آشنایی با 10 نمونه تیزر تبلیغاتی

نمونه تیزر تبلیغاتی از آن دست موضوعاتی است فقط می شود با مثال توضیحش داد. البته همین کارِ نویسنده را به شدت سخت تر می کند اما قطعا به نتیجه اش می ارزد. در هر حال خودتان را برای خواندنِ یک مقاله ی پُر بار با موضوع نمونه کار تیزر تبلیغاتی از ایران مایند آماده کنید.

دو نکته درباره نمونه تیزر تبلیغاتی

تا به حال فکر کرده اید که اصلا چرا باید بنشینید و نمونه تیزر تبلیغاتی اینستاگرام یا هر مدیایِ دیگری را نگاه کنید؟
در حقیقت این کار دو دلیل بیشتر ندارد. اول این که شما خودتان سازنده تیزر هستید و نیاز به ایده های زیاد برای خلقِ نمونه تیزر تبلیغاتی حرفه ای دارید. پس برای همین یکی از تفریحاتتان دیدنِ نمونه تیزر تبلیغاتی اینستاگرام و رسانه های دیگر است.
یا این که نه؛ مخاطب هستید و به اجبار باید در قبل و میانه هر برنامه یک تیزر تبلیغاتی هم مشاهده کنید.
اما چطور می شود دسته دوم را با دیدنِ یک تیزر، هیجان زده کرد و کسالت بار بودنِ پیام های تبلیغاتی را از بین برد و در نهایت مخاطب را به مشتری تبدیل کرد؟
شاید این حقیقت کلیشه ای باشد، اما شما فقط باید به خلاقیت در سناریو نویسی برسید؛ همین.

یک نمونه تیزر تبلیغاتی حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

قبل از هر چیز شما را به دیدنِ یک نمونه تیزر تبلیغاتی از پپسی دعوت می کنیم.

در این فیلم به معنای واقعی، تمامِ چیزی که از یک تیزرِ هیجان انگیز و به یاد ماندنی انتظار می رود گنجانده شده است.
از استفاده کردن از چهره های محبوبِ دنیای فوتبال مثلِ مسی و محمد صلاح گرفته تا روندِ دومینو وار و نفس گیرِ سناریو که حتی یک ثانیه هم مخاطب را راحت نمی گذارد.
کمپانی پپسی، در این نمونه تیزر تبلیغاتی اینستاگرام خود، نوشابه اش را طوری نشان داده که گویا تمامِ این چند بازیکن در ماراتنی نفس گیر و با دست آویز شدن به ترفند های مختلف و شیطنت آمیز، قصدِ به دست آوردن و نوشیدنِ یک جرعه از این نوشیدنی را دارند.
اولین نکته درباره این تبلیغ، استفاده از ستاره ترین چهره های فوتبال است که همین باعثِ جلبِ اعتمادِ مشتری می شود و سلامتِ محصول را می رساند.
دومین نکته؛ ارزشی است که پپسی برای نوشیدنی اش قائل شده، به گونه ای همه این اسطوره های فوتبال برای به دستِ آوردنِ یک قوطی از آن حاضر اند به هر حیله ای متوسل شوند.
در یک نمونه تیزر تبلیغاتی حرفه ای، بهتر است چنین فاکتور هایی رعایت شود.

چند مثال از نمونه تیزر تبلیغاتی موفق

ما در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با 9 نمونه دیگر از انواعِ نمونه تیزر تبلیغاتی حرفه ای آشنا کنیم.

نمونه تیزر تبلیغاتی املاک

در تیزر های تبلیغاتیِ مرتبط با ملک و زمین، استاندارد ترین روش این است که ابتدا یک نمایِ کلی از بیرونِ ملک یا ساختمانِ مورد نظر گرفته شود.
بعد به سرعت وارد بخش های مختلف خانه شده و  از جذاب ترین قسمت هایش با حرفه ای ترین نور پردازی، فیلمبرداری کرد.
بهتر است آپشن های ملک مورد نظر، مثلِ مجهز بودن به سونا و جکوزی یا تراس و آب نما را در اوایلِ نمونه تیزر تبلیغاتی خود گنجاند.
این گونه اگر به هر دلیلی مخاطب از دیدنِ ادامه تیزر منصرف شد، حداقل بهترین بخش های ملک را دیده باشد.
گاهی پیش می آید که شما به دنبالِ ساخت تیزر برای مشاورِ املاک خود هستید در این صورت ما پیشنهاد می کنیم که از بیرونی ترین لوکیشنِ مغازه به آرامی واردِ داخل شوید و بعد تجهیزاتِ املاک خود و همین طور بهره مندی از نیرو های متخصص را به ترتیبِ اولویت نشان بدهید.
به این نمونه تیزر تبلیغاتی املاک که توسط ایران مایند ساخته شده توجه کنید:

نمونه تیزر تبلیغاتی سالن زیبایی

سالن های زیبایی به علتِ ارتباطِ مستقیمی که با سلامتِ ظاهری افراد دارند، به شدت زیر ذره بین هستند.
شما باید سعی کنید در نمونه تیزر تبلیغاتی خود اعتمادِ مشتری را جلب کنید. نشان دادنِ سطحِ ایمنی و بهداشتِ محل، استفاده از تجهیزاتِ به روز مدرن و حضورِ متخصصینِ با تجربه و حتی نشان دادنِ آس ترین نمونه کار هایتان، همگی باید در نمونه تیزر تبلیغاتی سالن زیبایی شما گنجانده شود. 

نمونه تیزر تبلیغاتی صنعتی

شاید نمونه تیزر تبلیغاتی از نوعِ صنعتی، رسمی ترین حالتِ ساختِ یک تیزر باشد.
توجه کنید که ما در این حال و هوا، قصد نداریم صمیمیتِ تیمِ کارکنانِ یک کارخانه را نشان بدهیم، دقیقا بر خلافِ تیزر هایی که به معرفیِ کادرِ آموزشی یک مدرسه یا دبیرستانِ کنکور می پردازد.
ما می خواهیم خطِ تولیدِ منظم، تجهیزاتِ به روز، سازماندهیِ خطیِ کارکنان و گستردگیِ محیطِ تولید و کیفیتِ محصولِ ساخته شده را نشان بدهیم.
پس تمامِ این ها باید سناریویی خلاصه وار و جامع داشته باشد. دقیقا شبیه به این نمونه تیزر تبلیغاتی حرفه ای که ایران مایند برای یک کارخانه تولید جوراب ساخت:

نمونه تیزر تبلیغاتی دکوراسیون داخلی

در نمونه تیزر تبلیغاتی مرتبط با دکوراسیون داخلی، مهمترین بخش؛ اشاره به تسلطِ شما بر مکاتبِ هنریِ دیزاین در دنیاست.
نشان دادنِ لوح های افتخار و نمونه های موفقِ قبلی و حتی بین المللی شما، تاثیرِ عجیبی بر مخاطب دارد.

نمونه تیزر تبیلغاتی پوشاک

در این نمونه تیزر تبلیغاتی، ترجیحاً استفاده از مانکن های زنده را پیشنهاد می دهیم.
اول از این بارِ عاطفیِ بیشتری را منتقل می کنند، دوم این که مخاطب به راحتی می تواند تشخیص بدهد که آیا واقعا این لباس همان اندازه که به مانکن میاید، در تنِ او هم جذاب خواهد بود؟ دیگر قطعا خودتان می دانید چه می گویم!

نمونه تیزر تبلیغاتی مبلمان

در تیزر های مرتبط با وسایلِ خانگی، مهمترین ترفند نشان دادنِ راحتی و استحکامِ محصولِ است.
طوری که مشتری بتواند آن مبل یا کاناپه را در گوشه پذیرایی اش تصور کند و خودش را در راحت ترین حالتِ ممکن روی آن ببیند.
تاکید روی رنگ و تنوع و گستردگیِ محلِ فروش هم یک ترفندِ دیگر است.

نمونه تیزر تبلیغاتی کافه

اسمِ هیچ غذایی بدونِ عکس آن، نمی تواند به اندازه کافی مشتری را به خریدش ترغیب کند.
حالا شما تصور کنید که اگر یک عکس بتواند دهانِ مشتری را آب بی اندازد، دیگر یک تیزر تبلیغاتی کافه و رستوران چه کولاکی به پا می کند. کافه رو ها، معمولا کسانی هستند که یا به دنبالِ یک کنجِ آرام برای خلوت کردن با خودشان یا پارتنرشان هستند، یا دوست دارند یه غذایِ حسابی و متفاوت بخورند.
نشان دادنِ آرامشِ محیطِ کافه و همین طور نحوه آماده سازیِ بعضی از سفارشات، به شدت می تواند کار را جذاب کند.
واقعا چه کسی دوست ندارد به کافه ای برود که وافل های نوتلایی اش باعثِ خود زنی می شود و دیدنِ شیک ها و آیس لته هایش در فیلم، آدم را دیوانه می کند؟
در ضمن در این نوع نمونه تیزر تبلیغاتی، به مزیت های رقابتیتان توجه کنید. مثلا اگر یک بخشِ جداگانه برای افرادِ سالمند یا حتی کودکان دارید، حتما آن را در بهترین ثانیه تیزر قرار بدهید.

نمونه تیزر تبلیغاتی طلا فروشی

در اکثرِ مواقع، سادگی؛ خودش نهایتِ زیبایی است.
لوازمی مثلِ طلا، الماس و ساعت های گران قیمت، چون خودشان ذاتاً مجلل هستند، نیاز به قرار گرفتن در لوکشین های لوکس ندارند.  گاهی استفاده از یک گردنِ کشیده و لاله های گوشِ جذاب، خودش بهترین راه برای نشان دادنِ زیبایی طلا و جواهر است.
احتمالا منظورمان این نمونه است:

نمونه تیزر تبلیغاتی مزون

اگر بتوانید در این نمونه تیزر تبلیغاتی، نوعی از مرموز بودن را به مخاطب منتقل کنید؛ مشتری بیشتر ترغیب می شود که مزونِ شما و نمونه کار هایتان را از نزدیک ببیند. در حقیقت گاهی لازم است در یک نمونه تیزر تبیلغاتی حرفه ای، اطلاعاتِ زیادی به مخاطب ندهیم و قطره چکانی با برندمان آشنایش کنیم. مثلِ این نمونه از تیم ایران مایند:

نمونه تیزر تبلیغاتی از ایران مایند

علاوه بر نمونه تیزر های قبلی که مشاهده کردید ایران مایند در زمینه های مختلف هم نمونه کار های متعددی دارد که اشتراک گذاری و دیدن همه آن ها احتمالا از حوصله شما خارج است اما از دو نمونه زیر نتوانستیم بگذریم و به شما نشان ندهیم:

نکته پایانی

در تیزر های تبلیغاتی، هیچ وقت از اعجازِ موسیقی غافل نشوید. این که یک ملودیِ خاص داشته باشید که بتواند تا همیشه در ذهنِ مشتری ماندگار شود و هر وقت در جایی این موسیقی را شنید، فقط به یادِ برندِ شما بیوفتد.

ما ذهنِ شما را خوانده ایم و می دانیم دنبالِ چه چیزی هستید. پس برای ساخت تیزر؛ با ایران مایند در ارتباط باشید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *