استارت آپ شما از کجا می آید؟

فرآیند و نتایج استارت اپ

استارت اپ شما از کجا می آید ؟

ایده استارت اپ ، شما را از دروازه ها و ساختن یک مدل تجاری بر روی آن ، با ذهنی باز مستلزم تلاش و منابع زیادی می باشد . شما همیشه باید در برابر نیروهای شکست بایستید و شناسایی کنید . اما برای موفقیت در ساختن ایده ی رویای خود، مهم است که شما از روند راه اندازی پیروی کنید. شما باید بدانید که زمان مناسب برای چه چیزی  شروع کار  می کنید ، آمار نشان می دهد فقط دو سرمایه از یک سرمایه گذار سرمایه گذاری می گیرند و از هر ۱۰ تا کسب و کار که شروع به کار می کنند ، ۹ تای آن شکست می خورند زیرا آنها قبل از راه اندازی محصول خود در بازار، از تحقیقات اولیه  در بازار فروش خودداری می کنند . سفر راه اندازی استارت اپ آسان نیست. با این حال، اگر به درستی برنامه ریزی شده باشند ، می توانند این سفر را بسیار آسان تر و لذت بخش تر کنند . در اینجا فرایند راه اندازی برای کمک به شما در موفقیت شما موفق است.

فرآیند و نتایج استارت آپ

بیش از حد بسیاری از راه اندازی ها با یک ایده برای استارت اپ آغاز می شود که فکر می کنند مردم آن را می خواهند . پس از آن، ماه ها، گاهی اوقات سالها را صرف یه سرانجام رساندن  این محصول می کنند ، هرچند محصول را حتی در قالب بسیار ابتدایی نشان می دهند . هنگامی که آنها موفق به دستیابی گسترده از مشتریان می شوند ، اغلب به این دلیل است که آنها هرگز به مشتریان احتمالی فکر نمی کنند و تصمیم می گیرند که محصول جالب باشد یا خیر. هنگامی که مشتریان در نهایت با بی تفاوتی خود ارتباط برقرار می کنند ، به این ایده اهمیت نمی دهند ، راه اندازی ناکام می شود . راه اندازی همچنین از یک روش توسعه تحقیقاتی به نام “پنج چرا” استفاده می کند که سوالات ساده ای برای مطالعه و حل مشکلات در طول راه است. هنگامی که این فرآیند اندازه گیری و یادگیری درست انجام می شود، مشخص خواهد شد که یک شرکت یا رانندگان مدل کسب و کار را حرکت می دهد یا خیر. اگر نه، نشانه آن است که زمان چرخش یا اصلاح دوره ساختاری برای تست فرضیه جدیدی درباره محصول، استراتژی و موتور رشد آن است.

چرخه ی استارتاپ

حتی زمانی که شروع به کار شما ، یک نمایش یک نفره است، به زودی متوجه خواهید شد که شما از کنترل خارج می شوید مگر اینکه شما شروع به برنامه ریزی و نوشتن کنید که چه زمانی و چه چیزهایی باید انجام شود. دوست دارید یا نه، شما اکنون وارد قلمرو ترس از “فرآیندهای تجاری رسمی” می شوید. سوال درست این است: “حداقل چه چیزی نیاز دارم؟”پاسخ ساده این است که شما باید یک فرایند را در یک زمان اجرا کنید، با شروع از آن چیزهایی که برای کسب و کار شما مهم هستند، تا زمانی که احساس راحتی کنید که همه چیز شروع به طور طبیعی و پیوسته، بدون استرس همراه و حالت بازیابی مداوم باشد .

طرح کسب و کار خود را توسعه دهید

خیلی زود عناصر کلیدی طرح کسب و کار خود را بنویسید و در حالیکه بر همه چیز تکامل پیدا می کنید، آن را نگه دارید.این شامل اولین نسخه بسیاری از فرآیندهای بحرانی است که می تواند بعدا تجزیه شود ، از جمله فرصت های بازار ، الزامات، تعریف محصول، مدل کسب و کار، روند فروش و سازمان .

مدیریت منابع انسانی

در این مرحله، شما باید استخدام، پرداخت، و آموزش دیگران برای کمک به کسب و کار خود را شروع کنید . علاوه بر اثربخشی و انسجام، شما اکنون دارای تعداد زیادی از ملاحظات قانونی و مالیاتی هستید تا بتوانید درست کنید. این را بدون فرآیند رسمی امتحان نکنید.

اهرم فن آوری اطلاعات

یک شخص IT کار  را که می توانید به آن اعتماد داشته باشید، پیدا کنید و برنامه ریزی کنید که چگونه کسب و کار خود را به دست آورد، پیاده سازی و استفاده از فن آوری کامپیوتر کنید. چگونه به اینترنت دسترسی دارید، چه سرورهایی نیاز دارید، برنامه های مورد نیاز، پایگاه داده ها طراحی شده، و پشتیبان گیری برنامه ریزی شده؟ این همه باید نوشته شود و نگهداری شود.

جمع آوری صورتحساب و درآمد

این که آیا شما سرویس اشتراک آنلاین را ارائه می دهید یا فروش محصولات را در یک فروشگاه ذخیره می کنید، شما باید به طور مداوم و به لحاظ اقتصادی به فروش محصول خود و جمع آوری درآمد برای زنده ماندن. در اینجا شما به احتمال زیاد نیاز به آموزش دیگران برای کمک به شما می باشد، بنابراین ممکن است جزئیات بیشتری در این روند مورد نیاز باشد.

خدمات مشتری و پشتیبانی

در اینجا یکی دیگر از بخش هایی است که اغلب نادیده گرفته می شود و فرایند است که بسیاری از راه اندازی ها را می کشد، هم در هزینه ها و هم در زمان. فرض نکنید که می توانید هر مشکلی را که خودتان مرتفع می کنید را حل کنید یا مشکلاتی برای حل آن وجود ندارد. حتی اگر کسب و کار شما آنلاین باشد، مردم ،تماس تخصص واقعی و پاسخ سریع را می خواهند.

خلاصه

اگر شما یک راه اندازی عالی هستید، شما فقط فرایندهای رقبا خود را، حتی در این عناصر اساسی، کپی نخواهید کرد. نوآوری کلیدی است تا هر پروسه را کوچک نگه دارد، اما آن را موثرتر از رقبا و فرایندهای شرکت بزرگ. اما بدون فرآيند شما را رقابتی تر نمی کند. در تجربه من، هیچ پروسه به نظر می رسد مانند یک سرگرمی از یک کسب و کار. سرگرمی می تواند بسیار سرگرم کننده باشد، اما معمولا هزینه می کند، نه پول.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *