استارت آپ چیست؟

استارت اپ چیست ؟ و هزینه های آن

راه اندازی یک شرکت جوان ( استارت اپ)

تعریف استارت اپ عبارت است از : راه اندازی یک شرکت جوان است که تازه شروع به کسب و کار و توسعه می کند.استارت اپ معمولا کوچک است و در ابتدا و توسط چندین بنیانگذار یا یک فرد تامین می شود و توسط آن مدیریت می شود. این شرکت ها یک محصول یا خدمات ارائه می دهند که در حال حاضر در جای دیگری در بازار ارائه نمی شوند و یا بنیانگذاران معتقدند که به گونه ای پایین تر ارائه می شود.

سرمایه گذاری در استارت اپ در مراحل اولیه، هزینه های شرکت های راه اندازی شده، از زمانی که آنها در توسعه، آزمایش و بازاریابی ایده های خود کار می کنند، بیش از درآمدشان هستند.
به همین ترتیب، آنها اغلب نیاز به تامین مالی دارند. ابتکارات ممکن است توسط وام های تجاری سنتی کسب و کار از بانک ها و یا اتحادیه های اعتباری، وام های دولتی توسط وام های تجاری بانکداری محلی، یا کمک های مالی از سازمان های غیر انتفاعی و دولت های دولتی تامین شود. انکوباتورها می توانند سرمایه را با سرمایه و مشاوره ارائه دهند، در حالی که دوستان و خانواده نیز ممکن است وام یا هدیه ارائه دهند.
استارت اپ راه اندازی شده که می تواند پتانسیل خود را اثبات کند ممکن است بتواند سرمایه گذاری سرمایه گذاری در معرض خطر را برای از بین بردن کنترل و درصد مالکیت شرکت ها جذب کند.

ارزش گذاری در استارت اپ

ارزش گذاری استارت اپ در  کسب و کار بدون درآمد از آنجا که شروع به کار تاریخ بسیار ندارد و ممکن است هنوز سود خود را به نوبه خود، سرمایه گذاری در آنها به عنوان خطر بالا در نظر گرفته شده است. 
در اینجا چند راه وجود دارد که وام دهندگان و سرمایه گذاران بالقوه می توانند در زمان عدم درآمد، شروع به کار کنند : هزينه رويکرد تکراري، به هزينه هايي که شرکت براي ايجاد محصول يا خدمات خود، از قبيل تحقيق و توسعه و خريد دارايي هاي فيزيکي مي پردازد، نگاه مي کند. با این حال، این روش ارزیابی پتانسیل آینده یا دارایی های نامشهود شرکت را در نظر نمی گیرد. رویکرد بازار، به دنبال آن است که شرکتهای مشابهی اخیرا برای آن به دست آورده اند. با این حال، ماهیت راه اندازی اغلب بدان معنی است که هیچ شرکت قابل مقایسه وجود ندارد، و حتی زمانی که فروش شرکت قابل مقایسه است، شرایط آنها ممکن است در دسترس عموم نیست.
رویکرد جریان نقدی با تخفیف در نظر گرفته شده در آینده جریان نقدی انتظار می رود. این رویکرد بسیار ذهنی است. رویکرد مرحله توسعه، طیف وسیعی از ارزش های بالقوه را برای شرکتهایی که بیشتر توسعه یافته است، اختصاص داده است. به عنوان مثال، یک شرکت که دارای مسیر مشخصی برای سودآوری است، ارزیابی بالاتری نسبت به آن دارد که صرفا یک ایده جالب دارد.

ارزش گذاری در استارت آپ

از آنجایی که شروع کارها در استارت اپ ها دارای نرخ شکست بسیار بالایی هستند، سرمایه گذاران مورد نظر باید نه تنها این ایده را در نظر بگیرند بلکه تجربه تیم مدیریت را نیز در نظر بگیرند. سرمایه گذاران بالقوه نیز نباید پول سرمایه گذاری کنند که آنها نمی توانند در ابتکارات از دست بدهند. سرانجام، سرمایه گذاران باید یک استراتژی خروج را توسعه دهند، زیرا تا زمانی که آنها به فروش برسند، هر گونه سود تنها بر روی کاغذ وجود دارد.

دقیقا چه در راه اندازی یک شرکت جوان ( استارت اپ ) اتفاق می افتد؟

راه اندازی یک ساختار تجاری است که برای حل یک مشکل با ارائه یک محصول یا خدمات جدید در شرایط عدم قطعیت شدید ایجاد شده است. بسیاری از کارآفرینان و کارشناسان برجسته تجاری، راه اندازی را به عنوان یک فرهنگ و ذهنیت ساختن یک کسب و کار بر اساس ایده نوآورانه برای حل نقاط نقص انتقادی تعریف می کنند. پل گراهام، بنیانگذار Y Combinator، تعریفی از راه اندازی را ساده تر کرده و با رشد همراه است.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *