ثروتمندترین افراد جهان ، پولدار ترین شخص جهان

ایلان ماسک در صدر لیست ثروتمندترین افراد جهان نیست!

ثروتمندترین افراد جهان، در بدبینانه ترین حالتِ ممکن اموالشان را به ارث برده اند.
اما اگر بخواهیم کمی شک و حسادت را کنار بگذاریم، باید بگوئیم که ممکن است شما پولدار ترین فرد جهان باشید ولی تمامش را با تلاشِ شبانه روزی خود به دست آورده باشید. اما خواندنِ یک مقاله درباره لیستِ سرمایه دارانی که از شدتِ ثروتمندی، دلار را رُل می کنند و جای سیگار آتش می زنند، چه تاثیری در کیفیتِ زندگی ما دارد؟
آیا ما را افسرده و مضطرب می کند یا برعکس، سمبلی برای تلاش بیشتر و رساندنِ خود به پولدار ترین فرد جهان 2022 خواهد شد؟

ثروتمند ترین افراد جهان چه شغلی دارند؟

احتمالا تا قبل از 2017 تصور می کردیم که برای پولدار ترین فرد جهان شدن، حتما نیاز است که در حوزه آی تی فعالیت کنیم؛ همان طور که بیل گیس، زاکربرگ یا جابز فعالیت می کردند.
از طرفی مرسوم بود که خانه اولِ ثروتمندترین افراد ایران و جهان، حتما در ایالات متحده باشد چرا که امریکا نافذترین اقتصادِ دنیا را دارد. اما چیزی نگذشت که تئوری اول یعنی لزومِ فعالیت در صنعت آی تی برای ثروتمند شدن، با ظهورِ اعجوبه ای به نام ایلان ماسک منسوخ شد.
این کار آفرینِ متولد آفریقای جنوبی ثابت کرد که می شود از طریقِ  تجارت و سهامداری در حوزه های مختلف هم، لقب پولدار ترین فرد جهان را گرفت.
اما ایلان ماسک و امپراطوری کمپانیِ تسلا هم، یک برندِ آمریکایی محسوب می شد. پس حالا لازم بود که تئوری دوم یعنی استقرار داشتنِ پولدار ترین فرد جهان در آمریکا به چالش کشیده شود.
اما این بار قدرت های پشت پرده کدام کشور را خانه ی اولِ پولدار ترین شخص جهان تعیین کردند؟ در ادامه خواهید خواند.

آماده خواندن پرفروش ترین کتاب های کسب و کار برای پولدار شدن هستید؟
پس مقاله معرفی 5 تا از پرفروش ترین کتاب های کسب و کار را از دست ندهید.

لیست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2022

فوربرز، محبوب ترین مجله اقتصادی جهان در آمریکاست.
این نشریه طبق عادتش از سالِ 1987، هر دو هفته یک بار اخبارِ اقتصادیِ حیاتی دنیا را منتشر می کند.
فوربز تا قبل از اکتبر 2022 بر اساسِ شواهد اعلام کرد که ایلان ماسک با داراییِ خالص 219 میلیارد دلار، اول و جف بیزوس با 177 میلیارد دلار مقام دومِ ثروتمندترین افراد جهان را کسب کردند.
اما این لیست با یک حرکتِ ناگهانی از طرفِ طرفِ ماسک تغییر کرد و رتبه بندی ها را جا به جا کرد. ماسک پس از خرید شرکتِ بحران زده توئیتر، بخشی از داراییِ عظیم خود را صرفِ سر و سامان دادن به زیر ساخت های این اپ کرد.
همین کاهش ثروتِ 44 میلیارد دلاری کافی بود تا او را به مقامِ سوم بکشاند. اما چرا جف بیزوس پس از او عنوانِ پولدار ترین فرد جهان 2022 را نگرفت؟

پولدار ترین فرد جهان 2022 ، پولدار ترین فرد جهان

1. برنارد آرنو

کارآفرینی است که هر دو تئوریِ را یک جا با هم نقض کرد!
او نه مهندسِ ای تی است و نه آمریکایی. آرنو در 5 سال اخیر همیشه در رده سوم یا چهارم پولدار ترین افراد جهان در رفت و آمد بود.
اما در سال 2022 این تاجرِ فرانسوی به طورِ نا باورانه ای گویِ رقابت را از همه دزدید و نفرِ اول فهرست شد. آرنو صاحبِ ارزشمند ترین برندِ کالا های لوکس و خانه مدلینگ در جهان است.
او حالا با 184 میلیارد دلار و بیش از 60 درصد سهام شرکت ال وی ام اچ، فعلا و تا این لحظه نفرِ اولِ لیستِ پولدار ترین فرد جهان است. البته شایعه است که می گوید ماسک توانسته در این چند ماه کاهشِ 44 میلیارد دلاری سرمایه اش را از راهِ سهام اسپیس ایکس و تسلا جبران کند و به 186 میلیارد دلار برساند.
با این حال و تا این لحظه، فوربز هنوز لیستِ آپدیت شده ای ارائه نداده است. پس فعلا با اطمینان می توان گفت که برنارد آرنو فرانسوی پولدار ترین فرد جهان 2022 است.

پولدار ترین شخص جهان ، ثروتمندترین افراد جهان

2. جف بیزوس

راست است که می گویند در سر یا جای عقل است یا جای مو. جف بیزوس از آن دست پولدار ترین افراد جهان است که توانسته این ضرب المثل را عیناً به اثبات برساند.
بیزوس خالقِ بزرگترین کمپانیِ فروشِ اینترنتی کالا است. بیزوس در سال هایی که مو داشت و جزء ثروتمندترین افراد جهان نبود، کم کم به فکرش رسید که می تواند یک وبسایت برای فروشِ کتاب های دست دوم راه اندازی کند.
به مرور و با گذشت زمان آن قدر این ایده را پر و بال داد که حالا با 177 میلیارد دلار، مقام دومِ کله گنده های جهان را دارد. (این که با کم پشتیِ بیزوس شوخی کردیم را به دل نگیرید. چون خیلی پولدار است حرصمان گرفت و خواستیم کمی خشممان را تخلیه کنیم وگرنه کچل ها خیلی هم جذاب هستند).

پولدار ترین فرد جهان ، پولدار ترین فرد جهان 2022

3. ایلان ماسک

پولدار ترین فرد جهان تا اکتبر 2022 را، با سفینه هایی که به فضا می فرستد، با پنل های انرژی خورشیدی اش و از همه مهم تر با تسلا موتورز می شناسیم. ایلان ماسک پس از تصاحبِ کاملِ سهام های توئیتر، حالا با 175 میلیارد دلار، سومین پولدار جهان است.

از آن جایی که ما همیشه با 3 نفرِ اول کار داریم و خیلی لایف استایلِ سایرِ افرادِ لیست برایمان جذابیت ندارد، دیگر از این جا به بعد به شرحِ کاملِ زندگی سایر افرادِ لیست نمی پردازیم  تا کمتر زمینه سازِ افسردگی برای خودمان و شما باشیم.
فقط در این حد بدانید که بیل گیتس، با 129 میلیارد دلار سرمایه خالص در رده چهارم است.
همچنین وارن بافتِ دست به خیرِ 91 ساله هم، پنجمین نفر از لیستِ پولدار ترین فرد جهان 2022 است.

ثروتمند ترین افراد ایران چه کسانی هستند؟

ما هم می توانستیم ثروتمند ترین زن جهان که ایرانی باشد را داشته باشیم، اما فعلا متاسفانه فقط باید به فکرِ چیز های حیاتی تر باشیم. هر وقت جان سالم به در بردیم آن وقت کار هایی هم برای ثروتمند شدن می کنیم.
به هر حال، هر کشوری یک یا چند نفر را دارند که از تمامِ مردمش ثروتمند تر باشند و ایران هم از این قضیه مستثنا نیست.

ثروتمندترین افراد ایران ، پولدارترین افراد دنیا

پیرمراد امیدیار

یک کارآفرین ایرانی الاصل است و چندین سال است که عنوانِ ثروتمندترین افراد ایران را نصیب خود کرده است.
او در پاریس متولد شده است. پیرمراد مالکِ پر افتخار ترین شرکتِ تاسیس شده به دستِ یک ایرانی یعنی e-bay است. ای بی یک شرکتِ تجارت الکترونیک است که از چند ملیت متفاوت تشکیل است.
داراییِ خالصِ این فرد که یکی از ثروتمند ترین افرد ایران است، 26 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

هدفِ ما معرفی ثروتمندترین افراد جهان است، پس شاخص ترین را معرفی می کنیم و اشاره به سایرین را فاکتور می گیریم. اما در این حد بدانید که اردوان فرهاد مشیری، تاجر و سرمایه دار ایرانی- انگلیسی، با 2 میلیارد دارایی خالص، دومین ایرانی ثروتمند محسوب می شود.

ثروتمند ترین زن جهان کیست؟

ثروتمندترین زن جهان ، پولدارترین افراد دنیا

اگر بخواهیم به ثروتمندترین زن جهان اشاره کنیم، نمی توانیم نامِ (فرانسوا بتانکور می یر) فرانسوی را از قلم بی اندازیم.
او مالکِ فعلیِ کمپانی لورئال است. شرکتی که عظیم ترین تولید کننده کالا های آرایشی بهداشتی است.
فرانسوا بعد از فوتِ مادرش که احتمالا خیلی هم ناراحت شده و غصه خورده، تمامِ 90 میلیارد دلار دارایی خالص را صاحب شد و عنوانِ ثروتمند ترین زن جهان را از آنِ خود کرد.
البته او فقط پولدار نیست و صبح تا شب با محصولاتی که خودش به جهان صادر می کند، جلوی آئینه در حالِ آرایش کردنِ خودش نیست. او نویسنده است و علاوه بر آن که وارثِ بر حق و خوش اقبالیست، متفکر و دست به قلم هم هست.
مقام دوم هم به آلیس والتون، تاجر آمریکایی و عضو هئیت مدیره شرکت ولمارت می رسد. او با 66 میلیارد دلار دارایی، فاصله دور و محالی با فرانسوا ندارد و اگر یک تکان بدهد می تواند خودش را بالا تر بکشاند.

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشید. (هر چند که واقعاً توقع بی جایی است چرا که خودِ نویسنده احتمالا از افسردگی در هنگامِ تحقیق این مقاله دق کرده است):

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *