پرفروش ترین کتاب های کسب و کار ، بهترین کتاب های مدیریت کسب و کار

معرفی 5 تا از پرفروش ترین کتاب های کسب و کار

بیبیند چه کسی دوست دارد کارآفرین و پول دار شود! شما؟ چه چیزی از این بهتر.
پس نوشتنِ یک مقاله درباره پرفروش ترین کتاب های کسب و کار، قطعا کارِ بیهوده ای نبوده است.
ما چه بخواهیم چه نخواهیم، در هر صورت همیشه قبل از ما آدم های موفق تری بوده اند. حالا دو راه برای ادامه زندگی داریم؛ یا آن که به موفقیتشان حسادت کنیم و عکسِ بیل گیتس را روی سیبلِ دارت قرار بدهیم و پیشانی اش را هدف بگیریم.
یا آن که از تجربه های امثالِ او درس بگیریم و بهترین نسخه خودمان را در دنیا بسازیم. اگر در دسته دوم هستید، این مقاله از ایران مایند بهترین دوستِ شما خواهد بود.
شاید نامِ هر کدام از این کتاب ها را در سایت ها به صورتِ پراکنده دیده باشید، اما نکته اینجاست که لیستِ ما؛ هم تجربه محور است هم چکیده ترین منبعِ معرفیِ بهترین کتاب های مدیریت کسب و کار.

پرفروش ترین کتاب های کسب و کار به درد چه کسی میخورد؟

بدونِ تعارف باید گفت هر چیزی که پر فروش می شود، لزوما به دردِ همه ما نمی خورد. نمی خواهیم شما را بدبین کنیم اما بهترین کتاب های مدیریت کسب و کار گاهی مثلِ بهترین فیلم های گیشه سینما، می تواند بابِ سلیقه همه نباشند.
کتاب ها هم، خصوصا آن هایی که تمِ موفقیت و انگیزه بخشی دارند، هرگز نمی توانند با یک فرمولِ یکسان روی همه آدم ها اثر بگذارند. پس گاهی پیش می آید که یک کتابِ کمتر شناخته شده، زندگی ما را خیلی بیشتر از پرفروش ترین کتاب های کسب و کار تغییر بدهد. دلیلش معلوم نیست. شاید چون ترجمه خوبی داشته یا از آن مهم تر، ما توانسته ایم با دنیایِ نویسنده ارتباط برقرار کنیم و باورش کنیم.
در هر صورت ما سعی می کنیم در این مقاله آن چه که به دنبالش هستید را به شما نشان بدهیم و آن چیزی نیست جز معرفیِ بهترین کتابهای کسب و کار.

پرفروش ترین کتاب های کسب و کار در چند سالِ اخیر

اگر تا به حال منتظرِ منجی بوده اید که بتواند شما را ثروتمند بکند و متاسفانه هنوز پیدا نشده، پس حتما وقتش رسیده یک باز بینی اساسی در تفکراتتان داشته باشید.
ما می خواهیم در ادامه شما را با چند نمونه از اثرگذار ترین کتاب ها در حوزه کسب و کار آشنا کنیم. این لیست از قدیمی ترین کتاب تا جدید ترینش گردآوری شده است.

purple cow؛ داستان گاوی که باید بنفش می شد

 • نویسنده: ست گادین (کار آفرین و سخنرانِ انگیزشیِ اهلِ آمریکا)
 • سالِ انتشار: 2002
 • اولین ترجمه در ایران: گروه مهندسین ماد سیستم- سال 1386
 • آخرین ترجمه: انتشارات مبین اندیشه- به قلمِ سپیده سلامتی-1397
 • خرید نسخه الکترونیک کتاب گاو بنفش
بهترین کتاب های کسب و کار ، بهترین کتاب های مدیریت کسب و کار

یکی از بهترین کتاب های مدیریت کسب و کار، کتابِ (گاو بنفش) است. همان طور که از نامش پیداست، شما با یک کتابِ عادی مواجه نیستید.
در حقیقت ست گادین از همان مرحله نام گذاری کتاب تا تئوری که ارائه می دهد، هوشمندانه پیامش را منتقل می کند.
او اعتقاد دارد که رازِ موفقیت در یک کسب و کار، فرق داشتن با بقیه است (مثلِ گاوی که رنگش بنفش است و همین هم مشهور و مقدسش می کند).
حالا این تفاوت، هم می تواند در خلاقیتِ شما و شکل دادنِ یک بیزینس جدید باشد که تا به حال وجود نداشته، هم در متفاوت ظاهر شدن و جورِ دیگر انجام دادنِ کار های قبلی. بعد از خواندنِ این کتاب شما یاد می گیرید چطور با یک نگاهِ تازه، بیزینسی را خلق کنید که نسبت به رقبایتان بیشتر جلبِ توجه کند.

اگر متمایز هستید، این طبیعی است که بعضی افراد شما را دوست نداشته باشند. این بخشی از تعریف متمایز بودن است. انتقاد به سوی کسانی حمله ور می شود که برجسته و بارز هستند.

The power of habit؛ چکیده ای برای تمامِ زندگی

 • نویسنده: چرلز داهیگ (برنده جایزه پولیتزر به علتِ فعالیتِ درخشان و تحقیقاتِ علمی اش در حوزه کسب و کار)
 • سال انتشار: 2012
 • مترجمان: (مصطفی طرسکی/ معصومه ثابت قدم)*(پروین بیات)
 • خرید نسخه الکترونیک کتاب قدرت عادت
بهترین کتابهای کسب و کار ، بهترین کتاب های کسب و کار اینترنتی

کتاب (قدرتِ عادت) از سویِ اساتیدِ دانشگاه هاروارد، جزء لیستِ اثرگذار ترین کتاب ها برای مدیران قرار گرفته است.
همین یک عنوان کافی است تا جزء بهترین کتاب های مدیریت کسب و کار شناخته شود. داهیگ در این کتاب، اول؛ تله نابود کننده عادت کردن به یک چیز را ترسیم می کند و بعد هم راه حل های کاربردی برای رهایی از تمامِ بند ها را به ما نشان می دهد.
در حقیقت این کتاب نه تنها می تواند کسب و کارِ شما که لیدرِ آن هستید را رشد بدهد، بلکه آن قدر با فضایش ارتباط برقرار می کنید که تمامِ زندگیِ شخصیِ شما را هم از بد به خوب و از خوب به عالی تغییر می دهد. (البته این جمله آخر خودش نامِ یک کتابِ موفقیت در زمینه زندگی شخصی و کسب و کار و تحصیلات است که در دسته کتاب های تاثیرگذار کارآفرینان قرار می گیرد.)

هنگامی که فرد سیگاری محرک را می‌بیند یعنی پاکت سیگار را، ذهنش انتظار کشیدن برای دریافت نیکوتین را شروع می‌کند. فقط دیدن ظاهر سیگار کافی است تا مغز با عجله نیکوتین درخواست کند و اگر به آن دست پیدا نکند، آن قدر تمایل و اشتیاقش افزایش پیدا می‌کنند که فرد سیگاری، سرانجام، بدون تفکر به سیگار روی می‌آورد. دانشمندان درباره‌ی مغز افراد سیگاری مطالعه کردند و دریافتند که ساختارها و جریان ذرات عصب شناختی درون مغز آن‌ها با تغییر تمایلتشان تغییر پیدا می‌کند. به گفته‌ی دو نفر از محققان دانشگاه میشیگان، عادات قوی واکنش‌های اعتیادآوری ایجاد می‌کنند. در این صورت‌، درخواست به میلی وسواسی تبدیل می‌شود که می‌تواند مغز را به هدایت کننده‌ای خودکار تبدیل کند؛ حتی در صورت نتایج منفی قوی، از جمله، از دست دادن آبرو، شغل، خانه و خانواده.

Launch؛ از بهترین کتاب های کسب و کار اینترنتی

البته این کتاب با نامِ (عرضه) در ایران ترجمه و چاپ شده اما معنیِ تحت و الفظی اش یعنی (راه اندازی).
جف واکر در این کتاب توضیح می دهد که چه طور زمانی که در خانه مشغولِ نگهداری فرزندانش بوده است و وضعِ مالی بدی داشته، توانسته از طریقِ یک سایت، پس از مدتی به فروشِ بیش از 1 میلیون دلار در روز دست پیدا کند.
قصه محور بودن و لحنِ دوستانه واکر، باعث می شود این کتاب را به یکی از پرفروش ترین کتاب های کسب و کار اینترنتی تبدیل کند. او علاوه بر آن که به ما برای ادامه مسیر انگیزه می دهد، گام به گام، فرمولِ سری که برای افزایشِ فروشِ اینترنتی کشف کرده را به خواننده آموزش می دهد.

چیزی که می ‌خواهم با شما در میان بگذارم، باعث پدید آمدن ثروت‌ های باورنکردنی و فراوانی در زندگی من و زندگی بسیاری از شاگردانم شد؛ اما آن ثروت و نفوذ؛ یک ‌شبه و جادویی ظاهر نشده است. پشت هر موفقیت حیرت ‌آور، روش و دستورالعملی وجود دارد و این آن چیزی است که کتاب از آن حرف می‌ زند: «بردن شما به پشت پرده و نشان دادن آن دستورالعمل»

Elon Musk؛ مردی که تعریفِ خوشبختی را عوض کرد

کمتر کسی در دنیا پیدا می شود که ادعا کند اسمِ ایلان ماسک را نشنیده است. کارآفرینِ بیلیونری که می تواند با ثروتش یک کره زمینِ دوم بسازد!
کتابِ (ایلان ماسک) جزء بهترین کتاب های کسب و کار محسوب می شود. این که ما بدانیم یک کودکِ متولد شده در آفریقای جنوبی، چطور توانسته با هوش و پشتکار به این درجه از ثروت و شهرت دست پیدا کند، کیمیایی نیست که بشود در هر دکانِ عطاری پیدایش کرد.
او در این کتاب برای اشلی ونس توضیح می دهد که چرا حالا خودروهای برقیِ تسلا، تا این حد گران قیمت شده اند و هر انسانِ معمولی قادر به خریدش نیست. مطمئن باشید خواندنِ قصه زندگیِ کسی که از شدتِ ثروتمند بودن؛ برای انجامِ آزمایشات جدید سفیه به فضا می فرستد، قطعا خالی از لطف نیست.

بهترین توصیه این است: دائما به این فکر کنید که چگونه می توانید کارها را بهتر انجام دهید و از خودتان این سوال را بپرسید.

Way of the wolf؛ از پر فروش ترین کتاب های کسب و کار

 • نویسنده: جردن بلفورت ( تاثیرگذار بر بازار سهام و مشوقِ مردم بر سرمایه گذاری بر روی اوراقِ بهادارِ پر ریسک)
 • سال انتشار: 2017
 • مترجمان: (امیرپویا چراغی)
 • خرید نسخه الکترونیکی کتاب شیوه گرگ

کتاب (شیوه گرگ) یکی از شیطنت آمیز ترین و بهترین کتاب های مدیریتِ کسب و کار است.
اگر فیلمِ گرگ وال استریت را دیده باشید، کاملا متوجه دلیلِ استفاده ام از واژه شیطنت آمیز خواهید شد.
جردن بلفورت که به گرگِ وال استریت مشهور است، در این کتاب به شما می آموزد که چطور در مذاکرات، حریف را نه تنها مغلوب، بلکه قانع و طرفدارِ سینه چاکِ خود هم بکنید.
اگر فکر می کنید نمی توانید یک سرمایه گذار را در حدِ فاصلِ رفتن از طبقه 1 به 4 در آسانسور، به سرمایه گذاری روی پروژه خود قانع کنید، حتما این کتاب را که از قلمِ جادوگرِ سخنرانی های اثرگذار به رشته تحریر درآمده، در اسرع وقت بخوانید.
بی شک این یکی از بهترین کتاب های کسب و کار در زمینه بازاریابی حضوری و اینترنتی است. (از این نویسنده می توانید کتابِ استراتژی فروش با ترجمه علیرضا محسنی را هم بخوانید).

مردم براساس منطق خرید نمی‌کنند؛ آن‌ها از روی احساس خرید می‌کنند و بعد تصمیم خود را با منطق توجیه می‌کنند. ذهن منطقی ذاتاً تحلیلگر است، هرچه اطلاعات بیشتری به او بدهید، اطلاعات بیشتری از شما می‌خواهد. در نتیجه اگر مشتری را به درجه بالایی از اطمینان منطقی برسانید، می‌گوید: به نظر فوق العاده می‌رسد، اجازه بدهید راجع به آن فکر کنم، کمی بیشتر تحقیق کنم و با شما تماس بگیرم.

کلامِ آخر

شاید کمی شعار گونه باشد اما این را فراموش نکنید که اگر سلول به سلولِ وجودِ خودِ شما قصدِ تغییر و تحول نداشته باشد، حتی حرف زدنِ مستقیم با وارن بافت یا جف بیزوس هم نمی تواند قلبِ شما را منقلب کند چه برسد خواندنِ چند صفحه از کتاب هایشان.
پس قبل از خریدِ یا دانلودِ پی دی افِ هر کدام از این کتاب ها، به این فکر کنید که آیا واقعا برای رسیدن از نقطه صفر به صد، آماده هستید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *