برندینگ چیست؟

برندینگ چیست؟

در مورد معنای “نام تجاری” مطمئن نیستید؟

نگران نباش نام تجاری یا برندینگ یکی از این مفاهیم بازاریابی است که کمی مبهم است و حتی می تواند برای افراد بازاریابی مورد سوءاستفاده قرار بگیرد. امروز ما قصد داریم نگاهی به “آنچه که نام تجاری” است، بپردازیم و سعی کنیم پاسخ صریح با کلمات و مثال های ساده ارائه کنیم!
نام تجاری همه ی روش هایی است که شما تصویری از شرکت خود را در چشم مشتریان خود ایجاد می کنید. با ساختن یک وب سایت که توصیف آنچه شما ارائه می دهد، طراحی آگهی هایی که کالاها و خدمات خود را تبلیغ می کنند، انتخاب رنگ های شرکت های خاصی که با شرکت شما مرتبط است، ایجاد یک آرم و نمایش آن در تمام حساب های رسانه های اجتماعی شما، . این است که شما شکل می گیرید که چگونه و درک مردم از کسب و کار شما چیست. و آنچه که مشتریان شما در مورد مارک شما می گویند، واقعیت است (نه آنچه شما می خواهید آنها را به فکر). این تصور است که زمانی که آنها نام کسب و کار شما را می شنوند، به ذهنشان می آیند.

این براساس احساساتی است که براساس تجاربی که با شما داشته اند، خوب یا بد است.هر کسب و کار می خواهد اولین انتخاب مشتری باشد. ساخت و مدیریت یک نام تجاری می تواند نقش مهمی در ایجاد این امر داشته باشد. مفهوم برندینگ به مراتب فراتر از لوگو شرکت شما به ارزش های اصلی کسب و کار شما و هر تعامل با مشتریان و تامین کنندگان بستگی دارد. در واقع، برندینگ شما شهرت خود را ایجاد و حفظ می کند و بنابراین تجربه مشتریان خود را از سازمان شما نشان می دهد.

نکات مهم انتخاب نام جاری

مشتریان و کارکنان

مشتریان و کارکنان می توانند پیوست های عاطفی را به مارک های خاصی بسازند و به وفاداری قوی و حتی حس مالکیت دست یابند. این می تواند به حفظ انگیزه کارکنان و افزایش فروش خود کمک کند، اما اگر با کسب و کار شما رشد نکنید با این سهامداران مشکلی ایجاد نمی کنید.
نام تجاری شما چیزی است که شما واقعا به مشتریان خود می فروشید، نه فقط یک محصول یا خدماتی که ممکن است در حال حاضر بسیاری از ارائه دهندگان موجود وجود داشته باشد. نام تجاری قوی می تواند هر کسب و کار را از جمعیت، به خصوص در بازارهای رقابتی، بیفزاید. این راهنمای نشان می دهد که چگونه برای ایجاد یک نام تجاری، چگونگی بودجه برای آن و نحوه مدیریت آن.

برندینگ یا نام تجاری

نام تجاری موفقیت آمیز در مورد ارتقاء نقاط قوت خود است. با فکر کردن درباره اینکه چه چیزی خوب است و چه چیزی به عنوان یک کسب و کار اعتقاد دارید، شروع کنید. به عنوان مثال: مهارت های خاص – مانند برتری در طراحی خدمات با کیفیت بالا و ارائه بهترین ارزش برای پول در نوآوری در بازار خود – شاید در یک بازار طاقت شما باید مطمئن شوید که شما همیشه می توانید وعده های خود را با استفاده از نقاط قوت خود را ارائه، گاهی اشاره به عنوان “ارزش برند”. چه مشتریان می خواهند شما همچنین باید ارزش این نام تجاری را با نیازهای مشتریان خود مطابقت دهید. چه مشتریان خود را درایو می کند؟ چه چیزی موجب خرید آنها می شود؟ در بیشتر موارد، این تنها در مورد قیمت یا عملکرد نیست.

از مشتريان موجود در مورد چگونگي انجام کسب و کار با شما خواسته شود و از مشتریان بالقوه که در تصمیم گیری در مورد خرید خود به دنبال آن هستند، می توانند اطلاعات مفید خود را برای کمک به توسعه کسب و کار – و برندینگ خود – به شما ارائه دهند. اگر ارزش های برند شما در مقایسه با آنچه که مشتریان موجود و بالقوه در هنگام خرید می بینند، شما برندینگ مناسب را شروع کرده و آماده ساختن آن هستید. اما اگر آنها نیستند، احتمالا مجبورید تجدید نظر کنید یا مزایایی را که به مشتریان فعلی ارائه می دهید یا اینکه آیا افراد مورد نظر را هدف قرار می دهید.

این مطالب را هم حتما بخوانید:

فهرست مطالب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *