالا ببرید. پس حالا چرا باید ترفند هایی برای پائین آوردن کیفیت یک کلیپ به وسیله تار کردن صورت و بخشی از فیلم به شما یاد بدهیم؟
جواب واضح است! چون ما این جا هستیم تا شما بخواهید و ما انجام بدهیم؛ به همین سادگی.

چرا شطرنجی کردن ویدیو را یاد بگیریم؟

قبل از هر چیز باید بگوئیم که ما به اپ هایی که به طورِ تخصصی اما کم کیفیت با نامِ برنامه تار کننده قسمتی از فیلم برای کامپیوتر یا گوشی ساخته شده اند کاری نداریم. چون این برنامه ها اسمشان رویشان است و آموزش ندارند.
در حقیقت فرایندِ محوسازی، در اصل یکی از ده ها خدماتی است که یک اپلیکیشنِ حرفه ای یا نرم افزار ویرایشی ارائه می دهد و در دلش گنجانده است(که ما هم با همین برنامه های چند جانبه کار داریم).
و اما در جواب به سوالِ چرا بِلر یا آموزش تار کردن چهره ها در فیلم مهم است باید بگوئیم که:

 • هیچ چیزی به اندازه حریم شخصی در دنیا اهمیت ندارد.
  یکی از دلایلی که ما به فکرِ شطرنجی کردن ویدیو میوفتیم، خود داری کردنِ بعضی از ما از نمایان شدنِ چهره خودمان یا دیگران در یک کلیپ است.
  از طرفی هر کدام از ما ممکن است به دلایلی دلمان نخواهد قسمتی از تصاویرِ ضبط شده با دوربین را به وضوح نشان بدهیم، پس مخدوش سازی ویدیو به وسیله اپ های تار کردن فیلم برای اندروید و آیفون و … یکی از عواملِ حفظِ حریم، آبرو، کرامتِ انسانی و فاش نشدنِ اطلاعات مهم است.
  پس قبل از آن که جدی، گرفته شوید این قضیه را جدی بگیرید!

برنامه تار کنند قسمتی از فیلم برای اندروید وجود دارد؟

بله برنامه blur video and photo editor یک اپِ نسبتا خوب است که فقط محو سازی انجام می دهند و اگر واردِ فضایش بشوید تمامِ سربرگ ها کاملا در دسترس اند.
اما مسئله مهم این است که خیلی از این برنامه ها آداپته نیستند و حتی نصبشان روی اندرویدِ همه فن حریف هم خطرناک است. ما پیشنهاد می دهیم نرم افزاری را نصب کنید که هم برنامه تار کردن قسمتی از فیلم برای کامپیوتر است هم گوشی. از جمله:

شطرنجی کردن ویدیو با اینشات

برنامه تار کننده قسمتی از فیلم برای کامپیوتر ، تار كردن فيلم در ايفون

قبل از هر چیزی باید بگوئیم که فقط و فقط تار کردن قسمتی از فیلم با اینشات ممکن نیست اما اگر قصد دارید کلِ یک ویدیو را با این اپ تار کنید، قطعا به دردتان می خورد.
دلیلش این است که اینشات اگر بخواهد چیزی را شطرنجی کند تا بیخ این کار را انجام می دهد و نمی شود به وسیله ماسک کردن به تاری شکل داد ( مثلا تار کردنِ دایره ای و …).
مگر آن که یک تصویرِ تار دیگر را از قسمتِ Pip به روی فیلمِ اصلی بی اندازید که این واقعا جالب نیست. اگر می خواهید به وسیله این اپ کلِ یک فیلم را تار کنید:

 • بعد از انتخاب ویدیو گزینه، filter را بزنید
 • حالا یک تَقه روی ستاره effect بزنید
 • در قسمتِ بالا به انتهایِ سر برگ بروید و آیکون style را انتخاب کنید
 • حالا با چندین افکتِ بِلر مواجه هستید از جمله: mosaic، dot و … . الان دیگر بنا بر سلیقه تان هر کدام از این افکت ها را می توانید در این برنامه تار کردن فیلم در آیفون و اندروید انتخاب کنید.

شطرنجی کردن ویدیو در کپ کات

برنامه تار کننده قسمتی از فیلم برای گوشی ایفون ، تار كردن قسمتی از فیلم با اینشات

شاید اینشات یک برنامه باگ دار برای صرفاً آموزش تار کردن چهره در فیلم باشد (به خاط نداشتنِ شیپِ موردِ نظر)، اما کپ کات به شما اجازه می دهد هر طور که عشقتان می کشد این حرکت را روی کلیپ ها پیاده کنید. به این صورت که:

 • اول ویدیو را انتخاب کنید. حالا به پائین منو بیائید و گزینه copy را بزنید تا دوتا کلیپ روی هم بیوفتند.
 • روی ویدیوی اول را بگیرید. گزینه overlay را بزنید تا روی لایه بالایی قرار بگیرد. بخاطرِ آن که بتوانید به همه گزینه ها دسترسی داشته باید، روی یک قسمتِ خالی صفحه ضربه بزنید تا سربرگ دوباره نمایان شود.
 • الان آیکون effects خودنمایی می کند. رویش بزنید و واردِ بخشِ video effects بشوید.
 • حالا در قسمتِ basic هستید و دنیایِ متنوعی از افکت های بلر و موزائیک را دارید. یکی را به دلخواه انتخاب کنید.
 • وقتش رسیده دوباره بک بزنید به عقب تا تمامِ سربرگ ها مشخص باشد. افکت را با انگشت انتخاب کنید، از قسمتِ object دوباره overlay را انتخاب کنید. (چون می خواهیم روی ویدیوی اصلی نباشد)
 • الان ویدیوی پائینی رو انتخاب کنید و گزینه mask رو بزنید (دیگر هر شکلی را که خواستید در این قسمتِ برنامه تار کننده فیلم برای اندروید و آیفون انتخاب کنید)

نکته کنکوری

شاید سوژه موردِ نظر در حالِ حرکت است و مدام چهره اش جا به جا می شود. پس لازم است تاری هم با صورتش حرکت کند. در این بخش از آموزش شطرنجی کردن صورت در ویدیو، یک آیکون در بالا وجود دارد که به شکلِ دو لوزیِ پشتِ هم است (کی فریم). حالا لازم است کمی  وقت بگذارید و با استفاده از قابلیتِ کی فریم، هر بخشی که جا به جا می شود را یک بار انتخاب کنید، کی فریم بزنید و بعد ماسک کنید.

تار کردن فیلم در آیفون با کاین مستر

آموزش تار کردن چهره ها در فیلم ، آموزش تار کردن چهره در فیلم

البته اندروید دار ها اصلا خوف نکنند! چون کاین مستر بی دردسر تر از همه برای آن ها قابلِ نصب است؛ اما خوشبختانه نسخه آنلاک شده اش برای IOS دار ها هم قابلِ نصب است.
این برنامه تار کننده قسمتی از فیلم برای آیفون و اندرید را نصب کنید و حالا مراحلِ زیر را طی کنید:

 • بعد از انداختنِ فیلم موردِ نظر در اپ، در جعبه ابزارِ دایره ای گوشه سمتِ راست، گزینه Layer را انتخاب کنید.
 • به بخشِ effects بروید
 • در قسمتِ basic effect، با توجه به نیاز و سلیقه تان یکی از حالت های بِلر را انتخاب کنید (مثلا موزائیک که خیلی طرفدار دارد).
 • حالا در قسمتِ settings می توانید هم شدتِ تاری را عوض کنید، هم اندازه و وسعتش را و هم به وسیله ابزارِ shape، شکلِ دلخواهتان را در این برنامه شطرنجی کردن ویدیو انتخاب کنید.

جمع بندی نهایی

اگر بخواهیم از بین این سه برنامه و به طورِ کلی تمامِ اپ های کمک کننده به شطرنجی کردن ویدیو بهترین را انتخاب کنیم؛ قطعا این جایزه به کپ کات میرسد. چرا که نه باگِ اینشات در شکل دهی آسان به تاری را دارد و نه کاستیِ کاین مستر که نمی شود به راحتی تاری را با سوژه حرکت داد.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *