ایده های عکاسی صنعتی ، ایده عکاسی تبلیغاتی

6 ایده عکاسی تبلیغاتی ساده اما کاربردی

ایده عکاسی تبلیغاتی، باید چند فاکتور داشته باشد. اول از همه این که باید روایت گرِ داستانِ محصول یا خدمتِ شما باشد.
یعنی مشتری با نگاه کردن به عکس دیگر نیاز به متن برای درکِ تصویر نداشته باشد.
همین امر، خلاقیت و نوآوری در ساختِ ایده های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی را می طلبد. علاوه بر روایت گری خلاقیت، نباید از فاکتورِ عملی بودن هم غافل شوید.
شما لزوما نیاز ندارید که ایده هایِ عکستان، توسط ایده پردازانِ بزرگِ استودیویی ساخته شود، بلکه بیشتر نیاز دارید با هر چیزی که در اطرافتان می بینید یک ایده عکاسی تبلیغاتی به ذهنتان برسد.

ترفند های عکاسی تبلیغاتی خلاقانه

ما در ادامه شما را با چند نمونه از ایده های عکاسی صنعتی آشنا می کنیم که می توانید از آن ها برای گرفتنِ عکس های تبلیغاتی الهام بگیرید:

استفاده از حیوانات یکی از ایده های عکاسی صنعتی

البته نه به این منظور که آزارشان بدهیم و حقوقِ این طفلی ها را نقض کنیم!
فقط تا حدی که حضورشان در عکس، باعثِ ایجادِ احساسِ لطیفی در بیننده بشود.
چون اصولا حیوانات، خصوصا سگ ها و گربه ها، از لحاظِ روانی تواناییِ سحرآمیزی در متاثر و تلطیف کردنِ قلبِ انسان ها دارند.
مثلا فرض کنید محصولی که قصدِ ساختِ ایده عکاسی تبلیغاتی برای آن را دارید، بسته های غذای گربه است. می توانید از این ایده استفاده کنید که انگار صاحبِ گربه خانگی، قصد دارد به عنوانِ ناهار، غذایِ گربه اش را بخورد و دزدکی در حالِ خالی کردنِ بسته غذایِ حیوانِ خانگی اش در ظرفِ ناهارِ خودش است. اما گربه که متوجه این حرکتِ دزدانه صاحبش شده، طوری که از جایش پریده و روی هوا معلق است، با خشمِ زیادی در حالِ نزدیک شدن به صاحب خودش است و می خواهد از پست سر یک لگد حواله اش کند.
پیامی که شما در این دست ایده های عکاسی صنعتی، قصدِ القایش به مشتری را دارید، خوش طعم بودن و مقوی بودنِ غذایِ حیوانات است، طوری که حتی انسان ها هم گاهی دلشان می خواهد ناخکی به آن بزنند.

از هر چیزی که اطرافتان است ایده عکاسی تبلیغاتی بگیرید

در عملی کردنِ ایده های عکاسی صنعتی، شما می توانید از هر دست آویزی برای به ثبت رساندنِ ایده خود استفاده کنید.
مثلا فرض کنید شما فروشنده اکسسوری و جواهرآلات هستید. پارکت ها، موکت ها، یک تُنگ پر از آب، استفاده از شن های آماده دریا، صدف های کوچک و بزرگ، فرش های سنتی، صندلی های چوبی، آئینه، موزائیک و هر چیزی که در اطرافتان هست می تواند به عنوانِ بک گراند و لوازمِ تزئین کننده عکسِ شما باشد.
در ضمن استفاده از مقوا های رنگی در زمانِ عملی کردنِ ایده عکاسی تبلیغاتی را هرگز از قلم نیندازید. این مقوا ها با وجودِ قیمتِ کم، قابلیتِ بازتابندگیِ فوق العاده نور را دارند و می توانند فضایِ ساده و یک نواختِ عکس های شما را، حسابی رونق بدهند.
البته فکر نکنید این مقوا ها فقط باید به صورتِ ساده روی زمین قرار بگیرند و بک گراند عکس بشوند. شما هر بلایی که دلتان خواست می توانید بر سرشان بیاورید.
از برش دادنش و ایجاد حفره هایی برای ورود و خروجِ دست در آن ها گرفته، تا ایجادِ پارگی های نامنظم بر روی آن ها برای از بین بردنِ سادگی بگ گراند و قرار دادنِ محصول بر روی همان حفره ها و پارگی های به ظاهر آشفته. می بیند؛  نه تنها هیچ چیزی نمی تواند مانعِ عملی کردنِ ایده های عکاسی صنعتی شما بشود، بلکه خودشان در نهایتِ سادگی و در دسترس بودن، می توانند خلق کننده موقعیت های جدید بشوند.

از دلِ زشتی، زیبایی بیرون بکشید

فرض کنید محصولی که قصد ساخت ایده تبلیغاتی برای آن را دارید، یک نرم کننده و مرطوب کننده دست و صورت است.
خوب به اطراف نگاه کنید. خانه های ما همیشه یک دیوارِ ترک خورده و نم کشیده دارند که البته در نگاه اول زشت ترین قسمتِ خانه محسوب می شوند. اما حالا شما می توانید برای نشان دادنِ تاثیرِ این کرمِ نرم کننده ، یک عکس از قسمتِ ترک خورده دیوار بگیرید.
حالا یک عکس از کرمِ نرم کننده خود بگیرید؛ طوری که درش باز است و قسمتی از کرم به بیرون ریخته. این عکس را با چند ادیتِ ساده رویِ یک دیوارِ صاف و سالم و بدونِ ترک منتاژ کنید.
حالا عکسِ دیوار ترک خورده و عکسِ دیوارِ سالم که کرم روی رویِ آن ریخته را کنار هم بگذارید. اینطوری می توانید به مخاطب القا کنید که کرم های مرطوب کنده دست و صورتِ شما، حتی قابلیتِ از بین بردنِ ترک های دیوار را هم دارد، چه برسد به مرطوب کنندگیِ دست و صورتِ شما. می بینید! حتی فاکتور هایِ به شدت زشت و زمخت که هیچ کارایی برای آن ها به ذهن نمی رسد دقیقا مثلِ ترک دیوار، قابلیتِ استفاده در ایده عکاسی تبلیغاتی را دارند.

استفاده از فیلم های پر طرفدار در ایده های عکاسی تبلیغاتی

دیالوگ های معروف را تبدیل به شعارتان کنید!

همه ما فیلم های محبوبی در لیست داریم که اتفاقا گاهی این محبوبیتشان جهانی تر است و افرادِ زیادی در سطحِ دنیا به سریالِ یا فیلمِ محبوبِ ما علاقه مند هستند.
یکی از این سریال ها، سریالِ فرندز است. همه ما کاراکترِ مانیکا را می شناسیم. یک شخصیتِ به شدتِ وسواسی که با تمیز کردنِ محیطِ اطرافش از لحاظِ روحی ارضا می شود و حسابی کیف می کند.
اگر محصولی که قصدِ تبلیغش را دارید، موادِ شوینده و سفید کننده باشد، کلی می توانید روی کاراکترِ مانیکا و کار هایی که با موادِ شوینده انجام می دهد حساب باز کنید.
مثلا در سیزنِ 9- اپیزودِ6، او در رستورانی جدید استخدام شده. مانیکا که از تمیزیِ محیطِ کارِ جدیدش به شدتِ به وجد آمده، به سرعت به چندلر زنگ می زند و می گوید: (سطحِ بهداشتِ اینجا و نحوه تمیزکاریِ محیطِ نه در حدِ استاندار های جهانی، بلکه در حدِ استاندارد های مانیکایی است!) از همین ایده استفاده کنید و تبلیغِ موادِ شوینده خود را به این المان از سریال بچسبانید و بگوئید: با مواد های شوینده و سفید کننده ما، سطحِ استداردِ بهداشتیِ مانیکایی را تجربه کنید.

یک ایده سریالی دیگر برای تولیدکنندگان محصولات غذایی

جویی تریبیانی، شخصیتِ شکمویِ سریالِ فرندز، یک جمله معروف دارد که می گوید:joey doesn.t share food. اگر فود بلاگر هستید و یا محصولاتِ غذایی تولید می کنید، می توانید از اسکرین شاتِ این سکانسِ معروفِ سریالِ فرندز استفاده کنید و جایِ واژه فود، نامِ برندِ غذاییِ خود را روی تصویرِ قرار بدهید.

برای ایده عکاسی تبلیغاتی خود گاهی هم خرج بکنید

شیشه های رنگی احتمالا وسیله ای نیستند که در هر خانه ای پیدا شوند پس احتمالا نیاز به خریدن دارند، اما به شدت می توانند کاربردی باشند.
این شیشه های سحر آمیز و احتمالا تیله های رنگی، در جذاب تر کردنِ ایده عکاسی تبلیغاتی می توانند منجی شما باشند.
از این شیشه ها و تیله ها، خصوصا برای تبلیغِ انواعِ دستبند و ساعت های استیل می توانید استفاده کنید. مثلا یک گیاهِ کوچک در شیشه قرار بدهید و بعد تیله ها را پائینش به صورتِ نا منظم بچینید.
حالا دستبند یا هر زیورآلاتی را که دارید را می توانید به شیشه ببنید. انگار که این شیشه رنگی، مچِ دستِ یک انسان است.

دوره جامع عکاسی با موبایل پروعکس

اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن عکاسی با موبایل را یاد بگیرید و بتوانید با لوازم دم دستی از محصولتان عکس حرفه ای بگیرید کلیک کنید.

از ایده های جدید و خنده دار نترسید

مثلا فرض کنید می خواهید ضدِ آب بودنِ تلفنِ های همراهِ خود را به مخاطب نشان بدهید.
قطعا این ویژگی مزیتِ رقابتیِ شماست و دلتان نمی خواهد صرفا با استفاده از متن بنویسید که گوشی هایِ برندِ ما ضد آب هستند. برای این کار می توانید از جلوه های گرافیکی استفاده کنید. عکس یک ماهی که زیرِ دریا بر رویِ کناپه نشسته است را طراحی کنید.
حالا به دستش گوشیِ همراهی که قصدِ تبلیغش را دارید بدهید. در این ایده عکاسی تبلیغاتی انگار که می خواهید به مخاطب بفهمانید تلفن های شما تا حدی ضد آب هستند که حتی ماهی هم در زیرِ دریا می توانند از آن استفاده کنند.

شما هم به خانواده ایران مایند بپیوندید و ایده های خلاقانه ای که برای گرفتنِ عکس های تبلیغاتی دارید را کامنت بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *