ایده عکاسی از لوازم آرایشی ، عکاسی تبلیغاتی لوازم آرایشی ، ایده عکاسی از محصولات ارایشی با گوشی

5 ترفند و ایده عکاسی از لوازم آرایشی

ایده عکاسی از لوازم آرایشی و همین طور موادِ غذایی، از سخت ترین چالش های عکاسی تبلیغاتی است. چرا؟
چون مستقیما با سلامت پوست و بدن در اتباط هستند و برای همین نشان دادنِ طراوت و کیفیتِ آن اصلا کارِ راحتی نیست. اما در هر صورت عکاسی تبلیغاتی لوازم آرایشی هم، مثلِ هر سوژه دیگری با فهمیدنِ قلق هایش، با موفقیت به پایان می رسد.

چرا پیدا کردن ایده عکاسی از لوازم آرایشی سخت است؟

هر چیزی که به قوه تخیل و حوصله نیاز داشته باشد، کارِ سختیست و این را انکار نمی کنیم. عکاسی تبلیغاتی هم که الهه ی به چالش کشیدنِ خلاقیت در یونانِ باستان است و نیاز به نوعِ خاصی از جنون و عشقِ به کار دارد.
اما خبر خوب این است که اکسسوری های عکاسی تبلیغاتی لوازم آرایشی و بهداشتی، جزو در دسترس ترین لوازم های تزئینی هستند.
از طرفی چون غالباً در دسته اشیاء براق قرار نمی گیرند، چالش بازتاب نور هم نداریم و کارِ رفلاکتور سازی برایمان راحت تر است.
پس سختی کار کجاست؟ چینشِ هارمونیک با چاشنیِ نوآوری و سادگی در دکور زدن، کار را پیچیده می کند.
اتفاقا در همین نقطه است که احساس نیاز به ذهن های خلاق و چالشی خودش را به ما نشان می دهد و ترجیح می دهیم کار را به کاردان بسپاریم و عکاسی تبلیغاتی را به شرکت های فعال در این حوزه واگذار کنیم.

دوره جامع عکاسی با موبایل پروعکس

اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان ممکن عکاسی با موبایل را یاد بگیرید و بتوانید با لوازم دم دستی از محصولتان عکس حرفه ای بگیرید کلیک کنید.

چرا عکاسی تبلیغاتی لوازم آرایشی مهم است؟

شما هدفتان افزایش فروش و دیده شدنِ هر چه بیشترِ برندتان است، پس طبیعی است که شرایط را موردِ قبولِ مخاطبِ سخت پسندِ امروزی آماده کنید.
تا وقتی که میلِ به زیبایی و جذابیتِ بیشتر در دنیا وجود دارد، عرضه لوازم آرایشی و مراقبت از پوست هم قدیمی نمی شود. البته این فقط خانم ها نیستند که اشتیاقِ به طراوت و زیباگری دارند؛ بلکه خیلی از آقایان هم روتینِ پوستیشان قطع نمی شود و از بعضی بانوان به پوست و موی خود بیشتر می رسند.
مثلا در کره جنوبی، خرید لوازم آرایشی توسطِ آقایان یک واقعیت پذیرفته شده است  چون قبول کرده اند که آراستگی و حفظِ جوانی پوست، جنسیت نمی شناسد. پس سیبلِ هدفِ ما در ایده عکاسی از لوازم آرایشی فقط به قشرِ خاصی از جامعه محدود نمی شود.

2 ترفند در عکاسی تبلیغاتی لوازم آرایشی

ما قبل از آن که ایده عکاسی از لوازم آرایشی به شما بدهیم، چند حُقه کوچک برای بیشتر ارتباط برقرار کردنِ دوربین با با سوژه تان را به شما یاد می دهیم تا کار را راحت تر کند. مثلا:

به جای حرکت دوربین، تجهیزات صحنه را حرکت بدهید

ما گاهی فکر می کنیم هر چه بیشتر لنزِ دروبین را به سوژه نزدیک تر کنیم کیفیت و بزرگنمایی جزئیات عکس هم بالا تر می رود.
ولی این دقیقا برعکس عمل می کند. در پیاده سازی ایده عکاسی محصولات پوستی یا هر وسیله دیگری، دوربین را به وسیله سه پایه در جایی ثابت نگه دارید. حالا با کم و زیاد کردنِ عمقِ میدان، با بزرگنمایی سوژه بازی کنید.
مثلا فرض کنید یک رژ قرمز با عمقِ میدان کم، سوژه عکس شماست. حالا یک شمعِ صورتی را از گوشه کادر به لنز نزدیک و نزدیکتر کنید تا حالتِ محو و بوکه بگیرد. این گونه، کیفیت سوژه به نسبتِ اکسسوری تاری که در گوشه کادر قرار دارد، بیشتر خودنمایی می کند.
از طرفی شما صحنه را خالی نگه نداشتید و از همه چیز به بهترین شکل استفاده کرده اید.

اجسام را به پرواز در بیاورید

در این ترفند می خواهیم کمی دیوید کاپرفیلد بازی و شعبده به شما یاد بدهیم. یک عکاسِ حرفه ای هیچ وقت برای معلق سازی، اجسام را به هوا پرتاب نمی کند چون می داند از وضوحشان کم می شود و از طرفی امکان آسیب رسیدن به آن ها هست.
به جایش آن ها را دقیقا در جا هایی که می خواهد فیکس می کند. اما چگونه؟
لازم نیست پیشِ دعا نویس بروید و از او طلسمِ تعلیقِ فی الجو بگیرید، فقط کافی است به وسیله سیم های مفتولی و یک پایه که از بالا این سیم ها را به آن وصل کنید، اجسام را معلق کنید؛ حالا این پایه حتی می تواند دسته یک جارو باشد.
الان دیگر می توانید در برنامه های ادیت مثل فتوشاپ، به راحتی حذفشان کنید.

5 ایده عکاسی از لوازم آرایشی

البته می دانیم شما خودتان استعدادِ خالص ایده پردازی هستید. ما فقط اینجائیم تا افتخار همکاری با شما را داشته باشیم. اگر بخواهیم تجربیاتمان را با شما به اشتراک بگذاریم باید بگوئیم که:

آینه و سنگ بهترین دوستان شما هستند

در پیاده کردنِ ایده عکاسی از محصولات آرایشی با گوشی، آینه از آنچه که فکرش را بکنید به شما نزدیک تر است.
شما می توانید از یک آئینه کوچک به عنوان کفپوش استفاده کنید. برا آن که کارِ نورپردازی را سخت نکنید، از یک مقوای سفید به عنوانِ رفلکتور استفاده کنید.
حالا اگر دوست داشتید چند سنگِ شیشه ای رنگی را هم به عنوانِ تزئین بر روی این کفپوش و اطرافِ سوژه بریزید.

سرانه مطالعه را بالا ببرید

این یک شوخی بی نمک بود چون می دانیم وظیفه شما نیست که با یک عکس تبلیغاتی این حرکت را پیاده کنید.
منظورمان این است که می توانید از مجلات و روزنامه های خارجی برای خاص کردنِ دکور صحنه استفاده کنید.
مثلا اگر کرم های مرطوب کننده قوطی فلزی نیوا سوژه شما هستند، می توانید مقداری کنفِ سفید را دورشان بپیچید و بعد به عنوانِ بک گراند از یک روزنامه انگلیسی استفاده کنید.

طبیعت همیشه شگفت زدتان می کند

فرض کنید در این عکاسی تبلیغاتی لوازم آرایشی، می خواهیم یک کرمِ ضد آفتاب را به مخاطب معرفی کنیم. ما دوست داریم به عکس حالتِ گرمایِ تابستانی بدهیم طوری که بیننده، آفتابِ ملایمِ شهریور را روی گونه هایش حس کند.
برای این کار از یک مقوایِ زردِ کم رنگ به همراهِ پس زمینه آبی روشن استفاده کنید. حالا چندِ سنگِ سفید را در اطرافِ سوژه بچنید.
برای آن که صحنه از سادگی در بیاید، از خوشه گندم استفاده کنید. نحوه چینش این خوشه ها، هم می تواند به صورتِ حضورِ بوکه در پس زمینه باشد، هم آن مدلِ نزدیک کردن به لنز از گوشه کادر.

اگر می خواهید با کاغذرنگی های ساده عکس های شگفت انگیز خلق کنید مقاله ایده عکاسی تبلیغاتی با کاغذ رنگی را از دست ندهید…

حسِ تازگی به مخاطب بدهید

این ترفند خصوصا برای کرم های مرطوب کننده حسابی به کار می آید. یک پس زمینه تیره انتخاب کنید. (البته ما این را با توجه به رنگِ سوژه ای که در ذهن داریم پیشنهاد می دهیم، شما هم همین کار را کنید).
حالا با استفاده از قطراتِ آب که بر روی پس زمینه ریخته شده، کمی به ایده عکاسی از لوازم آرایشی خود رطوبت و طراوت بدهید.
شما حتی می توانید از بخار یخ خشک هم برای مرموز تر کردنِ صحنه استفاده کنید.
همین سطل هایی که در کافه ها داخلش را با یخ و نوشابه پر می کنند و آدم با دیدنش احساس خنکی تمام می کند.

هوا را عاشقانه کنید

هر نمادی که استعاره ای از دریا باشد، احساسِ لطافتِ شاعرانه ای به مخاطب می دهد.
مثلا در تبلیغِ رژ، ریمل، برق لب، کرم پودر و هر چیزِ آرایشی دیگری می توانید از شن های دریا به همراهِ چند صدف استفاده کنید.
برای بک گراند یک مقوایِ سرمه ای  و برای کفپوش هم یک مقوایِ آبی آسمانی کمرنگ را پیشنهاد می دهیم. (باز هم می گوئیم شما باید رنگِ پس زمینه و هارمونی اکسسوری ها را، با توجه به رنگ و  جنسِ محصول انتخاب کنید).

اگر ایده دیگری برای جذاب تر کردنِ صحنه عکاسی لوازم آرایشی دارید، با ما در کامنت ها به اشتراک بگذارید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *