ویدیو مارکتینگ ، بازاریابی ویدیویی ،

ویدیو مارکتینگ چیست؟

ویدیو مارکتینگ کلمه ای که این روزها زیادی به گوشمان آشناست. بگذارید همین اول صحبت‌هایم بگویم ویدیومارکتینگ کار بچه زرنگ هاست. اگر علاقه ای به رشد سریع السیر کسب و کارتان ندارید یا حتی حوصله تولید محتوای درست حسابی ندارید اینجا جای شما نیست. ناسلامتی این مقاله می خواهد پرده از راز افراد موفق بردارد. حالا که تصمیم تان را گرفتید با ما همراه باشید.

ویدیو مارکتینگ چیست؟

ویدیومارکتینگ، بازاریابی ویدیویی یا هر اسم دیگری که برایش بگذاریم نوعی از روش های بازاریابی در رسانه هاست.
نکته جالب توجه اینجاست که از اثربخش ترین روش های بازاریابی محتواست! حالا چگونه؟
در بازاریابی ویدیوی سلاح شما ویدیو های شماست که با قدرت به سمت مخاطبین هدفتان پرتاب می شود و محصول یا برند تان را معرفی می‌کند. 
شاید بهتر باشد یک نکته مهم دیگر را هم بگویم؛ بازاریابی ویدیویی با تبلیغات ویدیویی ۳۶۰ درجه فرق دارد. ویدیومارکتینگ صرفاً با جنبه تبلیغاتی تولید
نمی شود و نیازمند برنامه ریزی است. بازاریابی ویدیوی می‌تواند محتوای آموزشی داشته باشد یا حتی تفریحی و…

چرا باید از ویدیو مارکتینگ استفاده کنم؟

پاسخ این سوال در باره ویدیو مارکتینگ بسیار ساده است. چون ویدیو ها نرخ کلیک بالاتری دارند چه در شبکه های مجازی چه در سایتها و چه در پلتفرم های پخش ویدیوی آنلاین.

  • بیایید با شبکه محبوب یوتیوب شروع کنیم که اعلام کرده کاربرانش هر روز بیش از یک میلیارد ساعت ویدیو تماشا می کنند.
    اصلاً خودتان را جای مخاطب بگذارید؛ ترجیح می‌دهید ده صفحه متن درباره یک محصول بخوانید یا ویدیوی آموزش نحوه استفاده از آن را ببینید؟ قطعاً ویدیو دیدن آسانتر است.
  • تمام این موارد را هم کنار بگذاریم میرسیم به مورد اصلی ویدیو مارکتینگ باعث اعتماد بیشتر مخاطب شما میشود.
  • در ویدیو مخاطبان شما یا محصولتان را میبینند و با خم و چم آن به طور کامل آشنا می‌شوند پس راحت‌تر تصمیم به خرید می گیرند. 
  • ویدیوی شما اگر جالب باشد مانند یک ویروس تمام اینترنت را درگیر خودش می‌کند! حالا چطور؟ مخاطبان آن را به اشتراک می گذارند و تبریک می گوییم شما یک تبلیغات مجازی گسترده به دست آوردید.
  • با تولید ویدیو شما خاص جلوه می کنید. تولید ویدیو های با کیفیت و البته موفق یک قدم شما را از رقبا جلو می اندازد. بله ویدیومارکتینگ برند شما را از دیگران متمایز می کند.
  • با ویدیو مارکتینگ درصد قابل توجهی از سرمایه تان باز می گردد و این باز هم برمی گردد به ارتباط قوی مردم با ویدیوها.

البته این با تحقیقات به ما اثبات شده است که حدود ۸۳ درصد از کسب و کارانی که از ویدیومارکتینگ استفاده می‌کنند اعلام کرده‌اند نرخ بازگشت سرمایه شان متناسب است.
حالا که به قدرت بازاریابی ویدیوی پی بردید کافی است قدم اول را بردارید و شروع به محتوا سازی کنید. البته یادتان نرود حرفه‌ای بودن اصول هر کاری است؛ پس ویدیوهای بی‌کیفیت و ضعیف هیچ گاه نمی توانند شما را ارتقا دهند.

ایران مایند اینجاست تا خدمات ساخت ویدیوی شما را به حرفه ای ترین شکل ممکن انجام دهد؛ پس منتظر چه هستید؟

بازاریابی ویدیویی حرفه ای را باید از کجا شروع کنم؟

برای ویدیومارکتینگ در ابتدا باید یک سناریوی خوب داشته باشید که مطابق با فعالیت شما، نوع مخاطبین و سلیقه تان نوشته شده باشد؛ بعد بروید سراغ ضبط ویدیو. شاید به همین سادگی ها که می گویم هم نباشد در قدم اول شما یک استودیو یا مکانی نیاز دارید که بتوانید ضبط کنید و البته تجهیزات تولید محتوای مناسب. اگر هم بخواهید از این دردسر خلاص شوید و یک تیم را برای انجام خدمات ویدیومارکتینگ خود انتخاب کنید، پیشنهاد می کنم مقاله ساخت کلیپ اینستاگرام ما را بخوانید. ما جزئیات کار را برایتان شرح داده ایم از هزینه گرفته تا داستان و سبک اجرای ویدیوی شما.

۳ نوع از ویدیو مارکتینگ برای ارتقای کسب و کارتان

محصول یا برند تان را معرفی کنید

همانطور که از اسم این نوع از بازاریابی ویدیویی پیداست، ویدیو به توصیف یک محصول یا برند می‌پردازد. شما را معرفی می‌کند و مخاطب را از جزئیات آگاه می‌کند. آنها هم می‌توانند در رسانه ها مورد استفاده باشند و هم توسط خودتان در سمینار هایتان پخش شوند.

نظرات مشتریان را به اشتراک بگذارید

این نوع از ویدیو مارکتینگ اثر قابل توجهی در اعتماد مشتریان جدید به برندتان دارد. موضوع ویدیو می تواند رضایت شان از محصول باشد یا حتی انتقاد. در هر صورت کسانی که به تازگی با پیج شما آشنا شده‌اند با دیدن این ویدیو ها میفهمند خبری از کلاهبرداری نیست، به خصوص در فروش محصولات اینترنتی این مطلب قابل توجه است.

ویدیو های آموزشی تولید کنید

به طور مثال شما در زمینه فروش مبلمان فعالیت می کنید؛ می توانید ویدیوهای آموزشی تولید کنید از ایده های دکوراسیون منزل با فلان مدل مبل که می فروشید. این نه تنها باعث ترغیب مخاطبان به خرید‌مبل از شما می شود بلکه ترافیک مخاطبان شما را هم افزایش می دهد. این روزها مردم کسانی را دنبال می کنند که به آگاهی هایشان بیافزاید. از طرفی هم اگر مدام محصولتان را معرفی کنید برای مخاطبان خسته کننده به نظر میرسد.

برای بازاریابی ویدیویی خود استراتژی تعیین کنید

مخاطبانتان را بشناسید

قدم اول در تولید هرگونه محتوا مشخص کردن پرسونای مخاطب است. اینکه ما بدانیم رنج سنی مخاطبانمان چیست؟ جنسیتشان چیست؟ علایقشان در چه زمینه ای است؟ قطعاً در موفقیت آمیز بودن بازاریابی ویدیویی مان نقش خواهد داشت.

برای چه تولید می کنید

هدفتان از انجام ویدیومارکتینگ باید واضح و روشن باشد. می خواهید برندسازی کنید؟ یا به میزان فروش خود بیافزایید؟ یا هر دو مورد؟

چقدر بودجه در نظر گرفتید

بیایید منطقی فکر کنیم. هزینه های چند صد میلیونی نه تنها باعث بالا بردن کیفیت محتوای شما نمی شود، بلکه همین اول کار ضرر هم وارد می کند. هزینه کم هم که اصلا منطقی نیست اگر بی خیالش شوید بهتر است.
معتدل بودن همیشه چاره کار است به قول معروف نه به آن شوری شور نه به این بی‌نمکی بی نمک سعی کنید با افراد با تجربه مشورت کنید و به یک نتیجه عادلانه برسید. مشاوران ایران مایند در این زمینه همراه شما هستند.

با انتخاب نیروی حرفه ای در انجام بازاریابی ویدیویی از رقبا پیشی بگیرید

برای اجرا، نیروی حرفه ای انتخاب کنید

لطفاً در این بخش حساسیت به خرج بدهید. نیروی حرفه ای و کاربلد به نوعی سرمایه شماست؛ حالا هم می توانید برون سپاری کنید و شرکتی را برای انجام خدمات ویدیومارکتینگ انتخاب کنید یا درون مجموعه تان به دنبال فرد مناسب باشید درهرصورت اصل همیشگی را فراموش نکنید کیفیت به کمیت ارجحیت دارد.

ویدیو هایتان را کجا به اشتراک می گذارید؟

همه ی پلتفرم های اشتراک ویدیو یک نوع از کیفیت و ابعاد را پشتیبانی نمی کند، پس شما باید این را هم در نظر بگیرید که ویدیو هایتان کجا بارگذاری می شوند؟ اینستاگرام، آپارات، یوتیوب یا… و برای هر شبکه ای که مدنظرتان است ویدیو هایتان را بهینه سازی کنید.

سخن آخر

در نهایت ویدیومارکتینگ می تواند نقطه عطف کارنامه کسب و کارتان باشد. سعی کردیم از الف تا ی بازاریابی محتوایی را برایتان بگوییم. این که چرا از ویدیو مارکتینگ استفاده کنید؟ از کجا شروع کنید؟ چه کارهایی انجام دهید؟ و در نهایت نکاتی برای بهتر شدن روند کارتان گوشزد کردیم 

به نظرتان کدام نوع از ویدیو مارکتینگ برای کسب و کارتان مناسب تر است؟ با ما در میان بگذارید تا با هم به بهترین نتیجه برسیم. 

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *