معرفی بهترین راه سرمایه گذاری از پر ریسک تا کم خطر

بهترین راه سرمایه گذاری از دیدِ یک اقتصاد دان با یک انسانِ عادی متفاوت است.
حتی روش های سرمایه گذاری هم از یک کشور به کشورِ دیگر فرق دارد (حتی ایالت به ایالت). مثلا در ایالتِ نبراسکا، خرید و فروشِ دام یک سرمایه گذاری مطمئن با سود ثابت است.
اما در نیویورک فقط بورس بازی است که بهترین روش سرمایه گذاری البته با ریسکِ بالاست.
این یک حقیقت تلخ است اما باید با آن کنار آمد؛ مردمانِ کشور های همواره ملتهب از لحاظِ سیاسی و اقتصادی، هرگز نمی توانند مطمئن ترین و بهترین راه سرمایه گذاری را پیدا کنند، چون اقتصادشان مثلِ دریای طوفانی ثبات ندارد و معلوم نیست فردا دلار چه قیمتی داشته باشد. پس چاره چیست؟

اصلا بهترین راه سرمایه گذاری یعنی چه؟

بهترین راه سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری مطمئن با سود بالا

سرمایه گذاری مطمئن با سود بالا یعنی چه؟ اصلا سرمایه یعنی چه؟
یادم هست که استادِ حسابداریمان همیشه می گفت:  (اگر روزی10 هزارتومان درآمد دارید، 5 هزارتومانش را با هر ترفندی که شده پس انداز کنید چون زندگی بی رحم تر از آن است که بخواهد دستتان را در زمانِ بی پولی بگیرد و مجبورید به خودتان اتکا کنید تا زنده بمانید).
یا مثلا: ( راه های سرمایه گذاری مثلِ راه های رسیدن به خدا بی شمار است، حالا بگوئید ترجیح می دهید زود تر میانبر بزنید و به خدا برسید یا دیر تر وصالش را حس کنید؟).
سرمایه، تنها فرزندِ باقی مانده پس انداز است. یعنی بخشی از درآمدتان که نمی خواهید هزینه اش کنید و از طرفی ترجیح می دهید ارزشش را هر روز بیشتر از دیروز کنید؛ به همین راحتی.
حالا بحث از این جا شروع می شود که سرمایه را باید کجا گذاشت که ارزشش نه تنها کمتر بلکه بیشتر هم بشود.

روش های سرمایه گذاری محبوب در ایران

ایران، این کهن زاد بومِ هزار رنگ و هزار چهره، سرشار از منابع و راه های سرمایه گذاری است، فقط کافی است کمی بخت یاریمان کند و روش هایش را بلد باشیم.
اما علاوه بر خیالبافی ما باید راه های دیگری هم  به جهتِ آنالیزِ تکنیکی این که برای سرمایه گذاری طلا بخریم یا سکه و یا در بورس سرمایه گذاری کنیم وجود داشته باشد.
مثلا این که آیا این تورم پایدار است یا می شود تحریم ها را دور زد؟! از طرفی شما باید به میزانِ دارائیتان برای سرمایه گذاری هم نگاه کنید. مثلا آیا به دنبالِ راه های سرمایه گذاری با پول کم هستید یا خدا بخواهد دری به تخته خورده و محدودیتِ مالی از لحاظِ سرمایه گذاری ندارید. همه این ها را کنارِ هم بگذارید تا به مرحله بعد یعنی معرفی بهترین راه های سرمایه گذاری برسیم.

روش های سرمایه گذاری شناخته شده از ریسکی تا ایمن

ما در این لیست سعی کردیم راه های سرمایه گذاری از پر خطر اما با سودِ بالا، تا کم خطر را توضیح بدهیم.
بعضی از روش ها با وجودِ داشتنِ سودِ شیرین و ناگهانی اصلا قابلِ پیش بینی نیستند اما هرچه که به آخرِ لیست نزدیک می شویم، آینده روش ها مشخص تر و ایمن تر خواهد بود. پس انتخابش به ضریبِ ریسک پذیری شخصیت شما بستگی دارد.

• نکته سوپر پرومکسِ مهم

دوستان ما هیچ کدام از راه ها را به طورِ قطعی پیشنهاد نمی دهیم چون اصلا کارمانِ مشاوره حقوقی دادن نیست.
این لیست فقط و فقط نقشه راهی است برای آشنایی شما با راه های سرمایه گذاری با پول کم یا حتی زیاد.
پس لطفا با مسئولیتِ خودتان ادامه مقاله را بخوانید.

راه های سرمایه گذاری با پول کم ، راه های سرمایه گذاری

شنا کردن در دریایِ طوفانی به نامِ بورس

اگر به دنبالِ بهترین راه سرمایه گذاری با سرمایه کم هستید، اولین گزینه در ایران همیشه بورس بوده و هست.
البته این طور این نیست که خیلی راحت بشود بخشی از سهامِ یک شرکتِ سهامی عام را خرید و بعد هر روز یک کیسه خالی ببرید دمِ شرکتِ بورس و پُر از پول بَرش گردانید.
شما نیاز به مشاوره گرفتن دارید که اصلا در شرایطِ فعلی خریدِ کدام سهام است که در آینده نه تنها ریزش نمی کند بلکه بالا تر هم می رود.
این که تحلیلتان تکنیکال باشد یا بنیادی، این که تابلو خوانی بدانید و با فلیتر نویسی آشنایی داشته باشید، این که استراتژی های سرمایه گذاری در بورس را بلد باشید، همه و همه لازمه های موفقیت در این راه های سرمایه گذاری با پول کم است.

نکته مهم

صندوقِ سرمایه گذاری یا بورس، کدام بهتر است؟ این سوالی است که همه می پرسند.
بورس در سال های گذشته صندوق هایی را راه اندازی کرده تا افرادی که دانش و تحملِ ریسک رویارویی مستقیم با سرمایه گذاری را ندارند، بهترین سود را داشته باشند.
به این صورت که با توجه این که دوست دارید صندوقتان سود ثابت داشته باشد، یا سهامی باشد یا مختلط، توسطِ کارشناسان دارائیتان در مطمئن ترین بخشِ ممکن سرمایه گذاری می شود.
بعد حالا هر ماه سود را میگیرید و بزن و به کوب و حالِ سنگین.. به به.

شنا کردن در دریایِ طوفانی به نامِ بورس

اگر به دنبالِ بهترین راه سرمایه گذاری با سرمایه کم هستید، اولین گزینه در ایران همیشه بورس بوده و هست.
البته این طور این نیست که خیلی راحت بشود بخشی از سهامِ یک شرکتِ سهامی عام را خرید و بعد هر روز یک کیسه خالی ببرید دمِ شرکتِ بورس و پُر از پول بَرش گردانید.
شما نیاز به مشاوره گرفتن دارید که اصلا در شرایطِ فعلی خریدِ کدام سهام است که در آینده نه تنها ریزش نمی کند بلکه بالا تر هم می رود.
این که تحلیلتان تکنیکال باشد یا بنیادی، این که تابلو خوانی بدانید و با فلیتر نویسی آشنایی داشته باشید، این که استراتژی های سرمایه گذاری در بورس را بلد باشید، همه و همه لازمه های موفقیت در این راه های سرمایه گذاری با پول کم است.

به وقتِ ارزِ خارجی

احتمالا وقتی شاعر می گفته که: هرگز به تو دستم نرسد ماهِ بلندم، منظورش دلار بوده و دستِ کوتاهِ ما برای رسیدن به این ماهِ بلند. خرید و فروشِ ارز خارجی (دلار، یورو، پوند و …) در سال های گذشته و با شدت گرفتنِ سیرِ نجومیِ قیمتش، یکی از ترسناک ترین و البته بهترین روش سرمایه گذاری بوده است.
البته چون این گرانیِ لحظه به لحظه ناشی از تورم است و تورم هم شخصیتی مبهم دارد و معلوم نیست تا کی پایدار باشد، خودش می تواند این مبادله را پر ریسک کند.
پس در لیستِ دومین راهِ پر خطر اما سودآور ترین و بهترین روش سرمایه گذاری حال حاضر قرار می گیرد.

طلا همیشه طلاست!

سرمایه گذاری مطمئن با سود بالا ، روش های سرمایه گذاری

می دانیم جمله خیلی جواد خیابانی طور است اما حقیقتِ محض است.
بشر در هیچ دوره ای از تاریخ با رکود و بی ارزشیِ طلا مواجه نبوده و احتمالا هم نخواهد شد. البته اگر دستِ نامرئی به نامِ تورم هم در کار باشد، ارزش طلا بیشتر از همیشه در چشم فرو می رود و بدونِ آن که تلاش کند یکی از محبوب ترین روش های سرمایه گذاری می شود. به طورِ کلی اگر به دنبالِ بهترین راه سرمایه گذاری در شرایط فعلی هستید و سرمایه میلیاردی ندارید، تکه تکه و به اندازه وسعتان طلا بخرید. چون این موجود هیچ وقت سر و سودای بی ارزش شدن ندارد.

نظرتان درباره خانه چیست؟

البته منظورمان ویلا با ژیلا نیست بلکه داریم درباره خرید و فروشِ املاک و مستغلات به عنوان بهترین راه سرمایه گذاری حرف می زنیم. گفتیم هر چه به انتهای لیست نزدیک می شویم، خطرِ کار کمتر می شود.
مِلک هم از راه های سرمایه گذرای مطمئن با سود بالاست. حقیقتا خودمان همین حالا که درباره اش می نویسم در حالِ کَف کردنیم. چرا؟ چون خبر رسیده که در بعضی محلات تهران هر یک متر خانه با قیمتِ یک میلیارد تومان به فروش می رسد. یعنی یک تنه تعریفِ سرمایه گذاری مطمئن با سود بالا را برای همه ما تغییر داده است!

شانه امنی به نامِ سپرده بانکی

این بهترین راه سرمایه گذاری برای کسانی با قلبِ ضعیف است که حوصله هیچ استرسی را ندارد.
به این صورت که دارائیتان را در سپرده بلند مدت قرار می دهید و مثلا ماهانه 23 درصد سودِ ثابت به حسابتان واریز می شود. (دیگر لازم نیست که بگوئیم بانکی را انتخاب کنید تا بیشترین سود را بدهد و  شما هم طعمِ بهترین راه سرمایه گذاری بدونِ ریسک را بچشید؟)

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *