سه پایه برای تولید محتوا ، بهترین سه پایه برای تولید محتوا ، سه پایه تولید محتوا

نقشه راه انتخاب سه پایه برای تولید محتوا

سه پایه برای تولید محتوا ! چه نامِ آشنایی. به یاد دارم وقتی بچه بودم همیشه در عکس های خانوادگی از من به عنوانِ نگهدارنده دوربین استفاده می شد.
عده ای شادان و خوشحال در کادر لبخند می زدند و برادرم که دوربین را به من داده بود فریاد می زد: (نفس نکش! سه پایه که حرکت نمی کنه.) و این گونه شد که من از همان آغاز، بدونِ آن که دلم بخواهد با کاراییِ یکی از مهمترین ابزارِ تولیدِ محتوا های تصویری آشنا شدم.
حالا اگر شما جزء دسته ای هستید که هنوز با کاربردِ سه پایه تولید محتوا آشنا نیستید یا برای خریدش سر درگم ماندید، این مقاله از ایران مایند را از دست ندهید.

اهمیتِ سه پایه برای تولید محتوا در چیست؟

بهترین سه پایه برای تولید محتوا، احتمالا از لحاظِ کیفیتِ متریال فرقِ چندانی با معمولی ها ندارد بلکه فقط چند آپشنِ بیشتر دارد.
اما در هر حال، هم بهترین ها و هم معمولی ها یک وظیفه بیشتر ندارند و آن هم ثابت و بدونِ لرزش نگه داشتنِ دوربین است.
این وسیله یک میله مرکزی دارد که گیره نگهدارنده آن، موبایل یا دوربین را با قدرتِ زیادی نگه می دارد.
در چند سالِ اخیر که بازارِ ضبطِ محتوا های ویدیویی رونقِ چشمگیری داشته است، استفاده از بهترین سه پایه برای تولید محتوا یکی از اولین گزینه ها در لیستِ خریدِ تجهیزات بوده است.
یک دوربین، هر آن قدر هم که گران قیمت باشد و رزولوشنش حرف نداشته باشد، اگر در جایی به صورتِ ثابت و بی لرزش قرار نگیرد، نمی تواند نتیجه مطلوبی به همراه بیاورد.
برای همین است که گرایش به خریدِ سه پایه های موبایل در این مدت افزایش پیدا کرده است. شما حتی اگر یک گوشی پرچم دار هم نداشته باشید، می توانید با تمیز کردنِ لنزش و قرار دادنش روی سه پایه برای تولید محتوا، از لحاظِ کیفی یک ویدیوی قابلِ قبول ضبط کنید.

خواندن مقاله جامعتجهیزات تولید محتوا چی بخرم؟ را از دست ندهید.

گونه های متنوعِ سه پایه برای تولید محتوا

یک دوربین خوب، یک دوربینِ بدونِ لغزش است. پس در حقیقت شفافیتِ لنز و قیمتِ بالایِ یک موبایل یا دوربینِ حرفه ای، فقط یکی از عواملِ تصویربرداریِ با کیفیت است و وظیفه اصلی بر دوشِ تکیه گاه آن است.

سه پایه های کلاسیک

درست است که این نوع در دسته بهترین سه پایه تولید محتوا از نوعِ حرفه ای اش قرار می گیرد، ولی ممکن است وزنِ بالا و البته قیمتِ زیادش، خیلی از ما را برای خرید آن منصرف کند. یکی از معروف ترین برند های این سه پایه مناسب برای تولید محتوا:

بهترین سه پایه گوشی برای تولید محتوا ، سه پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری از بالا
 • برندِ فَنسیر است که یک مدلِ آن حداکثر تا 188 سانتی متر ارتفاع می گیرد.
  جنسِ بدنه این نگهدارنده دوربین، از آلومینیومِ خالص است. همین هم عاملِ اضافه وزنش می شود. این پن هدِ دو دسته، تواناییِ آن را دارد که به راحتی تا 6 کیلوگرم وزن را تحمل کند و خم به ابرو نیاورد.
  برای همین است که معمولا در آتلیه ها که به صورتِ تخصصی به عکاسی و فیلمبرداری مشغول هستند و وزنِ دوربین هایشان بالاست، از این سه پایه استفاده می شود.
  در هر صورت اگر فکر می کنید که محلِ ضبطِ محتوا های شما، تغییرِ مداوم ندارد و دوست دارید یک سه پایه بی مرگ خریداری کنید، این گزینه بهترین انتخاب شما خواهد بود.

رومیزی ها، بهترین سه پایه گوشی برای تولید محتوا

رومیزی ها در دسته محبوب ترین سه پایه تولید محتوا قرار می گیرند. دلیلش واضح است.
اول از این که وزنِ پائینی دارند و جثه کوچکشان  فضایِ زیادی روی میز نمی گیرد. دوم این که معمولا قیمتشان پائین است و هزینه زیادی را به شما تحمیل نمی کند. البته این موردِ دوم کاملا به این وابسته است که شما بخواهید کدام برند را انتخاب کنید.
یکی از امتحان پس داده ترین برند های سازنده این مدل از سه پایه تولید محتوا:

سه پایه مناسب تولید محتوا ، بهترین سه پایه گوشی برای تولید محتوا
 • یونیمات مدلِ D909 است. جنسِ این مدل، از پلاستیکِ فشرده است و همین هم باعث می شود وزنش به شدت پائین بیاید. اما این پائین بودنِ وزنش چیزی از قابلیت هایش کم نمی کند و باعث نمی شود اجسامِ سنگین تر از خودش مثلِ یک گوشی 6 اینچی یا دوربین را نگه ندارد و سقوط کند.
  قابلیتِ چرخش 360 درجه و همچین قرار دادنِ افقی و عمودی گوشی به وسیله گیره نگهدارنده اش، به همراهِ قیمتِ استثنایی آن سبب می شود از محبوب ترین سه پایه های رومیزی باشد.

گوریلا، منعطف ترین سه پایه برای تولید محتوا

گوریلا یا مدلِ اختاپوسی (که به نظرم نه شبیه گوریل است و نه اختاپوس)، یک سه پایه نگهدارنده موبایل برای فیلمبرداری از بالا هم محسوب می شود.
وزنِ کمی دارند و در دسته رو میزی ها قرار می گیرند اما فرقشان در شکل پذیر بودنِ این مدل نسبت به رو میزی های معمولی است.
شما اگر همه جهان را بگردید و بعد دوباره به همین نقطه که حالا نشسته اید برگردید، هیچ نگهدارنده دوربینی منعطف تر از این مدل پیدا نخواهید کرد. این عنکبوت های دوست داشتنی، بدنه فلزی دارند ولی عاملی که باعثِ انعطاف و شکل گرفتنشان می شود، روکشِ لاستیکی آن ها است.
اگر بخواهیم یکی از درخشان ترین برند هایِ این چند سالِ اخیر که در زمینه ساختِ سه پایه برای تولید محتوا فعالیت می کند، اشاره کنیم باید از برندِ:

 •  ZOMEI نام ببریم. این برند بدونِ اغراق کاندیدایِ بهترین سه پایه برای تولید محتوا در مدل گوریلاست.
  تا 1200 گرم وزن را به راحتی تحمل می کند در صورتی که خودش تنها 320 گرم وزن دارد.
  هدش می تواند تا 46 درجه تغییر زاویه پیدا کند. فلزی است و یک روکشِ لاستیکیِ جذاب و اغوا کننده هم دورش کشیده شده که شرایطِ انعطافِ بروسلی وارش را فراهم می کند.
  علاوه برا این که جمع و جور است، قیمتش هم به شدت منصفانه است. حالا شاید با خودتان بگوئید به چه دردم می خورد که یک سه پایه منعطف بگیرم که قیمتش از عادی ها کمی بیشتر است؟ دلیلش این است که شما به راحتی می توانید بعد از قرار دادنِ دوربین در گیره این مدل، پایه اش را هرجا که خواستید گره بزنید.
  مثلا روی نرده، لبه کمد، دستگیره در و هر جایی که حس می کنید نیاز است دوربین را به صورتِ ثابت در ارتفاع قرار بدهید.

پیشنهاد ویژه ما خواندن مقاله معرفی بهترین میکروفن برای تولید محتوا برای شماست که می خواهید تجهیزات تولید محتوایتان را کامل کنید.

آیا تا به حال تجربه خرید سه پایه از فروشگاه های مجازی را داشته اید؟ بعد از آن که به دستتان رسید چقدر از کیفیتش راضی بوده اید؟

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *