عکاسی تبلیغاتی در منزل ، عکاسی از محصول در خانه ، عکاسی تبلیغاتی در خانه

از عکاسی تبلیغاتی در منزل چه می دانید؟

شما هم به عکاسی تبلیغاتی در منزل برای معرفی محصولات و یا خدمات خودتان فکرکرده اید؟ شاید بشود گفت که کسب و کارهای خانگی از معدود مشاغلِ کم تنش در دنیا محسوب می شوند. دلیلش هم واضح است؛ شما نیاز نیست هر روز راس ساعت خاصی در محلی دور از خانه تان حاضر شوید و وظایفی تعریف شده و تکراری را انجام بدهید. این سبک از کسب درآمد، خصوصا در دنیای امروز که فضای مجازی تبدیل یک فروشگاهِ آنلاین و بی هزینه برای همه ما شده است، درگیرِ تعرفه های مالیاتی هم نمی شود و واقعا فرصتی عالی است.

اما این ها یک دورنمای کلی و ایده آل از بیزنس های خانگی است. کسب و کارِ شما بدونِ تبلیغاتِ بٌرش دار و حرفه ای نمی تواند قله ای از دنیای رقابتی امروز را بگیرد. پس اگر قصدِ فروش محصولاتتان را دارید و میخواهید تجربه موفقی از عکاسی تبلیغاتی در خانه داشته باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

  • برای خواندن مقاله ی ۱۵ تا از ایده های پولساز خانگی کلیک کنید.

عکاسی از محصول در خانه، یک رویای قابلِ تحقق!

استیو جابز می گوید: نحوه ارائه هر چیز، اهمیتِ آن چیز را می رساند. اگر سنگِ بنای هر تبلیغ و ارائه ای با تکیه بر این جمله که توسطِ موفق ترین و بزرگترین کارآفرین دنیا گفته شده گذاشته شود، موفقیتِ شما در ارائه محصولاتتان رد خور ندارد!

هر چه قدر که احترامِ بیشتری برای محصولِ خود قائل باشید، به همان اندازه مشتری نیز رفتارِ دلخواه تری نسبت شما، هنر، خدمت و کالایتان خواهد داشت و اعتبارِ بیشتری برای خود کسب می کنید. شاید فکر کنید که برای گرفتنِ یک عکسِ تبلیغاتی که با معیار های حرفه ای بازارهای رقابتیِ امروز تناسب داشته باشد، لزوما باید در فضایی شبیه به استودیو عکاسی قرار بگیرید یا دوربین هایی با لنزهای ماورایی و گران قیمت تهیه کنید. هرچند شاید ممکن است که در آینده خیلی نزدیک، با افزایشِ درآمد، فزونیِ شهرت و کمبودِ وقت، این کار را به مرور به یک عکاس و استودیو حرفه ای بسپارید اما حالا که در شروع راه هستید هم می توانید با پیاده کردنِ فنونی ساده، عکاسی تبلیغاتی در منزل را در حد شروعی مناسب، آغاز کنید.

دوره جامع عکاسی با موبایل پروعکس

اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن عکاسی با موبایل را یاد بگیرید و بتوانید با لوازم دم دستی از محصولتان عکس حرفه ای بگیرید کلیک کنید.

چند نکته برای آموزش عکاسی تبلیغاتی در خانه

این چند نکته طلایی برای عکاسی تبلیغاتی در خانه از نان شب برای صاحب کسب و کار نوپای خانگی واجب تر است.

کیفیتِ عکس، فوتِ کوزه گری عکاسی از محصول در خانه

قبول دارید که یک عکسِ گرفته شده با لنزی کدر که از قضا با لرزشِ دست هم همراه بوده، بدجوری کمر به مشتری پراکنی شما می بندد؟
هیچکس دلش نمی خواهد به همچین عکسی نگاه کند؛ به دو دلیل. اول اینکه جزئیاتِ محصول اصلا در چنین تصویری مشخص نیست؛ اصلا مشتری برای همین به سایت یا پیجِ شما آمده تا کالای موردِ نیازش را با تمامِ جزئیات در عکس برانداز کند و بعد تصمیم نهایی را بگیرد.

دوم این که شما آن احساسِ احترامی متقابلی که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد را به خریدار منتقل نکرده اید و با عکاسی از محصول در خانه  به شکلی شلخته و غیر حرفه ای به مشتری این پیام را دادی که ما خیلی هم جدی و کاردرست نیستیم؛ انگار فقط خواستید کاری را از سرِ رفع تکلیف و عجولانه انجام بدهید و بروید. اصلا مگر مجبورید وقتی عجله دارید و بچه تان روی گاز است به سراغِ عکاسی تبلیغاتی در منزل بروید؟!

برای عکاسی تبلیغاتی در خانه  به شکلی همراه با سلیقه و اصولی، علاوه بر تمرکز و صبر، شما تنها به یک گوشیِ هوشمند نیاز دارید. از تمیز بودنِ لنز و ثباتِ دستتان که مطمئن شدید، شاترِ دوربین را کنار بزنید و تمام!

حین عکاسی از محصول در خانه از زوایای مختلف غافل نشوید!

فرض کنید می خواهید مجسمه ای را که ساخته اید به فروش بگذارید. این مجسمه قطعا زوایای مختلفی دارد. از پهلو، چهره، دست ها، پشتِ سر و حتی انتهای مجسمه که برندِ خانگی خود را ثبت کرده اید عکس بگیرید و به صورتِ اسلایدی برای نمایش در صفحه خود تنظیمش کنید. از نظرِ علمِ روانشناسیِ مارکتینگ، شما هر چه قدر که اطلاعاتِ بیشتری از محصول به مشتری بدهید و عکس ها با زوایای متفاوت از محصولتان را برای او به صف کنید، علاوه خلقِ اعتماد، میلِ بیشتری برای متقاعد کردن و خرید در ذهنش ایجاد می کنید.

اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ ...

 خداوند نور را برای رهایی از ظلمت و افسردگی خلق کرده است. پس اصلا چه دلیلی دارد که از این نعمتِ در دسترس و حیاتی به بهترین شکل استفاده نکنیم؟ رشته های نور، سحر آمیز هستند و قدرتِ عجیبی در تغییرِ شکل و حالاتِ یک شئ دارند. اگر نور به درستی و از زاویه مناسب به محصول نتابد، می تواند به طورِ کلی شکل و اندازه را جورِ دیگری نشان دهد.

جایی که از آن به عنوانِ یک تکیه گاه برای نشاندنِ محصولتان و گرفتنِ عکس تبلیغاتی در منزل از آن استفاده می کنید، یا باید محدوده ای در نزدیکیِ استانداردِ تابشِ ملایمِ نورِ طبیعی خورشید  باشد یا جایی که به پریزِ های برق نزدیک باشد و بتوانید نورهای مصنوعی را به راحتی فراهم کنید.

شاید باورتان نشود اما شما با نور پنجره هم می توانید در خانه از محصولتان عکاسی کنید!!! برای آموزش آن سری به مقاله عکاسی با نور پنجره​ بزنید…

اهمیت یک نواختیِ نور در عکاسی از محصول در خانه

بعد از اطمینان از تابشِ نور به زوایای کلیِ محصول، می توانید از صفحه های پخش کننده نور یا همان سافت باکس ها استفاده کنید. احتمالا در آتلیه های عکاسی با این صفحات برخوردی داشته اید. پرده های مسطح و سفید رنگی (و گاهی نقره ای) هستند که می توانند نور را ملایم و پخش تر کنند و  در نهایت محصولِ شما را سه بعدی تر نشان بدهند. برای انجام عکاسی تبلیغاتی در منزل، شما می توانید به وسیله یک پارچه سفید نیز، سافت باکسِ کار راه‌اندازی را تهیه کنید.

ساخت پس زمینه های جذاب برای عکاسی تبلیغاتی در خانه

یک ترفندِ راحت برای خلقِ پس زمینه های ساده و به دور از شلوغی وجود دارد؛ آن هم استفاده از شگردِ مقوای سفید است. البته این نام مرسومش است و شما در صورتی که مقوا نداشتید می توانید از برگه A4 سفید یا پارچه های تک رنگ برای ایجادِ این بک گراندِ ساده استفاده کنید. البته شاید هم دوست دارید از فضای طبیعیِ اطرافِ محصول برای زیبایی بیشترِ عکس استفاده کنید که در این صورت ما بهره گیری از حالتِ پرتره در دوربین های عکاسی را به شما پیشنهاد می دهیم. چرا که هم محیطِ اطراف و رنگ هایش هرچند به صورتِ مات و محو در عکس وجود دارد و هم این که لنزِ دوربین به صورتِ متمرکز بر روی عکس فوکوس کرده و بیننده دچارِ پرشِ تمرکز نمی شود.

ما در این مقاله تلاش کردیم اول از همه با ارائه فضای کلیِ عکاسی تبلیغاتی در منزل به شما نمایی مختصر اما کاربردی از این هنر ارائه بدهیم. در ادامه نیز با تشریح چند نمونه از فنونِ عکاسی از محصول در منزل، سعی در ساده سازی این مقوله برای افرادی که کسب و کارِ خانگی دارند را داشتیم. ایران مایند با داشتنِ تیمِ مجرب و تجربه های متعدد در این حرفه، برای انواعِ کسب و کارها، با شرایطی بسیار مطلوب و نتیجه نهایی فوق العاده حرفه ای در کنار شما خواهد بود.

یک تماس کافیست!

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *