نویز گیر صدای ضبط شده ، آموزش حذف نویز از صدا با گوشی

روش تضمینی نویز گیر صدای ضبط شده

نویز گیر صدای ضبط شده یکی از دغدغه های مهمِ تولید کنندگان محتوا است.
این دردسر زمانی خودش را به شکلِ کامل به ما نمایان می کند که در حالِ ضبط ولاگ باشیم. فرض کنید می خواهیم ویدیوی یک روزِ کاملِ موزه گردی خود را برای فالوور ها به اشتراک بگذاریم، پس قطعِ به یقین قرار است با کوهی از صدا های زیر و بمِ اضافه در محیط مواجه شویم.
ما در هر جایی به غیر از فضای استودیویی با میکروفون های حرفه ای، در معرضِ نویز ها هستیم، البته خیلی از این ها در آستانه شنوایی ما نیستند و تازه زمانی متوجه حضور و آزارشان می شویم که قصدِ ضبط فیلم یا ویس داشته باشیم.
آموزش حذف نویز صدا و ویدیو در گوشی قطعا یکی از پر کاربرد ترین ها آموزش هاست. اگر شما هم دغدغه نویز گیر صدای ضبط شده را دارید، حتما این مقاله کوتاه را بخوانید.

آموزش حذف نویز صدا و ویدیو در گوشی

از کدام برنامه نویز گیر صدای ضبط شده استفاده کنیم؟

یک سری اپ ها وجود دارند که به ظاهر برای نویز گیری ساخته شده اند. کیفیتِ خروجی اغلب این برنامه های داخلِ گوشی از سطحِ قابل قبولی بر خوردار نیست.
پس از معرفی یا آموزش کامل حذف نویز صدا با این برنامه ها خود داری می کنیم چون اصولا به درد نمی خورند. اگر از لایه های سطحی و اپ های ضعیف گوشی گذر کنیم، می رسیم به نرم افزار های تخصصی ادیت فیلم و صدا، همان طور که می دانید کار کردن با این برنامه ها از حوصله و تخصص خیلی از افراد خارج است یعنی لزوما همه ما کار با آن ها بلد نیستیم یا تا به امروز فرصتِ فراگیری اش را نداشته ایم.
خوشبختانه برای آموزش حذف نویز از صدا با گوشی یک میان راه وجود دارد و آن چیزی نیست به اسمِ پاور دایرکتور.

قوی ترین اپ نویز گیر صدای ضبط شده

آموزش حذف نویز صدای ویدیو با موبایل

برای استفاده از تمامِ قابلیت های power director، حتما گزینه کرک شده آن را دانلود کنید.
این برنامه قدرتمند صرفا یک اپِ نویز گیر نیست، بلکه یکی از حرفه ای ترین ها در زمینه انجامِ هر گونه ادیت جذاب و خیره کننده است. برای یاد گیری آموزش حذف نویز گیری صدا با موبایل آن هم به وسیله برنامه پاور دایرکتور فقط کافی است:

  • بعد از نصب برنامه، آن را اجرا کنید و وارد محیطِ اپ بشوید.
  • حالا یکی از ویدیو ها را که قصد نویز گیری دارید انتخاب کنید یا از قسمتِ +new project یه پروژه جدید بسازید و انتخاب کنید.
  • برای پیاده کردن آموزش حذف نویز صدا ویدیو با موبایل، حالا که پروژه به فضای برنامه آمده است یک ضربه روی ویدیو بزنید تا سلکت شود. الان در نوار ابزار پائین صفحه آپشن های بیشتری برای شما نمایان شده است.
  • روی گزینه audio tool بزنید.
  • حالا برای حذف نویز، روی آپشن Denoise بزنید.
  • الان می توانید درصد و میزانِ دینویز شدنِ ویدیو را خودتان مشخص کنید. معمولا پیشنهاد می شود برای آن که کار یک نتیجه رئال داشته باشد و شبیه به صدا های کامپیوتری نباشد، تا 100 درصد نبرید.
  • بعد از انتخاب میزانِ مورد نظرتان، گزینه ریمو را بزنید تا نویز گرفته شود. حالا می توانید به راحتی از بالای صفحه خروجی کار را با هر کیفیتی که می خواهید بگیرید.

نکته!

این برنامه می تواند برای گرفتنِ نویز صدای خام هم باشد و صرفا برای صدای داخلِ ویدیو نیست.
به این صورت که ویس خود را در اینشات روی یک صفحه blank بیاورید، حالا ویدیو را ذخیره کنید و در داخلِ پاور دایرکتور بی اندازید و مجددا با همین روش دینویز سازی را انجام بدهید.
بعد از خروجی گرفتن می توانید فایل ویدیویی خود را به وسیله اپ های ویدیو به فایل mp3 تبدیل کرده و یک صدای کاملا خام بی نویز داشته باشید .

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *