تیزر رستوران ، ساخت کلیپ برای رستوران ، ویدیو کلیپ رستورانی

چگونه یک تیزر رستوران موفق بسازیم

تیزر رستوران و داستانِ چالش بر انگیز بودنش، کمی با سایرِ سبک های تیزر سازی فرق دارد.
مثلا وقتی قصدِ ما ساختِ تیزر برای یک برندِ روسری است، اصلا نیازی نیست که کاری کنیم عطرِ روسری از صد فرسخی به مشامِ بیننده برسد!
اما در ساخت کلیپ های مربوط به کافه، رستوران، سفره خانه و … سازنده آنقدر باید هوس انگیز همه چیز را به تصویر بکشد که بیننده ولعِ رفتن و چشیدنِ طعمِ آن استیک و موکایِ در کلیپ را پیدا کند. اما چگونه؟
آیا جادو یا وردِ کوبایی در کار است و شما از آن خبر ندارید؟ شاید هم جادویی به نامِ تخصص در دستانِ ماست؟ با ما هم قدم شوید تا به پاسختان برسید.

ساخت کلیپ و تیزر تبلیغاتی اغذیه و رستوران

تیزر رستوران ضعیف نسازید!!!

چرا وقتی می شود پر قدرت واردِ میدان شد، برند ها از ابتدا خودشان را تبدیل به یک پایانِ تراژیکِ غم انگیز می کنند؟
مطمئنم تا به این جا و این لحظه که واردِ این سایت شده اید، تیزر های زیادی از رستوران ها و کافه ها دیده اید.
به نظرتان علتِ این همه ضد تبلیغ بودن و غیر حرفه ای عمل کردن چیست؟
بگذارید راهنمائیتان کنم. وقتی شما به جزئیاتِ یک رستوران توجه نمی کنید، از پتانسیلِ عواملِ انسانی اش استفاده نمی کنید، بخش های جذاب و مزایایِ رقابتی را به تصویر نمی کشید و در نتیجه از غذایی که حاضر می شود یک اثرِ هنری نمی سازید؛ شما در ساخت کلیپ برای رستوران خود شکست خورده اید. به همین راحتی و بدونِ تعارف! نتیجه چیست؟

  • این روز ها فضای مجازی یعنی خدایی اساطیری و قدرتمند که می تواند کیفیتِ زندگی و کسب درآمدِ ما را زیر و زبر کند.
    حالا اگر در این بسترِ رایگان، نتوانیم به درستی برندِ رستوران یا کافه خود را تبلیغ کنیم، به احتمالِ 99 درصد هیچ زمانِ دیگری هم موفق نخواهیم شد.
    یک مثلِ قدیمی هست که می گوید: غمِ عشق را بی خیال، غمِ شکم را چه کنم. این یعنی غذا مهترین رکنِ زندگی بشر از ابتدایِ خلقت بوده و هست (طوری که متاسفانه حوا از شدتِ گرسنگی مجبور به خوردنِ سیب شد):
    پس کارِ شما این است که غذایِ با کیفیت درست کنید و کارِ سازنده تیزر رستوران هم این است که آن را ماورایِ بهترین نشان بدهد. توجه کردید؟ بهترین نه! ماورای بهترین.

راز های جذابیتِ تیزر رستوران

می دانید، دنیا پر است از شگفتی و سورپرایز و این که شما دستِ پختِ خوبی دارید و رستوران می چرخانید، هم برای خودتان شگفت انگیز است، هم برای اطرافیان.
پس باید این موهبت را کمی بیشتر از آن چه که واقعا هست شگفت انگیز نشان بدهیم. نه آن که مشتری را گول بزنیم، نه!
منظور این است که بیننده باید بداند که چه کیمیایِ ناب و اشتها آوری در رستورانِ شما وجود دارد. بعضی از اصولی که در ساختِ تیزر حرفه ای کافه رستوران ها رعایت می شود این موارد است:

ساخت کلیپ برای رستوران ، ویدیو کلیپ رستورانی

داستانی برای روایت کردن

پشتِ ایده هر ویدیو کلیپ رستورانی جذابی، یک روایتِ داستانی وجود دارد.
یعنی همین جوری دوربین را روشن نمی کنند و بعد انگار که در حالِ بازدید از موزه هستند، میز، بار، بشقاب، صندلی، آدم ها و غیره را در فیلم ثبت کنند.
مثلا شاید داستانِ استارت زدنِ کارِ شما به عنوانِ یک رستوران دار، یکی از عواملی باشد که اعتماد مشتری را به اصالتِ برندِ شما جلب می کند.
این که از کجا شروع کرده اید، در ابتدا چند نفر بوده اید و حتی فقط یک دیگ برای پختِ غذا داشته اید و … .
حالا در برداشتی بعد، عظمتِ جایی که حالا به آن رسیده اید را به تصویر می کشیم. این یعنی روایتِ سیرِ پیشرفتِ شما.
این قصه از کجا به کجا رسیدن، یکی از آن فاکتور هائیست که همیشه تازه است. یادتان باشد انسان ذاتا عاشقِ داستان شنیدن است؛ البته اگر جذاب روایت شود.

ریتم دار بودن

این مورد حسابی می تواند حرفه ای بودنِ شما را به تصویر بکشد.
مثلا فرض کنید داستان از این جا شروع می شود که مشتری به فست فودِ شما می آید و سفارشِ یک پیتزا را می دهد. حالا سکانسِ بعدی استارتِ شروع به کارِ سرآشپز، خرد کردنِ مواد با سرعتِ بالا، بالا انداختن و چرخ زدنِ خمیر پیتزا، پاشیدنِ پنیر و ادویه های مخصوص و در نهایت قرار دادنش در کوره ای به گرمایِ جهنم است.
حالا تصور کنید که تمامِ این پلان ها با سرعت بالا، کاتِ دقیق و تدوین حیرت انگیز، کنارِ هم مونتاژ شده و تبدیل به سمفونی از یک شاهکارِ هنری شود.
تازه این جا اصلا نباید قدرتِ یک موزیکِ دلنشین را دستِ کم گرفت. این که شما به دقت در دلِ جزئیاتِ پخت و آماده سازی می روید و بیننده را با نتیجه اشتها آورِ آخرش تنها می گذارید، سریع ترین روش برای معرفی برند است.

دلیلِ انتخابِ مشتری بودن

انصافا یک لحظه صادقانه با خودتان فکر کنید که چرا بیننده با دیدنِ یک تیزر رستوران، باید به سمتِ انتخابِ شما بیاید؟
آیا شما مزیتِ خاصی به نسبتِ قهوه خانه اصغر ترقه دارید؟ فهمیدم! کافه یا رستورانِ شما آپشن های مخصوصی برای برگزاری جشن های تولد یا مهمانی های خودمانی دارد.
یا مثلا سفره خانه شما متنوع ترین منویی که از غذا های اصیلِ ایرانی موجود است را سِرو می کند.
احتمالا کاپوچینو ها و لته هایتان بهترین آرتِ خاورمیانه را ندارند؟ راستی شنیده ام در روز های جمعه هم تخفیف 30 درصدی بر روی غذای های ایتالیایی خود دارید.
دیدید؟ به همین راحتی! شما باید مزیت خود را، 2 برابرِ آن چه که هست در چشمِ مخاطب فرو کنید. این نه حقه است و نه مکر و حیله. فقط ترفند هایی برای گیراییِ ساخت کلیپ و تیزر تبلیغاتی اغذیه و رستوران است.

حالا وقتِ حرف زدن نیست!

می دانید حقیقت این است که ما حتی در روابطِ اجتماعی و عاطفی خودمان هم ، خیلی از مواقع از تاثیرِ قدرتِ سکوت بی خبریم.
این که بدانیم چه زمانی لب از لب باز کنیم و حرف بزنیم و چه  زمانی باید با نگاه به مخاطب بفهمانیم، چیزی نیست که همه ما استادش باشیم.
در ساختِ تیزر رستوران، توجه به جزئیات نقشِ اساسی دارد. این که چه زمانی و با توجه نوعِ شخصیتِ رستوران نیاز به حرف زدن روای است، این که چه وقتی باید از صحنه آهسته استفاده شود، چه زمانی به کار سرعت ببخشیم و … تکنیک هایی است که باعثِ جذابیت کارِ نهایی می شود.

رستورانی که مخصوصِ شما ساخته شده است

مشتری دوست دارد بداند جایی که قرار است با پارتنر یا خانواده اش در آن غذا بخورد، با سیلقه و شخصیتش همخوانی دارد یا نه. وظیفه اصلی شما همین است که به مخاطب بفهمانید این رستوران معمولا بابِ سلیقه چه قشری از جامعه است.
آیا لاکچری پسند ها بیشتر به شما سر می زنند؟ تینیجر های اهلِ گوش دادنِ به آهنگ های کرت کوبین بیشتر شما را دوست دارند؟ شخصیت های ساکت و هنریِ اهلِ خلوت کردن در جایی دنج به کافه شما علاقه دارند؟
یا شاید هم رستورانِ شما یک سفره خانه سنتیِ خانواده پسند است.
نشان بدهید! همان چیزی که هستید را بی کم و کاست به مخاطب بفهمانید.
اگر دکورِ مینیمال، خاص، سینمایی یا عکاس پسند در رستورانِ خود دارید، آن را بُلد کنید و به تصویر بکشید.
این گونه قشری که جذبِ رستورانِ شما می شوند کاملا متناسب با پرستیژ برندِ شما هستند.

اگر دوست دارید در کمترین زمانِ ممکن، حرفه ای ترین تیزرِ رستوران یا کافه خود را منتشر کنید با مشاورانِ ایران مایند در تماس باشید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *